Japonya’dan XRP’ye Destek

Japonya’dan XRP’ye Destek

Alt Coinler Haberler Ripple XRP
Aralık 29, 2020 tarafından admin
45
Büyük Japon finans hizmetleri şirketi SBI Holdings, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine yürütülen yargılamalarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Grup , Japon yasalarına göre XRP’nin “kripto para birimi varlığı” olarak adlandırıldığını söyledi. Geçtiğimiz hafta SEC , XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı tartışmasını yeniden alevlendiren bir davada Ripple ve iki yöneticisini suçladı . Federal kurum, Ripple’ın, CEO’su
xrp

Büyük Japon finans hizmetleri şirketi SBI Holdings, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından Ripple aleyhine yürütülen yargılamalarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Grup , Japon yasalarına göre XRP’nin “kripto para birimi varlığı” olarak adlandırıldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta SEC , XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı tartışmasını yeniden alevlendiren bir davada Ripple ve iki yöneticisini suçladı . Federal kurum, Ripple’ın, CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in kayıtsız, devam eden “menkul kıymetler” teklifi aracılığıyla 1,3 milyar doların üzerinde para topladığını iddia etti.

SBI , Nomura Araştırma Enstitüsü’nden Sadakazu Osaki’nin 24 Aralık tarihli bir sütunundan bahsetti ve Japon yasalarına göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını ve “kripto para birimi varlığı” olduğunu ima etti. SBI ayrıca araştırmacıdan alıntı yaptı ve XRP’nin Japonya’da “menkul kıymetler” yerine “kripto para birimi varlıkları” olarak kripto para borsalarında işlem yapmaya devam edeceğini söyledi. 

SBI her zaman kripto ve blok zinciri sektörüyle ilişkilendirilmiştir. Finans devi, uzun süredir iş ortağı olan Ripple’ın da yardımıyla, Ripple XRP defter teknolojisi üzerine kurulu olan işletmesine nakit transferi uygulaması Money Tap’ı ekledi. 

Grup ayrıca hükümetlerin ve şirketlerin Corda blockchain ağı üzerinden R3’ten dijital token çıkarmalarına izin veren S Coin platformunu başlattı . 

SBI’dan gelen yeni açıklama, birkaç başka firmanın Ripple’ın XRP’sini artık desteklememeye karar vermesinden sonra geldi. Davanın ardından bazı kripto borsaları XRP’nin alım satımını durdurdu . Son zamanlarda, Bitwise kripto fonu davayı takip etti ve XRP’deki konumunu tasfiye etti. 

Santiment verileri ayrıca, SEC haberlerinin ortaya çıkmasından bu yana 10 milyon XRP ve daha fazlasına sahip cüzdanların – düşmeye başladığını – buldu.

Add a comment