organik ürünler

yeşil çayın sağlığa faydaları

yeşil çay, birçok konuda sağlığa faydalıdır.

1. yeşil çay, sağlığa iyi gelir
artıran biyoaktif bileşikler içerir: kateşinler, hücre hasarını önlemeye yardımcı olan ve diğer yararlar sağlayan doğal antioksidanlardır. bu maddeler vücutta serbest radikal oluşumunu azaltabilir, hücreleri ve molekülleri hasardan korur. bu serbest radikallerin yaşlanma ve her türlü hastalıkta rol oynadığı bilinmektedir.

2. yeşil çaydaki bileşikler beyin işlevini iyileştirebilir ve sizi daha akıllı yapabilir:
temel etken madde bilinen bir uyarıcı olan kafeindir. kahve kadar içermez, ancak çok fazla kafeinle ilişkili "çılgınca" etkilere neden olmadan bir yanıt üretmek için yeterlidir.

3. yeşil çay, yağ yakma işlemini artırır ve fiziksel performansı artırır:
yağ yakma takviyesi için içerik listesine bakarsanız, yeşil çayın orada olacağı ihtimali vardır. yeşil çayın, metabolizma hızını arttırdığı ve kısa vadede yağ yakımını artırdığı,

4. yeşil çaydaki antioksidanlar bazı kanser riskini düşürebilir:
özofagus kanseri riskini azaltabilir, ancak genel olarak etrafındaki sağlıklı dokuya zarar vermeden genel olarak kanser hücrelerini öldürmesi de düşünülür.

5. yeşil çay beyninizi yaşlılıkta koruyabilir, alzheimer ve parkinson riskini düşürebilir:
alzheimer ve parkinson'un neden olduğu bozulmayı geciktirdiği söylenir. fareler üzerinde yapılan çalışmalar yeşil çayın beyin hücrelerini ölmekte ve hasar görmüş beyin hücrelerini restore etmekten koruduğunu göstermiştir.

6. yeşil çay, diş sağlığını iyileştiren ve enfeksiyon riskinizi düşüren bakterileri ölebilir:
yeşil çaydaki kateşinlerin başka biyolojik etkileri de vardır. bazı araştırmalar bakterileri öldürebileceklerini ve grip virüsü gibi virüsleri önleyebileceklerini, potansiyel olarak enfeksiyon riskinizi azalttığını gösteriyor

7. yeşil çay tip 2 diyabet riskinizi düşürebilir:
yeşil çay, yemekten sonra kan şekeri yükselişini yavaşlatan glikoz seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur. bu, yüksek insülin sivri oluşmasını önleyebilir ve yağ depolamasına neden olabilir.

8. yeşil çay, kilo vermenize ve obezite riskinizi düşürmenize yardımcı olabilir:
yeşil çay, metabolizmayı arttırır. yeşil çayda bulunan polifenol, yağ oksidasyon seviyelerini ve vücudunuzun yiyeceği kaloriye çevirme hızını arttırmaya çalışır.

9. kolesterol.
yeşil çay kandaki kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolün kötü kolesterol oranını arttırır.

10. cilt bakımı.
yeşil çay görünüşte kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri ile de yardımcı olabilir, bu antioksidan ve antienflamatuar aktivitelerinden kaynaklanmaktadır. hem hayvan hem de insan çalışmaları topikal olarak uygulanan yeşil çayın güneşe zarar verebileceğini göstermiştir.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat