organik ürünler

sadece diyetle nasıl kilo verebilirim?

hayat bazen oldukça yorucu olabiliyor koşturmaca, iş güç, çocuklar ev işi ya da hayatınızda ki bir takım diğer sorumluluklardan dolayı kendinize ayıracağınız pek bir zaman olmayabilir hele bunların üstüne bir de kilo problemi varsa eyvah "ben nasıl vereceğim bu kiloları" diye yakınabilirsiniz ama merak etmeyin spor yapmadan sadece uygun diyetlede hem çok kısa sürede hem de çok sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. sizin için uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan diyet ile en hızlı kilo verme en sağlıklı diyetler listesini paylaşıyoruz.

yazı 1

yaklaşık 22 kilo verdim ve hala vücudum üzerinde çalışıyorum. sürekli bir kilo vermek istiyorsanız, diyetinizle ilgili çok önemli noktalardan bahsetmek isterim.

bol bol su için: - vücudunuzu 24 saat boyunca sulamaya devam etmelisiniz! burada ortaya çıkan soru ne kadar su içmelisiniz? cevap çok basit, vücut ağırlığınızı (kg cinsinden) 20'ye bölün ve sahip olmanız gereken su miktarıdır (litre olarak).
örneğin, 60 kg ağırlığında olursanız,

daha sonra su ihtiyacı = 60/20 = 3 litre.

egzersiz öncesi yemek: egzersiz kilo kaybı sürecinde kaçınılmazdır. çoğunuzun bilmediği gerçeği, uyandıktan sonra 60 dakika içinde bir şeyler yemelisiniz. bunun nedeni, akşam yemeği yedikten ve uyuduktan sonra, vücudumuzun 8-9 saat hiçbir şey yemediği için açlık moduna girmesidir. uyandıktan hemen sonra elmalı, muzlu veya yulaflı küçük bir yemek yiyin. sütle. bu bir antrenman öncesi yemek olarak görev yapacak. ayrıca, bir dereceye kadar ağrılı kasları önlemeye yardımcı olur ve metabolizmanız hızlanır.
2 saatlik kural: - vücudunuzu günün her saati sulamanız gerektiği gibi, sabit bir zaman aralığından sonra da kendinizi beslemeye devam etmeniz gerekir. araştırmalar, her 2 saatte bir acıktığınızda, metabolizmanızın çok yüksek ve mükemmel olduğunu göstermektedir. bu sürece yeni başlayanlar için her 3 saatte bir kendinizi beslemeye çalışın. yavaş yavaş metabolizmanız hızlanacak ve otomatik olarak her 2 saatte bir yemek yemek isteyeceksiniz.
lütfen dikkat: - yemekler küçük ve sağlıklı olmalıdır. yemek aralarında atıştırmalık protein proteinleri, meyveler, bademler ve yer fıstığı yiyebilirsiniz. kilo vermede çok yardımcı olan bazı meyveler ananas, elma, portakal, nar ve muz.

akşam yemeğinizi yatmadan 4 saat önce yiyin. akşam yemeğinin ideal zamanı, 7:30 ya da en fazla 20:00 olmalıdır. yemeğinizi bunun ötesinde ertelememelisiniz, çünkü yemeğinizin sindirilmemiş haliyle uyursanız, vücudunuz yağları depolar ve kilo almanızı sağlar.
yağsız protein ve diyet lifi almaya odaklanın. bu sizi tam hissetmenizi ve gereksiz isteklerden kaçınmanızı sağlar. proteinleri yüksek olan bazı yiyecekler yumurta, tavuk göğsü, badem, soya fasulyesi vs.
diyetinizde yapabileceğiniz bazı sağlıklı değişiklikler: -

beyaz ekmeği kahverengi veya çok renkli ekmeklerle değiştirin.
beyaz pirinci yerine kahverengi pirinci koyun ve daha küçük porsiyonları yiyin.
sütü badem veya tereyağı sütüyle değiştirin.
dışarıda yemekten kaçının.
yemeklerinize salata ekleyin.
kızartma yerine ızgarayı tercih edin.
düzenli paneer (süzme peynir) az yağlı paneer veya tofu ile değiştirin.
gazlı veya şekerli içecekleri şekersiz su veya meyve suları ile değiştirin.
rafine edilmiş yağı, sızma zeytinyağı ile değiştirin ve düşük miktarda kullanın.
yeşil çay: - her gün 2 bardak yeşil çay almaya başlayın. daha sonra 2-3 ayda bir günde 4-5 bardak yavaş yavaş artırın. herhangi bir öğünle yeşil çay arasında en az 30 dakika ara vermelisiniz. metabolizmayı artırmada size çok yardımcı olacaktır. bunun dışında birçok faydası var. öyleyse yeşil çay almaya başla.
lütfen dikkat: - her gün 1-2 bardakla başlayın. 3–5 bardakla başlamayın aksi halde vücudunuz buna alışacak ve 1-2 ay sonra size etki etmeyi bırakacaktır.

karbonhidrat ve yağ: - neyse ki günlük diyetinizde bir miktar karbonhidrat ve yağ bulundurmanıza izin verilir. ortalama bir kişi 130-150 gram karbonhidrat ve 30-47 gram yağ alabilir. kesin rakamlar yaşınıza ve kilonuza bağlıdır.
diyetinizi takip edin: - bunun için aldığınız yemeği içeren herhangi bir uygulamayı yükleyebilir ve kalori tüketiminizi takip etmenize yardımcı olabilir. healthifyme adlı bir uygulamam var. size her yemeğin beslenme detaylarını verir ve daha sağlıklı önerilerde bulunur. aynı zamanda su alımınızı ve kaloriyi yaktığınızı da takip eder. işte healthifyme

bunun dışında ağırlık hedefinizi belirleyebilir ve gelişiminizin grafiksel izini tutabilirsiniz.

yazı 2

nasıl kilo verilir ve nasıl korunur?

yemek yiyin ve işletilen, büyük porsiyon büyüklüğündeki kültürümüzde, sağlıklı bir kiloyu korumak zor olabilir ve daha da zor kilolar verebilir. daha önce kilo vermeyi denediyseniz ve kilo vermediyseniz, diyetlerin sizin için işe yaramadığına inanabilirsiniz. muhtemelen haklısın: bazı diyetler hiç işe yaramaz ve hiçbiri herkes için işe yaramaz - vücudumuz sıklıkla farklı yiyeceklere farklı tepkiler verir. ancak kilo vermenin kolay bir yolu yoktur, ancak gıda ile daha sağlıklı bir ilişki geliştirmek için aşırı adımlar atmak, duygusal aşırı beslenmeyi engellemek ve kalıcı kilo verme başarısı elde etmek için atabileceğiniz birçok adım vardır.

sağlıklı kilo kaybı için en iyi diyet nedir?

herhangi bir diyet kitabını alın ve istediğiniz tüm ağırlığı başarılı bir şekilde kaybetmek ve bunları uzak tutmak için tüm cevapları aldığınızı iddia edecek. bazıları anahtarın daha az yemek yemek ve daha fazla egzersiz yapmak olduğunu iddia ederken, diğerleri düşük karbonhidrat oranının tek yol olduğunu belirtirken, diğerleri karbonhidratı kesmeyi önerir. peki, neye inanmalısın?

gerçek şu ki, kalıcı sağlıklı kilo kaybı için “tek bedene uyan” bir çözüm yok. vücudumuz genetik ve diğer sağlık faktörlerine bağlı olarak farklı yiyeceklere farklı tepki verdiğinden, bir insan için işe yarayan şey sizin için işe yaramayabilir. sizin için doğru olan kilo verme yöntemini bulmak için zaman ayırır ve sabır, bağlılık ve farklı yiyecekler ve diyetlerle bazı deneyler yapmanız gerekir.

bazı insanlar kalori sayma veya benzer kısıtlayıcı yöntemlere iyi yanıt verirken, diğerleri kilo verme programlarını planlamada daha fazla özgürlüğe sahip olma konusunda daha iyi tepki verir. kızarmış yiyeceklerden kaçınmak veya rafine edilmiş karbonhidratları kesmek için özgür olmak onları başarıya hazırlayabilir. bu yüzden, başkası için işe yarayan bir diyet sizin için işe yaramazsa, cesareti kırmayın. ve eğer bir diyet sizin için çok kısıtlayıcı olduğunu kanıtlarsa, kendinizi yenmeyin. sonuçta, diyet sadece sizin için zamana bağlı kalabileceğiniz bir diyet ise sizin için doğru olur.

dört popüler kilo kaybı stratejisi

1. kalorileri kesin

bazı uzmanlar, kilonuzu başarılı bir şekilde yönetmenin basit bir denklemle sonuçlandığına inanıyor: yandığınızdan daha az kalori alırsanız, kilo kaybedersiniz. sesler kolay değil mi? o zaman neden kilo vermek bu kadar zor?

kilo kaybı zamanla doğrusal bir olay değildir. kalorileri azalttığınız zaman, örneğin ilk birkaç hafta kilo verebilir ve ardından bir şeyler değişir. aynı miktarda kalori alırsınız, ancak daha az kilo alırsınız veya hiç kilo vermezsiniz. bunun nedeni, kilo verdiğinizde yağ ve yağın yanı sıra yağsız doku da kaybettiğinizde, metabolizmanız yavaşlar ve vücudunuz başka şekillerde değişir. bu nedenle, her hafta kilo vermeye devam etmek için kaloriyi kesmeye devam etmeniz gerekir.
bir kalori her zaman bir kalori değildir. örneğin, 100 kalori yüksek fruktozlu mısır şurubu yemek, vücudunuzda 100 kalori brokoli yemekten farklı bir etkiye sahip olabilir. sürekli kilo vermenin püf noktası, kalorili yiyecekleri hendeklemek, ancak kendinizi tam hissetmemek (şeker gibi) ve sizi kalorilerle doldurmadan (sebzeler gibi) doldurmayan yiyeceklerle değiştirmek.
birçoğumuz daima açlığı gidermek için yemek yemiyoruz. ayrıca herhangi bir kilo kaybı planını hızlı bir şekilde raydan çıkarabilen rahatlık veya stresi azaltmak için yemeğe dönüyoruz.
2. kesim karbonhidrat

kilo kaybını izlemenin farklı bir yolu, sorunu çok fazla kalori tüketmekten başka bir şey değil, vücudun karbonhidratlar tükettikten sonra yağ biriktirme biçimi (özellikle de insülin hormonu rolü) olarak tanımlar. bir öğün yediğinizde, yiyeceğin karbonhidratları kan dolaşımınıza glikoz olarak girer. kan şekeri seviyenizi kontrol altında tutmak için, vücudunuz her zaman bu glikozu yemekten yağ yakmadan önce yakar.

karbonhidrat bakımından zengin bir öğün (örneğin, çok fazla makarna, pirinç, ekmek veya patates kızartması) yerseniz, vücudunuz tüm bu glikozun kanınıza akmasına yardımcı olmak için insülin salgılar. kan şekeri seviyelerini düzenlemenin yanı sıra, insülin iki şey yapar: yağ hücrelerinin vücudun yakıt olarak yakmasını önler (çünkü önceliği glikozu yakmaktır) ve her şeyi depolamak için daha fazla yağ hücresi oluşturur. vücut yanamaz. sonuç olarak, kilo alırsınız ve vücudunuz şimdi yanmak için daha fazla yakıt gerektirir, bu yüzden daha fazla yersiniz. insülin yalnızca karbonhidrat yaktığı için, karbonhidrat tüketmek ister ve böylece karbonhidrat tüketmek ve kilo almak için kısır bir döngü başlatırsınız. kilo vermek için, akıl yürütme gider, karbonu azaltarak bu döngüyü kırmanız gerekir.


düşük karbonhidratlı diyetlerin çoğu, karbonhidratları protein ve yağ ile değiştirmeyi savunur, bu da sağlığınız üzerinde uzun vadeli olumsuz etkileri olabilir. düşük karbonhidratlı bir diyeti denerseniz, yağsız et, balık ve vejetaryen protein kaynakları, az yağlı süt ürünleri ve bol miktarda yeşil yapraklı ve yeşil yiyecek yiyerek risklerinizi azaltabilir ve doymuş ve trans yağ alımınızı sınırlayabilirsiniz. sert sebzeler.

3. yağ kesti

bu, birçok diyetin dayanak noktasıdır: yağ almak istemiyorsanız, yağ yemeyin. herhangi bir market koridorunda yürüyün ve yağsız atıştırmalıklar, süt ürünleri ve paket yemekler ile bombalanacaksınız. ancak düşük yağ seçeneklerimiz patlamış olsa da, obezite oranları da artmıştır. peki, neden az yağlı diyetler bizim için daha fazla işe yaramadı?

tüm yağlar kötü değildir. sağlıklı ya da “iyi” yağlar aslında kilonuzu kontrol etmenin yanı sıra ruh halinizi yönetir ve yorgunlukla savaşır. avokado, fındık, tohumlar, soya sütü, soya peyniri ve yağlı balıklarda bulunan doymamış yağlar sizi doldurmaya yardımcı olurken, örneğin bir sebze tabağına biraz lezzetli zeytinyağı ekleyerek, örneğin sağlıklı yiyecekler yemeyi ve iyileştirmeyi kolaylaştırabilir diyetinizin genel kalitesi.
sık sık yanlış takaslar yaparız. birçoğumuz şekerin boş kalorileri ve rafine edilmiş karbonhidratları değiştirerek yağ değiştirme hatasını yapıyoruz. örneğin tam yağlı yoğurt yemek yerine, tat kaybını telafi etmek için şekerle doldurulmuş az yağlı veya yağsız versiyonları yeriz. ya da yağlı kahvaltı pastırmamızı kan şekerinde hızlı çivilere neden olan bir çörek veya çörek için değiştiriyoruz.
4. akdeniz diyetini takip edin

akdeniz diyeti, bol miktarda taze meyve ve sebze, kuruyemiş, balık ve zeytinyağı ile birlikte sadece az miktarda et ve peynir içeren iyi yağlar ve iyi karbonhidrat yemeyi vurgular. akdeniz diyeti olsa da, sadece gıda hakkında daha fazla. düzenli fiziksel aktivite ve yemeklerin başkalarıyla paylaşılması da ana bileşenlerdir.

ne olursa olsun kilo verme stratejisi ne olursa olsun, motive olmak ve duygusal beslenme gibi yaygın diyet tuzaklarından kaçınmak önemlidir.

duygusal yeme kontrol

her zaman sadece açlığı gidermek için yemek yemiyoruz. sık sık, stresli ya da endişeli olduğumuzda yemeğe dönüyoruz, bu da herhangi bir diyeti mahvedebilir ve poundları paketleyebilir. endişeli, sıkılmış ya da yalnız olduğunda yemek yer misin? stresli bir günün sonunda televizyon karşısında atıştırıyor musunuz? duygusal beslenme tetikleyicilerinizi tanımak, kilo verme çabalarınızdaki tüm farkı yaratabilir. ne zaman yersen:

stresli - kendinizi sakinleştirmenin daha sağlıklı yollarını bulun. yoga, meditasyon yapmayı veya sıcak bir banyoya dalmayı deneyin.

düşük enerji tüketimi - öğleden sonra diğer öğleden sonra karşılama servislerini bulun. bloğun etrafında yürümeyi, enerji veren müzik dinlemeyi veya kısa bir şekerleme yapmayı deneyin.

yalnız veya bıkkın - buzdolabına ulaşmak yerine başkalarına ulaşmak. sizi güldüren, köpeğinizi yürüyüşe çıkaran bir arkadaşınızı arayın ya da insanların olduğu her yere kütüphaneye, alışveriş merkezine veya parka gidin.

dikkatli yeme yerine pratik yap

yemek yerken dikkat dağıtmaktan kaçının. çalışırken, televizyon izlerken veya araba kullanırken yemek yememeye çalışın. dikkatsizce abartmamak çok kolaydır.

çok dikkat. yavaş yiyin, yemeğinizin kokusunu ve dokularını tadın. zihniniz dolaşırsa, dikkatinizi yemeğinize ve nasıl tadına bakın.

yemek yeme deneyimine odaklanmak için işleri karıştırın . çatal yerine çubuk kullanın ya da aletlerinizi baskın olmayan elinizle kullanın.

doldurmadan önce yemeyi kes. sinyalin beyninize yeteri kadar ulaşması zaman alır. tabağınızı her zaman temizlemek zorunda hissetmeyin.

motive ol

kalıcı kilo kaybı yaşam tarzınızda ve yemek tercihlerinizde sağlıklı değişiklikler yapmanızı gerektirir. motive olmak için:

bir tezahürat bölümü bulun. sosyal destek çok şey ifade ediyor. jenny craig ve weight watchers gibi programlar, kilo vermeyi ve yaşam boyu sağlıklı beslenmeyi etkilemek için grup desteğini kullanır. ihtiyacınız olan desteği almak için aile, arkadaşlar veya bir destek grubu şeklinde olsun, destek isteyin.

yavaş ve sakin olan yarışı kazanır. çok hızlı kilo vermek zihninizi ve bedeninizi zedeleyebilir, sizi halsiz, süzülmüş ve hasta hissettirir. haftada bir ila iki kilo vermeyi hedefleyin, böylece su ve kastan ziyade yağ kaybedersiniz.

sizi motive edecek hedefler belirleyin. kısa süreli hedefler, yaz için bikiniye sığmak istemek gibi, genellikle kendinize daha güvende hissetmek veya çocuklarınızın zevkleri için daha sağlıklı olmak istemediğiniz gibi işe yaramaz. günaha başladığında, daha sağlıklı olmaktan alacağın faydalara odaklan.

ilerlemenizi takip etmek için araçları kullanın. akıllı telefon uygulamaları, fitnes izleyicileri veya yalnızca günlük tutmak, yediğiniz yiyecekleri, yaktığınız kalorileri ve kaybettiğiniz ağırlıkları izlemenize yardımcı olabilir. sonuçları siyah beyaz görmek, motive olmanıza yardımcı olabilir.

çok uyu. uyku eksikliği iştahınızı uyarır, böylece normalden daha fazla yemek istersiniz; aynı zamanda, sizi tatmin etmek istemez, yemeye devam etmek istemenizi sağlar. uyku yoksunluğu motivasyonunuzu da etkileyebilir, bu yüzden gece sekiz saatlik kaliteli uykuyu hedefleyin.

şekeri ve rafine edilmiş karbonhidratları azaltın

karbonhidratı özellikle kesmeyi hedefliyor olsanız da olmasanız da, çoğumuz sağlıksız miktarda şeker ve beyaz ekmek, pizza hamuru, makarna, hamur işleri, beyaz un, beyaz pirinç ve şekerli kahvaltı gevrekleri gibi rafine karbonhidratlar tüketiyoruz. rafine karbonhidratları tam tahıllı meslektaşları ile değiştirmek ve şeker ve tatlıları ortadan kaldırmak çözümün sadece bir kısmı. şeker, konserve çorba ve sebzeler, makarna sosu, margarin ve daha az yağlı yiyecekler kadar çeşitli yiyeceklerde gizlenir. vücudunuzun ihtiyaç duyduğu her şeyi gıdada doğal olarak bulunan şekerden aldığı için, bu eklenen tüm şeker kan glikozunuzdaki çok fazla boş kalori ve sağlıksız ani olmaktan başka bir şey değildir.

daha az şeker daha ince bir bel anlamına gelebilir

fruktozdan elde edilen kalorilerin (soda gibi şekerli içeceklerde ve çörek, kek ve şeker gibi işlenmiş yiyeceklerde bulunur), karnınızın etrafındaki yağa daha fazla eklenmesi daha olasıdır. şekerli yiyeceklerin geri kesilmesi, daha ince bir bel ve daha düşük bir diyabet riski anlamına gelebilir.

meyve, sebzeler ve liflerle doldurun

kalorileri kesseniz bile, bu mutlaka daha az yemek yemeniz gerektiği anlamına gelmez. meyve, sebze, fasulye ve kepekli tahıllar gibi yüksek lifli yiyecekler hacim olarak daha yüksektir ve hazmı hazir hale getirerek doldurmalarını sağlar ve kilo vermek için idealdir.

istediğiniz kadar taze meyve ve nişastalı olmayan sebzeler yemek genellikle iyidir - kalorileri aşmadan önce kendinizi tam hissedeceksiniz.

sebzeleri çiğ veya buharda pişirilmiş , kızartılmış veya kızartılmamış olarak yiyin ve onları lezzet için baharat veya baharatlarla veya biraz zeytinyağı ile süsleyin.

düşük şekerli tahıllara meyve ekleyin; yaban mersini, çilek, dilimlenmiş muz. hala çok fazla tatlılığın tadını çıkaracaksınız, ancak daha az kalori, daha az şeker ve daha fazla elyaf ile.

marul, domates, filiz, salatalık ve avokado gibi sağlıklı sebzeler ekleyerek sandviçleri toplayın.

yüksek kalorili cipsler yerine havuç veya kerevizleri humus ile atıştırın ve daldırın.

yemeğinizi daha önemli hale getirmek için en sevdiğiniz ana yemeklere daha fazla sebze ekleyin . daha az erişte ve daha fazla sebze kullanırsanız, makarna ve tavada kızartmalar bile diyet dostu olabilir.

yemeğinizi doldurmanıza yardımcı olmak için salata veya sebze çorbası ile başlayın, böylece daha az antre yiyin.

yemek ortamınızı kontrol altına alın

beslenme ortamınızın sorumluluğunu alarak kilo verme başarısı için kendinizi hazırlayın: ne zaman yediğiniz, ne kadar yediğiniz ve hangi yiyecekleri kolayca bulabileceğiniz.

evde kendi yemeklerinizi hazırlayın. bu, hem porsiyon boyutunu hem de yiyeceğe ne girdiğini kontrol etmenizi sağlar. restoran ve paketlenmiş yiyecekler genellikle evde pişmiş yiyeceklerden çok daha fazla şeker, sağlıksız yağ ve kalori içerir - ayrıca porsiyon boyutları daha büyük olma eğilimindedir.

kendine küçük porsiyonlarda servis yap. porsiyonlarınızı büyütmek için küçük tabaklar, kaseler ve bardaklar kullanın. büyük kaselerden veya doğrudan yiyecek kaplarından yemeyin, bu da ne kadar yediğinizi değerlendirmeyi zorlaştırır.

erken ye. araştırmalar, kahvaltıda günlük kalori miktarınızı daha fazla ve akşam yemeğinde daha az tüketmenin daha fazla kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermektedir. daha büyük ve sağlıklı bir kahvaltı yemek metabolizmanıza başlayabilir, gün boyunca aç hissetmenizi durdurabilir ve kalorileri yakmak için daha fazla zaman verebilir.

günde 14 saat boyunca hızlı. günün erken saatlerinde akşam yemeği yemeyi ve ertesi sabah kahvaltıya kadar hızlı yemeyi deneyin. yalnızca en aktif olduğunuzda yemek yemek ve sindiriminize uzun süre ara vermek kilo vermenize yardımcı olabilir.

yemeklerinizi ve aperatiflerinizi vaktinden önce planlayın. kendi küçük porsiyon aperatiflerinizi plastik torbalarda veya kaplarda oluşturabilirsiniz. bir zamanlamaya göre yemek yemek, gerçekten aç olmadığınızda yemekten kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

daha fazla su iç. susuzluk çoğu zaman açlıkla karıştırılabilir, bu nedenle içme suyu ile fazla kalorileri önleyebilirsiniz.

evde sahip olduğunuz çekici yiyecekleri sınırlayın. deterjan olmayan bir mutfağı paylaşıyorsanız, hoşgörülü yiyecekleri gözden uzak tutun.

harekete geç

egzersizin kilo vermeye yardımcı olduğu derece tartışmaya açık, ancak yararları yanan kalorilerin ötesine geçiyor. egzersiz yapmak metabolizmanızı artırabilir ve bakış açınızı iyileştirebilir - ve şu anda faydalanabileceğiniz bir şey. yürüyüşe çıkın, gerin, dolaşın ve kilo verme programınızdaki diğer adımlarla başa çıkmak için daha fazla enerji ve motivasyon elde edersiniz.

uzun bir egzersiz için zaman eksikliği? günde üç 10 dakikalık egzersiz atışı 30 dakikalık bir egzersiz kadar iyi olabilir.

unutma: her şey hiç yoktan iyidir. her gün az miktarda fiziksel aktivite ile yavaşça başlayın. daha sonra, kilo vermeye başladığınızda ve daha fazla enerjiniz olduğunda, fiziksel olarak daha aktif olmanın daha kolay olduğunu göreceksiniz.

hoşunuza giden egzersiz bulun. bir arkadaşınızla yürümeyi, dans etmeyi, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, bir köpekle frizbi oynamayı, basketbol oyununun tadını çıkarmayı veya çocuklarınızla etkinlik tabanlı video oyunları oynamayı deneyin.

ağırlığı kapalı tutmak

en çok alıntı yapılan istatistiği duymuş olabilirsiniz, diyeti kaybetmiş kişilerin% 95'inin birkaç yıl içinde hatta aylar içinde tekrar kazanacağını duymuş olabilirsiniz. bu iddiayı destekleyecek çok fazla delil bulunmamakla birlikte, birçok kilo verme planının uzun vadede başarısız olduğu doğrudur. genelde bunun nedeni, çok kısıtlayıcı olan diyetlerin zaman içinde sürdürülmesi çok zor olmasıdır. ancak bu, kilo verme girişimlerinizin başarısızlığa mahkum olduğu anlamına gelmez. ne münasebet.

1994 yılında kurulduğundan beri, birleşik devletler'deki ulusal kilo kontrol kayıt defteri (nwcr), önemli miktarda kilo vermiş ve uzun süre saklı tutan 10.000'den fazla kişiyi izlemiştir . çalışma kilo kaybını korumada başarılı olan katılımcıların bazı ortak stratejileri paylaştığını buldu. ne diyet size yardımcı olabilecek bu alışkanlıkları benimseyerek, ilk etapta kilo vermek kullanmak tutmak onu:

fiziksel olarak aktif kalın . nwcr çalışmasındaki başarılı diyetler, tipik olarak yürürken, yaklaşık 60 dakika egzersiz yapar.
yemek günlüğü tut . her gün yediklerinizi kaydetmek, sorumlu ve motive olmanızı sağlar.
her gün kahvaltı yapın. en sık çalışmada, tahıl ve meyve var. kahvaltı yemek metabolizmayı arttırır ve günün ilerleyen saatlerinde açlıktan kurtulur.
tipik amerikan diyetinden daha fazla lif ve daha az sağlıksız yağ yiyin .
ölçeği düzenli olarak kontrol edin . kendinizi haftalık olarak tartmak, ağırlıktaki küçük kazanımları tespit etmenize yardımcı olabilir, bu da sorun yükselmeden hemen önce düzeltici önlem almanızı sağlar.
daha az televizyon izle . bir ekranın önünde oturup harcadığınız zamanı geri almak, daha aktif bir yaşam tarzı benimsemenin ve kilo alımını önlemenin önemli bir parçası olabilir.
her neyse, bir haftada 10 kilo vermem için bana çalışan bir e-kitabım var. pdf dosyasını bana almak istiyorsanız: doctortoday24@gmail.com

işte sizin için bazı harika makale devamını oku:

bu zayıflama stratejisi günde sadece 15 dakika sürer

bu 15 dakika bir gün alışkanlığı gerçekten kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

kilo veremezsiniz önemlidir ne yapmazsınız? hızlı ve sağlıklı kilo vermek için bu basit şeyleri deneyin!

en etkili kilo kaybı stratejisi, insanların düşündüğünden çok daha kolaydır
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat