internette para kazanmanın yolları nelerdir?

internette herhangi bir web site de "internetten para kazanın" ya da günde 10bin tl kazan gibi absürt reklamlar görmüşsünüzdür. hiç uzatmadan söyleyeyim böyle bir şey yok. ama internetten para kazanmak oldukça mümkün. bunun bir çok yolu var mesela ben geçimimi internet sayesinde sağlayan biriyim bunun için bilgisayar uzmanı yazılımcı vs olmaya gerekte yok zeki ol yeter.

neyse hiç uzatmadan bir uzmanın yazısıyla sizi başbaşa bırakmak istiyorum. eğer gerçekten para kazanmak istiyorsanız ve kendinizden eminseniz yazıyı sonuna kdar okuyun. çeviride hatalar olabilir ama kusura bakmayın yazıyı hintçeden google sayesinde çevirdim.

internetten telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak para kazanmanın müthiş yolları işte başlıyoruz

ilk önce devam edelim ve bunu ortadan kaldıralım. alışveriş yapmak, ankete katılmak veya ürün test etmek gibi çeşitli masraflar için size ödeme yapacak her türlü web sitesi vardır. hayır, bunlardan herhangi birini tanıtmak için para almıyorum ve hayır, bu web siteleri sizi milyoner yapmaz, ancak fazladan para kazanmak için harikadırlar. dolandırıcılığı dışlayacağım.

işte ödeme yapan bazı meşru web siteleri:

1. swagbucks - swagbucks, bazı ekstra para kazanmak için harika. anket yapmaktan arama motorlarını kullanmaya kadar para kazanmak için çeşitli şeyler yapabilirsiniz. zengin olmayacaksın ama birkaç dolar kazanacaksın. öldürmek için zamanınız varsa, internette gezinmek yerine biraz fazladan para kazanmak için harcayabilirsiniz.

2. ınboxdollars - ınboxdollars, swagbucks'a benzer, çünkü anket, alışveriş vb. alacağınız için iadenizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız her iki web sitesine de üye olun. ayrıca, size ödeme yapan bir arama motoru sunar (swagbucks gibi) ve yalnızca kayıt olduğunuz için 5 dolar kazanırsınız. anket sitelerini listede sırayla sıralamaya devam etmeyeceğim, ancak anket almak için para almak istiyorsanız, globaltestmarket, e-anket anketleri ve anket kulübü'ne de göz atın.

fotoğraf kredisi: kaynak

3. proje maaş günü

- proje ödeme günü, deneme teklifi almak için para alarak binlerce dolar kazanmış kişilerin referansları bulunan sitelerden biridir. binlerce kazanacağınızı söylemiyorum, ama yasal ve ekstra para kazanabilirsiniz. ücretsiz deneme için size ödeme yaparak, ürünü beğeneceğinizi ve satın alacağınızı ya da denemeyi iptal edip bunun için ücret almayı unutacağınızı varsayıyorlar. şarj edilmeden önce takip edip iptal edebiliyorsanız (ürünü istemiyorsanız), o zaman bu biraz para kazanmak için harika bir sitedir.

4. kullanıcı testi - kullanıcı testi, web sitelerini test etmek için 10 dolar öder. bir test genellikle yaklaşık 15-20 dakika sürer. amaç, bir web sitesi sahibinin, siteleri için yeni olan birisini izlemesini sağlamaktır. site sahibinin gerçek bir kullanıcı deneyimini izleyerek elde ettiği değer bir tondur, ancak 10 $ kötü bir ödeme değildir.

5. fiverr - fiverr, insanların sunduğu hizmetlerden bazılarına ihtiyaç duyarsanız, birkaç dolar kazanmak veya birkaç dolar harcamak için harika bir yerdir. temel olarak, her şey 5 dolar. ya 5 dolar ödeyin ya da 5 dolar ödeyin. onlara "gösteriler" diyorlar. istediğiniz şekilde hizmetlerinizi sunabilirsiniz. sanat satıyorsanız ve her biri için 5 dolarlık parça satıyorsanız, bu bir konserdir. bir grafik tasarımcıysanız ve hizmetlerinizi 10 abd doları / saat için sunmak istiyorsanız, 30 dakikalık bir gösteri sunmanız yeterlidir. iki saatlik grafik tasarıma ihtiyaçları varsa, dört konser alarak size 20 dolar veya 10 dolar / saat ödüyorlar.

6. izea - izea, bir bloga ek olarak veya kendi başına çalışır. blog, tweet, fotoğraf çekmek ve video çekmek için para alıyorsunuz. ücret çoğunlukla izlerinize dayanmaktadır, bu nedenle tweet'lerinizle para kazanmak istiyorsanız, sizi twitter'dan sonra büyütmeniz gerekir. aynı şekilde, bloglarla para kazanmak istiyorsanız, önemli miktarda blog trafiğine ihtiyacınız olacak (aşağıda bloglarda daha fazlası).

serbest yazı

serbest yazarlık, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir. başarılı birçok serbest yazar, kelime başına bir dolara ortalama 50 sent kazanabilir. bazıları iki kez kazanıyor!

tabii ki, böyle başlamaz. portföyünüzü ve özgeçmişinizi inşa etmelisiniz, filan filan. yazmakla ilgileniyorsan, bunu bildiğinden eminim. yazmakla ilgilenmiyorsanız, sadece para için bu yolda seyahat etmenizi tavsiye etmem.

adanmışlık ve zaman alır, ancak sevdiğiniz şeyse çok karlı olabilir. sevdiğin şey olduğunu farz edelim, onunla para kazanmak hakkında konuşalım.

bu serbest yazarlık şirketlerinin tümüne ulaşmaya karar vermeden önce, bir web varlığına sahip olmanız gerekir. bir bloga ihtiyacınız var (mütevazi blogcu görüşüme göre, elbette).

ya da sadece çevrimiçi bir portföyünüz olabilir. bir linkedın profili bile başlamaya çalışıyor. başlamaya hazır olduğunuzda, daha iyi, daha hızlı ve daha ikna edici şekilde yazmanıza yardımcı olacak 150 kaynak.

bu korkutucu ise, sadece bu 50 kaynak ile başlayın.

şimdi hepinizin beklediği şey için; gerçekten para kazanmaya başlamak için hazır olduğunuzda, işte başlayabileceğiniz 10 web sitesi:

7. listverse - listverse kabul edilen her yazı için 100 $ öder. makale bir liste olmalı, en az 1.500 kelime olmalı ve en az 10 şey içermelisiniz. bunun dışında oldukça yaratıcı olabilirsiniz.

8. toptenz - toptenz kabul edilen her yazı için 50 $ öder. yine, makale liste biçiminde olmalı ve birkaç istisna dışında, en az 1.500 kelime olmalıdır. sık sık gönderiyorlar, böylece kabul edilme ihtimaliniz oldukça yüksek.

9. list apart - list apart her kabul edilen posta için 200 $ öder. listede ilk değiller, çünkü daha az makale yayınlama eğilimindeler, yani kabul edilme ihtimaliniz daha düşük. yukarıdakiyle aynı kurallar, minimum 1,500 kelime.

10. uluslararası yaşam - uluslararası yaşam kabul edilen her yazı için 75 $ öder. çoğunlukla ziyaret ettiğiniz ülkelerden seyahat deneyimleri arıyorlar. bu site için, yazma kabiliyetinizden çok, deneyiminizle ilgili.

11. fundsforwriters - fundsforwriters kabul edilen her yazı için 50 $ öder. yazma ve para kazanmayla ilgili makaleler arıyorlar. sadece 500-600 kelime arasında makaleler kabul ediyorlar, ancak her kelimeyi saymanızı istiyorlar.

12. uxbooth - uxbooth, kabul edilen her yazı için 100 $ öder. makaleleri kabul edip yayınlamak için dört ila sekiz hafta sürebilirler, bu nedenle bunun hızlı bir para kazancı olduğuna güvenmeyin. çok uzun sürüyorlar çünkü editörlerle eşleşiyorlar, sadece inanılmaz içerik yayınlıyorlar.

13. iwriter - iwriter, kabul edilen her gönderi için 15 abd dolarına kadar ödeme yapar. bu küçük görünebilir, ancak yukarıdaki diğerlerinin çoğu kadar katı değildir ve yazdıklarınızı tam olarak seçmenize de izin verirler. istediğiniz kadar çok veya az makale yazabilirsiniz.

14. textbroker - 5 yıldızlı bir yazarsanız textbroker kelime başına beş kuruş öder. kısa bir örnek makale göndererek başlayacaksınız ve büyük olasılıkla 3 yıldızlı bir yazar olarak başlayacaksınız, ancak daha fazla yazarak ve harika içerikler yazarak çalışabilirsiniz.

15. matador ağı - matador ağı, kabul edilen her yazı için 60 dolara kadar ödeme yapar, ancak standart ücret 20-25 dolar arasındadır. gerçekten minimum kelime sayısına odaklanmazlar, ancak maksimum 1.500 kelime sayısına sahiptirler.

16. penny hoarder - penny hoarder, aldığınız sayfa görüntüleme sayısına bağlı olarak 800 dolara (nadiren) kadar ödeme yapar. 50.000 sayfalık sayfa görünümleri için ödeme 100 abd doları’ndan başlar, bu nedenle bu garantili ve ücretli bir makale değildir;

serbest yazı ile para kazanabileceğinize şüphe yok, ama bu bir süreç. portföyünüzü ve yazma becerilerinizi geliştirmeye başladığınızda, ciddi para kazanmaya başlayabilirsiniz. tecrübeli bir yazar değilseniz, biraz hamur görmeye başlamadan önce biraz zaman ayırın.

eşyalarını sat

çevrimiçi açık artırma fikri ortaya çıktığından beri, çevrimiçi satış piyasası yükselişe geçti. birçoğu ilgileniyor, ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor. halihazırda sahip olduğunuz şeyi satıyor olsanız veya bir mağaza gibi alıp satıyor olsanız da, çevrimiçi satış yaparak para kazanmanın her türlü yolu vardır. başlamadan önce, çevrimiçi bir şey satırken kullanabileceğiniz birkaç genel ipucu:

bir paypal hesabı alın. eğer bir paypal hesabınız yoksa, çevrimiçi iş yapıyorsanız bir tane almak istersiniz. çevrimiçi işlerde ödeme alma ve başkalarına ödeme yapma standardıdır.

güzel fotoğraflar çek. aşağıdaki seçeneklerden bazıları resmi çekmenizi ve ürünü satmanızı gerektirmez, ancak bunu yapanlar için ürününüzü diğerlerinden farklı kılan net bir resim çektiğinizden emin olun. çok fazla fotoğraf çekecekseniz, resimlerinizin gerçekten profesyonel görünmesini sağlamak için evinizde küçük bir “stüdyo benzeri” alan oluşturun ve zemin ve uygun ışıklandırma yapın. ve elbette, iyi bir kamera isteyeceksiniz.

dürüst ol. kullanılmış ürünler satıyorsanız, her çentik, çizik, leke vb. hakkında dürüst olun. bu, karşılaşabileceğiniz birçok konuyu azaltacaktır ve yorumlarınızı olumlu tutacaktır.

iyi iş yapmak. sade ve basit. ister küçük bir sitede satış yapıyor olun, ister online mağaza açın, müşteri hizmetleri önemlidir. olumlu yorumlar almak ve kendiniz için iyi bir isim yapmak isteyeceksiniz. sorulara, endişelere ve şikayetlere cevap verin. varsa bir garanti verin.

bu yönergeleri izleyin ve çevrimiçi satışlarda başarılı olursunuz. satmaya hazır olduğunuzda, gideceğiniz yer:

17. amazon - fba'yı duydunuz mu? “amazon tarafından yerine getirildi” anlamına gelir ve oldukça popüler hale gelir. temel olarak, ürünleri alırsınız (en iyisi dökmedir) ve depolanması için amazon'a gönderirsiniz. ürünleriniz satıldığında, amazon onları paketler, gönderir ve parayı gönderir (kesildikten sonra). fba'dan tam gün yaşayan insanlar var, bazıları ise sadece ekstra para için yapıyor.

18. craigslist - bazı şeyler pek iyi gelmiyor. diğer şeyler, ülkedeki birisine satmaktan rahatsız olmanıza neden olabilir. ne zaman büyük bir eşya satıyorsanız veya sadece gemi istemediğiniz bir şeyi satıyorsanız, craigslist gidilecek harika bir yer. öğenizi listelemek çok kolay (yine iyi fotoğraflar çekin!). telefon numaranızı buraya koyma fikrini beğenmezseniz, ilgili kişi e-posta adresinizi almadan bile size gelen kutunuza bir mesaj gönderebilir.

fotoğraf kredisi: kaynak

19. ebay - elbette, çevrimiçi para kazanma hakkında ebay'den bahsetmeyen bir makale okuyamazsınız. bir ebay mağazasını açıp bu konuda ciddi olabilirsiniz ya da evinizi değiştirmek için bazı şeyler satabilirsiniz. her iki durumda da, ebay'de satış yapmaktan adil bir pay aldım ve bu hala para kazanmak için popüler bir yol. gerçek bir ebay mağazasını başlatmaya karar verirseniz, doba gibi bir müşteriyi doğrudan müşterilerinize depolayacak ve gönderecek, böylece bir envanter ile uğraşmanıza gerek kalmayacak bir açılan şirket bulmak isteyeceksiniz.

20. etsy - sanat ve el sanatları yaratmak istiyorsanız, onları bir etsy mağazasını açmak için tamamen ücretsiz olan bir mano, vintage, kişisel eşya ve acquista regali fatti'ye satabilirsiniz. siz sadece üye olun, yarattıklarınızın resimlerini yayınlayın ve satışa başlayın. ödeme seçeneğinizi seçebilirsiniz, ancak paypal genellikle en kolay olanıdır. etsy, envanterinizi satmanızı ve takip etmenizi kolaylaştırır. küçük bir giriş ücreti vardır ve yaptığınız her satışın% 3,5'ini alırlar.

21. facebook - facebook takas mağazaları yerel şeyleri satmak için mükemmeldir. craigslist gibi, ama biraz daha kolay. siz sadece bölgenizdeki takas dükkanlarını arayın ve gruba katılmayı isteyin. içeri girdikten sonra, ürünün resmini çekin, fiyatı ile hızlı bir açıklama yazın ve gönderin. bundan daha kolay olamaz. genellikle bir bahçe satışında ne alacağınızı, belki biraz daha fazlasını almayı bekleyebilirsiniz.

bloglama

hey bak, çevrimiçi para kazanma hakkında bir blog yazmadan söz etmeyen bir makale. . . oh bekle, işte burada.

öncelikle, ben bir blog yazarıyım, bu yüzden bunu söylememek yanlış görünüyor, ama daha da önemlisi, para kazanmanın meşru bir yolu. muhtemelen bu listedeki en basit yöntemdir, ancak çok yapılabilir ve aynı zamanda bu listedeki en eğlenceli yoldur. blog yazmayı çok seviyorum ve aynı hisseden yüzlerce blogcuyu tanıyorum. öyleyse para bloglama ve bunun ne anlama geldiği hakkında konuşalım.

blog, sabır, sebat ve disiplin gerektiren bir şeydir. gerçekten ondan herhangi bir para görmeye başlamadan önce bir yıl boyunca her gün yazmak anlamına gelebilir. kuralın istisnaları var, ancak diğer blog yazarlarıyla olan ilişkilerden, ciddi bir miktar para kazanmadan önce bir veya iki yılını blogunuzu, markanızı ve otoritenizi oluşturmak için harcamak oldukça yaygın görünüyor.

bazı insanlar çok fazla trafik çekmeden para kazanabileceğinizi ve bazı durumlarda doğru olsa da, bir blogdan kazanmaya başlamak için genellikle çok fazla web sitesi trafiğine ihtiyacınız olacağını ve bunun biraz zaman alacağını savunuyor. bu noktaya ulaştığınızda, blogunuzdan para kazanmanın ve kazanmaya başlamanın başlıca yolları:

22. reklam - bu kesinlikle bir blog ile para kazanmanın en eski okul yoludur. aynı zamanda en az yaygın yol olmaya başlıyor. doğrudan reklamları sitenize satabilir veya google adsense veya media.net | gibi bir şirketle kaydolabilirsiniz. dünyadaki en büyük reklam teknoloji şirketlerinden biri . her iki durumda da, görüşleriniz her gün binler arasında olana kadar reklamlardan çok fazla para göremezsiniz.

23. iştirakler - diğer insanların ürün ve hizmetlerini tanıtmanıza izin veren flexoffers ve cj affiliatet gibi birçok iştirakçi ağı vardır. sayfanıza bir bağlantı veya başlık yerleştirmeniz yeterlidir; ardından birileri ürün / hizmeti tıklar ve satın alırsa bir yüzde alırsınız. özellikle blogunuzun kategorisinde yer alan ürünleri seçmek istersiniz. bu, blogunuza gelen trafiği aldıktan sonra para kazanmanın etkili bir yoludur.

24. üyelik - birçok kişi bloglarında ücretli bir üyelik alanı oluşturmuştur. bu, genellikle yalnızca “üyenin alanında” erişebileceğiniz özel içerik içindir. neleri dahil edeceğiniz konusunda gerçekten harika bir fikriniz varsa, bu harika bir fikir olabilir. web üzerinden kolayca erişilemeyen bir şey oluşturmanız gerekecektir.

25. ürünler - bir ebook veya bilgisayar yazılımı gibi kendi ürününüzü oluşturabilirsiniz. daha sonra, insanların ürününüzü satın almalarını sağlamak için blogunuzu bir promosyon aracı olarak kullanırsınız. çok değerli bir meşru ürün yarattığınız sürece, bazı alıcılar alabilmelisiniz, ancak bir blogu olan diğer her şey gibi, satış yapmak için trafiğe ihtiyacınız olacak.

26. servisler - yaşam koçluğu, blog koçluğu, hedef belirleme veya finansal planlama gibi ücretli bir servis sunabilirsiniz. sadece tüm yasal sonuçları araştırdığınızdan ve profesyonel değilseniz iddia etmediğinizden emin olun. bunun gibi bir hizmetle, temelde blogunuzu kendiniz satmak için kullanıyorsunuz. insanları satın almaya değer olduğuna ikna etmeniz ve ardından hizmetinizi satın aldıktan sonra taleplerinizi yedekleyebilmeniz gerekir.

27. sponsor / ücretli yazılar - birçok blog sponsorlu ve ücretli gönderiler yayınlar. sponsor yazılar, sadece belirli bir marka, ürün veya hizmetle ilgili yayınlardır. bir şirket size bu konuda bir makale yayınlamanız için para ödeyecek. diğer ücretli yayınlarla da benzer. temelde sitenizdeki makale için satış noktanız. bu rotaya geçmeye karar verirseniz, birçok teklif almadan önce trafiğinizi oluşturmak istersiniz.

28. abonelik - sürekli olarak belirli bir temelde (haftalık, aylık, vb.) sunabileceğiniz değerli bir şey (bülten, çevrimiçi dergi vb.) düşünüyorsanız, bir abonelik hizmeti sunmak isteyebilirsiniz. bu, ürününüz her gönderildiğinde veya aylık olarak kesilen bir ücret olabilir. her iki durumda da, bu, müşterilerinizin yalnızca web sitenize abone olarak alabilecekleri bir şey olmalıdır.

29. videolar - bu, kendi başına bir bölüm olabilir. birçok kişi youtube videoları oluşturarak para kazanmıştır. evantube evan bir çocuk ve o yaşta diğer çocukların kullanacağı ürünleri inceleyerek milyonlarca insan yaptı. milyonlarca insanı görmek kolay değil, ancak bir kez para kazandığını görmeye başlayacaksınız. birçok blogcu, bir video blogunu başlatarak dikkat çekmek için videolara yöneldi.

blogcu olmakla gerçekten ilgileniyorsanız, problogger, copyblogger ve boost blog traffic arşivlerine bakarak başlayın. ardından quick sprout'taki tüm ücretsiz kılavuzları okuyun. bu görevleri tek başına tamamlaman bir yıl alabilir, ama buna değecek. pratik olarak blog yazarken bir mba derecesine sahip olacaksınız.

evde çalışan firmalar

sonunda, sizi evinizin rahatlığında çalışmak üzere işe alacak bazı şirketler var. başka biri için çalışmakla ilgileniyorsanız, hala kendi programınızı oluştururken ve nereden çalışacağınıza karar verirken, tam da bunu yapmanıza izin verecek birkaç şirket var:

30. crowdsource - crowdsource “microtask” işlerinden daha büyük yazma ve düzenleme işlerine kadar birçok iş türü sunar. ne kadar çalıştığınıza karar verirsiniz ve çoğunu bilgisayarınızda yapabilirsiniz.

31. talep stüdyoları - talep stüdyoları, yazardan film yapımcılarına kadar her türlü yaratıcı uzmanı işe alıyor. maaş şaşırtıcı değil, ancak evde çalışma işi için rekabetçi.

32. hızlı grafik - hızlı grafik, evden tıbbi bir transkripsiyonist olarak çalışmanıza izin verir. sayfada listelenen bazı gereksinimler ve nitelikler var, ancak bunları yerine getirirseniz sektör için rekabetçi bir ödeme yapacaksınız. ayrıca, evden çalışacağınız için kendi zamanlamanızı da ayarlayabilirsiniz.

33. sıçrama gücü - sıçrama gücü, google’ın web sitelerini arama motoru sıralaması için derecelendirme yollarından biridir. işe alındığınızda, iyi para kazanırsınız (genellikle 11 $ / saatin üzerinde), kendi zamanlamanızı belirler ve web sitelerini görüntülemek ve sıralamak oldukça eğlenceli olabilir.

34. liveops - liveops, evden çalışmanıza izin veren bir çağrı merkezidir. çağrıları almaya hazır olduğunuzda, haftalık bir program yapmaya ve evden çalışmaya başlayabilirsiniz. ücret genellikle 10 abd doları / saate yakındır, ancak komisyonla daha fazla kazanabilirsiniz.

35. speakwrite - speakwrite, bilgi aktarımı için size 15 $ / saat ödeyecektir. kendi zamanlamanı kendin seç ve evden çalış.

artık çevrimiçi kazanmaya başlamak için birçok seçeneğiniz var. sizi gerçekten ilgilendiren bir şey gördüyseniz, deneyin ve hakkında daha fazla bilgi edinin. eğer çevrimiçi olarak tam zamanlı bir gelir elde etmek istiyorsanız, ne yapmak istediğinizi nasıl yapacağınızı öğrenmeye adamanız gerekir. dışarıda tonlarca ücretsiz kaynak var. sadece onları aramalısın!

şimdi ikincisi, çevrimiçi satış çalışmaları hakkında derinlemesine konuşalım. bu nedenle, bunlar sizin için aşağıdadır.

çevrimiçi ürünler satmak ve internet tarihindeki en hızlı büyüyen çevrimiçi iş eğilimlerinden birine girme.

amazon fba

amazon fba terimi 'amazon tarafından yerine getirilmesi' anlamına gelir. bu iş sürecinde, tüm ürünlerinizi ve öğelerinizi amazon'a göndermeniz gerekir. amazon, çevrimiçi ticaret alanındaki en güvenilir isimlerden biridir.

dünya çapında çok geniş bir müşteri gamı ​​ya da üssü olan insanlardır ve profesyonelleri envanter yönetimi, malların taşınması ve lojistiği ile ilgili tüm fonksiyonları yerine getirebilirler.

bu iş sisteminde, herhangi bir operasyonel güçlük hakkında endişelenmenize gerek yok. ancak, amazon'un kurallarına ve düzenlemelerine uymak zorunda kalacaksınız, amazon'un kârının büyük bir bölümünü amazon'la paylaşmak zorunda kalacaksınız ve markanızın adı da asla öne çıkmayacak. müşteriler için, her zaman ürünlerini aldıkları yerden amazon olduğu görülecektir.

sizin için ücretsiz iş yapmak için shopify gibi e-ticaret web sitesi geliştirme hizmetlerini kullanmak en iyisidir. şimdi dropshipping ile başlayalım…

direk nakliye

çevrimiçi para kazanmanın yollarını bulmayı denediyseniz, dropshipping terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz.

bir dropshipping iş başlatmak, gelir elde etmek için uygun bir yol olup olmadığını hep merak etmişimdir. bu yüzden, biraz araştırma yaptıktan sonra, kendi dropshipping mağazamı açmaya karar verdim.

48 saat içinde mağazamı kurdum, yaklaşık 30 ürün ekledim, facebook'ta ücretli reklam yayınladım ve ilk satışımı yaptım:

dropshipping denememe devam etmek için heyecanlıyım, ancak şu ana kadarki gelişmeleri de paylaşmak istedim.

hadi tartışalım ..

dropshipping nedir?

nakliye işine nasıl başlanır? maliyet, lojistik, tedarikçiler vb.

benim dropshipping kavramı.

ücretli reklam ve dropshipping?

aldığım dersler.

öyleyse başlayalım!

peki damla nakliye nedir?

dropshipping, üretim ve yerine getirme işlemlerinizi dış kaynaklardan tedarik etmeyi içeren bir perakende stratejisidir.

bir dropshipper olarak, ürünlerinizi asla stokta tutmayacaksınız. aksine, stoklarınızı doğrudan müşterilerinize gönderen başka bir satıcıdan / üreticiden satın alırsınız.

dropshipping ile, endişelenmeniz gereken tek şey pazarlama ve satış. üretim, sipariş yerine getirme ve lojistik, ürünlerinizi tedarik ettiğiniz tedarikçiler tarafından üstlenilir.

damla nakliye gerçekten başarılı olmak için arbitraj gerektirir. başka bir deyişle, envanterinizi sattığınızdan daha azına satın almanız gerekir.

ayrıca, müşterilerinize rekabet (veya tedarikçiniz) öncesinde pazarlama yoluyla ulaşmanız ve müşterilerinizin fiyat karşılaştırması veya alışveriş yapma konusunda çok fazla şey yapmamalarını ummanız gerekir.

sonuç olarak, ucuz envanter satın alma ihtiyacı, aliexpress gibi platformları kullanarak toptan alım yapan birçok dropshippere neden oluyor.

nakliye işleminiz şöyle görünebilir:

bir ürünü aliexpress'te ucuz bir tedarikçiden temin ediyorsunuz. diyelim ki, 20 dolarlık bir çift spor ayakkabı.

bu spor ayakkabı çiftini 60 $ 'a satan bir çevrimiçi vitrin yaratıyorsunuz.

birisi bu spor ayakkabılarını mağazanızdan satın aldığında, tedarikçinin spor ayakkabılarını müşterinize göndermesi için tedarikçiye 20 $ (orijinal fiyat) ödersiniz.

bu size 20 dolara mal oluyor ama 40 dolara kar sağlıyor.

şimdi bir dropshipping iş nasıl başlatıldığını görelim: -

kendi dropshipping işinizi başlatmak için kesin bir formül yoktur. sonuçta, bir arbitraj durumu yaratabildiğiniz sürece (düşük satın alma, yüksek satış yapma), para kazanabilirsiniz.

bununla birlikte, çevrimiçi para kazanma konusunda doğru yolda olmanıza yardımcı olacak inanılmaz yararlı ipuçları, araçlar ve stratejiler vardır.

bu cevap biraz daha derinleşecek ve şu temel kavramları kapsayacaktır:

dropshipping için pazar araştırması yapmak.

ürünlerinizi tedarik etmek.

mağazayı kurma.

başlangıçta başlangıç ​​masrafları.

dropshipping işinizi pazarlamak.

dropship'e ürün bulmak - bir niş belirlemek:

birçok dropshipping rehber, başarılı olmak için pazarlamanız gereken belirli bir fiyat noktası, ürün tipi veya kitlenin olduğunu iddia ediyor.

ancak, dropshipping sonuçta tamamen arbitraj ile ilgilidir. tüketicilerinize güvenerek fiyat karşılaştırması yapmadan ya da alışveriş yaparken.

başka bir deyişle, çin / ucuz imalat maliyetleri ve kuzey amerika / avrupa ürün fiyatlandırma beklentileri arasındaki fiyat tutarsızlıklarından yararlanmanız gerekir.

neyi hedef aldığınızı düşündüğünüzde, ürünlerinizin fiyatı rekabetçi alternatiflerinden belirgin bir şekilde düşük olmalıdır.

dolayısıyla, tüketiciler ürününüzü gördüğünde, belirli bir mal için karşılaştıkları en ucuz seçenek olduğunuzu hemen fark etmelidirler. endişe verici olacak kadar ucuz değil, ama bariz bir anlaşma olacak kadar ucuz.

örnek olarak ilk dropshipping satışım:

av temalı bir kamuflaj beyzbol şapkası. onu toplamda 11.76 $ + 10 $ 'a nakliye için 21.76 $ satıyorum.

kapak, çinli bir üreticiden satın almam için 7 dolara patladı.

bununla birlikte, hedef pazarım sadece 21.76 dolar olan kaliteli bir başlık gördüğü zaman, bu aslında dünyanın başka yerlerinde satılan diğer birçok marka kasket veya şapkadan çok daha ucuz.

bu dropship için iyi bir ürün için harika bir örnek. fiyatı yükseltebilirim ve hala rekabetçi.

nakliye işine başlamak için bir niş düşündüğünüzde, ürün listenizi düşünün ve tüketicilerdeki bu heyecan ve değer duygusunu arttırabileceğinden emin olun.

ayrıca, önemli satın alma kararları olan ürünlerden / nişlerden kaçının.

tüketicilerin çok şey görmelerini, heyecanlanmalarını ve satın almalarını istiyorsunuz. tüketicilerin kendi araştırmalarını yapmalarını gerektiren çok pahalı ürünler satarsanız, satış yapmakta zorlanabilirsiniz.

dropshipping ürünlerinizi satın alma:

okuduklarımdan ve yavaş yavaş deneyimlemeye başladığımdan, dropshipping ürünlerinizi satın almanız için birkaç kural var:

güvenilir tedarikçiler bulmanız gerekir.

ürünleriniz işaretlendikten sonra (kabaca) 20-50 $ arasında kalmalıdır. kesinlikle daha pahalı ürünleri pazarlayabilirsiniz, ancak tüketicileriniz çevrimiçi olarak bu kadar para harcamakta tereddüt edebilir.

ürününüzün fiyatlarını% 100 ila% 200 arasında bir oranda işaretleyebilmelisiniz.

her şeyi basit tutmalısın. nişanı bul ve tüm esnafların jack'i olmak yerine buna bağlı kal.

aliexpress'i bu örnekte kullanacağım, çünkü ürünlerimi ve tedarikçilerimi burada buluyorum.

aliexpress birçok ucuz tedarikçiye, geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir ve bazı ürünlerin kalitesi kötü değildir. ayrıca, iyi nakliye oranları ve müşteri desteği sağlarlar ve diğer dropshipping şirketleri tarafından kullanılırlar.

işte ürünlerinizi satın alma konusunda nasıl gidebileceğiniz:

aliexpress'e gidin ve ürün fikrinizi arayın:

bu durumda, satacağımız daha fazla başlık bulalım.

ücretsiz gönderim ve siparişlere göre sırala:

bu, sık sık sipariş edilen ürünleri görüntüler ve ücretsiz gönderim de sunar.

şimdi şu ürünleri bulun:

4-5 yıldız var.

mümkün olduğu kadar çok emir verin (en az 50-100 emir almayı amaçlıyorum).

epacket gönderimi sunun - bu özellikle hızlı ve ucuz e-ticaret gönderileri için tasarlanmış bir sevkıyat şeklidir.

fiyatı% 100 ile% 200 arasında bulduktan sonra bile 20-50 $ değerinde basketbol sahasında kalacak kadar ucuz.

işte alacağım bir ürün örneği:

iyi değerlendirmeleri, emirleri bol ve çok ucuz. bu şapkayı ordu temalı bir giyim mağazasına kolayca ekleyebilir ve o şapkayı 15-15 dolara satabilirim.

daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız, ürünle ilgili ek bilgileri kontrol ettiğinizden emin olun:

onların geri dönüş politikası.

tedarikçi izleme bilgisi sunuyorsa.

üretim / tedarik sürecinin ne kadar sürdüğü (süre ne kadar kısa, o kadar iyi).

ürün fotoğrafları nasıl görünüyor (pazarlama çalışmalarınız için iyi fotoğraflara ihtiyacınız olacak).

nakliye işlemini planladığınız her ürün kategorisi için bu işlemi birkaç kez uygulayın.

mağazanızın ilk sürümünü başlatmak için yeterli çeşitliliğe sahip olduğunuzdan emin olmak için, bırakmak istediğiniz yaklaşık 20-30 öğenin bir listesini toplayın.

artık işinize başlamaya hazırsınız!

şimdi bir dropshipping mağazası kurmak: -

şahsen, shopify'ı dropshipping mağaza platformunuz olarak kullanmanızı öneririm.

shopify ekonomiktir, e-ticareti destekleyen şık tasarımlar sunar ve gerekli bazı dropshipping araçlarını ve eklentilerini uygulayabilir.

shopify ayrıca, ödemeleri çok hızlı bir şekilde işleme koymanıza, müşteri desteği sunmanıza ve mağazanızı etkin bir şekilde yönetmenize olanak tanıdığından, nakliye için de harikadır.

ek olarak, shopify dropshipping mağazanızı, ödemelerinizi ve vitrini beklemeye almak için istediğiniz zaman duraklatabilirsiniz.

yani, 14 günlük shopify denemesini denemekte hiç bir zararı yoktur ya da her zaman arka brülöre koyabileceğiniz için kendi mağazanızın bir ay ya da 2 ayını bile ödeyebilirsiniz!

dropshipping niş karar verdikten sonra, işte size mağazası nasıl ayarlayabilirsiniz:

shopify'a gidin ve ücretsiz 14 günlük deneme süresi almak için bağlantımla kaydolun!

hesabınızı ve mağaza adınızı oluşturun. bunu düşünme.

mağazanız için kullanılacak ücretsiz bir tema seçin.

oberlo ile ürünlerinizi ithal etmeye başlayın

dropshipping için oberlo nasıl kullanılır:

oberlo'nun nasıl kullanılacağına dair pek çok rehber var ve süreç gerçekten çok basit olduğu için çok derinlemesine gitmeyeceğim.

sadece shopify app store'a gidin, oberlo'yu arayın ve uygulamayı indirin.

ardından, oberlo chrome uzantısını indirin.

aliexpress'te dropship etmek istediğiniz bir ürün bulduğunuzda, ürünü bu oberlo panosuna almak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz:

gemiden çıkmak istediğiniz ürün artık oberlo ürün ithalat listenizde görünecek

burada, ürün bilgilerinizi, fiyatınızı, ürün çeşitlerinizi ve eklenen görüntüleri düzenleyebilirsiniz.

aliexpress, anahtar kelime doldurma ve kötü dilbilgisi sorunlarından muzdarip olduğundan, bilgilerinizi tam olarak gözden geçirdiğinizden ve tüm hataları düzelttiğinizden emin olun:

gördüğünüz gibi, ürünün mağazamda daha çekici / mantıklı olması için nasıl görüneceğini düzenledim.

ayrıca, fiyat noktanızı ve ürününüzün ne kadar büyük bir satışta olacağını seçebilirsiniz:

bu örnekte, kapağını 16.10 $ 'a satmayı seçtim, bu da 19.32 $' lık (rastgele oluşturduğum) karşılaştırma fiyatından daha ucuz.

mağazanızda bir ürün yayınlamaya hazır olduğunuzda, alışveriş yapmak için düğmeye basın.

hepsi bu kadar.

mağazanızın tasarımını ve malınızı nasıl kategorize edeceğiniz size kalmış.

muhtemelen, mağazanızın çekici görünmesini sağlamak için mağaza ayarlarınızla oynamanız gerekir, ancak bu çok zor değil.

oberlo'nun ücretsiz planı, 500'e kadar ürünü ithal etmenizi sağlar. bu size karlı olabilecek bir dropshipping işini tasarlamanız için bolca yer vermelidir.

bir dropshipping mağazası kurma - ek maliyetler: -

oberlo ücretsiz olsa da, dropshipping işinizi de hesaba katmanız gereken 2 ana harcama var.

öncelikle, web siteniz için bir alan adı satın almanız gerekir.

ücretsiz bir shopify mağazası bulunduruyorsanız.

o zaman bu sadece kabul edilemez. bir mağaza işletiyorsunuz ve profesyonel kalmalısınız.

alan adınızı shopify panosundan satın alın. bu 15-18 $ civarında mal olacak.

ikincisi, bir shopify planı satın almanız gerekir.

temel shopify planı bir dropshipping iş başlatmak için yeterlidir. her ay bile kırılmak için, kesinlikle mümkün olan 1-2 ürünü satmanız gerekir.

şu anda bir etki alanı adını ve aylık shopify planını karşılayamıyorsanız, satın almaya hazır olana kadar ürün / pazar araştırmanızı yürütmenizi ve web siteniz için içerik oluşturmanızı (blog gönderileri gibi) öneririm.

dropshipping stratejim:

birçok dropshipping kılavuzu kendi ürünlerini, pazarını veya ilerlemesini açıklamaz.

her zamanki gibi şeffaf olmak ve aslında insanlara bir şey öğretmek istiyorum. isterseniz fikrimi kopyalamaktan çekinmeyin… iyi bir yarışmayı severim!

dropshipping işim buy hunting gear.

av kıyafetleri, aksesuarlar, kapsamlar ve gözcüler konusunda uzmanlaşmıştır:

şu anda yaklaşık 30 ürünüm var ve zaman geçtikçe daha fazla ürün eklemeyi planlıyorum:

işte bu yüzden avlanma nişini dropshipping için seçtim:

av mevsimi başlıyor.

av araçları abd ve kanada'da (bence) çok pahalı. dick's sporting goods gibi şirketler pratik olarak bazı av ürünleri üzerinde tekele sahipler.

ürünlerimin fiyatlarını% 100 ila% 200 arasında bir artırabilir ve hala rekabetçi kalabilirim.

aliexpress'in aralarından seçebileceğiniz onlarca harika tedarikçi var.

bu ürünler yüksek katılımlı alımlar değildir.

ayrıca, avcılıkla ilgili malların satışlarının gelecekte de artacağını tahmin ediyorum.

silah yasaları potansiyel olarak daha katı hale gelip yarı otomatik silah satışlarını sınırlandırdıkça, tüfek piyasası ve avcılık endüstrisinin boş zamanlarında sadece bok çekmek isteyen tüketicilerde bir artış görebileceğini düşünüyorum.

kullandığım dropshipping pazarlama stratejileri:

uzun lafın kısası, facebook ve ınstagram kullanmanız gerekir.

ilk satışım ınstagram sonucunda 48 saat içinde geldi. ınstagram zaten ek trafik oluşturuyor:

yaptıklarınızı açıklayan, web sitenize bağlantılar içeren ve ürünlerinizin yüksek kalitede resimlerini içeren bir işletme ınstagram sayfası oluşturmanızı öneririm:

sayfamı 3 gündür kullanıyorum ve ilgili avcılık etiketleriyle fotoğraf göndererek, ilgili sayfaları avlamaktan hoşlanan kişileri takip ederek ve diğer kişilerin fotoğraflarına yorum yaparak 150'den fazla takipçi kazandım.

ınstagram sayfamı yavaşça büyütmeyi ve sonunda platformdan bazı satışlar kazanmayı bekliyorum.

ınstagram’nı, bir gönderi gönderdiğinizde, facebook pazarlama sürecinizi etkin bir şekilde otomatikleştiren otomatik olarak facebook’a gönderecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

işletmenizi profesyonel bir şekilde temsil etmek için facebook sayfanızı da ayarladığınızdan emin olun.

ayrıca facebook'ta 20 $ 'lık ücretli reklamlarla da karışık sonuçlar elde ettim:

bazı av kapaklar için bir slayt gösterisi tarzı reklam yayınladı. amerika birleşik devletleri ve kanada'da 20-50 yaşları arasında elk avı veya geyik avı sayfaları gibi avlanma ile ilgili özel sayfalar seven erkekleri hedefledim.

sonuçlar burada:

anahtar noktaları:

satış yok - birinin şu anda alışveriş sepetinde şapkası var, ancak satın alsalar bile, bu reklam kampanyasıyla para kaybettim.

41 eylem gerçekleştirildi - 41 kişi reklamla etkileşime girdi.

vasat alaka düzeyi puanı - hedeflememi iyileştirebilir veya avcılara daha çekici gelen farklı bir ürün çalıştırabilirdim.

sonuçta, ücretli reklamları test ettiğim için mutluyum. 20 dolar için 1 tane daha reklam kampanyası düzenleyeceğim. umarım facebook üzerinden satış yapabilirim.

nakliye işinizi tanıtırken elinizi denemek istiyorsanız, reklam vermeden önce facebook piksel izleme'yi etkinleştirdiğinizden emin olun.

bu, reklamlarınızı facebook'ta daha önce görmüş ve web sitenizi ziyaret etmiş olan müşterileri yeniden hedeflemenizi sağlar ve bu müşterilerin teorik olarak ürünlerinizi satın alma olasılıkları daha yüksek olur.

ayrıca, hedef pazarınız için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını anlamaya başlamadan önce 50-100 $ harcamak zorunda kalacağınızı tahmin edin.

dropshipping'den öğrendiğim dersler:

24-48 saat içinde dropshipping'e başlayabilirsiniz: web sitemi başlatmadan önce yaklaşık 10 saatlik bir çalışma yaptım.

a / b testi yapmanız gerekecektir: bir bilime geri dönene kadar, her zaman ürün seçiminizi, reklamcılık çabalarınızı ve pazarlama stratejilerinizi test edin. ikinci reklam kampanyamı daha da iyi hale getirmeyi planlıyorum.

aşırı hazırlık yapmayın: ayları ürünlerinizi araştırmaya bırakarak bırakabilirsiniz, ancak bu satışları artırmaz. planlayın ve hazırlayın, ancak tetiği çekmekten çekinmeyin (haha av şakaları).

kuponları kullanın: kar marjınız büyük olacak, bu yüzden bir shopify kuponu oluşturmaktan korkmayın ve ınstagram / facebook sayfanızda reklam verin. % 5 indirim kuponum var ama bunu artırabilir.

para bırakma işlemi yapabilir misiniz?

bu işteki en iyi kişilerin başarılı olabileceğini kanıtlayan birçok başarı hikayesi var.

web sitesinden peter koch, seller at heart'ın, alibaba'dan bir ürünü alibaba'dan satın alarak nasıl bir şirket kurulacağı konusunda harika bir diziye sahip. kendi deneyimlerini, içgörülerini ve sonuçlarını paylaşıyor.

bu tam anlamıyla dropshipping olmasa da, benzer bir kavram ve serisine bir okuma yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

günün sonunda, ürün araştırması yapmayı, saygın satıcıları bulmayı ve hedef pazarınıza verimli bir şekilde reklam vermeyi biliyorsanız, bir perakende arbitraj iş modeli başarılı olabilir.

bir dropshipping iş başlatmak için ne kadar zor?

dropshipping kesinlikle işe yarıyor.

hemen hemen hiç başlangıç ​​maliyeti olmayan bir dropshipping iş başlatmak ve sosyal medya tanıtım, seo ve ücretli reklam karışımı ile işinizi başarıyla ölçeklendirmek mümkündür.

bunu nasıl bilebilirim?

pek çok dropshipping başarı öyküsü var ve açıkçası aliexpress kaynaklı ürünlerini ınstagram'da (bir kerede aylarca) reklamlarını yapmak için açık bir şekilde görüyoruz. kârlı değildi, gerçekçi bir şekilde aylarca bu kadar yoğun bir şekilde reklam yapamayacaklardı (yatırımcılar çok derin ceplere sahip değilse).

ancak, başarılı bir dropshipping işi başlatmak kolay değildir.

buy hunting gear için ilk mağaza açılışımda çok açgözlü olduğumu fark ettim.

dropship alanı kalabalık; sayısız niş ve üründe% 100 kar marjının kolay olduğu günlerdir.

dropshipping denememi tekrar yapabilirsem, fiyatlandırma konusunda rekabetçi kalabilmek için mağazamdaki her bir üründeki marjlarımı kesinlikle düşürürdüm.

düzinelerce müşterim, ürünlerini arabalara ekledi veya kasaya ulaştırdı, ancak yalnızca 1 kişi dönüştürüldü. piyasanın ne kadar rekabetçi olduğunu ve insanların alışveriş yapmak ve fiyatları karşılaştırmak için ne kadar istekli olacağını hafife almaktan kendimi suçluyorum.

kendi online mağazanızı kurmanın çok değerli dersler sağladığını düşünüyorum ve bir dropshipping işine başlayarak bile para kazanabilirsiniz.

ancak, mağazanızın yarı otomatik pilotla çalışmaya başlayabilmesi için birkaç ay boyunca çok fazla çaba ve zaman harcamanız gerekecektir (ve eğer ölçeklendirirseniz çalışacaksınız).

şu anda gemi taşımacılığına odaklanmak için fazladan bir saatim veya 2'im yok ve bu nedenle mağazayı şimdilik beklettim.

bu para kazanma denemesinin neden durduğu konusunda herkese daha ayrıntılı bir açıklama borçlu olduğumu hissettim, işte orada!

umarım bazen 2019 yılında bir dropshipping iş başlatmak için başka bir çatlak alabilir!

dropshipping etik dışı mıdır?

ilk satışımı yaptıktan sonra bu soru ile boğuşmuştum.

günün sonunda tüm perakende iş modelleri arbitraj kavramına göre işlemektedir. olmazlarsa, hiçbir iş değişmedi.

bu nedenle, bir 'aracı' olarak hareket etmenin ve ürünlerinizi% 100 ila% 200 marjında ​​olsa bile işaretlemenin yanlış olduğunu düşünmüyorum.

ancak, tüketicilerle şeffaf kalmanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

hunting gear buy'da ürün tanımlarımda marka isimleri veriyorum ve bunları bir üreticiden sipariş ettiğimi açıklıyorum.

ürünlerin web sitesinde çin’de üretildiği gerçeğini alçaltmam, ancak hey, satın almadan önce bir şeyin markasını arayın.

ayrıca, nakliye zamanlarında ne olacağını, iadeleri nasıl yapacağınızı veya siparişleri nasıl iptal ettiğimi ve müşterilerin nasıl geri bildirim verebileceğini açıklayan ek ve nakliye bölümlerimdeki ek bilgileri de ekliyorum.

dropshipping gerçek bir iş modelidir. dürüst olduğunuz ve kaliteli müşteri hizmeti sağladığınız sürece, bu uygulamada yanlış bir şey olduğunu sanmıyorum.

umarım bu cevabı bilgilendirici ve yararlı bulmuşsunuzdur!

sadece dropshipping ile başlıyorum, ancak bu deneme çalışırsa kesinlikle internetin yeni bir parçası haline gelecektir. şimdi online ürün satmak için sonraki şey bağlı kuruluş pazarlaması…

bağlı pazarlama

peki bağlı kuruluş pazarlama nasıl çalışır?

herhangi bir öğreticiyi bir tedarik listesiyle paylaşıyorsanız, masada para bırakıyorsunuz. ayrıca, tanıtımını yaptığınız ürünleri satan sitelere bağlanıyorsanız ve bir bağlı kuruluş değilseniz, gerçekten para kaybettiniz!

öyleyse iştirak pazarlamasına ilişkin bazı yaygın yanlış anlamalar: -

bağlı kuruluş pazarlaması, takipçilerime daha fazla para kazandırır. yanlış - affiliate marketing, malın satıcısına alıcılara yönlendirdiğiniz için size ödeme yapmanın bir yoludur. alıcıya daha fazla paraya mal olmaz. alıcının fiyatı, bağlı kuruluş bağlantınızı tıklatıp tıklamamaları ile aynıdır. aslında, bazen bağlı kuruluş teklifleri, alıcının başka türlü alamayacağı bir indirim içerir.

affiliate pazarlama, kodlama dahil olmak üzere, gerçekten çok zor. yanlış - gelişmiş bağlı kuruluş pazarlamacıları kodlama ve özel teknikler kullanıyor, ancak sizin ve benim gibi her gün bağlı kuruluş pazarlamacılarının, içinde tanımlayıcımızla benzersiz bir ürün bağlantısına ihtiyacı var. ortaklık programı sizin için bu bağlantıları üretecektir.

öyleyse, şimdi bağlı kuruluş pazarlama ile başlayalım: -

1. bir program için kaydolun

ilk adım, bağlı kuruluş pazarlama programına kaydolmaktır. bu yüzden amazon'u öneriyorum, çünkü kaydolmak ve onay almak hızlı ve kolaydır. iki temel ortaklık programı türü vardır - bunlar doğrudan şirketin kendisi tarafından yürütülür (amazon kendi şirket içi programını yürütür) ve bir ajans tarafından yürütülür. çalışmak istediğiniz herhangi bir perakendeciye ait ortaklık programını bulmak için, sadece perakendeci adını ve “bağlı kuruluş programını” google. işte kullandığım ve önerdiğim birkaç ortaklık programı:

a) amazon ortakları

b) clickbank

2. bağlantıları bulun

ortaklık programında, blog postanızda veya youtube videonuzda listelediğiniz ürünlerin bağlantılarını bulun (evet, bağlı kuruluş bağlantılarını youtube’a koyabilirsiniz!). bu program için bağlantıların nereye yerleştirilebileceğini öğrenmek için her bir bağlı kuruluş pazarlama programının kurallarına bakın. örneğin, bazı bağlı kuruluş programları, bağlı kuruluş bağlantılarının e-postayla gönderilmesine veya sosyal medyada yayınlanmasına izin vermeyebilir - bağlantılarını yalnızca bloglarda veya web sitelerinde isterler.

ortaklık programı web sitesinin “arka ucu” genellikle, banner reklamlardan satış kopyasına ve reklamlardan ürün bağlantılarına kadar ürünlerini satmak için kullanabileceğiniz birden fazla varlığa sahiptir. genellikle sadece ürün bağlantılarını kullanırım çünkü basittir. gerçekten sizin için çalışmasını sağlamak için programların herhangi birinde daha derine inebilirsiniz.

3. gönderinize bağlantılar ekleyin

bir blog gönderisine bağlı kuruluş bağlantıları eklemek için bulduğum en iyi yer, tedarik listesi. kendin-yap ve zanaat blogcularının her zaman tedarik listeleri vardır - takipçilerimizin projeyi başarı ile yeniden yaratabilmelerini istiyoruz. tedarik listesini kullandığınız exact ürünlerine bağlayarak, takipçilerinizin doğru ürünü bulmalarını ve başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz. süslü olabilirsiniz ve widget'lar oluşturabilir ve sitenize düğmeler ve şeyler yerleştirebilirsiniz, ancak başlamak için, sadece ürün bağlantısını bulmanızı ve bu ürünü tedarik listenizde köprülemenizi öneririm. ortaklık ilişkinizden para kazandığınız için, bağlantıları “nofollow” olarak işaretlediğinizden emin olun (nasıl yapılacağını görmek için burayı tıklayın).

blog postanızda yayınlanmaya başlayın ve kazanmaya hazırsınız! işte bir özet:

tanıtımını yapan bir satıcıya bağlı bir program için kaydolun.

blog postanızda kullanmakta olduğunuz ürünler için bağlı kuruluş bağlantılarını bulun.

bağlantıları blog yazılarınıza köprüler olarak ekleyin.

ortaklık bağlantılarının kodda "nofollow" olarak işaretlendiğinden emin olun.

yayınınızı yayınlayın ve tanıtın.

ürünlerinizi nasıl daha verimli pazarlarsınız?

teknoloji ve çevrimiçi satış söz konusu olduğunda, ne kadar ileri gelirsek gelsin, birçok yönden ... aynı pazarlama ve tüketici psikolojisinin ilkeleri geçerlidir. ve bu kesinlikle çevrimiçi girişimleriniz için geçerli.

buradaki oyunun adı doğrudan tepki pazarlamasıdır. günün sonunda, bu salyangoz posta broşürleri, mektuplar, magaloglar, kataloglar ve diğer basılı materyallerle yapıldı. evet, “önemsiz posta” denir. fakat işe yaramasa milyonlarca insanı göndermezlerdi. bugünlerde bu tür içerik elektronik olarak gönderilir. ve hala müşterilerin cüzdanlarını açmalarını sağlamak için bir cazibe işlevi görüyor.

iyi haber şu ki, doğrudan çevrimiçi pazarlamaya başladığınızda bir ton para harcamanız gerekmiyor. e-posta pazarlama, ürünlerinizi satmak için neredeyse ücretsiz bir yöntemdir. ve bu pazarlama çabalarınızın temeli olacaktır.

temel fikir, bir e-posta abonesi listesi oluşturmaktır. onlara hem yararlı içerik - ürün / nişle ilgili değerli bilgilerin yanı sıra ürün satın alma teklifleri gönderirsiniz. onlara ücretsiz içerik gönderme, ücretli ürünlerinizi alabilecek kadar sizi tanıma, beğenme ve güvenme işlemlerini hızlandıracaktır. çevrimiçi malzeme satın alma yeniliği yıllar önce tükenmişti ve şimdi insanların aralarından seçim yapabilecekleri çok şey var - satın aldıkları kişi olmak için onlara sıcak bir bulanıklık hissi vermelisiniz.

evet, insanların sadece küçük bir yüzdesi cevap verecektir. ancak doğrudan tepki böyle işler. küçük bir dönüşüm yüzdesinin bile kâr elde edeceği konusunda yeterince potansiyeliniz olmalı.

bir e-posta listesi oluşturmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz.

arama motoru optimizasyonu: özet olarak, google'ın dikkatini çekmek ve arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almak için web sitenizde veya blogunuzda değerli içerik kullanırsınız.

ücretli reklamlar: google’ın kendi tıklama başına ödeme reklamlarını veya afiş reklamlarını kullansanız veya bir blog ağında reklam yayınlasanız da, bu pahalı olsa da uygun bir seçenek olabilir.

sosyal medya: facebook gibi ağlar bugünlerde hedeflenen bir müşteri tabanına ulaşmada çok değerli.

peki onu bir sonraki seviyeye nasıl götürürsün? giriş ürününüzü satın alan ve aynı zamanda ön uç ürün olarak da bilinen bu küçük miktardaki insana dokunuyorsunuz. bu insanlarla normal abonelerinizden farklı bir şekilde iletişim kurarsınız.

bir şey aldıklarından, benzer ürünler satın alma olasılıkları daha yüksektir. bu yüzden, onlara “arka uç ürünler” olarak bilinen daha derinlemesine, daha yüksek fiyatlı ürünler sunarsınız. bir arka uç ürün, örneğin bire bir koçluk ya da etkinlik olabilir.

hepsini bir araya koy

gördüğünüz gibi ürünleri satan online iş için mükemmeldir. dijitaldirler, yaratmaları ve sunmaları kolaydır. ve kar marjları çok büyük.

yani sonraki adımlar…

nişinizi bulun - en çok satan potansiyele sahip olduğundan emin olun.

hangi formatın nişiniz için en uygun olduğunu belirleyin: kapaklar, gömlekler, gözlükler, videolar, e-kitap vb.

bilgi ürünlerinizi seçin ve oluşturun.

bir e-posta listesi oluşturun ve bu listeye pazarlayın.

kar!

not: başlattığım başka para kazanma projeleri okumak istiyorsanız, quora profilime göz atmanızı öneririm.

ek olarak, kendi dropshipping işinizi başlatmak istiyorsanız, shopify'ı şiddetle tavsiye ederim.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat