Usta Tüccarlar Bitcoin Satıp Bu Altcoinleri Alıyor !

Usta Tüccarlar Bitcoin Satıp Bu Altcoinleri Alıyor !

Alt Coinler Binance Coin Bitcoin Bitcoin Cash ChainLink Cordano Ethereum Haberler Litecoin Monero Polkadot Ripple XRP Stellar Tether USD Coin
Ocak 10, 2021 tarafından admin
17
Tüccarlar, Bitcoin fiyatı yatay hareket ederken altcoinlere akın ediyor Bitcoin fiyatı konsolide edildikçe ve 3 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketi beklentisi kripto yatırımcılarına güveni artırdıkça altcoinler yükseliyor. Hafta boyunca görülen yükseliş ivmesi, CoinMarketCap’te listelenen ilk 100 jetonun çoğunluğu çift haneli kazançlar yayınladığından, hafta sonuna kadar sıçradı.  Bitcoin (BTC) kısa bir konsolidasyon dönemine giriyor ve Amerikan vatandaşları
altcoin

Tüccarlar, Bitcoin fiyatı yatay hareket ederken altcoinlere akın ediyor

Bitcoin fiyatı konsolide edildikçe ve 3 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketi beklentisi kripto yatırımcılarına güveni artırdıkça altcoinler yükseliyor.

Hafta boyunca görülen yükseliş ivmesi, CoinMarketCap’te listelenen ilk 100 jetonun çoğunluğu çift haneli kazançlar yayınladığından, hafta sonuna kadar sıçradı. 

Bitcoin (BTC) kısa bir konsolidasyon dönemine giriyor ve Amerikan vatandaşları için üçüncü tur teşvik kontrolleri olasılığı, bugünün yükseliş fiyat hareketinin iki olası nedenidir.

Günlük kripto para birimi piyasa performansı. Kaynak: Coin360

BTC balinalarının Güney Kore borsalarına son zamanlarda büyük Bitcoin girişleri konusunda endişeler olsa da, madenci duyarlılığı ve azalan arz gibi temel faktörler, yatırımcıların Bitcoin’in gelecekteki fiyat beklentileri hakkında nispeten iyimser hissetmelerini sağlıyor.

Artan sayıda uzman, Bitcoin’in son yükseliş dalgasının, en iyi kripto para birimi hızla Y kuşağı nesli için tercih edilen enflasyon koruması haline geldiği için altından çıkıştan kaynaklandığına dair görüşlerini dile getirdi .

Bitcoin, keşfedilmemiş bölgede yeni bir aralık buldu

Bitcoin’de ( BTC ) 8 Ocak’ta 41.940 $ ‘lık tüm zamanların en yüksek fiyatının ardından, boğaların destek olarak 40.000 $ seviyesini onayladıktan sonra fiyatı yükseltmeye çalıştığı için en iyi kripto para birimi, kısa bir konsolidasyon aşamasına girdi.

BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView.com

Yazım sırasında, BTC günde% 1.53 arttı ve 24 saatlik işlem hacmi 8 Ocak’ta belirlenen rekor seviyeden% 26 düşüş gördüğü için 40.690 $ seviyesinde işlem gördü.

Sırada ne olacağını tahmin etmek, bir fiyat tavanının olmaması nedeniyle bu fiyat seviyelerinde zor bir iştir. Fiyat oynaklığı ile ilgili olarak, CrossTower’ın ticaret başkanı Chad Steinglass, piyasa “dengeli akışların ve daha istikrarlı fiyatların olduğu daha istikrarlı bir ortama” geçene kadar artan volatilitenin norm olabileceğini öne sürdü.

Cointelegraph’a özel yorumlarda Steinglass şunları söyledi:

“Bence gün içi 1000 dolarlık dalgalanmaların hemen hemen normal olacağı bir aşamaya giriyoruz… Büyük oyuncu boyutuna göre piyasa yapıcı likiditesi gittikçe küçülüyor. Piyasa yapıcıların alım satım akışına göre depo riski kapasitelerinin azalmasıyla, fiyatların oldukça hızlı hareket etmesini bekliyorum.

Yeni bir altcoin sezonu başladı mı?

Önceki boğa piyasalarında olduğu gibi, Bitcoin fiyatındaki bir artışı genellikle bir konsolidasyon aşaması izler. Bu süre zarfında, tüccarlar dikkatlerini altcoinlere çevirme eğilimindedir ve Bitcoin karları daha küçük kripto para birimlerine kayar.

ExoAlpha’nın ortaklarından Jean Baptiste Pavageau’ya göre, Bitcoin’den görülen mevcut yükseliş ivmesi sonunda yavaşlayacak ve bu noktada yatırımcıların altcoinlere dönüşmesi muhtemel. Pavaageau Cointelegraph’a şunları söyledi:

“Gerçekten de, son 2 hafta içinde, Bitcoin yatırımcılarının karlarını almak ve diğer mavi çipli paralara yatırım yapmak istediği klasik bir” servet “dağıtım modeli gözlemlemeye başladık. Bitcoin’in yükselişi düşerken, altcoin piyasası büyük getiri arayan tüccarlar ve yatırımcılar için daha çekici hale geliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Bitcoin hakimiyetinin azalmaya başladığını ve altcoin piyasasının patladığını görmeyi bekliyoruz. “

BTC / USD günlük grafik. Kaynak: Coin360

Fiyat% 4.2 artarak 1.267 $ ‘a yükselirken, Ether ( ETH ) fiyatı yeni yıllık yüksek seviyelere yükselmeye devam ediyor. Bu arada, Bitcoin Cash ( BCH ) ve Bitcoin SV ( BSV ) sırasıyla% 23.6 ve% 61 arttı.

Stabilcoin projeleri için olumlu gelişmelerle dolu bir haftadan itibaren , MakerDAO ve DAI stablecoin’in gelişimini yöneten MKR tokeni, son 24 saatte% 45 artış gösterdi ve şu anda 1.530 $ ‘dan işlem görüyor.

Genel kripto para birimi piyasa değeri şu anda 1,1 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı% 69.

Add a comment