Rusya Merkez Bankası, Dijital Para Birimleri SWIFT’i Gereksiz Yapabilir

Rusya Merkez Bankası, Dijital Para Birimleri SWIFT’i Gereksiz Yapabilir

Alt Coinler Bitcoin Haberler
Aralık 26, 2020 tarafından admin
35
Russia Today’in bildirdiğine göre, dijital para birimleri meydan okuyabilir ve bir gün SWIFT küresel bankacılık ödeme sistemini gereksiz hale getirebilir . RT, Birinci Vali Yardımcısı Olga Skorobogatova’ya göre, merkez bankası para birimlerinin gelişme hızı göz önüne alındığında, birkaç ülkenin önümüzdeki beş ila yedi yıl içinde bir para birimi başlatabileceğini söyledi.  “O zaman doğrudan entegrasyon sorunları ile ilgilenebiliriz. Bu durumda
rusya kripto

Russia Today’in bildirdiğine göre, dijital para birimleri meydan okuyabilir ve bir gün SWIFT küresel bankacılık ödeme sistemini gereksiz hale getirebilir .

  • RT, Birinci Vali Yardımcısı Olga Skorobogatova’ya göre, merkez bankası para birimlerinin gelişme hızı göz önüne alındığında, birkaç ülkenin önümüzdeki beş ila yedi yıl içinde bir para birimi başlatabileceğini söyledi. 
  • “O zaman doğrudan entegrasyon sorunları ile ilgilenebiliriz. Bu durumda SWIFT gerekli olmayabilir, çünkü farklı türde bir teknolojik etkileşim olacak, ”dedi Skorobogatova geçen hafta bir toplantıda RT bildirdi.
  • SWIFT, bankaların ve diğer finans kuruluşlarının bilgi ve talimatları kodlar aracılığıyla güvenli bir şekilde iletmek için kullandıkları bir mesajlaşma ağıdır. Dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde 10.000’den fazla finans kurumu arasında diğer hizmetlerle birlikte sınır ötesi ödemelere olanak tanır.
  • Skorobogatova ayrıca, SWIFT’in yeni merkez bankası para birimlerinin kullandığı platformlardan biri olabileceğini söyledi.
  • Ülkenin bankaları, ülkeye yönelik daha geniş yaptırımların bir parçası olarak ağdan çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kaldığından ve TCMB kendi mesajlaşma sistemi üzerinde çalıştığından, Rusya muhtemelen SWIFT’in yerini alacaktır.

Add a comment