admin

Durum: 21 - 0 - 0 - 0 - 15.07.2019 16:16

Puan: 84 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

/root
  • /
  • 2

e-devlet

devletin vatandaşlarının devlet kademelerinde yapabileceği işleri internet üzerinden daha hızlı bir şekilde yapmalarını sağlamak için yaptığı uygulamadır. geliştirilmesi ve daha kullanışlı hale gelmesi gerekir. güvenlik açısından altyapısına hakim değilim.

dns

alan adı

dünya çapında domain olarak da geçer.

domain name server

domainlerin tutulduğu sunuculardır. internetin telefon rehberi diyebiliriz.
(bkz:alan adı)
(bkz:dns)

domain

akılda tutulması zor olan ip adreslerinin isimlerle bağlanıp, akılda kalmasını kolaylaştıran sistem. domain name server dediğimiz sunucuların içinde tutulurlar.
(bkz:dns)

barındırma

youtube

internet üzerinde video yayınlamak için kullanılan google'a ait bir web sitesidir.

google

interneti tekeli haline getirme işini şuana kadar çok güzel ilerletmiş bir teknoloji firmasıdır. çok fazla ve çok geniş kitleli ürünleri vardır. youtube benzeri birçok sistemi sonradan satın almıştır.

google chrome

google tarafından yapılmış tarayıcıdır. 99 tane sekme sonrası ";)" işareti ile beni şaşırtmıştır. ram canavarı olarak da adlandırılır.

metin2

dolu düşürmek için sabahlara kadar oynadığım oyundur. yeni nesil hali oynanıcak gibi değil.

futbol

fanatikliğe girilmediği taktirde rahatlamak için oynanabilen veyahut izlenebilen aktivite. fanatiklerin adını kirlettiği spor.

küçük ama etkili şeyler

penistir bu, küçük olduğunu savunamam ama etkilidir efenim.

bkm

açılımı beşiktaş kültür merkezi olan kısaltmadır.

çok güzel hareketler bunlar

bir nesili ekranlara kitleyen bkm yapımı komedi programıdır. günümüzde çok güzel hareketler bunlar 2 adıyla yeni versiyonu yayında, izlenebilir durumdadır.

orospu çocuğu

tanım itibari ile bir orospunun çocuğuna söylenmesi gereken söz öbeğidir. halk arasında orospu olmayan kişilerin çocuklarına küfür maksadında kullanılır.

mustafa kemal atatürk

yedi cihana destan yazmış atalarımızdan bir tanesidir. türkiye cumhuriyetinin temellerini atmış zat, büyük adam, önder, lider, atadır.

wuuh.net

internette gezerken denk geldiğim ve sırf bu ismi almak için kayıt olduğum site. hayırlı olur umarım.

gece gelen hüzün

insanı bir anda sanki çok derdi varmış gibi hissettirir. bunu hisseden insanlar zaten dertleri olan ama bunu gündüze karıştırmayan insanlardır. gece açılacak klasik müzikle birlikte iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. ertesi sabah uyandığınızda gece yaptıklarınızdan pişman olma ihtimaliniz yüksektir. en iyi çözüm uyumaktır.

sistem yönetimi

mevcut bilişim sistemlerinin yönetimi ile ilgilenen meslek grubudur. baktıkları sistemin kayıtlarını, güncellemelerini, işlevselliğini yönetirler. sistemin devamlılığını sağlamakla yükümlüdürler.

antidepresanlar

bünyedeki hormonal dengenin içinden geçen ve bünyeyi yapay bir mutluluğa boğmaya çalışan ilaçlara verilen isimdir. gereksiz kullanımı vücudun dengesini bozar. doktor kontrolünde tüketilmelidir.
  • /
  • 2
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 21

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat