organik ürünler

mide bulantısının nedenleri - nasıl geçer - uzmanından cevap

midenizde sık sık kusma dürtüsünün eşlik ettiği huzursuz bir his yaşamış olabilirsiniz ve belki de buna neyin neden olduğunu merak etmiş olabilirsiniz? bu duygu mide bulantısı, çocuklar ve yetişkinler arasında arada bir oluşabilecek yaygın bir deneyim. neden bulantı hissettiğini öğrenmenin zamanı geldi. mide bulantısının en sık nedenleri aşağıdadır.

kaygı

anksiyete, mide bulantısının yaygın bir belirtisidir ve vücudun anormal şekilde çalışmasına neden olur ve kusma ve ishal gibi bazı mide sorunlarına neden olur. endişe, strese ve korkuya neden olur ve bu da adrenalinin daha fazla salınmasına yol açar. ekstra adrenalin, sindirim sisteminizde bir dengesizlik yaratır; bu durumda, mide bulantısı geçicidir. bununla başa çıkmak için zihninizi gevşetmeniz gerekir.

aşırı yemek

aşırı yeme, kusmalara neden olur çünkü vücudumuz ekstra gıdaları sindiremez. aşırı yeme nedeniyle mide bulantısı herhangi biri, özellikle sindirim sistemi zayıf olanlar veya yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişilerde, sindirim sistemi fonksiyonel kapasitelerini azaltanlarda ortaya çıkabilir. aşırı yeme nedeniyle mide bulantısını önlemek için vücudunuz size tatmin olduğunu söyleyene kadar yavaşça yemelisiniz ve yemeklerden hemen sonra yatmaktan kaçının.

gebelik

gebeliğin erken evrelerinde bulantı ve kusma görülmesi çok yaygındır. çoğunlukla, özellikle sabahları gündüz veya gecenin herhangi bir saatinde ortaya çıkabilir. aksine, bazı kadınlar gün boyunca bulantı hissedebilirler. gebelikte bulantı nedenleri bilinmemektedir, ancak birkaç çalışma vücuttaki hormonal üretimdeki ani artışın olduğunu göstermektedir. bazı durumlarda, belirli yiyecekleri yemek ve yeterince yememek de mide bulantısına neden olabilir. bazen bazı yiyeceklerin kokusu bile mide bulantısını tetikleyebilir.

hamilelik sırasında mide bulantısı ile başa çıkmak zor olabilir, ancak burada frenlemek için yapmanız gerekenler:

mide bulantısına neden olduğu kanıtlanmış yiyecek ve kokulardan kaçının
sulu kalmak için sık sık su iç.
ölçülü yemek
gıda zehirlenmesi
kirlenmiş yiyecekleri veya kötü giden yiyecekleri yemek yemek zehirlenmesine neden olur. belirtiler, kirli yiyecekleri yedikten birkaç saat sonra başlar. mide bulantısına yol açan ciddi dehidrasyona neden olur. gıda zehirlenmesinden kaynaklanan mide bulantısını gidermek için, esastır:

çok su ve elektrolit alın.
alkol ve kafein içeren içeceklerden kaçının.
en kısa sürede tıbbi yardım alın.
akşamdan kalma
akşamdan kalma belirtileri arasında mide bulandırıcı ve susuz kalmış bir baş ağrısı vardır. çoğu durumda, konsantre olmak ve sürekli tedirgin hissetmek için mücadele edersiniz. bu durumda, mide bulantısını alkolden kaçınarak veya sorumlu bir şekilde içerek önleyebilirsiniz.

sonuç

artık bulantıların yalnızca en sık görülen nedenlerini değil aynı zamanda bununla nasıl başa çıkabileceğinizi ya da önleyeceğinizi de biliyorsunuz. bir dahaki sefere bulantıyı önlemek için mümkün olan önlemleri alın çünkü önleme tedaviden daha iyidir.

mide bulantısını nasıl önleyeceğinizi öğrenmek için bu yazıya tıklayın.

halsizlik ve mide bulantısı nedenleri

mide bulantısı ne geçirir

psikolojik mide bulantısı nedenleri

mide bulantısı ne iyi gelir

sürekli mide bulantısı ama kusamama

mide bulantısı ilacı

mide bulantısı ve ishal

baş ağrısı mide bulantısı terleme nedenleri
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat