organik ürünler

bravado

Durum: 1 - 0 - 0 - 0 - 12.08.2019 03:32

Puan: 4 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

zoe nasıl oynanır ? taktik ve püf noktalar

zoe lol’de mid koridorunda oynayabileceğiniz en güçlü büyücü herolardan biridir. özellikle erken oyunda zoe ile öne geçerseniz tank heroları bile doğru kombolar ile çok rahat keserek oyun kazabilir lol de zoe oynayaral dereceli maçlarda lig atlayabilirsiniz.

öncelikle zoe oynamanın püf noktaları, zoe oynama taktikleri vardır. zoe komboları çok karışık gelsede aslında kısa sürede alışılacak kolaylıktadır. bir yasuo bir master yi ile herkes kill alabilir ama zoe ile sadece oynamayı bilenler kill alabilir (tesadüfi free killer dışında).

öncelikle zoe nin skilleri ile başlayalım.

q yeteneği zoe nin hasar çıkartan tek yeteneği diyebiliriz. e de hasara sahiptir ama oldukça düşüktür. ve oyun başı düz vuruş hasarına eşittir. q yeteneği yani uçarı yıldız ne kadar çok mesafe kat ederse o kadar fazla hasar çıkartan bir yetenektir. bu yeteneği kullandığınız zaman en gerinize atarak ve bir kaç adım ileri yürüdükten sonra hedefe tutturarak maksimum hasarı çıkartabilirsiniz bu hasar lvl ve item farkı attığınız çoğu heroya tek atacaktır. ama canı az olan herolar için direkt ileri ya da sağa sola attıktan sonra hedefe isabet ettirmek daha kolay olacaktır. q r q kombosu ile geriden ileriye atılarak hem hedefin içine girmeden hemde maksimum hasarla kill alabilirsiniz.

w yeteneği oyunun belki de en iyi yeteneklerinden biridir özellikle oyunun belli bir süre sonrasından sürekli minyon dalgaları ve rakiplerden sıçra, şifa, tutuştur gibi yenekleri çalmak dışında aktife sahip eşyalarıda çalabilirsiniz. sürekli bariyer şifa tutuştur vs kullanmak ya da iki sıçra ile gezmek sizi güvende hissettirerek daha zor oyun çıkarmanıza yardımcı olacaktır. bir diğer örnek yerden çarp alarak baron ve ejder gibi önemli bossları alabilirsiniz.

e yeteneği uyku baloncuğu. zoe e yeteneği sayesinde kaçabilme özelliğine sahip muhteşem bir hero. e yeteneğinin tek kötü tarafı rakibi anında uyutmaması bu da rakibinize e tutturduğunuz zaman ona 1, 2 saniye kaçma sıçra atma minyon arkasına geçme gibi avantajlar sağlıyor. ama ultiniz varsa sıçra atsa dahil hedefe q tutturmanız oldukça kolay olacaktır. e yeteneğinin bir diğer muhteşem özelliği onu duvarları kullanarak uzak mesafelere atabilmenizdir. duvar ne kadar uzunsa zoe nin e yeteneğinin kaydedeceği mesafe o kadar uzun olacaktır. iyi zoe oynamanım en temel yollarından biri de e yeteneğini iyi kullanmaktan geçer.

ve son yeteneği olan r yeteneği yani ultisi. bu aslında hasar odaklı bir yetenek olda daha çok iş yapabilirdi diye düşünenler var ama kesinlikle r yeteneği bekleme süresi çok kısa olan ve bir çok avantaj sağlayan bir yetenek. mesela anlık hasar çıkaran bir çok yetenekten kurtulabilirsiniz. jinx, ashe, lux, gibi heroların size ulti attığını düşünün r ile kaçmak oldukça kolay. r ile duvarların arkasına ya da çalıların içinede bakabilirsiniz. q nun hasarını arttırabilir hedefi yakalayabilirsiniz, r e kombosu ile rakibi uyutur sonra q ile kesebilirsiniz.

zoe pasifi oyunun belli bir evresinden sonra bir çok heronun yeteneğinden fazla hasara sahip muhteşem bir. pasiftir. bu bir yetenek kullandıktan sonra ki düz vuruşunuzun aşırı miktarda büyü hasarı vermesidir. pasifi kullanarak az canı kalmış rakipleri r + pasif ile kesmenizi sağlar.


şimdi geldik oyanışa. zoe nasıl oynanır. zoe oynamanım taktikleri ve püf noktaları nelerdir. zoe ile lig atlama gibi konulara. öncelikle ya meteor ya da elektrik ver girmenizi öneririm. eğer yeni başlıyorsanız meteor girin çünkü elektrik veri kullanmak için risk almanız gerekecek. zoe oyun başında minyon temizleme konusunda pek iyi değildir. o yüzden oyun başı rakipten çok minyona odaklanarak manayı sadece rakip için kullanmaya arada q ile dürtmeye çalışın. mananızı oyun başında sürekli yetenek kullanmak yerine rakibe tutturma ihtimaliniz yüksek olduğu zamanlar ya da e tutturduğunuz zamanlar harcayın. manasız bir zoe oyunun en savunmasız herosudur. doran yüzüpğ ile başlayın ilk b de kara mühür ve luden alt parçalarını alın. muhtemelen 6 olmuşsunuzdur ve rakibi kesecek hasarınız vardır ama hala diğer mid herolarından güçsüz olduğunuzu unutmayın. mesela zed, kata, fizz, yasuo, sizi en küçük hata da çok rahat kesebilir. o yüzden totemli ve dikkatli oynayıp uzaktan dürtmeye özen gösterin. yarı cana inmiş bir rakibi enpasif q pasif elektrik ver ile kesme ihtimaliniz yüksek. o yüzden 6, 7 lvl lerde defansif oyanamaya ormancıya bel bağlamaya devam edin ama minyonları sakın unutmayın. zoe ile rakipten önce item tamamalsanız inanılmaz hasar çıkarırsınız ama geriye düşerseniz kill ve farm + lvl de geriyseniz neredeyse tek yersiniz. luden alana kadar hiç farm kaçırmamaya dikkat edin. luden ve ayakkabı bittikten sonra sıçranız varsa artık rahatça kill alabilir koridorlara baskına gidebilirsiniz. zoe genel olarak koridorda 6 lvl le kadar yasuo ve zed gibi herolara karşı avantajlı olsada kata, fizz ve lux gibi heroların karşısında kötüdür. luden, morello, rabadon ve rakibe göre itemler çıkmaya özen gösterin. luden tamamlandıktan sonra hızlı minyon temizleme özelliğinizi iyi kullanın ve mutlaka takım savaşlarında tanklarınızın arkasında kaçabilecek mesafede
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 1

edoedo

Henüz takip eden biri yok.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat