organik ürünler

tüm zamanların en iyi gerilim filmi nedir?

kış geliyor ve soğuk gecelerin vazgeçimezi olan korku filmleri aramaya başladıysanız doğru yerdesiniz. çünkü bu liste izleyicilere göre en iyi gerilim filmlerini içeren bir liste.

dikkat ! bu listedeki tüm filmler türkçe isimleriyle yazılmıştır.bu, filmin çıkış tarihini temel alan kronolojik bir liste ve sıralanmadı.se7en (1995)

bu gerilim, dengesiz bir seri katilin yararlarını canlandırıyor. çarpık gündeminde, yedi ölümcül günah'ın her birinin korkunç cinayet örneklerini temsil eden yedi kurban seçilmesi yer alıyor. daha sonra kendisini, bu günahkarlara korkunç cezalar dağıtan tanrı kılıcına benzer olarak görüyor. neredeyse emekli olmak üzere sokaklardan deneyimli deneyimli bir polis ve onun yerine geçmek üzere tutkulu genç cinayet dedektifi, bu korkunç cinayetlerin failini yakalamak için bir araya geldi. ne yazık ki, onlar onun şeytani planında da birleşiyorlar.la gizli (1997)

1950'lerin yozlaşmış ve acımasız la polisi kuvvetindeki üç dedektif, bu yemyeşil bir haraç içerisindeki bütün bir akşam yemeğinde müşterilerin av tüfeği katliamlarının ardındaki bir komployu ortaya çıkarmak için bu zorlu film noir suç filmi için farklı yöntemler kullanıyor. çok katmanlı james ellroy romanından uyarlanmıştır.altıncı his (1999)

başarılı bir çocuk psikiyatrı olan malcolm crowe, hayaletlerin vizyonuyla boğulmuş gibi görünen korkmuş bir çocuğa yardım etme görevini üstlenir. fakat çocukla olan ilişkisi derinleştikçe, çocuğun vizyonları hakkında çok rahatsız edici bazı gerçekleri öğrenir.memento (2000)

memento, hatırladığı son şey olan karısının katilini bulmaya çalışırken, artık yeni hatıralar oluşturamayan eski bir sigorta müfettişi olan leonard'ın iki ayrı hikayesini anlatıyor. bir hikaye çizgisi zamanda ileriye doğru ilerlerken, diğeri hikayeye her seferinde daha fazla bilgi verdiğini söyler.eğitim günü (2001)

narkotik memuru olarak görevinin ilk gününde, çaylak polisi, haydut bir dedektifle birlikte 24 saatlik bir eğitime devam ediyor.azınlık raporu (2002)

özel bir polis biriminin katilleri suç işlemeden önce tutuklayabileceği bir gelecekte, o birimden bir memur gelecekteki bir cinayetle suçlanıyor.kumarhane royale (2006)

ingiliz kuruluşu, yeni atanan çift 00 james bond kılığında bir müttefike sahip. intikam aldı. giriş, hem zeka hem de acımasızlığın koruyucu bir ortağı, misyonu en üst seviyedeki kumar oynamak ve hayatını terörizm ve fildişi güç kulelerinin çizgisine koymak. tüm dünyada bond'u bir kez daha ele geçirmek, ancak bu zekâ ve kurnazlık savaşının gerçekleşeceği, mahkumları almadığı ve ölümünden sonra hiçbir şey bırakmadığı casino royale'de. bu sürükleyici güncellenmiş ıan fleming öyküsü, cips düştüğünde bu aksiyon dolu yüksek oktanlı filmin ingiltere'nin beklediği şeyi sunacağı aciliyet ve drama beklentisi ile ilgileniyor.ayrıldı (2006)

massachusetts eyalet polis akademisi'nden yeni mezun olmuş iki memur, yasanın karşı taraflarını takip ediyor: billy costigan, tutuklandığına dair kanıtlar almak için irlandalı gangster frank costello ile birlikte gizli çalışmaya başladı. gerçek kimliği yalnızca üstleri dignam ve oliver queenan tarafından bilinir. costello'nun protezi, colin sullivan, massachusetts eyalet polisi'nde terfi etti ve costello'yu bilgilendirdi. her polis memuru, diğer "sıçan" ın kimliğini ifşa etmek için elinden geleni yapıyor.illüzyonist (2006)

eisenheim, 1900'lü yılların başlarında viyana'da yaşayan ve sosyal duruşunun üstündeki bir kadına aşık olan bir sihirbazdır. kraliyet prensi ile nişanlandığında, eisenheim güçlerini, onu özgür bırakmak ve viyana kraliyet evinin istikrarını baltalamak için kullanır.prestige (2006)

yüzyılın sonundaki londra'daki rakip sihirbazlar ticari sırlar için birbirleriyle savaşırlar. rekabet o kadar yoğundur ki, onları katillere çevirir. başlık, başarılı bir oyunun ürününü ifade eder.23 numara (2007)

walter sparrow, onun hakkında yazılmış olduğuna inandığı bir romana takıntılı hale geldi. takıntısı arttıkça, daha fazla benzerlik ortaya çıkıyor.zodyak (2007)

san francisco körfez bölgesi'ndeki bir seri katil, polise harfleri ve şifreli mesajları ile alay ediyor. araştırmacıları ve muhabirleri, 1970'lerin katili için arama yaparken, davaya takıntılı hale gelen bu hafif kurgusallaştırılmış ifadesinde takip ediyoruz. robert graysmith'in kitabına dayanarak filmin odak noktası dedektiflerin ve gazete insanlarının hayatları ve kariyerleri.melekler ve şeytanlar (2009)

harvard sembolisti robert langdon bir cinayeti çözmek ve vatikan'a karşı terör eylemini önlemek için çalışıyor.sherlock holmes (2009)

dedektif sherlock holmes ve onun partneri ortağı watson, zekâ savaşına girdi ve komploları tüm ingiltere için bir tehdit olan bir nemesis ile övündü.shutter ısland (2010)

bir abd mareşal, hastaneden kaçan bir cinayetin suçlu delisi için ortadan kaybolduğunu araştırıyor.görev: imkansız - hayalet protokolü (2011)

ımf, kremlin’in bombalanmasına karıştığında kapatılır ve ethan hunt ve yeni ekibinin örgütlerinin ismini silmek için küfretmesine neden olur.sherlock holmes: bir gölge oyunu (2011)

sherlock holmes ve yardımcısı dr. watson, en sert rakipleri profesör moriarty'yi yenmek ve düşürmek için güçlerini birleştirdi.kaynak kodu (2011)

bir asker başkasının vücudunda uyanır ve banliyö treninin bombacısını bulmak için deneysel bir hükümet programının parçası olduğunu keşfeder. görevini tamamlamak için sadece 8 dakikası var.ejderha dövmeli kız (2011)

isveçli romanın stieg larsson tarafından ingilizceye uyarlanması, zengin bir patriğin yeğeninin 40 yıl öncesinden kaybolmasını araştırırken, utanmış bir gazeteci mikael blomkvist'i (daniel craig) takip ediyor. lisbeth salander (rooney mara) adında, dövmeli, punk bilgisayar korsanından destek alıyor. soruşturmada birlikte çalıştıkları gibi, blomkvist ve salander, hayal ettikleri her şeyin ötesinde çok fazla yolsuzluk ortaya çıkardılar.argo (2012)

bir bilim kurgu filmi için bir yer araştıran bir hollywood yapımcısı örtüsü altında hareket eden bir cıa ajanı, 1980’de iran’daki abd rehine krizi sırasında tahran’daki altı amerikalıyı kurtarmak için tehlikeli bir operasyon başlattı.


jack reacher (2012)

masum bir yürek kasabasında, beş kişi uzman bir keskin nişancı tarafından vurularak öldürüldü. polis, suçluyu hızla tespit edip tutukladı ve smaçlı bir dava açtı. ancak itiraf etmek yerine, sanık adam "get jack reacher" yazıyor. reacher kendisi haber raporunu görüyor ve şehirde ortaya çıkıyor. savunma son derece rahatladı, ancak reacher adamı gömmeye geldi. suçluların isteği üzerine şok veren reacher, insanın suçluluğunun kesinliğini kesin olarak doğrulamak için yola koyulur, ancak pazarlık ettiğinden fazlasını bulur.lüper (2012)


yılın 2044 yılında bir adam "lüperleri" (onlar mafya için çalışmak ve onların patronları tarafından yılın 2074 dan zamanında geri gözleri gönderildi insanları öldürmek) denilen katiller bir grup için çalışan kendisi gibi bir kurban tanır. yaşlı benliğinin kaçmasıyla sonuçlanan tereddüt ediyor.skyfall (2012)

bond'un m'ye olan sadakati, geçmişi onu takip etmek için geri döndüğünde test edilir. mı6 saldırıya uğradığında, 007, maliyeti ne kadar kişisel olursa olsun, tehdidi izlemeli ve yok etmelidir.amerikan koşuşturması (2013)

con dostum ırving rosenfeld, büyüleyici bir konser sanatçısı olan sydney prosser ile bir ilişki içindedir ve bir fbı ajanı tarafından camden, new jersey'nin yanı sıra camden belediye başkanı da dahil olmak üzere yozlaşmış politikacıları harekete geçirmek için abartılı bir program tasarlamaya zorlanmaktadır. mafya, eksantrik karısı aşkı için çaresizken.gone girl (2014)

karı koca, karısının kaybolduğu güne kadar normal bir ömre sahiptir. soruşturma sırasında dava katledilir ve koca baş şüpheli olur. ortadan kaybolmasından sorumlu mu? yoksa masum mu? sadece zaman gösterecek.

işte dünyanın dört bir yanından en iyi sözde gerilim filmi listem.

mahkumlar:

mahkumlar, denis villeneuve tarafından aaron guzikowski tarafından yazılmış bir senaryoda yönetmenlik yapan 2013 amerikan gerilim filmi.

bu film gördükten günler ve haftalar boyunca beni rahatsız etti ve bu duygu hala devam ediyor.düşman:

düşman, jose saramago'nun 2002 tarihli the the roman romanından javier gullón tarafından gevşek bir şekilde uyarlanan denis villeneuve tarafından yönetilen 2013 kanada-ispanyol psikolojik gerilim filmi.

bu, jake gyllenhaal'ın başrol oynadığı bir gerilim olabilir, ancak ana akım izleyiciler, bunun, alışılmış formülü kullanarak hikayesini anlatmayı reddeden sanatsal bir film olduğunu da belirtmelidir.ekler:

ekler, denis villeneuve tarafından yazılan ve yönetilen 2010 kanada gizemli bir drama filmi. wajdi mouawad'ın aynı isimdeki oyunundan uyarlanan ıncendies, ikiz erkek kardeşinin ve kız kardeşinin yolculuğunu, annelerinin hayatındaki gizemini çözmeyi dener.

bir başyapıt, kolay ve hatasız olmayan bir anlatı ile bir araya gelip bir araya gelip bitmeyen bir yazı, yönetme ve oyunculuk.


gözlerindeki

sır : gözlerindeki sır (ispanyolca: el secreto de sus ojos), juan josé campanella tarafından yönetilen, juan josé campanella tarafından yönetilen, düzenlenen ve eduardo sacheri ve campanella tarafından yazılmış, sacheri'nin la pregunta'sına dayanan, 2009 yılında düzenlenen bir arjantinli suç gerilim filmi. de sus ojos (gözlerindeki soru).

hikaye emekli yargı çalışanı ile çeyrek asır önce birlikte çalışan bir yargıç arasındaki gömülü romantizmi ortaya koyuyor. onlar, yalnızca onlar için değil, kurbanın kocası ve katil için de bir saplantı olan çözülmemiş bir 1974 tecavüz ve cinayet çabalarını anlatıyorlar. sık sık cezasız kaldılar.

sıkıca yapılandırılmış, görsel olarak bilinçli, iyi hareket eden gizem ve aşk hikayesi.makinist:

makinist, brad anderson tarafından yönetilen ve scott kosar tarafından yazılmış, 2004 ingiliz dili ispanyol psikolojik gerilim filmi.

kimse, cilt ve kemik balyası'nın gösterisinin şüpheli çekiciliğini inkar edemez, sanatının uğruna sağlığını tehlikeye atabilir.içinde yaşadığım cilt: içinde yaşadığım

cilt (ispanyolca: la piel que habito), pedro almodóvar tarafından yazılan ve yönetilen 2011 ispanyol psikolojik gerilim filmidir.

şaşırtıcı ve en çok şok edici bir etki yaratan sinir bozucu bir film bulmacası. sinema rezil son çalan şokçılar.
yan etkiler:

yan etkiler steven soderbergh tarafından yönetilen 2013 amerikan psikolojik gerilim filmi.

film, genç bir kadının antidepresan ilaçları, özellikle de kurgusal yeni ilaç ablixa'yı (alipazone) reçete etmesini takiben bir olayın sonuçları ile ilgilidir. filmi tanıtmak için ablixa için bir web sitesi oluşturuldu ve jude law e-postayla soruları yanıtladı.

ilaç endüstrisinin tehlikelerinin yanı sıra aldatma kötülüğünün ürpertici, rahatsız edici bir portresi.headhunters:

headhunters (norveç: hodejegerne), jo nesb tarafından aynı ismin 2008 romanına dayanan, 2011 tarihli bir norveç-isveç aksiyon gerilim filmi. film morten tyldum tarafından yönetildi.

hennie, cömert yaşam tarzını finanse etmek için bir sanat hırsızı olarak çifte hayat yaşayan başarılı ama güvensiz şirket çalışanı roger brown'u canlandırıyor. iş olanaklarından birinin değerli bir tabloya sahip olduğunu öğrendi ve çalmak için yola çıktı.mystic river:

mystic river, clint eastwood tarafından yönetilen ve atılan 2003 amerikan gizemli drama filmi.

bu, bir süre sonra turnadan aşağıya inen ince dramalardan biri.cinayet anıları: cinayet

anıları, bong joon-ho tarafından yönetilen 2003 güney koreli bir suç-drama filmi. kore’nin, 1986-1991 yılları arasında gyeonggi eyaleti, hwaseong’da meydana gelen tarihteki ilk seri cinayetinin gerçek hikayesine dayanıyor. song kang-ho ve kim sang-kyung sırasıyla dedektif park ve dedektif seo olarak görev yapıyorlardı.

koreli film yapımcısı bong joon-ho'dan gerçek bir hikayeye dayanan, dahil ve ustaca monte edilmiş bir film.anne:

anne (hangul; madeo) bong joon-ho tarafından yönetilen 2009 güney koreli bir drama filmi.

anne, kılları boynunuzun arkasında durduracak bazı sahneleri olan mükemmel bir gerilim filmi.nightcrawler:

nightcrawler, yönetmenlik programında dan gilroy tarafından yazılmış ve yönetilen 2014 amerikan neo-noir suç gerilim filmi. t

bir stringer olarak yerel haber kanallarına içerik satışı, los angeles'ta kaza ve suç görüntü aldığında başlar eski bir hırsız gibi başrollerde jake gyllenhaal.zodiac:

zodiac, david fincher'in yönettiği ve aynı zamanda robert graysmith'in kurgusal olmayan kitabına dayanan 2007 amerikan gizemli gerilim filmi.

zodiac, 1960'ların sonlarında ve 1970'lerin başlarında san francisco körfez bölgesi'nde ve çevresinde öldüren ve 1960'ların sonlarında ve 1970'lerin başlarında san francisco körfezi bölgesi'nde ve çevresinde ölen ve insan ve alaycı polise mektuplar, kanlar bırakan insan avının hikayesini anlatıyor. lekeli giysiler ve gazetelere gönderilen şifreler. davalar, kuzey kaliforniya'nın en rezil çözülmemiş suçlarından biri olmaya devam ediyor.ejderha dövmeli kız: (amerikan versiyonu değil: d)

ejderha dövmeli kız (isveçli: män som hatar kvinnor - kelimenin tam anlamıyla - kadınlardan nefret eden erkekler), aynı romanın eseri olan 2009 isveçli bir gerilim filmi. isveçli yazar / gazeteci stieg larsson'un adı.amores perros:

amores perros, alejandro gonzález ıñárritu'nun yönettiği 2000 meksikalı bir drama gerilim filmi.

son yılların en şerefli ve en ustalıkla dile getirilen meksikalı filmlerinden biri.
caché:

ingiltere ve irlanda'da hidden isimli caché, michael haneke tarafından yazılmış ve yönetilmiş 2005 fransız psikolojik gerilim filmidir.

film, ön verandasında görünen ve kocasının çocukluk anılarını ima eden isimsiz kasetler tarafından terörize edilen üst sınıf bir fransız çiftini takip ediyor.eden gölü:

eden gölü, james watkins tarafından yazılan ve yönetilen 2008 yılı ingiliz gerilim filmi.

yuppie protags'ın hafta sonu kaçamağı kaçınılmaz bir şekilde süren etkili bir şekilde üzücü bir ingiliz korku-korku filmi.kimse söyleme:

kimseye söyleme (ne le dis? personne), guillaume canet'in yönettiği ve aynı isimdeki harlan coben'in romanına dayanan 2006 fransız gerilim filmi.

kimseye söyleme, hile yapmayan bir fransız aksiyon gerilim filmi ve cinayeti gizemi.onun için bir şey : (amerikan remake değil: d)

onun için bir şey (fransızca: pour elle) diane kruger ve vincent lindon'un başrol oynadığı 2008 fransız gerilim filmi ve fred cavayé'nin ilk çıkış filmi.
beden:

beden (ispanyolca: el cuerpo), oriol paulo tarafından yönetilen 2012 ispanyol gerilim filmi.saklı yüz : (bollywood severler lütfen yakından bakın: p)

saklı yüz (ispanyolca: la cara oculta), andrés baiz'in yönettiği 2011 kolombiyalı bir gerilim filmi.

hepsi bir kerede tuhaf bir aşk üçgeni, daha tuhaf bir hayalet hikayesi ve hem kişisel hem de (hafif) politik bir gizem.celi 211:

celi 211 (ispanyolca: celda 211), daniel monzón'un yönettiği, 2009 ispanya-fransız cezaevi filmi.

darwinist vahşeti a peygamber ile birlikte orada olan bir ispanyol azami güvenlik hapishanesinde bir isyan var.
bilinmeyen kadın:

bilinmeyen kadın (italyanca: diğer kadın olarak da bilinen la sconosciuta), giuseppe tornatore tarafından yönetilen 2006 italyan psikolojik gerilim filmi gizem filmi. yabancı bir ülkede yalnız başına, korkunç bir geçmişin peşinde bıraktığı ve kayıp bir kızı arayan bir kadını betimliyor.

kafandan çıkmak neredeyse imkansız bir film.
tesis:

tez 1996 ispanyol filmidir. yönetmen alejandro amenábar'ın ilk uzun metraj filmi; amenabar ve mateo gil tarafından yazılmıştır.

film hala madrid’deki universidad complutense’de okuyor.
eastern promises:

eastern promises, steven knight tarafından yazılmış bir senaryodan david cronenberg'in yönettiği, 2007 ingiliz-kanada-amerikan [2] gangster filmi.

bir rus-ingiliz ebe'nin londra'daki rus mafyasıyla etkileşimlerinin bir hikayesini anlatıyor. ana fotoğrafçılık kasım 2006'da, londra ve çevresindeki yerlerde başladı. film komplo twist, seks ticareti konusu ve şiddeti ve sıkça giydikleri dövmelerin detaylı tasvirini içeren rus kariyer suçlularının gerçekçi tasviri için dikkat çekti.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat