ilham verici filmler

october sky

eğer yaşam ve problemlerden mahrum kalırsanız, sadece bu filmi izleyin. bunu seveceksiniz. gerçekten ilk defa izlediğimde fazla bir şey beklemiyordum, gitmeye karar vermemin tek nedeni jake gyllenhaal yüzündendi.


ve kesinlikle, october sky benim kalın kafatasımdan bana motive etti.

film, roket bilimcisi olmayı hayal eden ve hollywood'da şimdiye kadar yapılmış en iyi filmlerden biri olan küçük bir kasabadan gelen bir çocuğun gerçek bir hikayesine dayanıyor. 1950'lerde geçen october sky, minyatür bir roket yapmayı ve fırlatmayı hedefleyen homer hickam'ın (jake gyllenhal tarafından canlandırılmış) hikayesini anlatıyor.

film benimle birçok akor vurdu. yaşamda, herkes hayal etmeye ve arzu etmeye hak kazanır ve tabii ki yeterince tutkuluysanız hayalleriniz için çalışır. ama söylemeye gerek yok, sizi alay etmek, aşağı çekmek ve buna hazır olmadığınız konusunda sizi uyarmak için aptallar olacak.


homer'ın nasıl çalıştığını, denediğini, bilgi topladığını, kitap okuduğunu ve roketlerle ilgili çalıştığını ve birçok kez başarısız olduğunu, ancak asla pes etmeyeceği ile ilgili. tabii ki, birlikte rüya gören ve yolculuğunun bir parçası olan birkaç arkadaşı var.


ve son olarak, bu film bizim gerçek yaşam çıkmazlarımızın da güzel bir aynası. inatçı ebeveynlerin başlangıçtaki istek ve tutkularına nasıl inanmadıklarını. bazen en çok sevdikleriniz bile sizi yaşam yarışlarında desteklemez.

ancak bir gün başarınıza tanıklık edecekler, potansiyelinizin büyüklüğünün farkına varacaklar ve birlikte etiketleyecekler.

ne zaman düşük hissetsem, october sky'ı izliyorum ve şeytanlarımla yüzleşmek için kendimi suçluyorum.

hiç şüphesiz en ilham verici film. kahraman davulcusu ve deli koçu oyunculuk efsanevidir. davul çaların idolünü taklit etmeye olan bağlılığı, emellerinizi de benzer şekilde sürdürmeniz için size ilham verir.

sosyal ağ:
mark zuckerberg'in facebook'u milyarlarca dolarlık bir şirket haline getirme hikayesi.
“bir milyon arkadaş edindiğinde, kesinlikle bazı düşmanlar edin.”

ronaldo:
oyuncunun oyununa olan bağlılığı ve daha fazlasını istemeyi nasıl sürdürdüğü bu belgeselde gösterilmektedir. aynı zamanda süper ünlülerin karmaşık ve karmaşık yaşamlarını gösterir.

külkedisi adam:
ah! ne film ama. bu kesinlikle ilham açısından whiplash'ın başındaki en iyi film. ayrıca, 1929'daki büyük depresyonda savaşan ve büyük bir underdog olmasına rağmen, amerikan boks şampiyonası'nı kazanan amerikan boks şampiyonu james braddock hakkındaki gerçek bir hikaye.

mutluluğun peşinde:
christopher gardner'ın hayatı hakkında motive edici ve gerçek bir hikaye. dean witter'da ücretsiz stajı tamamlarken zorlu hayatı nasıl yönettiğini ve sonunda imrenilen işi çantaya koymayı başarması hayranlık uyandırıcı ve birinin gözlerine yaş getiriyor.

rocky:
bu rocky filmleri dizisi çok ilham verici, özellikle de david 4 goliath savaşında bir rus'a karşı olan rocky 4.

mucize:
bu film, olimpiyatlardaki efsanevi rus buz hokeyi takımı'na karşı yarışan bir grup amerikalı underdog'un çok ilham verici olduğu soğuk savaş senaryosu fonunda. bu filme dayanarak, chak de! ındia yapıldı.

wall street'in kurt:
doğası gereği komik bir film olması gerekiyordu, leo di caprio'nun oyunculuğu sadece iyi. stratton oakmont'a bir avuç schmucks ile başladığı ve milyonlarca insan yaptığını izlemeye değer. ayrıca, leo di caprio'nun diyalogları çok iyi.

evet adam !:
bir seminere katıldıktan sonra hiçbir şeye hayır dememeye karar veren bir adamın hayatını değiştiren hikayesini açıklar. jim carrey elinden gelenin en iyisini.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat