organik ürünler

kilo vermek için en iyi diyetler

sürdürülebilir beslenme disiplini haline gelene . diyet değil, yaşam biçiminiz haline gelebilecek mantıklı bir beslenme şekli.

şimdi, her türlü diyetle ilgili en önemli sorun , hedeflerinize bir kez ulaştığınızda, isteyeceğiniz…. to… .go… geri… to… normal yemek?

görmek? sorunun herhangi bir keto-atkins-paleo-etobur diyetle yattığı nokta budur. hepsi normal diyetin geçtiği yerde sona erer .

ve tahmin et ne oldu? normal yemek yeme tarzına geri döndün.

neden bir diyet ve yeme şekliniz arasında bir fark olması gerekiyor?

nefret nedeni budur diet er ya da geç hissetmek gerekir çünkü normal bir tekrar.

——— <a diyet programı> ——- | hedef | —— <normal yemek> >—-

yani özünde, her diyet amacına ulaşana kadar işe yarayacak ve her diyet başarısızlıkla sonuçlanacak ……

ben, kendim için, asla tek bir diyet izlemedim ve sağlığım için endişelenmeye başladığımdan beri 5 yıldan fazla oldu.

neden yaşam tarzımıza göre esnek bir yemek yeme tarzına uyum sağlamaya çalışmıyoruz, bizi kalori takıntılı bir bağımlısı yapmıyor ve normal yiyeceğimiz.

bu benim


sade-ben-bir baba, daha önce hiç diyet yapmayan 9-5 çalışan.

öyleyse, kökten baş aşağı değil, yaşam biçimimizi nasıl değiştiririz, diyet sadece yemek yeme ve yaşama şeklimiz olacak şekilde pürüzsüz bir şekilde?

şimdi, günde 2 hint çayı ve 2 beyaz kahve içen bir baba-eş-kocası-eşi-geliştiricisi, hayatına uyan bir yeme stilini koruyabiliyorsa, neden istemezsiniz?

bu yüzden yaşam tarzınız için nasıl bir diyet yapılacağı konusundaki tüm bilim ve sanatımı yazacağım.

her zaman, her zaman (hile yemekler dahil değil), yemeğinizde bir protein (kümes hayvanları, et) kısmı bulunur. protein doğada doyurucu ve termojeniktir. daha az kalori daha fazla doygunluk.
" takviyeler ilerleme arttırıcıdır, ilerlemeye başlayanlar değildir. " yalnızca eğitim ve diyetinizle ilgili herhangi bir ilerleme kaydetmiyorsanız, o zaman ne yapmak üzere tasarlandıkları hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı bir veya on iki takviye eklemek jack squat. ilk önce aranan eğitimi ve diyeti alın, altı ila sekiz hafta boyunca tutarlı olun, ve daha sonra takviyeleri dahil etme hakkında konuşmaya başlayabiliriz.
kilo kaybı için diyet yaparken kalorilerinizi içmeyin, onları yiyin.
farklı diyet stillerinin bir yaşam mantrası değil, sadece bir çerçeve olduğunu anlayın. hepsi size bir şey söylüyor, “ daha az yiyin ve ağzınıza abur cubur doldurmayı bırakın ”. diyet uygulayın, ancak kilo vermenin ve hedefleriniz için nasıl yeneceğinizi öğrenmenin tam olarak ne kadar yardımcı olduğunu anlayın.
meyve suyu, katildir. fruktoz obezite, metabolik sendrom, karaciğer hastalıkları ve insülin direnci ve nihayetinde tip 2 diyabetin 1 numaralı nedenidir. bütün meyveleri yiyin, fakat ölçülü olarak ... günde 2 porsiyondan fazla olmaz. meyvenizi tanıyın, besin içeriği hakkında okuyun.
diyet sodası, kolalar… ya da izleyeceğiniz alkolsüz içecek… sadece durun… yine de can atıyor… öğrenin ..
kahvaltıda yulaf, yumurta, sorgum en iyisidir. yulaf, insülin duyarlılığınızı artıran ve sabaha kadar dolu kalmanız için sabah tüketilen en iyi tahıl olan beta-glukon adı verilen çok özel bir bileşiğe sahiptir.
akşam yemeğinde / akşam yemeğinde karbonhidratlardan kaçının. bu şekilde, gece boyunca insülin yükselmesine neden olmamak ve karaciğerinizin enerji için yağ yakmasına izin vererek aralıklı açlık sonuçlarını elde edersiniz .
insülin / kan şekeri seviyenizi kontrol etmek, metabolik olarak aktif olmanın anahtarıdır. avoıd rafine karbonhidrat, işlenmiş veya konserve yiyecekler. bakın biraz zor ama sonunda gelişeceğiniz bir alışkanlık. kural koy, protein yok, yemek yok. !! tam ihtiyacım olanı yemek için öğle yemeğini atladım ya da kavurucu yaz aylarında 3 km yürüdüm.
yağ kaybetmek ve zayıflamak zor olmalı. birçok insanın yağ kaybetmemesinin en büyük nedeni mutlaka diyet veya eğitimlerinden dolayı değil - rahatsız olmalarından dolayı rahat olmadıklarıdır. biz zor işi yapmaya istekli değiliz. her hafta sonu akşam yemeğine çıkmak için açlık hissetmeye, değerli mutlu saatlerimize pes etmemize veya "hayır" demeye istekli değiliz.
aktif olun, bir sporu seçin. ağırlık kaldırma (en sevdiğim). temiz yemek / kalori kısıtlaması sizi şu ana kadar götürebilir ve sadece basit bir mantıkla çalışır, ihtiyacınız olandan daha az yiyin. ama tüm metabolik oyun, vücudunu adapte etmeye zorlayan kalorilerin arasında yer alan bir aktivite olduğunda altüst olur. vücut kompozisyonunuzu hücresel düzeyde değiştirerek metabolik hızınızı arttırır.
kaslarınız ne kadar fazla çalışırsa, antrenmana o kadar fazla adapte olmaları gerekir ve yiyeceğiniz (karbonhidratlar… glukoz) yağlarınızdan çok kaslara bölünür.
kilo vermek için sonsuz kardiyo yapıyorsanız diyetiniz berbattır . dönemi. dayanıklılık antrenmanı, hııt, antrenman antrenmanı, hepsi vücudunuzdaki farklı fizyolojik değişikliklerle kilo verme hedefinize yardım eder ve yardım eder. kilo kaybı söz konusu olduğunda daha az yemek yemek hala kraldır .
bazal metabolizma hızınızı (bmr) bulmak, cinsiyetinize, yaşınıza, kilonuza ve fiziksel olarak aktif seviyenize bağlı olarak yapmanız gereken ilk şeydir. bu, günde yaklaşık olarak ne kadar kalori almanız gerektiğine dair bir ölçüt sunmalıdır.
kalori takıntısı-bağımlısı olmadan, bir gıda için içeride ne kadar karbonhidrat, yağ, protein olduğu hakkında yaklaşık bir fikrim var.
araştırmaların farkında olun, ancak işlerin sizin için nasıl yürüdüğünü görün: birkaç fitness blogcusu kahvaltıyı atlamanızı ve aralıklı oruç tutmayı önerdi. teorik olarak, kahvaltıyı atlayarak daha hızlı yağ kaybedebilirsiniz, ancak pratikte bu insanların muhtemelen aç olduklarından diyetlerini daha da bozmaları çok daha muhtemeldir. uzun mesafedeki başarılı alışkanlıkları takip etmenize izin veren nedir?
herhangi bir sosyal veya dostça toplanmayı engellemek için içeri giren her bir ısırığı sorgulayın. fonksiyon nedir zevk için yiyor musun? enerji için mi? besin için mi? bir kez yemekle ilişkiniz olduğunda onu gerçekten bağırsaklarınızdan izleyeceksiniz ve vücudunuzda ne yaptığını görebiliyorsunuz.
yemek yerken başka hiçbir şey yapmayın. yemek yerken, tv izlerken veya sosyal medyada yemek yerken beyniniz iki zevk sinyali alır. dopamin salınımını sadece öğünden yaptığınız gibi iki kat alırsınız. beyniniz iki zevk kaynağını birbirinden ayırmaz ve daha fazla sahip olma arzunuzu güçlendiren yiyecekleri daha büyük bir zevkle ilişkilendirmeye başlarsınız. ayrıca, yemek yerken bir şeyler yapıyorsanız, doyma sinyallerine dikkat etmezsiniz ve daha fazla yersiniz.
okuyun… okuyun… metabolizmanın nasıl çalıştığını okuyun… vücudumuz karbonhidrat / glukoz / yağ / fruktoz / proteini metabolize eder. 4 hafta boyunca günde iki bardak meyve suyunun karaciğerinize işkence yapacağını ve tip 2 diyabet ve karaciğer hastalıklarına doğru ilk adım olacağını biliyor musunuz? yani, içeri girenlere meraklı olun.
elma sirkesi, tarçın, yulaf, kahve, hindistancevizi yağı, çilek, balık yağı (omega3 yağı), bunların metabolizmanıza yardımcı olduğu ve iyileştirildiği bilinmektedir . onları yeme disipline sok.
meraklı ol !! vücudunu biliyorum !! yemeğini biliyorum !!

ve kendine sor!

bu ısırığı aldın mı?

kazanmak !!

bu bir diyet değildir ... bu sadece yemeğinize karşı tutumda küçük bir kaymadır. ağzına koyduğun her şey bir amaca hizmet etmeli !!

düzenleme 1: beslenme / metabolizma ile ilgili iyi bir literatürden bahsetmemi isteyen az sayıda yorum var. bu yüzden öğrenme sürecimi nasıl geliştirdiğimi açıklayacağım.

makro besinleri anlama (carb / protein / fats)
vücudumuzun üç makro besleyiciyi nasıl metabolize ettiğini anlayın. iyi bir başlangıç ​​noktası “glikoz metabolizması, yağ metabolizması, protein metabolizması” gibi anahtar kelimeler olacaktır.
bu seviyede sükroz / fruktoz / galaktoz arasındaki farkı ve vücudumuzun onları ne kadar farklı şekilde metabolize ettiğini anlayabilmelisiniz.
vücudumuzun besinleri makro besinleri nasıl işlediğini iyi anladıktan sonra, vücudumuzun bu makro besinleri bedensel işlev için nasıl kullandığına ilerlemelisiniz. glikoz enerji sağlamak için nasıl kullanılır, enerji sağlamak için yağlar nasıl kullanılır.
bu, size glikoliz, glikojenez, lipoliz, lipogenez, ketogenez ve daha birçok işlemle tanışmanızı sağlar.
biraz daha istemek?? endokrin hormonları, vücudumuzun testosteron insülini, epinefrin, hgh, ıgf-1 gibi kullandığı hormonları okuyun. metabolizma ve büyümede kullanımları nelerdir.
iskelet kaslarının (kaslarınız), yağ dokularınızın (vücut yağınız), karaciğerin temel işlevlerini anlayın. bunlar, vücudumuzun metabolizma hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacak büyük üç organıdır.
bu size organ düzeyinde ve organların birlikte nasıl çalıştığı hakkında bir fikir verecektir.
bunun ötesinde sizin hücresel ve moleküler biyolojiniz olacak. burası hücrelerin (iskelet kasları, yağ dokusu) enerji sağlamak için nasıl çalıştığını anlamaya başladığınız yerdir. burası moleküler düzeyde ortaya çıkmaya başlayacağınız yer (glikoz molekülünün nasıl enerji sağladığı, yağ asitlerinin nasıl enerji sağladığı).

cevap 2

haftada 5 kg kaybettim !!!!!!!!!!
nasıl?? sadece diyetimi değiştirerek.

benim hikayem:
yaklaşık iki yıl önce ailem farklı bir şehre transfer oldu. mühendisliğimi bangalore'da yapıyordum, böylece onlarla gidemedim. bir pg'ye katılmaya zorlandım. yemek alışkanlığım tamamen değişti. günde 4 kez otel yemeği yedim. spor salonunda egzersiz yapmama rağmen, 1 yıl içinde 12 kg boğmaca kazandım ve elbiselerimden hiçbiri bana uymuyor. ailem beni görünce şok oldu. annem beni gördükten sonra gözyaşı döktü. en iyi proje ödülünü kazanmak ve prestijli şirketlerden birinde staj yapmak gibi kazanımlarım önemsiz hale geldi ve kilo almam en çok tartışılan konu oldu. kendime olan güvenim her zaman düşüktü (son derece kendinden emin bir insanım). daha sıkı bir şekilde egzersiz yapmaya karar verdim, ancak kampüs yerleşimleri ve daha yüksek çalışmalara katılmak için uygulanan stres, ağırlığımı arttırdı (ben bir stres yiyiciyim).

son mühendislik dönemimdeyim ve mükemmel bir işim ve üniversitem var. şimdi stressizim ve kilo verme yolculuğuna çıkmaya karar verdim.

günde iki kez çalışmama rağmen, çok fazla fark görmedim. diyetimi tamamen değiştirdiğimde bir değişiklik fark etmeye başladım. sadece bir hafta içinde 5kgs kaybettim !!!!

rutinim:

08:00 -
08:30 - uyanmak - 1 meyve (turuncu / elma)
09:00 - spor salonu (50 dakika kardiyo + 50 dakika vücut geliştirme)
11:00 am - gönderi antrenman içeceği (çikolata aromalı soya sütü içtim)
12:00 am - reach college
13:30 - öğle yemeği (hazırladığım bir salata ... aşağıda verilen tarif)
4:00 pm - bir bardak karpuz
5: 30 pm - üniversiteden dönüş
6:30 pm - 1 fincan filtre kahve
19:00 - 1 saat titiz aerobikler
8:30 pm - 200 ml ayran

ve en önemlisi günde en az 2 litre su içilir.

bu rutini bir hafta boyunca izledim ve 5 kilo verdim. şimdilik pilav (boşta, dosa, vada, vb.) ve abur cuburdan vazgeçtim ve bu gerçekten bana deli gibi yardımcı oldu.

salata tarifi:
1 domates
1 soğan
1 kırmızı biber bir
avuç mısır
avuç
dolusu bezelye 6 babycorn
5 paneer ( süzme peyniri) küpleri
1 tatlı kaşığı tuz
italyan baharatı

lezzetli bir salata elde etmek için yukarıdaki malzemeleri karıştırın ve içindekileri doldurun .

umarım bu yazıyı yararlı bulursunuz ve daha fazla kilo verdiğim için bu yazıyı güncel tutacağım (umarım).

cevap 3

dikkatli ol!
bu gibi sorulara sürekli olarak verilen, sizi şaşırtabilecek ve hedeflerinizden uzaklaştıracak çok sayıda kötü cevap vardır. ayrıca kötü ifade edilen ve bir kez daha karışıklığa veya yanlış anlaşılmaya neden olacak birkaç iyi cevap vardır. kilo yönetimi ve farklı sağlıklı yaşam tarzları ile yıllardır uğraştım ve bunca zamandan sonra, kilo yönetimi ve diyet yaşam tarzı değişikliklerinin yapılması çok zor bir şey olduğunu çok güvenle söyleyebilirim . ancak, bunun anlaşılması zor bir kavram olduğu anlamına gelmez.

sihirli değnek yok ve gizli hap yok, ama nasıl yapılacağını söylemek için elimden gelenin en iyisini yapabilirim. charles spencer şu ana kadar bu sayfadaki en iyi cevabı vermiştir, bu yüzden çoğunlukla söylediklerini geliştireceğim.
tl; dr: düzenli olarak yediğiniz ve egzersiz yaptığınızdan daha fazla kalori yakmak.

temelleri:
1) yediğinizden daha fazla kalori yakarsanız, kilo vereceksiniz.
bu kadar basit. tek yapmanız gereken hilkat garibesi twinkileri ve çörekleri yemektir, bütün gün sağlıksız bir insan olacaksınız ancak çok aktif ve sürekli vücudunuzu zorlarsanız herhangi bir diyetle kilo vermeyi sürdürür ve hatta kaybedersiniz. ne isterlerse yiyebildikleri, ancak kilo vermemiş gibi göründükleri insanlar için sihir olduğunu düşünüyor musunuz? değil! onlar sadece çok aktif insanlar.

bu dean karnazes. günde 9.000 kalori alıyor. aynı zamanda bir koşucu. yine de sadece hafta sonları koşmuyor. etkileyici bir koleksiyona sahip olduğu biliniyor. burda biraz var:
art arda 50 günde 50 maraton koşusu yaptı
o ran 350 80 saat içinde mil uyumadan
75 gün içinde amerika birleşik devletleri'nde 3.000 mil koştu (günde ~ 50 mil)
bu yüzden, günde 9,000 kalori alabilmesinin sebebi, koşması ... oldukça basittir. vücudunun yaptığı düzeyde işlev görmesi için çok fazla yemek zorunda kaldığı kadar çok enerji yakıyor. bu nedenle, eğer her gün pasta yemek istediğinizi düşünüyorsanız, sağlıklı ve kilonuzu yöneten bir yaşam tarzı sürdürmek istiyorsanız, zihinsel ve fiziksel olarak çalışabilecek kadar iyi olsaydınız.

2) kendi başına
bir diyet işe yaramaz. diyet başlatabilir ve hedefinize ulaşana kadar devam ettirebilirsiniz, ancak eski alışkanlıklarınıza tamamen geri dönerseniz önceki kilonuza ve sağlığınıza geri döneceksiniz. bu korkunç! genel vücut ağırlığınızı ve beslenmenizi yozlaştırmak duygusal açıdan yıkıcı ve fiziksel olarak sağlıksızdır. yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için çalışmak zorundasınızve sadece kısa diyetler yapmamak.

3) başka yerlerde yardım arayın
bu, diyet ve fitness seviyenizi takip etmenize olanak tanıyan arkadaşlarınızın sizi izlemenize yardımcı olması veya kondisyonla ilgili uygulamaları kullanmasını içerir. her şeyden önce, başkalarının sizi üzmesine izin vermeyin. birçok insan sizi yolunuzdan alıkoymaya çalışacak. kahretsin o insanları . daha iyi bir yaşam standardı istiyorsun ve yapacaksın. yoluna çıkanları görmezden geleceksin. her gün kendinize bunu neden yaptığınızı ve nimetlerin sizi düşürmesine izin verme.

4) çöpü filtreleyin
gerçek diyetler devam ederken, bu önceki cevapların bazılarının çok yanıltıcı ve kafa karıştırıcı olduğunun farkında olmalısınız. yapma"beynini daha fazla yediğine kandırmak için" daha büyük tabaklar al. daha büyük tabaklar almak ters etki yaratma eğilimindedir, çünkü tabakları daha fazla yiyecekle doldurmak için estetik bir arzunuz olacaktır. bu yüzden alışveriş sepetlerinin büyümesi çok büyük, çünkü perakendeciler alışveriş sepetini daha fazla doldurmanızı istiyor. doğal olarak boş görünmesini istemiyorsunuz, bu yüzden görününceye kadar doldurun. bu psikolojik bir tepki.

do aç hissederseniz yeme durdurmak. bu son derece sağlıksız! acıktıysanız, yemelisiniz. ancak, aslında aç olmakla daha fazla yemek istemek arasındaki farkı öğrenmelisiniz. yapmakendini daima daha az ağırlığa aç bırak. diyetin amacı sağlıklı olmaktır. kendinizi aç bırakmak çok kötü bir şeydir ve size yapacak iyi bir şey söyleyen biri varsa, "yemek atla" ya da "birkaç gün için açlıktan ölmek" demek, bu insanlar yanlıştır. kilo ve imaj üzerine korkunç bir toplumsal görüşe katkıda bulunurlar ve kötü sağlık standartlarına ve inançlarına katkıda bulunurlar. diğer yoldan yürü ve dinlemeyi bırak.

5) sık sık yiyin
ideal olarak günde altı öğün yemek istersiniz.evet, altı öğünün çok fazla sezgisel olduğunu biliyorum ama doğru. bu öğünlerin üç çeşit öğün yemeği ile dolması gerektiğini söylemiyorum. gün boyunca sürekli yemek yemelisiniz, böylece metabolizmanız aktif kalır ve gün geçtikçe doğal olarak kalorileri yakarsınız. bu yemekler küçük öğünler için küçük atıştırmalıklar olmalıdır. ideal olarak gününüz buna benzer bir şey olmalı:
kahvaltı
gün ortası snack
öğle yemeği
akşam yemeği
akşam yemegi
gece geç saatlerde snack
yemekler sağlıklı olmalı. meyve ve sebzeli yulaf ezmesi gibi yiyecekler kahvaltı için iyidir. elmalar, muzlar veya elektrikli çubuklar, vücudunuzu harekete geçiren küçük atıştırmalıkların iyi örnekleridir. öğle ve akşam yemekleri bir çeşit protein veya etten oluşmalıdır. kemiksiz tavuk, pilav, yumurta, balık, vb.

6) genel ipuçları ve faydalı ipuçları
daha önce söylediğim gibi, bir diyet bulmaya çalışmamalısınız, yaşam biçiminde bir değişiklik yapmayı düşünmelisiniz. bu yüzden her şeyi planlarken iyi için değiştirmeyi planladığınız kuralları ve değişiklikleri eklemeyi deneyin. aşağıda eklediğim birkaç harika örnek düşündüm.

su iç. soda, meyve suyu ve diğer şekerli içecekler, sağlığınıza ve vücut ağırlığınıza zarar verir. en kısa zamanda sadece içme suyuna başlamaya çalışmalısınız. bu aslında düşündüğün kadar zor değil. bir kola için can atmaya çalışmadan önce bir bardak su içmenizi istiyorum. bahse girerim, bardağı bitirir bitirmez özlemin azalacak ve şekerli bir içki içmeyi tekrar değerlendireceksin.
karmaşık şekerleri kesin. en büyük suçlu şeker ve çikolata. bu şahsen kurtulmam için en zor şeylerden biriydi. çıkış çizgisinin hemen yanına şeker koyarak perakendeciler her zaman beni kandırıyor. neden çıkış hattının hemen yanına koyduklarının farkındayım ama hala bu konuda hiçbir şey yapamıyorum. diyetinizi daha sağlıklı alternatifler ve atıştırmalıklar ile yavaşça deneyin ve doldurun. yapılacak en iyi şey, şeker yerine atıştırmak için bir meyve veya sebzeyi bulmaktır. başka bir büyük suçlu tahıldır. tahıl, sizin için en kötü yemeklerden biri. tahıllarınızdan tamamen kurtulmalı ve diğer alternatiflerle değiştirmelisiniz.
sahte sağlıklı yemekler sakının. bu tamamen sosta boğulmuş salata içerir. müstehcen miktarda sosu olan bir salata sağlıklı değildir. pek çok tahıl da sağlıklı görünür ve kendilerini sağlıklı olarak gösterir, ancak bu, toplam boğanın çok ötesindedir.
bir rejim kurmak. yemek ve ona yapışacak bir yemek takvimi ayarlayın. minimal bir rehber olarak yukarıda bahsettiğim günde altı öğüne bakın.
bir rejim kurmak ıı. bir egzersiz programı hazırla. hiçbir diyet egzersiz yapmadan tamamlanmaz. fiziksel olarak ilgi çekici olan küçük bir aktivite veya hobiniz olmalıdır. yeni bir hobi bulun, evde vücut ağırlıkları egzersiz yapın, spor salonuna gidin, her neyse. sadece parçası olmak için ilgi çekici bir şey bul. katılabileceğiniz bir hobi bulabilirseniz, haftada en az birkaç gün, sağlık ve kilo hedefleriniz çok hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

bu kadar! temel olarak bir çok temel konudan bahsettim ve eğer herhangi biri daha fazla yardım veya daha ayrıntılı yardım istiyorsa, sadece bana sor ve bazı şeyleri açıklığa kavuşturacağım, fakat şu anda bu, herhangi birinin daha sağlıklı bir şekilde motive olmasını sağlamak için harika bir başlangıç ​​noktası olmalı. yaşamanın yolu.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat