organik ürünler

şimdiye kadar yapılmış en iyi psikolojik gerilim filmleri

eğer psikolojik filmlere ilgi duyuyorsanız doğru yerdesiniz. psikoloji gerilim filmleri olağan üstü konuları içerdiği için bazen beyninizi yorabilir. işte sizler için en iyi psikolojik gerilim fimleri.

üçgen (2009)
başlangıç
zindan adası
altıncı his
yazgı
memento (2000)
se7en (1995)
psiko
bay hiç kimse
prestij
sert şeker (2005)
astar (2004)
kelebek etkisi (2004)
kara kuğu (2010)
oyun (1997)
sınav (2009)
parlayan (1980)
yetenekli bay ripley (1999)
pi (1998)
lekesiz aklın ebedi güneş ışığı (2004)
köy
kaynak kodu
donnie darko
otomatik portakal
jacobs merdiveni
ipek (korece)
çiftlik evi
sybil
gozu (japonca)
gizli pencere
amaç
hansel ve gretel korece
siren
kayıp otoyol
ikiz tepeler
mullholland drive
manolya
mahkumlar
lucia (kannadaca)
uğursuz
boyut bombası
iki kızkardeşin hikayesi
düşman
caché
itirafları
tünel
kevin hakkında konuşmalıyız
zincirli
işitme
henry: seri katilin portresi
şeytanı gördüm
çare
lucy (2014)
ıntersteller
deja vu
önsezi
yarının sonu
hayır. 23
kaun (bollywood)
makinist
kuzuların sessizliği
küre (1998, barry levinson )
dünyadan gelen adam (2007, richard schenkman )
güzel bir zihin
looper
kimlik
dedektif byomkesh bakshi (bollywood)
manorama - altı ayak altında (bollywood)
stonehearst asylum
kuşçu
çift
404: hata bulunamadı (hintçe film)
john malkovich olmak
sigara içilmez (hint filmi)

beyninizi büken ve sizi farklı düşündüren tonlarca gerilim var ama sizi bölen birçok gerilim de var. belirli bir sıraya göre bu tür filmlerin listesi.

iki kız kardeş masalı - eğer korkutucu psikolojik asyalı gerilim filmi çekiyorsanız, unutulmaması kolay olmayan bir deneyim için (iyi bir şekilde) bu filmin bir kopyasını alın. daha fazla açıklamak, deneyimlerinizi etkileyeceğinden, bir kopyasını alın ve herhangi bir incelemeyi okumayın; tadı alındığında en iyi keyif veren bir demlemek.


düşman - aklını tam olarak kaçıracak emin bir deneyim için ürkütücü gerçeküstü kesim sahneleri ve güçlü performanslar kullanan bir doppelgänger temalı psikolojik gerilim filmi. kafka, david lynch ve kubrick'in ipuçlarını anlamak için bu filmi iki kez izleyebilirsin.


caché - ailenizin sokağın karşısından gizlice çekildiği kısa çekimleri içeren bir paket aldığınızda ve her çekimle bantlar daha kişisel hale geliyor mu? "gizli" unvanı olan abd’de yayınlanan caché’ye merhaba deyin. vicdanınıza ve doğru ve yanlış duyunuza derinlemesine derinlemesine giderken yavaş yavaş başlar, böylece ripley'nin ripley'sinin inandığına veya inanmadığına "inanması için dikkat edin!" dediği gibi.


mulholland dr. - david lynch en iyi döneminde. bu, her durumda izleyeceğiniz her yere koşmasına izin verirseniz, ancak herhangi bir direnç göstermeden izin vermek, uzun bir süre sürecek olan gerçeküstü bir deneyim olacak bir film.

bu, la'da mulholland sürüşünde bir araba kazasında hayatta kaldıktan sonra amneziden muzdarip güzel bir kadının hikayesi. bir apartmanda saklanırken, yaklaşmakta olan bir aktrisle tanışır ve güzel sinematografinin ortasında kimliğini ortaya çıkarmaya çalışırken birbirlerine aşık olurlar ve her şeyi anladığınızı düşündüğünüzde, sizi bunun gerçekte olduğu gerçeğine geri döndürür. biraz romcom değil, gözyaşları ya da alacaklar kadar uzun süre hatırlamaya değer bir deneyim olan, gözyaşları ya da alacaklar düşene kadar sizi merak içinde tutma şansı.


itiraflar - son derslerinden birinde bayan öğretmenlerinizden birinin, kızının ölümünden sorumlu olan diğer iki öğrenciyi öldürmek için bu noktaya kadar kaza olarak kabul edilen iki öğrenciyi öldürme planını açıklarsa nasıl hissedersiniz? sizi mürettebatın teslim ettiği mükemmel hareketlerle şaşırtmaya devam edecek olan birkaç yolculuğa katılabilirsiniz. bu film, yaşın kanlı eylemlerden beraatte bir etken olup olmadığını düşünmenizi sağlayacaktır. intikam eylemleri zalimce ve özenle düzenlenmiştir, bu yüzden aldatıcı ve acımasız parsellere daha az ilgi duyan insanlar bunu kaçırmak isteyebilir.


tünel - kayıp evsiz insanlarla ilgili söylentilerden sonra, sydney'in mistik yeraltı tünelleri altında çekim yapan bir kamera ekibi tarafından elde edilen ürkütücü atmosferi ve endişeyi izleyin. beklediğiniz gibi bulunan bir film türü bulunamadı. gerçekten düşük bütçeli bir mucize.


kevin hakkında konuşmalıyız - bir annenin yolculuğu ve onun çağındaki çocukların çoğundan farklı olan tek oğlu kevin. bu film, bir annenin oğlunun tuhaf sorularına ve nihayetinde kredinin sonlarına doğru iyi bir psikolojik gerilim yaratmasıyla sonuçlanan tuhaf alışkanlıklarına yetişme mücadelesidir. zor durumlarda düşünme şeklinizi değiştirebilecek bir deneyime hazırsanız, izleyin.


zincirleme - bir sığır uzun süre zincirlendiğinde, gerçekte zincirlenme duygusunu kaybeder ve fırsat verildiğinde kaçabilir veya çalışmayabilir. sığırları genç bir oğlanla ve sığır sahibi ile seri katille değiştirin ve 9 yıl boyunca tutsak kalan ve diğer bir deyişle hayvanların pov'larından mükemmel performanslarla tamamlanan bu filmi izlediniz. bu film, insan psikolojisi konusu ve başkalarının ayakkabılarımıza nasıl katılmaya niyetli olduğumuzla ilgileniyor.


seçmeler - "kitabı kapağına göre yargılama", hepimizin bildiği bir tabirdir, ancak bu film bu fikre dayanır. bu, 7 yıldır dul kalan ve hayatını yeniden yaşamaya seçmelerinden seçmelerden sonra bir modelle evlenmeye karar veren bir adamın öyküsüdür, ancak onun göründüğünden daha fazlası olduğunu bilmiyordu. yavaşça başlayan ve sizinle uzun süre kalacak olan bir patlama ile biten psikolojik bir gerilim filmi.


özel sözler: -

henry: bir seri katilin portresi - abd'nin sahip olduğu en üretken seri katillerden biri olan henry lee lucas'a dayanıyor. yüzlerce cinayete atfedilmesine rağmen, 11 yaşında olduğunu itiraf etti ve mart 2001'de kalp yetmezliği nedeniyle öldüğü cezaevinde hayata geçti. oyunculuk iyidir ve bu şekilde elde edilen atmosfer onu bir kült klasik yapan şeydir.


şeytanı gördüm - insan olmak ve düz kötülük yapmak arasında ince bir çizgi var. bu film, bu ince çizgiyi araştırıyor ve sizi, normalde bir insanın bir elmas gibi bir elmas gibi kötülükle başa çıkmak için nasıl uyum sağladığını ve aynı zamanda değişimin gerekip gerekmediğini merak etmenizi sağlayan oldukça hoş olmayan (ilk başta) bir sürüşe götürüyor. bir filmde izlenen en yoğun intikam alanlarından biri, deneyim için korelilere teşekkür edecek.


cure - bir japon cinayet dedektifi tarafından araştırılan ve doğaüstü bir ortam kullanılmadan yaratılan ürkütücü bir atmosfere sahip olan, amnesiyak sıradan insanların işlediği gıcık cinayet cinayetleri. bu, ürkütücü atmosferi tamamen yeni bir seviyeye getiren bir deneyim. inanmak için izleyin.


cypher - akıllı bir bilim kurgu gerilim filmi (ımdb derecesini avlamayın), sınırlı bir bütçeyi tamamen şaşırtmazsanız, sizi şaşırmazsa sizi şaşırtacak akıllı bir duyusal deneyim deneyiminde 2 saatlik bir yolculukta kullanır. sıkıcı sözleşmelere katılmak ve konuşmaları bir verici cihaz üzerinden merkez ofisine geri göndermek zorunda olan, ancak bu sözleşmelerden geri gelmeyi asla hatırlamayan bir şirket casusunun hikayesi. bir kopya alacak kadar ilginç, değil mi?


cinayet anıları - sonu olmayan bir dedektif filmi genellikle kitleleri, açıklanamadığı takdirde hayal kırıklığına yol açabileceği, ancak bazen bir sonun katilin kimliği ile ilgili olduğu zaman önemli değil. ilk demokratik seçimlerden aylar önce, ilk seri katile tanık olan bir ülkede ilgisiz dedektiflerin yaşamları.

yeterince darağacı mizah ve gösterişli performans ve performansla, cinayet hatıraları olan usta bir kandırmanın tadını çıkarmaya ve şöhret salonunuza aktarmaya hazırsınız.


gözlerindeki sır - film listeme, beklediğimden kilometrelerce uzakta olan arjantinli bir giriş. federal adalet ajanı, 25 yıl önce işlenen bir tecavüz ve cinayet suçunun yargılanmasındaki suçluluğunun kovuşturulmasındaki başarısızlığı nedeniyle bir kurtuluş eylemi olarak bir roman biçimindeki çözülmemiş bir davadaki deneyimlerini azaltıyor. diyaloglar çok açık ve sinematografi o kadar harika ki, soğuk, gergin ve korkutucu sessizlik anlarını doldurmak için diyaloglara ihtiyaç duymuyorsunuz. her şey o kadar mükemmel ki (teknik ve estetik olarak) tavsiye edemedi.


wicker man - bugüne kadar gördüğüm en rahatsız edici filmlerden biri olan bir ingiliz 1973 kült korku klasiği. kayıp bir çocuğu aramak için yalvaran isimsiz bir mektup almış, izole edilmiş bir iskoç adasına giden bir çavuşun öyküsü. ıssızlık, pagan ritüelleri ve sembolizm eylemleriyle ilgili entelektüel, düşünce uyandırıcı ve akıl almaz bir deneyime hazırsanız izleyin. o kadar yoğun ki, filmdeki şarkıların bile sözleri bile rahatsız edici ve dehşet verici bir atmosfere katkıda bulunuyor.


konuşma - çoğu yönetmen, hayatında bir kez başa çıkacak bir direnişe ulaşmak için mücadele ederken, 1974'te bir adam iki tane teslim etti. lütfen aynı yıl 1974'te baba 2 için bir oscar eksikliğinin kaybını telafi etmek için izleyicilerine bu hediyeyi sunan bay francis ford coppola'ya hoş geldiniz. bir çiftin konuşmasına ve zihinsel çöküşüne dokunarak tereddüt ettikten sonra meydana gelen olaylar nedeniyle müşteriye çift olarak tehlikeye atılmasından kaynaklanan bir iş bulur. suçluluk çeken ve kendine, dünyaya ve dine olan inancını yitirmiş paranoyak bir adamın gene hackman'ı klasik tasviri için izleyin. mutlu tahmin!


düzenleme # 3- çoğunuzla ilgilenebilecek bazı yeni eklemeler.

tutarlılık - birçok meteorolojik olay, genellikle meydana geldikleri sırada bükülme gerçeği olarak adlandırılır, böyle bir olay, bu filmin önsözü olarak işlev görür, 3 çiftin arkadaşlarının evlerinde akşam yemeğinde bir araya gelip sadece telefonlarının paramparça olduğunu ve acı çektiğini keşfetmek için tüm mahallelerinde resepsiyon yok ama bir evin elektrik kesintisi var. bir telefon görüşmesi yapmak için bir telefon bulma ümidiyle, 2 erkek o eve doğru hareket eder, böylece hem zihin bükme hem de gerçeklik bükme olan bir dizi olayı başlatır. düşük bütçeli olan bu film, güçlü arsası ve mürettebatın gösterişli cgı kullanmadan iyi davranmasıyla ün kazanıyor. eğer üçgen'i (2009) seviyorsanız, onu da seveceksiniz.


üç ... ekstremler - bu, birbirimize özel olan ve üç farklı asya ülkesinden üç yönetmen tarafından yönetilen üç kısa filmden oluşan bir koleksiyon. bir korku filmi olarak nitelendirilse de, bu film, ciddi etkileri olan adımlar atmaya zorlanan, zayıf yönleri olan insanların hikayesini belirttiği için daha psikolojiktir. kısacası, izleyiciyi rahatsız edici hale getirmek için hayalet veya doğaüstü varlıklar kullanmayan, ancak tuhaf durumlara daha fazla insan duyguları / tepkileri veren bir film.

bazı sahneler bazılarınız için fazla grafik olabilir, bu yüzden sizi rahatsız ederse, bir özledim vermek isteyebilirsiniz.

bu söylenirken, bireysel olanlara bir göz atalım.

köfte - kocası kendisine ilgisini yitiren yaşlanan bir aktris, gençliğini geri almaya devam ediyor ve sonunda köfte, bu özel "gizli" içerikten dolayı rejeneratif özelliklere sahip bir bayan buluyor. bu kısa, bizi iksirin edinilmesiyle başlayan ve umutsuzluğun hayırseverlikten en iyi şekilde yararlanmasıyla sona eren gençliği geri kazanma yolculuğuna götürüyor. bu kısa, daha sonra aynı isimde tam uzunlukta bir özellik haline getirildi ve o zamandan beri eleştirel incelemeler kazandı.
"oldboy" şöhretinin chan-woo parkının yönettiği cut - bu kısa, kendisini duvara bağlanmış ve piyanist karısının piyano ile askıya aldığı kıskanç bir ekstra tarafından piyano telleri ile süspanse ettiği başarılı bir yönetmenin hikayesi müdür, her bakımdan kendisini daha iyi hissetmesi ve kötülüğü işlemesi için zorlar. bu kısa, iyi olmanın, mutlaka iyi olmaya eşit olmak zorunda olmadığı, ancak kötü gitme ihtiyacından kaçınılması gerektiği ve her iyi insanın, gerekirse, kötü olmak için başvurabileceği fikrine dayanmaktadır.
kutu - uzun süredir kaybedilen kız kardeşini arayan ve sadece rüyasının ve gerçekliğinin bir şekilde bağlantılı olabileceğini anlamak için karların derinliklerinde bir kutuya gömülmek için tekrar eden bir rüyanın hikayesi. bu muhtemelen "audition" ün şöhretinden beklendiği gibi bu üçünün (ve favorimin) en rahatsız edici hali.

ps - bu, düşük bütçeli / yabancı dil olmaları veya yıldızlarla dolu olmadıklarını izlemeden tartışılmayan bir film koleksiyonudur.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat