şimdiye kadarki en iyi 10 futbolcu kim?

futbol futbol futbol !! çağımızın en popüler sporu hatta son 100 yılın efsanesi uğruna milyonların bağırdığı efsane bir spor. futbolu normal bir spor gibi göremezsiniz futbol dünyayı değiştirecek güce sahip sporların en büyüğü en yücesi çünkü futbol varsa umut vardır.

gelmiş geçmiş tüm zamanların en iyi 10 futbolcusu kim diye soracak olursanız bunun kesin bir cevabı yoktur bu tamamen göreceli bir cevap olur herkes için farklı cevapları olabilir mesela insanların bir kısmı messi yi iyi bulurken diğer kısmı ronaldo diyor kimileri maradona gelmiş geçmiş en iyi futbolcu derken kimileri pele diyor hatta benim gibi ronaldinho cu olanlarda yok değil.

neyse sadede gelelim işte sizler için dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 10 futbolcusu

1- diego maradona:


tüm zamanların en iyi oyuncusu, şüphesiz benim için. ( burada daha ayrıntılı bir gerekçe var ) hiç kimse maradona gibi takımlarını etkilemedi ve bu herhangi bir oyuncunun nihai görevi. o vardı napoli, led küme düşme dan 1 puan uzakta onların için, geldiğimde sadece serie a gezegen en iyi ve en zorlu ligi oldu hiç iki serie a başlıklar,. ayrıca italyan takımının tüm tarihinde kazandığı 10 kupadan 5'ini kazandı. uluslararası düzeyde, neredeyse tek elle arjantin'i 1986 dünya kupası'nı kazanmaya yönlendirdi, bu da yarışmada ve muhtemelen herhangi bir yarışmada en iyi bireysel performansı kazandı. beceriler açısından bile, diego temelde bugünkü messi'nin sahip olduğu becerilere sahipti.30 yıl önce , liderlik ve güçlü kişiliğe ek olarak , ikisi arasındaki en önemli fark bu.

2- brezilya ronaldo:


futbol mucizesi. çok fazla burada (sen benim bütün akıl düzeltmek olabilir yazmak istemiyorum burada ) ama kısacası ronaldo'nun en iyi “gelecek yetenek” olması gerekirken, en iyi oyuncu o olması gerekirken futbol devrim bir oyuncu bunu öğrenmek, en iyi savunuculardan bazılarını “çocuk” olarak adlandırıldığı zamanki gibi çocuklara benzetmiş ve 1 numaradaki adam dışında başka hiçbir şeye benzemez.

işte size bu oyuncunun ne kadar olağanüstü olduğuna dair bir ipucu vermek için bazı numaralar:

21'de (97-98 sezonunun sonunda) ronaldo , avrupa yarışmalarında ortalama 0.88 gol / oyun oynadı , hiçbiri süper taraf olmayan 3 farklı ligde 3 farklı ligde oynadı .
ayrıca 21'de ronaldo, 4 gol attı, 3 asist yaptı ve 1998 dünya kupası'nda turnuvanın en iyi oyuncu ödülünü kazandı.
o ise en genç o zaman iki kez kazanan, ballon d'or kazanan 19-21 yaşlarında.
kariyerini çok erken mahveten yaralanmalara rağmen, ronaldo , çok daha iyi koşullara sahip olan messi'den yalnızca daha az 3 ballon d'or ödülü kazandı .
iki kariyerinin sakatlanmasıyla sona eren ve yaklaşık 3 yıl süren futbolun kaybedilmesinden sonra , ronaldo geri döndü ve 2002 dünya kupası'nda 8 oldu .
devam edebilirim ama bence bu yeterli.

3- pele:


pele'nin davasının aldatıcı olduğunu itiraf edeceğim . diğerlerininkinden çok daha farklı koşullarda oynayan ve yaşayan biri için kesin bir sıralama yapmak zor. yine de, 3 dünya kupasını (pele 2. maçtaki ilk maçta yaralandığından beri pratik olarak 2) kazanan , şimdiye kadarki en büyük taraflardan birinin kalbi ve pele'nin golcü rekoruna sahip olması sizi en üst sıraya koymaya zorladı. ( ve hayır “ofsayt yoktu” çünkü o kadar çok puan vermedi. offside her zaman olmuştur ve bugün var olmadığı kadar pele'nin günlerde daha zordu ). puanlama 4 dünya kupası maçları 6 gol ve turnuvanın en olarak seçilmesinde 17 yaşında iyi bir oyuncu ya da çok kötü değil.

aşağıdaki oyuncular (alfabetik sıraya göre listelenmiştir) 4 ila 7 arasındaki lekeleri bir sıra ile doldurur:

alfredo di stefano:


yıldız kazandı hepsi hakim real madrid tarafının 8 la liga şampiyonluğu ve 5 avrupa kupası. di stefano'nunneredeyse her pozisyonda oynayabilen en eksiksiz oyuncu olduğu söylenir. gücü, çabukluğu, taktiksel anlayışı, vizyonu ve elbette gol atma becerisine sahipti. kulüp seviyesindeki üstün özgeçmişine ek olarak, di stefano, arjantin ile birlikte copa america'yı kazandı ve takımla yalnızca 6 maçını oynadı (3 farklı milli takımda oynadı). ne yazık ki, real madrid efsanesi hiçbir zaman bir dünya kupasına katılamadı.

cristiano ronaldo :


büyücüler arasında mükemmel tasarlanmış cyborg. ronaldo, en iyi gol makinesi ve belki de şimdiye kadarki en iyi golcü oldu, ancak burada bitmiyor . kariyerinin bir noktasında (2012 kesin), ronaldo dünyanın gördüğü en eksiksiz futbolculardan biriydi . o kesinlikle şimdiye kadar canlı izledim en eksiksiz hücum oyuncusu. güçlü, çok hızlı, yetenekli ve ölümcül idi. bir golcü olarak tamamlayıcılığına ek olarak (yukarıdaki bağlantıda ayrıntılandırılmış), en iyi kanadı gibi geçebilir ve oyuncuları kolayca toplayabilirdi. serbest vuruşlar dışında top sürme ve toparlanma gibi durumlar hariç, tüm bunlar hala doğruronaldo hakkında. tüm bunlara ek olarak, cr7, hiç şüphesiz dünyanın en iyi off-the-top hareketi vardır değilse hiç . onun dahisi topsuzluk hareketi, bana göre, uzun yetenek listesindeki en önemli şey .

ronaldo, her iki takımı da tek tek ve toplu olarak kazanan ilk ve tek oyuncudur (uefa süper kupa * hariç). kulüp düzeyinde, ronaldo 4 ucl şampiyonluğu, 5 yerli lig ve 11 diğer kupa kazandı. uluslararası düzeyde, onların için portekiz açtı hiç ilk büyük kupa , eşit / kırma işleminde birkaç avro kayıtları. bireysel düzeyde, ronaldo 4 ballon d'or ödülü (5. sırada), 4 altın ayakkabı ödülü (rekor) ve 2 uefa en iyi oyuncu ödülü kazandı. ayrıca büyük çoğunluğu elinde tutuyor ve ben vast çoğunluğunu kastediyorum. ucl'nin gol atma rekorları kırıldı ve messi'nin la liga rekorlarına gelince yalnızca ikinci oldu; bu, kariyeri boyunca 2016/17 sezonuna kadar geniş bir pozisyonda çalıştığını düşündüğünüzde daha etkileyici.

bu anda , onu messi'nin üzerine koyardım , ancak son söz sadece emekli olunca verilebilir.

johan cruyff:


deha ve devrimci. cruyff, şimdiye kadar oyunu oynayan en akıllı oyuncu olarak kabul edilir . futbol tarihindeki en büyük devrimlerden biri olan xavi hernandez’in tiki-taka’ya ne yaptığını: sahadaki beyni ve antrenörü. olağanüstü oyun zekası ve yetenekleri nedeniyle, cruyff , tam futbolda akışkan hareketine ve pozisyonlardaki değişime bağlı olarak gerekli bir şart olan herhangi bir saldırı pozisyonunda oynayabilirdi . cruyff , her biri efsanevi ajax ile gelen 3 farklı takım ve üst üste 3 avrupa kupası ile toplam 10 yerli lig kazandı . hollanda'yı 1974 dünya kupası finaline çıkardıturnuva ödülünün en iyi oyuncusunu kazanmak . ayrıca 3 kez ballon d'or ödülünü kazandı .

lionel messi :


doğal yetenek konusunda messi, maradonas ve ronaldos (brezilya) ile birlikte orada . futbol ona çok doğal görünüyor ve her şeyin çok kolay görünmesini sağlıyor. doğal “ileriye dönük becerilerine” ek olarak messi, her geçen yıl oyun yapma becerisini geliştirdi. bu, leo'nun tüm zamanların en eksiksiz oyuncularından biri olmasına neden oldu (bunun gerçekleştiği yılı seçmek zorunda olsaydım, 2015 diyecektim). savunmaları yalnızca olağanüstü top sürme hareketi ile değil, topları ile attığı nokta ile de kırabilirdi. belki de en etkileyici şeymessi hakkında onun kusursuz karar vermesidir. ne kadar alana sahip olduğuna veya hangi hızda çalıştığına bakılmaksızın, messi ne zaman geçeceğini, ne zaman salılacağını ve ne zaman ateş edeceğini biliyor. tutarlılık açısından, messi'ye rakip olan veya yenebilen tek oyuncu onun “rakibi” dir: cristiano ronaldo. ikili , son on yılın büyük bölümünde futbolu domine etti .

messi'nin özgeçmişi, tıpkı yetenekleri gibi, olağanüstü. toplu olarak, sadece normal bir başlangıç olarak kazandığı kupaları sayarak , 3 ucl şampiyonluğu, 6 yerel lig ve 16 diğer kupa kazandı. bireysel olarak, messi rekor 5 ballon d'or ödülü, 4 golden shoe ödülünün ortak rekoru ve ortak rekor 2 uefa en iyi oyuncu ödülünü kazandı. aynı zamanda, gol atma rekorları söz konusu olduğunda la liga'nın kralı ve ucl rekorları konusunda ronaldo'nun ikinci sırayı alıyor.

messi'nin tek çöküşü, barselona takımının dışındaki büyük kupaları kazanamaması.

eğer şu anda dört rütbe zorunda diyebilirim: di stefano daha messi daha cruyff / ronaldo. ben bir şey değilim ama yine de eminim.

8- franz beckenbauer.


devrimci. beckenbauer'in en çok tanındığı yer bu. kaleciden önceki son duvar olan birinden, tüm hataları düzelten ve yanlış topları temizleyen bir oyuncudan, saldırılara başlamadan ve hatta devam etmenin yanı sıra hepsini yapan bir oyuncuya süpürme pozisyonu aldı . söylemeye gerek yok, çok çeşitli beceriler gerektirir : savunma becerileri, farkındalık, top becerileri, mükemmel geçiş, mükemmel karar verme vb. franz bunların hepsine sahipti. bir nedenden dolayı “der kaiser” (imparator) olarak adlandırılıyor .

miras açısından, beckenbauer birkaç paraleldir. kulüp düzeyinde, 5 bundesliga şampiyonu (4'ü bayern ile) ve 3 ardışık avrupa kupası kazandı . uluslararası düzeyde, 1972 euro ve 1974 dünya kupası'nı kazandı . beckenbauer ayrıca orta saha oyuncusu olmasına rağmen 2 ballon d'or ödülü kazandı .

onu 8'e koyduğum için üzülüyorum, ama onu daha üst sıraya koymamamın sebebi, listedeki bir başka girişte kazandığı her şeyi kazandığı, gerd muller'ı kesinlikle daha kolay hale getiriyor.

9- xavi hernandez (doğru okudunuz).


ispanyol egemenliğinin ardındaki kalp, ruh ve beyin 2008 ve 2012 yılları arasında hem kulüp hem de uluslararası düzeyde. cruyff'un tam olarak futbolla özdeşleştirildiği gibi, xavi de tiki-taka kişileştirildi. öyleydi bir beygir takımda diğer oyunculardan daha fazla mesafeyi kat ederek, o paso oldukça fazla sayıda yapılan geçmesine 1+ / dakika onun başbakan, nadiren topu kaybetti ve en önemlisi, o oldu son derece zeki ve anlaşılan varsa, birkaç diğerleri gibi boşluklar. çalışma oranı, kartal vizyonu, her alanda mükemmel rakipsiz geçişi ve karar vermesi onu tiki-taka'nın mükemmel şefi yaptı.

xavi, 7 la liga şampiyonluğu, 3 ucl şampiyonluğu, 2 euro kupa ve 1 dünya kupası kazandı. bence ballon d'or 2010'u kazanmayı hak etti. böyle büyük bir kişinin asla bireysel ödül kazanamaması çok yazık . xavi , özellikle dikkat çekici olmayan bir oyun stili ile mümkün olan en basit şekilde futbol oynamak, insanlara hak ettiği krediyi vermemesine neden oluyor. bana göre ispanya ve barselona'daki en önemli oyuncuydu .

xavi'nin boşlukları nasıl kullandığı ve oyunu kontrol ettiği hakkında uzun videolar izleyebiliyorsunuz, ancak hiçbir şey onun takımlar üzerindeki kanıtlanmış etkisinden daha fazla bir şey ifade etmiyor . xavi'nin başbakanlığı 2012'de sona erdi, italya'ya karşı finali son olağanüstü oyunu oldu ve adam da takımlarına zarar verdi! ispanya , arka arkaya 2 euro ve 1 dünya kupası kazanan , her şeyi yapan taraftan, ilk kez yapan takım, bir sonraki dünya kupası'ndaki grup aşamalarını geçemeyen ve aşağılanmış bir takıma gitti. italya tarafından aşağıdaki euro cinsinden. kulüp düzeyinde, barcelona son 4 sezonda ucl'yi kazanan ya da yarı yarıya dar bir takımdan, ya takımdan ayrıldı.2013 yılında yarı finalde bayern tarafından kesinlikle küçük düşürüldü ve bir sonraki yıl yarı finale bile çıkamadı . enrique, xavi'nin yokluğuna uyum sağlamak için taktikleri değiştirmek, daha doğrudan bir oyun oynamak ve takımın ağırlığını ileri sıraya kaydırmak için yeterince akıllı olmasaydı, barselona hala acı çekiyor olabilirdi.

bu kesin bir tesadüf değil ve bu süper takımlar üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olmak için yaptığınız işte efsanevi olmalısınız.

10- gerd muller.


nihai kaçak avcı. alanın dışında, muller "futbol oynayamadı". alanın içinde, çok, çok az, eğer varsa , ondan daha iyidir. öyle ya da böyle, gerd muller golü atar. hedeflerinden bazıları garip görünebilir, ancak hedefler hedeflerdir. konumlandırması muhtemelen hiçbiri ikinci , ilk dokunuşu ve bitirişi de göze çarpıyordu. bu nedenle, muller en zorlu kulüp yarışması olan european cup'ta 1 gol / oyun oranına sahip. dünya kupası'ndaki gol atma oranı daha da yüksek .

muller kazandı 5 bundesliga başlıkları, 3 ardışık avrupa kupalarında, 1 avrupa şampiyonası ve 1 beckenbauer ile geldi hepsi dünya kupası. ayrıca bir kez ballon d'or kazandı .


görüş 2

son 15 cevaba bakıldığında, neredeyse herkes maradona, pele, messi, cruyff, stefano, beckenbauer, zidane ve 3 ronaldos'un (2 brezilyalı ve 1 portekizce) hepsinden bahsetti. evet. yerleştirmeler; yani tam anlamıyla listem değil, sadece genel görüşün kaba bir göstergesi. neyse, beckenbauer ve belki pele dışında hemen hemen hepsine katılıyorum.

bu bence oldukça iyi bir liste yapar. şimdi bunları genel istatistikler ve kazanılan şeylerden etkilenen bahsetme sayısı ve ortalama sıralamaya göre sıralayalım. sadece yöntemimi belirtiyorum.

pele.
maradona (küçük bir parça tarafından pele eksik)
messi (maradona değil; kendisi de o kadar iyi olmadığını, ona baktığını söyledi.)
cruyff (yine maradona ve messi'ye çok yakın, ancak başarılı bir kariyer değil; wc ve daha fazla kupa kazanırsa belki de onun yeteneği maradona seviyesindeydi.)
zor, ama zidane ile gidiyorum. bence tüm zamanların en iyi orta saha oyuncusu. efsanevi bir toplayıcıydı, savunabilir ve saldırabilirdi. ne yazık ki, birçok kişi onu savunuyor çünkü bir defans oyuncusu seçti ve unutuldu. (bu ilk 5 listeyi tüm cevaplarımda kullanacağım.)
ronaldo (9) bazıları 7. sıranın daha iyi olduğunu, ancak zirvenin zirvesindeyken bazılarının gerçek goat olduğunu söylüyor. ne yazık ki zirvesi yeterince uzun sürmedi. geçmiş savunucuları puanlandırmakta başarılıydı; ronaldo da bunu yapıyor ama kutuyu bitirmek için daha fazla. en yüksek r9’un biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
cr7. gol rekorları kendileri için konuşuyor.
ironik olarak, 3. ronaldo'yu, ronaldinho'yu buraya koyuyorum. stefano'dan daha iyi çünkü oyunun standartları çok uzun zaman önce çok daha yüksek, ayrıca çok daha fazlasını kazandı.
stefano. muhteşem yetenek, ancak birkaç kupa .. o bir keç olabilirdi.
beckenbauer. şimdiye kadarki en büyük geri tepme, herhangi bir dünya xı'sinde bu konumda. ayrıca bir defans oyuncusu için gol atabilir.

pelé (edson arantes do nascimento), forvet, brezilya, kulüpler: santos fc

2. lionel messi (lionel andrés messi cuccittini), forvet, arjantin, kulüpler: newell's old boys fc, barcelona fc


3. cristiano ronaldo (cristiano ronaldo dos santos aveiro), forvet, portekiz, kulüpler: sporting cp, manchester united fc, real madrid cf


4. diego maradona (diego armando maradona franco), ileri, arjantin, kulüpler: arjantinli gençler, boca gençleri, barselona, ​​napoli, sevilla, newells eski erkekleri, boca gençleri


5. zinedine zidane (zinedine yazid zidane), forvet, fransa, cannes fc, bordeaux fc, juventus, real madrid cf


6. alan shearer, ileri, ingiltere, kulüpler: southampton, blackburn rovers, newcastle united


7. ronaldinho (ronaldo de assis moreira), ileri, brezilya, kulüpler: grêmio, paris saint-germain, barselona, ​​milan, flamengo, atlético mineiro, querêtaro, fluminense


8. johan cruyff (hendrik johannes cruijff) forvet, hollanda, kulüpler: ajax, barselona, ​​los angeles aztekleri, washington diplomatları, levante, ajax, feyenoord


9. ronaldo (ronaldo luís nazário de lima), ileri, brezilya, kulüpler: cruzeiro, psv, barselona, ​​ınter milan, real madrid, ac milan, korintiler


10. franz beckenbauer (franz anton beckenbauer), defans, kulüpler: bayern münih, new york cosmos, hamburger sv, new york cosmos


ps bu istatistik ve görüşlere dayanır.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat