organik ürünler

ücretsiz ahrefs alternatifi siteler

merhaba herkes bildiğiniz gibi ahrefs neredeyse her webmaster'in ihtiyaç duyduğu ciddi anlamda muazzam bir sitedir. eğer bir siteniz varsa ve seo kaygısı duyuyorsanız mutlaka ahrefs gibi bir siteye ihtiyaç duyarsınız hatta ve hatta direkt olarak ahrefs e ihtiyaç duyarsınız ama maalesef ahrefs 99 dolardan başlayan oldukça pahallı bir sistemdir. o yüzden bugün sizin için ahrefs alternatifi ücretsiz seo araçları içeren siteleri listeleyeceği. umarım işinizi görürsünüz.

antranks.com - hepsi bir arada arama motoru anahtar kelime sıra takipçisi ve top-100 rakip analizörü
yetkilerim.com - doğru ve güvenilir bir arama motoru sıralama verisi ve anahtar kelime bilgisi
cognitiveseo.com - trafiğinizi artıracak seo araçları
getstat.com - serp izleme, gerçekten seo bilen insanlar için yapılmış
semrush.com - dijital pazarlama profesyonelleri için hepsi bir arada pazarlama araçları
seranking.com - herşey dahil bulut tabanlı seo yazılımı
serpstat.com - seo, ppc ve içerik pazarlaması için büyüme aracı
spyserp.com - kesinlikle doğru ücretsiz arama motoru sıralaması denetleyicisi
moz.com - seo yazılım, araçlar, akıllı pazarlama kaynakları
majestic.com - gezegenin en büyük link indeksi veritabanı
mangools.com - seveceğiniz juicy seo araçları
konular - seomonitor tarafından - bir araştırma aracında arama ve sıralama verileri. haftalık olarak güncellenir. ve bedavadır.

seo endüstrisindeki herkes, hepsi bir arada bir seo aracı olarak ahrefs'i tanır. ahrefs, günde en az bir kez güncellenen büyük bir endekse (trilyon bağlantıların üzerinde) sahiptir. aynı zamanda mükemmel kullanıcı arayüzü ve endeksi sayesinde kullanımı da basit. ancak bir çok eksileri var :

99 dolarlık plandaki düşük sınırlamalar ve kısıtlamalar bu plana değmez
google analytics veya arama konsolu ile entegrasyon yok
'etki alanı sağlığı' aracı (teknik seo ve sayfa optimizasyonu) şu anda kapalı
aracın bazı bölümlerinde sonuç döndürülmemiş deneyimli
anahtar kelime önerileriyle alakası yoktur. birçok alakasız sonucu ortaya çıkaran hacim gibi şeyleri sıralamalısınız.
sosyal yardım aracı yok (adil olmak için en çok benzer seo araçlarında bu yok)
web trafik istatistikleri diğer araçlar kadar güçlü değil
aylık pazarlama bütçenizde ~ 150 $ + bulabildiğiniz sürece, bunu karşılayabilirsiniz (99 $ planını önermiyorum).

bu nedenle, pahalı ve bazen çok karmaşık bir araç kullanarak ayrı araçları bulmaya çalışabilirsiniz.

işte düzenli olarak kullandığım birkaç favori aracım:

antranks - her gün kullandığım birkaç seo aracından biri. aracı ve ülke, şehir, dil ve cihaz türleri gibi sundukları diğer birden çok arama kriterini keşfetmek için biraz zaman ayırın. böylece, sitenizi bu sıralama izleme servislerine ekleyin ve web sitelerinin sıralamalarının günlük dinamiklerini alın.

her çek için gerçek arama sonuçlarının bir ekran görüntüsünü sağlayabilir;
isteğe bağlı ve planlanmış raporlar ve sıralamalar önemli ölçüde düşerse veya artarsa ​​otomatik olarak gönderilen e-posta bildirimleri;
güvenilir, sıralamalar süresiz olarak saklanır (top100 sıralaması her zaman saklanır);
sınırsız proje, rakip, ortak erişim; pdf'de beyaz etiket
videoya genel bakış:

google arama konsolu -doğrudan google’dan gelen yararlı araçlar grubu. yinelenen meta verileriniz olup olmadığını, kaç sayfa endekslediğinizi, güvenlik sorunlarını ve daha fazlasını görebilirsiniz.

gtmetrix -google page speed ​​ınsights, sitenizin kodunu kontrol eder. gtmetrix aslında sitenizi yüklüyor. sitemin gerçek yükleme hızını değerlendirmek istediğimde, her zaman gtmetrix'i ertelerim. ayrıca, sitenizi hızlandıracak (tam anlamıyla) önerilerde bulunur.


hreflang tags generator aracı -kolaylıkla hreflang etiketleri oluşturmak ister misiniz? aleyda'nın mükemmel aracı işi doğru yapıyor.


mikro veri jeneratör -mikro veri jeneratör yerel seo şema biçimlendirme bir esinti oluştururken yapar. yerel bir işletme iseniz (veya yerel seo müşterileri varsa) bu mükemmeldir. temel biz bilgilerinizi (adres, telefon numarası, çalışma saatleri vb. gibi) girmeniz yeterlidir.


panguin tool -sitenizin panda, penguin veya başka bir google penaltı cezası çekip çekmediğini mi merak ediyorsunuz? olağanüstü panguin aracı, dibine inmenize yardımcı olacaktır. panguin’i google analytics’e bağladığınızda araç, organik trafik düşüşünüzün büyük bir google güncellemesiyle aynı anda olup olmadığını gösterir.


eklenti seo - hızlı ve ücretsiz bir sayfa seo analiz aracı. sayfanızın sahip olduğu sorunları düzeltmek için öneriler sunar.


basit htaccess yönlendirmeleri ve yeniden yazma jeneratörü -kabul edelim: teknik seo kafa karıştırıcı bir kabus olabilir… özellikle yönlendirmeler söz konusu olduğunda. neyse ki, aleyda solis'nin aracı, siz yönlendirmeden önce yönlendirmelerinizin doğru şekilde yapılmasını sağlar.


web sitesi cezası göstergesi - bir google cezası tarafından tokatlanıp yakalanmadığınızı mı merak ediyorsunuz? peki web sitesi cezası göstergesi size ihtiyaç duyulan bazı bilgileri verebilir. bu araç, organik trafiğinizin “mobilegeddon” ve phantom güncellemesi gibi google ceza tarihleri ​​ile aynı çizgide olmasını sağlar.


google correlate -doğrudan google’dan gelen, yetersiz bir anahtar kelime araştırma aracı. google correlate gerçekten basit: size birlikte aranma eğiliminde olan anahtar kelimeleri gösterir. örneğin, “glutensiz” araca soktuğunuzu varsayalım. google correlate, “glütensiz” arayan kişilerin “peynirli glütensiz” ve “un glütensiz” dediklerini söyler. çok havalı.


toplu anahtar kelime üreticisi - seo, yerel müşteriler için (tesisatçılar ve elektrikçiler gibi) çalışırsanız, bu araç, potansiyel müşterilerin aradığı yerel anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilir. örneğin, araca müşterinizin boston’da bir tesisatçı olduğunu söylerseniz, müşterilerin google’da kullanabileceği 40’lık anahtar kelimeler sunar.


keyworddit -favori yeni anahtar kelime araştırma araçlarımdan biri. neden? çünkü başka bir araçla bulmak için zorlanmanız gereken terimleri getirebilir. anahtar kelime yerine, keyworddit, kişilerin belirli bir alt dizinde kullandıkları en yaygın anahtar kelimeler için reddit'i sıyrır.


seo stratejiniz için bazı faydalı araçlar bulacağınızı umuyorum. sana başarılar diliyorum! :)

5k görüntüleme · görüntülenme olanakları
müzeyyen ırtak

önerilen
hepsi
constance k lecompte
constance k lecompte
cevaplandı 25 tem
2018'de tüm seo ihtiyaçları için en iyi 10 ahref alternatif


işte en iyi 10 girişi bulun

1.semrush

semrush , anahtar kelime araştırması ve rakip analizi yapmak için en iyi ücretli bir araçtır. bir süredir blog yazıyorsanız, arama motorlarından web sitelerinize daha fazla trafik çekmenin önemini zaten biliyorsunuzdur.

ancak organik trafiğinizi arttırmak kolay değildir . yüksek performanslı anahtar kelimeler bulmak için çok fazla zaman, araştırma ve çaba gerekir. kârlı anahtar kelimeler bulmanın en etkili yollarından biri, rakiplerinizi araştırmaktır.


olumlu tarafı:

piyasadaki en güçlü hepsi bir arada rakip analizi ve seo aracı
saha denetimi ve sıralama araçları
sürükle ve bırak rapor oluşturucusu
ayrıca bloglarında ve web seminerlerinde harika içerikler üretiyorlar.
benzer bir fiyat aralığında çok değerli bir rakibi var, ancak semrush’un pastayı aldığı yer google serp’ler ve serp tarihçesine ilişkin verileri üzerinde
sonunda standart araç setine tamamen entegre olan çoklu beta araçlarına sahiptir.
olumsuz taraf:

anahtar kelime zorluk ölçüsü, sayfa düzeyinde ölçümler yerine etki alanına bakar
serp verileri doğrudan anahtar kelime tablosunun içinde analiz edilemiyor
2. moz


sektörün en iyi sihirbazları, doktorları ve diğer uzmanları, seo ve çevrimiçi pazarlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak adına en iyi tavsiyelerini, araştırmalarını, nasıl yapıldığını ve öngörülerini sunar. moz'da pazarlama yapmanın daha iyi bir yolu olduğuna inanıyoruz. müşterilerin satın alınmak yerine kazanıldıkları daha değerli, daha az istilacı bir yol.

olumlu tarafı:

moz, acemiler için yaklaşması kolay bir araçtır. uzman kullanıcılara gelişmiş işlevler sunarken. muhtemelen bildiğiniz gibi, moz gerçekten harika bir içerik içeriyor.
moz, sıralamalarınızı izlemek, teknik sorunları izlemek veya anahtar kelime araştırması gibi temel seo gereksinimleri için mükemmeldir. haftalık sıralama güncellemeleri alıyorsunuz
anahtar kelime araştırması için anahtar kelime gezgini iyi bir iş çıkarıyor. alaka düzeyine veya arama hacmine göre filtreleyebileceğiniz birçok anahtar kelime önerisi alırsınız.
bir büyük yararı moz zorluk puanı. bu puan ne kadar yüksek olursa, anahtar kelimeler için o sırada o kadar zor olur.
olumsuz taraf:

açık site gezgini, aynı özelliklere sahip diğer araçlarla karşılaştırıldığında oldukça zayıf.
3. seo powersuite


seo powersuite, link yardımcısı'nın en iyi seo yazılım ürünlerinin bir derlemesidir: rank tracker, website denetçisi, seo spyglass ve linkassistant. bu süit, en iyi seo araçlarını, eksiksiz bir seo programınıza atlamak veya elden geçirmek için kolay erişilebilen bir programda birleştirir. bu seo yazılımı, seo programınızın en önemli bileşenlerini yönetmek için araçlara sahiptir. anahtar kelimeleri optimize etmek, bağlantılar kurmak ve rekabetinizi analiz etmek için kaynaklar sunar.

olumlu tarafı:

amatörden deneyimli web yöneticisine kadar çok çeşitli arama motoru optimizasyonu görevlerini yerine getirebilme becerisine sahip herkese olanak tanıyan programlar.
küçük işletmelerden fortune 500 şirketlerine kadar binlerce işletme tarafından kullanılan güvenilir bir seo aracı.
paketinize yönelik ücretsiz güncellemeler, her zaman en güncel seo pazarlama tekniklerini kullandığınızdan emin olun.
linux, windows ve mac os x dahil olmak üzere çok çeşitli arabirimlerle uyumluluk
olumsuz taraf:

programın anahtar kelime önerme aracı, google trendleri ve adwords dahil olmak üzere çeşitli anahtar kelime araştırma araçlarından veri toplar
işletmenizin ve web sitenizin tüketicilere görünürlüğünü artırmak için web sitenizin gereksinimlerine tam olarak uyan sınırsız sayıda anahtar kelime ve anahtar kelime öbeği sağlar.
4. görkemli seo


majestic, daha fazla sayıda araç sundu, apı'larını geliştirdi (yeni son noktalar sunarak ve verileri ucuz tutarak), trust flow ve citation flow gibi yeni ölçümler başlattı, endeks güncelleme sıklıklarını ve boyutlarını artırdı. hala tamamen bağlantı verisine odaklanmış durumdalar ve tam da bunun için inanılmaz bir iş yapıyorlar.

olumlu tarafı:

seo uzmanları seo'nun ön saflarında potansiyel müşterileri bulma, sahaları derleme, portföyünüzü yönetme, web sitelerini denetleme ve başarılarınızı bildirme konusunda yardım istersiniz.
medya analistleri dışarıdakileri ve kimin kimi etkilediğini keşfedin. büyük url listelerinizi analiz edeceğiz
girişimciler yeni iş fırsatlarına hazırlanmanıza, seo veya sosyal medya ekibinizi takip etmenize ve başarınızı ölçmenize yardımcı olabiliriz.
geliştiriciler bir geliştiriciyseniz, tıpkı majestic gibi en doğru ve en büyük miktarda veri kullanarak hızlı bir şekilde gelişebileceğinizi bilmek istersiniz.
olumsuz taraf:

görkemli seo düpedüz bize bunlar geri backlinks hakkında en çok bildikleri siteler olduğunu söylüyor.
5. kurbağa seo örümcek screaming


screaming frog seo spider, web sitelerinin url'lerini taramanıza ve yerinde seo’yu analiz etmek için ana site öğelerini almanıza izin veren bir web sitesi tarayıcısıdır. ücretsiz indirin veya ek gelişmiş özellikler için bir lisans satın alın.

olumlu tarafı:

tarama bile çok hızlı. en iyi bölüm, ücretsiz sürüm 500 sayfaya kadar uzanıyor.
aradığınızı hızlı bir şekilde filtrelemek için mükemmel bir yetenek. tarama sitelerinde hızlı.
veriler, excel'e veya google sayfalarına kopyalamak için kolay, mükemmel bir ızgara biçiminde sunulur. 404 sayfa bul. 301 sayfa bul. her birine göre sıralayın. eksik başlıkları / açıklamaları, yinelenen başlıkları / açıklamaları vb. bulun. çok uzun başlıklar ve açıklamalar bulun.
url'leri karşılık gelen meta verileri vb. ile kolayca kopyalayıp yapıştırın.
olumsuz taraf:

ayarların taramayı nasıl etkilediği konusunda düşük görünürlük
6.searchmetrics

searchmetrics kurumsal seo ve içerik pazarlama platformu, hiç kimsenin çoğaltamayacağı bir rekabet anlayışı ve piyasa analizi sağlar. fırsatları ortaya çıkaran, kararları destekleyen ve seo taktiklerini ve stratejinizi doğrudan gelire bağlayan analiz.

olumlu tarafı:

seo uzmanı ve içerik yazar arasındaki iletişim çok.
içerik yazarının, aynı anda hem kendi google’ın standartlarına uyacak megaoptimizable bir içerik oluşturmasını sağlar.
seo araçları, bazı gereksiz yere karmaşık görünüyor. anahtar kelime arama söz konusu olduğunda, bu basit ve kolaydır.
bilinen google güncellemelerini gösteren ve bir sitenin nasıl etkilendiğini açıkça belirten yeni özellik.
olumsuz taraf:

içerik aracını kullanmak biraz sinir bozucu çünkü içeriğinizi içinde bulunduğunuz programdan çıkarmak zorundasınız (wordpress, drupal, skyword, google dokümanlar) ve searchmetrics aracına yerleştirin.
7. woorank

her ay, 900.000 kişi web sitesini optimize etmek için woorank kullanıyor: dijital ajanslar, webmaster ve seo uzmanları

olumlu tarafı:

hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerini keşfedin ve rekabetçi analiz aracımızla stratejinizi uyarlayın. rakiplerinizin neler yaptığını anında gözden geçirin.
entegre pazarlama kontrol listesi size kullanımı kolay, öncelikli bir görev seti sunar, böylece hangisinin üstesinden geleceğinizi bilirsiniz! sitenizi arama motorları için hızla optimize etmek için 70'den fazla kişiselleştirilmiş ipucuna anında erişin
anahtar kelime konumlarını, serp'leri, geçmiş performansı, aylık arama hacmini ve anahtar kelime aracı ile rakip sıralamalarını izleyin. anahtar kelimelerinizi ve seo performansınızı izleyin
web sitenizdeki içerik sorunlarını ve teknik seo sorunlarını kontrol etmek için site taraması ile derin bir dalış yapın. web sitenizin teknik seo'sunun her köşesini ve tırnağını tarayın
olumsuz taraf:

woorank hesabımız için tek bir kullanıcıyla sınırlıdır.
yalnızca etki alanını analiz eder, tek sayfaları değil.
ahrefs ajans hesabım var. normal fiyat aylık 999 dolar, ancak yalnızca 15 dolar için satış yapacağım ve hesaba tam erişiminiz var. proxy yok, çerez yok, uzantı gerekmiyor, istediğiniz yerde herhangi bir bilgisayarda erişebilirsiniz.

sizler için ücretsiz seo araçaları sunabilecek ahrefs alternatiflerini sıraladık umarım işinizi görmüştür.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat