kaslı insanlar daha mı uzun yaşar ?

bir genç olarak ne kadar kaslı olduğunuzu, en azından bir erkeğin ne kadar yaşayacağınızı tahmin edebilir.

24 yıl boyunca bir milyondan fazla genci izleyen isveçli uzmanlar, düşük kas kuvveti - zayıf bacak ve kol kasları ve gevşek bir kavrama - olanların erken ölüm riskini artırdığını tespit etti.

bmj çalışmasının arkasındaki ekip kas kuvvetinin bağlantıyı açıklayacak genel uygunluğu yansıttığına inanıyor.

uzmanlar stresin kasların daha uzun yaşamanızı sağladığı anlamına gelmediğini gösteriyor.

zayıf kas uygunluğunun izlenenler üzerindeki etkisi, obezite ve yüksek tansiyon gibi erken ölüm için iyi belirlenmiş risk faktörlerine benziyordu.

araştırmacılar bu daha iyi bilinen risk faktörlerini göz önüne aldıklarında, erken ölüm ile kas gücü arasındaki bağlantının kaldığını buldular.

hem zayıf hem de şişman erkekler, ortalama kaslardan daha güçlüyse yaşam beklentisi açısından daha kötü durumdayken, fazla kilolu erkeklerin fazla kilolu olsalar bile daha iyi hayatta kalma olasılıkları vardı.

çalışma süresince erkeklerin 26.145'ü (% 2.3) öldü. önde gelen tek ölüm nedeni kazara yaralanma, ardından intihar, kanser, kalp hastalığı ve felç oldu.

ölümlerin üçte biri diğer nedenlerden kaynaklandı ve araştırmacılar hesaplamaları için bunları birlikte grupladılar.

çalışmanın başlangıcında kas kuvveti üzerinde ortalamanın üstünde puan alan gençler, herhangi bir nedenden ve aynı zamanda kardiyovasküler hastalıklardan% 20-35 oranında daha düşük erken ölüm riski yaşadılar.

ayrıca intihar nedeniyle% 20-30 oranında daha düşük erken ölüm riski vardı ve şizofreni veya depresyon gibi herhangi bir psikiyatrik tanı geçirme olasılığı% 65 daha azdı.

buna karşılık, en düşük kas kuvveti seviyesine sahip olan 16 ila 19 yaşındaki çocuklar, 50 yaşlarının ortasına gelmeden önce en yüksek ölüm riskine sahipti.

isveç ordusuna mahkum olan gençlerden, bacak dirseklerini tutmaları, bazı bacak bukleleri yapmaları ve kol kuvvetini ölçmek için dirence karşı kol itmeleri istendi.

ingiliz kalp vakfı sözcüsü: “her yaşta fiziksel olarak aktif olmanın yararları, çocukların daha sonraki yaşamlarında hastalıklar geliştirmelerini önleme, ayrıca okuldaki konsantrasyonlarını ve genel zihinsel sağlıklarını iyileştirme çalışmalarını önlediğini gösteren çalışmalarla iyi bir şekilde oluşturulmuştur. ve refah. "

londra hijyen ve tropikal tıp okulu'ndaki farmakoepidemiyoloji profesörü stephen evans, iyi bir delil egzersizinin sağlığa faydalı olduğunu söylerken, çalışmanın daha fazla egzersiz yapmanın yaşamınızı uzatacak olduğunu göstermediğini söyledi.

yetkili, insanları daha düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik etmenin zor olabileceğini de sözlerine ekledi.

prof evans, “ne yazık ki, egzersizi arttırma girişiminin denenmesi kayda değer faydalar göstermedi, ancak bu beni ve diğerlerini egzersiz yapmaktan caydırmıyor” dedi.

ağırlık kaldırma, yaşlandıkça bozulan bir dizi alanı iyileştirir veya korumaya yardımcı olur -

kemik yoğunluğu
fonksiyonel güç
dengesi

bu nedenle kaslı bir birey düşme riskini düşürür. düşerlerse, kendilerini ciddi şekilde yaralama ihtimalleri daha düşüktür.

ayrıca, daha uzun süre bağımsız olma eğilimindedirler - işlevsel güçle, bağımsızlık kazandıran kuvveti kastediyorum - tuvalete girip çıkarak ya da bir sandalyeden içeri girip çıkma (temel çömelme düzeni), dolaşma, eşya taşıma (alışveriş) vb. .

iplikteki diğerleri bağlantılı çalışmalara sahip, bunu pekiştirmek için daha fazla sayıda olduğuna inanıyorum. bu nedenle doktorlar çoğu zaman, dayanıklılığın nadiren sorun olduğu durumlarda yaşlılıkta dayanıklılığı destekleyen aktiviteler önermektedir. bir sandalyeden çıkmak dayanıklılık gerektirmez, güç gerektirir.

daha yüksek seviyelerde kas kütlesi ya da yaşamda daha sonra kas kütlesinin kaybı ile ilişkili risk artışının yararlarını gösteren birçok yeni çalışma vardır. yaşamda belirli bir noktadan sonra, fazla çaba göstermeden, insanlar her yıl bir miktar kas kütlesi kaybederler. sonuç olarak, bu kas kütlesi kaybını yaşayanlar ile başarılı bir şekilde kasları korumak veya eklemek için çalışan insanlar arasında bir fark olduğu görülüyor. kolay değil, zaman alıyor, ancak çalışmalar çabanın daha iyi bir sonuçla sonuçlandığını gösteriyor.

bu çalışmalar, hafif kilolu kişilerin "normal" ağırlıktaki insanlardan daha iyi uzun vadeli sonuçlara sahip olduğunu karşı sezgisel göstergelerin anlaşılmasına yardımcı olur. kas kütlesi daha fazla olan insanlar daha ağır olacaktır. bmı vücut bileşimini hesaba katmaz ve çok kaslı kişilerin aşırı kilolu olduğunu gösterme eğiliminde olacaktır. aşırı kilolu bmı'yi önlemek için iyi kas gelişimi ve çok düşük vücut yağına sahip olmak mümkündür, ancak yalnızca bir noktaya kadar. bki'nin sağlık göstergesi olarak yaygın şekilde kullanılmasına rağmen, korkunç bir ölçümdür. vücut kompozisyonu önemli olan gibi görünüyor.
cevabı evet olan başlık. çünkü zaten yaşlanmak demek kas kütlesinin azalması demek dolayısıyla kas kazanmak yaşlılığı engeller.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat