pubg mobile ve pubg pc arasındaki farkalr

pubg mobil'de android piyasaya sürüldüğü günden beri aktif olarak bulundum, ilk 3 ay boyunca oynadım ve bundan sonra pubg'yi yaz satışlarında olduğu gibi bilgisayardan aldım. önceki 7 aydan itibaren, sadece pc’de aktifim. böylece kendimi bu soruyu cevaplamaya uygun buluyorum.

grafiklerde büyük bir fark var. bilgisayardaki en düşük grafikler bile mobil ortamdaki orta grafiklerden daha iyi görünüyor.
aynı konumdaki iki cihazdan da ekran görüntüsü aldım. her ikisi de mümkün olan en düşük grafikte tutulur.

pubgm'de (bu ekran görüntüsü için özel olarak yüklendi.: d)


pubg bilgisayarında


erangel'deki tüm evlerin iç kısımlarında küçük farklılıklar vardır. bazı evlerin içine eklenmiş bazı duvarlar ve kapılar var. (daha büyük odalar daha küçük odalara bölünür)
pubgm'da birçok arkadaşla buluşacaksın. gerçekte, gerçek hayatta tanıdığınız 2–3 oyun içi insanlarla pek tanışmazsınız.
mobilde çözünürlük 480p ila 720p arasındadır. (bazı insanlar burada tartışabilir, ama aslında doğrudur). pc'de, 720p ila 1080p arasında değişmektedir.

cep telefonunda fps sınırı 60fps. (bazı ince ayarlardan sonra bile, 60'ın üstüne çıkmaz). pc'de, 60fps oynanamaz olarak kabul edilir. genelde 90-100 fps ve en fazla 136 fps alıyorum. (eğer bir canavar bilgisayar varsa bile 300 + ulaşır)
mobil cihazlarda yayınlamak neredeyse 2gb'lık bir limite bile dokunuyor, bilgisayardakiler ise 19gb'lık boğmaca yapıyor. cep telefonundaki büyük güncellemeler bile 1–1,5 gb civarındayken, bilgisayardaki büyük bir güncelleme en az 10 gb anlamına geliyor. (vidikendi serbest bırakıldığında 15gb.)
pubg mobile veri paketi kaybı söz konusu olduğunda pc'den çok daha iyidir. pubgm'da, lan'ı kullandıktan sonra bile pc'de 70ms'den daha az ping elde etmek zorken, 30ms'nin altında kolayca vuruş yapılabilir. (hindistan için, avustralya için 25ms)
pubg pc camp campal olarak adlandırılan ek bir eğitim haritası vardır. mobil traning haritasından oldukça büyük.
pc'de 3 ekstra mod vardır. (yine de oldukça işe yaramazlar)

cep telefonunuzda herhangi bir silah geri tepme oldukça küçük ve kolayca kontrol edilebilir. pc'de geri tepme kontrolü ustalaşılması en zor şeylerden biridir. (iddiaya girerim, yayıncılıkta profesyonel olsanız bile, basit görünümlü 100 metrelik bir sprey uygulayamazsınız; geri tepme kontrol edilemez.)
oyun oynamak için pubgm'a botlar eklenirken, bilgisayar versiyonunun tek bir botu yok.
cep telefonunda, karşılaştırılabilir seviyelere sahip rakiplerle oynayacaksınız. oysa, pc'de böyle bir şey yok, onun sunucusunda oynarsanız, insanları öldüren örtüyü bulabilirsiniz. (rakazone ve sihwarrior gibi bazı popüler youtube / seğirmeli flamalarla da oynadım;
yukarıdaki noktadan beri, buradaki herkes profesyonel. güven bana, noobs burada neredeyse hiç fark ettim derken. (önceki 150–200 turdaki neredeyse 40–50 noob)
mobil haritada ayak izlerini, kurşun izlerini ve araç konumlarını göreceksiniz. pc'de böyle bir şey yok. her şey ses merkezli. (yalnızca sese güvenmek zorundasınız.)

ortalamanın altındaki kulaklıklar bile pubg mobile için işe yarar. pc'deyken, orta seviye sıradan kulaklıklarla bile konumlarını izlemek çok zor . bu yüzden 7.1 surround oyun kulaklığı için çok para harcadım.

sadece ses kullanarak pozisyonları nasıl izlediğimizi tecrübe etmek istedim. cep telefonunun 'harita kısmını' opak bir kağıtla örtün ve ardından doğru şekilde bantlayın ve oynatmaya çalışın. (aptalca görünebilir, ancak bir meydan okuma olarak kabul edin)
pc'deki yeniden oynatma özelliği harika. nasıl öldürüldüğünü düzgün analiz edebilirsin. ve sen yağma yaparken başkalarının ne yaptığını.
yere inmeden önce paraşütle serinleyebilirsiniz. evet, doğru duydun, bir keresinde, alıve 29'dan sonra yere düştüm! bu, ilk hava damlasını yağmalamak için gizli bir yöntemdir. shhhh! ; d (bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .)
pc'de olmayan ancak oynanışı kolaylaştırmak için mobil olarak eklenen birçok özellik var. otomatik toplama, otomatik açma kapıları, varsayılan olarak otomatik moda sahip olan silahlar gibi , dalış sırasında takım arkadaşlarını takip eder, oyun içi sohbetler vb. bilgisayar içerisinde değildir.
hava damlası özel bir efsanevi 15x kapsamı da vardır. 15x ekran görüntüsü: -

pc'de desync pubg yavaş ölüm için önemli bir nedendir. sahtekarlıktan ölmek şeyler için cezalandırılmak gibidir, sen sorumlu değilsin.

hackerlar pubg pc'de gerçek. ve yöneticiler de duyarlı. bir keresinde duvar korsanlığını kullandığı için bir oyuncu rapor ettim ve oyundan kalıcı olarak yasaklandı.

sonuç: -

pubg pc saf fizik motoru iken, pubg mobil daha oynanabilir bir versiyonudur.

pubgm eğlenceli bir oyun olabilir, ancak pubg pc kesinlikle bir korku oyunudur.

düzenleme: - yorumlarda bulunan birçok kişi 60 fps'nin oynanabilir olduğunu söylüyor. katılıyorum. ancak, yakın temastayken veya herhangi bir aracı sürerken sorun oluşur. fps 60 - 30–40 arası düşer. ve bu fps ile öldürmezsin.

60gps'de kolayca pubg çalıştırabileceğinizi ancak tavukları kazanamayacağınızı unutmayın.

odaklanma noktasına göre öne doğru eğilmek, yere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olur. bu sayede yaklaşık 205 kmph düşüş hızına ulaşacaksınız. normal durumda yaklaşık 125 kmph olacaktır. bu yüzden evet, yere doğru öne eğilmek, toprağa daha hızlı ulaşmaya yardımcı olur, ancak belli ki mesafe kapsama alanı azalacaktır.
her kapsamdaki hassasiyeti% 20 veya daha düşük bir seviyeye düşürün, ayarlarınızı yapın ve sizin için en iyisini bulun, size yardımcı olacaktır.
harika bir deneyim için iyi kulaklıklar veya kulaklıklar kullanın, silah seslerinin hangi yönden geleceğini belirlemek çok yararlıdır.
hareket etme ve yağmalama becerilerinizi geliştirin, olabildiğince hızlı hale getirmeye çalışın.

pubg mobil versiyonunda alışman gereken birkaç silah değişikliği var. neyse ki, onlardan yararlanabiliyorsanız tüm silah değişiklikleri faydalı olacaktır.

ilk olarak, silah geri tepmesi önemli ölçüde düşürüldü - çoğu insanın mobil cihazlarında oyunu oynayacağını düşündüğünüzde bu anlaşılabilir bir durumdur.

bu, genellikle pc'de gerçekten yüksek geri tepme olan yüksek hasarlı silahların ve pubg'nin xbox one sürümünün artık süper güçlü olduğu anlamına geliyor. akm'yi, sks'yi ve mk14'ü almaktan korkmayın - bu silahlar artık daha az geri tepmeye sahipler ama yine de çok yüksek hasar veriyorlar.

ikincisi, m16 şimdi tekrar 8x kapsamı kullanabilir. dengeleme nedenlerinden dolayı m16 için 8x ek desteği orijinal olarak kaldırıldı, ancak pubg mobile oyun kodunun önceki bir sürümüne dayanıyor, bu nedenle 8x kapsamı bulursanız, m16'ya ellerinizi aldığınızdan emin olun.

araçların kontrolü kolaylaşıyor


pc'de bir bisiklet ya da bir araba ile bir tepenin üzerinden geçtiğimiz ve başımızı çevirip kendimizi öldürdüğümüz bir anımızın olduğundan eminiz. neyse ki, araçların pubg mobil üzerinde kontrol edilmesi çok daha kolay, bu yüzden bunun gerçekleşmesi çok daha az olası.

donanım kısıtlamaları nedeniyle, araçlardaki fiziğin performansa yardımcı olması için tonları düşürüldü. bu, herhangi bir araçta yoldan çıkmadan süper hızlı gidebileceğiniz anlamına gelir ve aracınızın tekerlekleri hemen hemen yere sarılır.

bunu öğrenmek oldukça şaşırtıcıydı, çünkü çoğu zaman araçları pubg'de bilgisayardan çıkarmaya korkuyordum. artık, uzak mesafeleri hızla geçmek için araçları offroad arazide yüksek hızda kullanabiliriz.

çevresel değişiklikler


pubg mobile'daki haritanın seviye tasarımı, pc ve xbox one için pubg'deki erangel haritasına neredeyse aynıdır. bununla birlikte, birkaç önemli fark vardır ve bunlar hakkında bilgi edinmek çok önemlidir.

ilk olarak, doku kalitesi çok daha düşüktür - belli ki cep telefonları konsollardan ve pc'lerden daha az grafiksel işleme gücüne sahiptir, bu nedenle doku kalitesinde düşüş gerekliydi.

ikincisi, cam pencereler ve pencere çubukları pubg mobil'de bir şey değildir. tüm pencereler aslında açık karelerdir - bunun nedeni performansı artırmak için bir kez daha olmuştur, ancak pencereleri ve pencere çubuklarını kaldırmak performansta büyük bir fark yaratır.

herhangi bir pencere çubuğu veya cam olmadan, pubg mobil'de her pencereye girip çıkmak çok daha kolaydır. ayrıca hemen hemen her pencerenin içine ve dışına tonoz yapabilirsiniz. belki de daha önemlisi, pencerelerden dışarı atlamak hiçbir bardağı kırmaz, böylece yakındaki oyuncuların dikkatini çekmeden binalara gizlice girebilirsiniz.

player progression ve microtransactions


pubg mobile, xbox ve pc'deki pubg'den çok daha iyi bir oynatıcı ilerleme sistemine sahiptir. pubg oynadığınızda, iki farklı seviye sisteminiz olacaktır. ilk seviye sistemi genel ilerleme için kullanılır - ne kadar çok oynarsanız, karakterinizi o kadar fazla seviyelendirirsiniz.

karakterinizi seviyelendirmek sizi ekstra puan ve kozmetik kutuları ile ödüllendirecek.

ikinci ilerleme sistemi oyuncu sıralaması içindir - oyunlarda daha iyi oynarsanız sıralamanız artar. sıralamanız ne kadar yüksek olursa, o kadar iyi oyuncularla karşılaşırsınız.

pubg mobile'da da bir takım sosyal değişimler var. giriş ekranındayken altta bir sohbet çubuğu görürsünüz - burada insanlarla konuşabilir ve takımlarla oynayabileceğiniz gruplar bulabilirsiniz.

her bir pubg mobile oyununun sonunda, aynı zamanda lider panosunu göreceksiniz - kimin kazandığını, kimin 2. ve 3. kez geldiğini ve çoğu insanı kimin öldürdüğünü göreceksiniz. çoğu insanı öldürürseniz, mvp ödülünü alırsınız ve ek puanlar verilir.

ayrıca pubg'da çok daha fazla kozmetik ürün de var - geliştiriciler oyun oynamak için ücretsiz çalışıyorlar, bu yüzden insanları daha fazla para harcamaya teşvik etmek zorundalar. neyse ki, oyunculara oyunda haksız bir avantaj sağlayabilecek herhangi bir mikro dönüşüm yok. sadece mikro dönüşümler farklı kozmetik ürünlerle ilgilidir.

ayrıca, oynamayı, karakterinizi seviyelendirmeyi ve günlük ödülleri talep ederek kozmetik ürünlerinin çoğunu kilidini açma şansını da bulabilirsiniz.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat