organik ürünler

niye messi ronaldo'dan daha iyi ?

ben bir ronaldo veya messi hayranı değilim. bir atletico madrid taraftarı olarak, bu yıldızlardan birini destekleme lüksüne sahip değilim.

bu rakiplerin her ikisi de harika oyunculardır - bu, sürekli olarak başka hiçbir oyuncunun eşleştiremeyeceği performanslarda bulunmalarından kaynaklanmaktadır. ayrıca öne çıkan diğer oyuncular da var - tehlike, salah, mbappe - fakat messi ve ronaldo'nun sahip olduğu tutarlılık veya uzun ömürlülüğe henüz ulaşmadı.

ikisinden büyük olanlarla başlayalım:

ronaldo, doğru zamanda doğru pozisyonda hareket eden ve olağanüstü bir finişer olan mükemmel bir oyuncu. bu tartışılmaz değil. hedeflerinin büyük bir kısmı tek dokunuşla bitiyor: başlıklar, voleybollar, katılımcılar, penaltılar ve şanslı sapma hedefleri. şüphesiz oyunun bu bölümünün en iyisidir. ayrıca orada ve orada birkaç asist yaptı, ancak çoğu kazayla görünse de. sorun şu ki, arzunu keserseniz, ronaldo'nun var olmaması. onu daha derine düşmeye, topu almaya ve uzak mesafeden vurmaya zorlar. gerçekten de, cr7 iyi bir şut attı, ancak ronaldo'nun son birkaç sezonda uzun mesafeli pozisyonlardan aldığı goller oldukça küçük bir miktar. uruguay-portekiz maçı, arzını kesen bir takıma güzel bir örnekti. uruguay savunması ve orta saha, dar boşlukları kontrol etmek ve topun ronaldo'ya ulaşmasına izin vermemek için iyi bir iş çıkardı. ronaldo topa birkaç kez bindi, ağ önünde 20 metre uzakta, önünde bir savunma duvarı ile karşı karşıya kaldı. real madrid'de, bu taktik oldukça iyi sonuç vermedi, çünkü real, özellikle ronaldo kutudaki hareketle rakip savunmada yer alıyorsa, golleri yerine getirebilecek başka oyunculara sahipti. fiziksel düzeyde, cr7 uzun, hızlı ve güçlüdür, bu nedenle kutudaki herhangi bir top bir tehlikedir - juventus veya atletico'ya sorun. zorluk teslimatı durdurmak geliyor. bu taktik pek de işe yaramadı çünkü real, özellikle ronaldo kutudaki hareketle rakip savunmada yer alıyorsa, hedefleri yerine getirebilecek başka oyunculara sahipti. fiziksel düzeyde, cr7 uzun, hızlı ve güçlüdür, bu nedenle kutudaki herhangi bir top bir tehlikedir - juventus veya atletico'ya sorun. zorluk teslimatı durdurmak geliyor. bu taktik pek de işe yaramadı çünkü real, özellikle ronaldo kutudaki hareketle rakip savunmada yer alıyorsa, hedefleri yerine getirebilecek başka oyunculara sahipti. fiziksel düzeyde, cr7 uzun, hızlı ve güçlüdür, bu nedenle kutudaki herhangi bir top bir tehlikedir - juventus veya atletico'ya sorun. zorluk teslimatı durdurmak geliyor.

messi tamamen farklı bir canavardır. bir atletico taraftarı olarak, modric, kroos'u kilitleyebiliyor ve benzema'nın topu almasına izin vermeyebilirsek, ronaldo'nun çok fazla tehdit olmasa da, çok fazla bir tehdit olmadığını biliyorum. messi ile bu mümkün değildir, çünkü messi dar alanlarda çok iyi oynar ve aynı zamanda orta sahadan topu ele geçirmesi engellenmişse busquets bölgesine geri çekilmeye, topu almaya ve ileri doğru ilerlemeye isteklidir. konumlandırma konusunda, serbestçe akan bir pozisyonu var: rw, cf, cam hepsi aynı anda… böylece adam işaretlemesi tüm takımı yerinden çeker, yani takımlar bölgesel işaretlemeye başvurmak zorundadır. messi, imar işaretleme savunmalarını atlayarak öne çıkıyor. top sürme ve tempo onun çizgileri kesmesine ve oyun yaratmasına izin veriyor. jordi corre sol kanattan aşağı koşuyordu. messi'nin topu ele geçirme olasılığı sonsuz ve bu onu tehlikeli yapıyor. messi'yi durdurma meselesi hem yaratıcı hem de golcü olması, ronaldo ise tipik olarak golcü oldu.

genel olarak ikisi arasında seçim yapmak zor, ancak tarafsız olarak, messi'nin yüzleşmek için daha tehlikeli olduğunu söyleyebilirim.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat