organik ürünler

lol en iyi destek herolar

efsanelerimiz birliği: en iyi destek şampiyonu 2019 rehberi, destek oynamanın ve ekibiniz için en güçlü desteği seçmenin yollarını açıklar.

diğer pek çok rekabetçi oyunda olduğu gibi, league of legends'taki destek oyuncusu genellikle kendilerini ekipleri tarafından takdir edilmediğini hissedebiliyor. bununla birlikte, bu rolün önemi hakkında hiçbir şüpheniz olmasın, çünkü ekibinizin başarı şansı veya başarısızlığı üzerindeki en etkili rollerden biri olabilir.

lol'da, destek rolü de oldukça çeşitlidir ve takım arkadaşlarınızın sağlık barlarını kontrol etmekten ve garip kontör atmaktan çok daha fazlası var. her şeyin özellikle iyileştirici tarafına odaklanan şampiyonlar olmasına rağmen, diğerleri, kalabalık kontrol etme fikri üzerine kuruluyor, meşgul olmaya başlıyor ve daha problemli düşman oyunlarından bazılarını rahatsız ediyor.

hangisini seçerseniz seçin, hemen hemen her zaman her maçta alt şeritte yer alan adc oynatıcıyı kullanarak başlayabilirsiniz. buradaki zorluk, onlara mümkün olduğunca fazla altın biriktirme konusunda yardımcı olmak ve aynı zamanda kendi yolunda dolaşan garip düşman oyuncuları seçme fırsatlarını bulmak.

bu potansiyel muharebe fırsatları nedeniyle, savaş alanının şekliyle ilgili vizyonunuzu korumanız hayati önem taşımaktadır, böylece siz ve adc'niz, düşman oyuncuların fitil grupları tarafından elimine edilmezsiniz. bu sizin erken oyun odağınız olmasına rağmen, maçın çoğunun benzer bir şekilde oynamasını bekleyebilirsiniz.

öyleyse rolünüze genel bir bakış bu, ancak seçtiğiniz şampiyon elbette size gerçekleştirmeniz gereken diğer işleri sağlayacaktır. bu yazıda, şu anda oyundaki en iyi destek şampiyonu olduğuna inandığımızı belirledik ve bu özel niş içinde nasıl çalıştıklarını açıkladık.

güncelleme - 30 ocak 2019

bu destek şampiyonlarıyla biraz daha hızlı bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olmak için, en son güncellemeleri içeren çok yararlı bazı video kılavuzlarına ekledik. bu makaleyi geliştirmek için vurgulayabileceğimizi düşündüğünüz bir şey varsa, lütfen kaydolun ve yorumlarda bize bildirin. bir sonraki güncellemede önerilerinize uymaya çalışacağız.
nami
nami, şu anda league of legends'taki en iyi değilse desteklerden biri olarak yüksek puan aldı. bu çoğunlukla, çok yönlülüğünden dolayı, şifa, meraklı, meşgul ve kalabalık kontrolü sunan bir dizi yetenekleri olduğundan. ayrıca birçok kadroda güvenli bir seçenektir, bu nedenle ekibinize kimin en iyi şekilde uyacağından emin değilseniz veya rakiplerinize karşı üstün olursanız, nami ile rahat hissedebilirsiniz.

yeteneklerinden bazılarını daha ayrıntılı olarak yıkmak: w - ebb ve flow - senin şeritte iyileştirme ve tacizin temel şeklidir. doğrudan bir sağlık artışı için bir müttefiki hedefleyebilirsiniz, ancak hafif bir dürtme hasarı da vermek için düşman hedeflerine de sıçrayabilir. ancak, aşırıya kaçmayın ve mananızı çok çabuk boşaltmamaya dikkat edin.

hem q kabiliyeti, hem de aqua prison, hem de onun nihai hedefi, nami'ye şeritleme aşamasında ve çok daha sonra oyunda çok güçlü bağlantı araçları sağlar. birincisine inmek ilk başta oldukça zor olabilir, ancak zamanlamayı uyguladıktan sonra kısa sürede düşman şampiyonlarını yakalayacaksınız. ikincisi, nami, arka hatlarından gelen bir kavgaya yaklaşırken özellikle güçlüdür.

müttefiklerinize bazı bonus hareket hızları vermek için tidal wave'i erken atış yapabilirsiniz, böylece çalkalama sularına yakalanan herhangi bir düşman kendilerini parçalanmış ve yavaşlamış bulacaklardır. takım dövüşlerinde çok güçlü bir araç.

nami ile başa çıkmak için yardım için, bu video kılavuzunu izlemenizi kesinlikle öneririz . gerçekten hızlanmanıza yardımcı olacak!


pyke
pyke, summoner's rift'in çarpışmalarına sıçrayan en yeni şampiyon olmasına rağmen, kendisini zaten league of legends'ta güçlü bir destek seçti. rakiplerini yakalama ve fazladan altın üretme kabiliyetiyle, takımın erken ölümleriyle komuta pozisyonuna geçmesine yardımcı olabilir, aynı zamanda oyunun sonlarında önemli kalabalık kontrolü efektleri sunabilirsin.

bone skewer, pyke'nin q yeteneği, hedefleri geliştirmenize ve onları kendinize çekmenize izin veren birincil ilgi çekici aracıdır. bununla bir gevrek bir hedef yakalarsanız, müttefiklerinize bir cinayeti güvence altına almak için fazlasıyla zaman tanımak için phantom undertow'dan ek bir sersemletebilirsiniz.

pyke ayrıca, ghostwater dalış becerisi sayesinde, destekleyici olarak daha kolay dolaşabilmenin eğlenceli bir unsuru. bu, ekibinizi öldürmek ve kartopu yapmak için diğer şeritlerdeki gizli ve pusuda rakiplere girmesine izin verir. bunun için sizi bot şeridinde adc'yi yalnız bırakma riski olabilir, ancak başarılı olmanız durumunda avantajlar çok büyük.

belki de pyke'nin en ilginç yeteneği, nihayetinde aşağıdan ölümü'dür. bu, düşman şampiyonlarını belirli bir sağlık eşiğinin altında olduklarında uygulayabildikleri ve öldürmeyi güvenceye alırsanız derhal tekrar edinebilecekleri için son derece iyidir.

aynı zamanda, yardım eden müttefikleri, kendilerini öldürmeyi başarmış gibi altınla ödüllendirir, yani takım arkadaşlarınız için ciddi bir parasal avantaj yaratabilir ve eşyalarınızı ele geçirebilirsiniz.

bu destek şampiyonu ile başa çıkmak için mücadele ediyorsanız, aşağıdaki video size bazı önemli göstergeler verecektir:

morgana
masaya yüksek hasar ve bazı müthiş kalabalık kontrolü getiren morgana, güçlü ve sıradışı bir destek. ekip arkadaşları için öldürme olayları ayarlamayı ve onları hasardan korumayı, aynı zamanda kendi başına önemli bir ceza almayı çok iyi yapıyor.

q kabiliyeti, dark binding, gücünün çoğunun yattığı yerdir. bu sayede, tek bir rakibi yakalayabilir ve müttefiklerinizin takip edebileceği önemli bir süre yerinde tutabilirsiniz. beceri oldukça yavaş ilerler, bu nedenle onları yakaladığınızdan emin olmak için hedefinizin hareketlerini önceden tahmin ettiğinizden emin olun. bunu, w yeteneği olan tormented soil ile eşleştirmek, orada da ekstra hasar ekleyebilir ve hedefiniz kaçmak için güçsüzken.

morgana'nın e yeteneği, black shield, bot şeridinde taşıma ile eşleştirdiğiniz zamanlar için de mükemmeldir. bu sadece hedef tarafından alınan hasarı emmekle kalmaz, aynı zamanda aktifken etkisinin etkisiz hale getirilmesinden etkilenmelerini önler. zaman aşımına uğradıysa, rakibin üzerini sersemletmek ya da elinden almak üzereyken şeridi ortağınızı potansiyel felaketten kurtarabilir ve ticareti lehinize çevirebilirsiniz.

son olarak, onun takım savaşlarında en büyük potansiyeli var. soul shackles, yakındaki hedeflere birkaç zincir gönderir, kısa bir süre için yavaşlatır ve çok uzun süre bağlı kalırlarsa çarpıcıdır. bu yetenek ile kendinizi rakip takıma sokun ve bazı büyük takip hasarları için onları yerlerine kilitleyebilirsiniz. zhonya'nın kumsaati ürünüyle eşleştirildiğinde, bağışıklık kazanırken etki hala devam ettiği için daha da iyi.

bu destek şampiyonuna hakim olmak için bir video rehberi istiyorsanız, bu morgana videosunu izleyin:


harman dövmek
thresh, league of legends'ın en uygun destekleri listesinde her zaman en üst sıralarda yer almakta olup yarı düzgün tanklama kabiliyetine sahiptir, ancak ekibinizin dövüşlerde ve güvenli ölümlerde yer almasına yardımcı olmak için büyük ölçüde kalabalık kontrolü ve kilitlenmesi sağlanmıştır. rift'e çok fazla zarar vermedi, ancak bu yardımcı programın tümü taşıyıcıya zincir müdürü'nün talihsiz hedefini alması veya bir çimdikle kaçması için gereken zamanı sağlar.

thresh'in en büyük oyun kurgu yeteneği q, ölüm cümledir. bu, vurduğu ilk düşmana takılan düz bir çizgide bir zincir atar ve daha sonra kendinizi hedefe doğru çekmek için tekrar etkinleştirebilirsiniz. thresh oyuncusu olarak üstün olmak için, açıkta kalan düşmanlara - özellikle daha gıcırdayan ve hassas olanlara - iniş yapmakta ustalaşmak isteyeceksiniz.

ölüm cümlesi, birkaç yeteneği ile eşleştirildiğinde zekicedir. bunlardan ilki, flay, zincirinizi seçilen yöne iter, düşmanları bu şekilde zorlar ve ayrıca onları kısaca yavaşlatır. bir hedefi kilitlemek için hem saldırgan olarak hem de koşmanız gerekirse bir düşmanı uzaklaştırmak için savunmada kullanılabilir.

öte yandan, thresh'in nihai the box'ı gerçekten savaşmaya zorlayabilir. bu yetenek, thresh'in etrafında, onları vuran düşmanları zedeleyen ve yavaşlatan bir takım duvarlar oluşturur ve bu da ekip arkadaşlarınız için öldürme ayarları yapmak için mükemmeldir.

tüm bu kontroller, ayrıca dark passage ile kapana kısılmış müttefiklerden kurtulma yeteneği, thresh'i yanınızda en tutarlı ve kullanışlı şampiyonlardan biri haline getirdi.

işte bu destek şampiyonuna hükmetme giriş ve çıkışlarını inceleyen çok kullanışlı bir thresh kılavuzu:


alistar
thresh'e benzer şekilde, alistar, destek rolüne çok fazla haksızlık ve kalabalık kontrolü getiriyor. dev ve korkak bir minotaur olduğu düşünüldüğünde, gerçekten daha azını bekleyemezsiniz!

alistar'ın güçlü yönleri, ekibinin çökmesi için hedefi tam olarak elinde tutabilen güçlü birleşme ve kilitleme yetenekleridir. alistar'ın w, headbutt ile, kelimenin tam anlamıyla - savaşa giren ilk kişi siz olacaksınız. bu sizi hemen rakibinizin yüzüne götürürken, onları biraz geriye çekti. iyi konumlandırılmış, bir kaçış yapmamak için bir duvara bir hedefi sabitleyebilir veya kısa bir süre havaya uçmaları için derhal bir pulverize ile takip edebilirsiniz.

bu, müttefiklerinize hedefi öldürmeleri için yeterli zaman vermediyse, e, trample'ında kalan son bir şok var. bu hamle etrafınızdaki hasarı verir ve bir düşmana çarparsa yığınlar oluşturur. beş istifte, bir sonraki otomatik saldırınız hedefe bir saniye sersemletecek.

tahmin edebileceğiniz gibi, bu becerilerin tümü alistar'ı özellikle rakiplerini meşgul etmek için güçlü kılar, böylece müttefikleri öldürmeleri güvence altına alabilir. oyunun sonlarında, harita üzerinde de bir tehdit oluşturabilirsiniz, fırçayı pusuya düşüren hedefleri şaşırtmak veya kümelenmiş dövüşlerde tüm takımı devirmek.

takımlarını savaşa sokan, genellikle ön saflarda yer alan daha agresif bir destek oynama fikrini seviyorsanız, alistar sizin için seçimdir.

son olarak, işte noxro'nun alistar ile çalışmaya başlamasının kullanışlı bir rehberi:

lol de en tank destekler, lol en güçlü destekler, lol en çok hasarı olan destek herolar
iyi oynayan biri için kesinlikle rakandır. iyi bir rakan adc sini en zor durumda bile kurtarabilen rakibi tamamen etkisiz hale getirebilir.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat