organik ürünler

hızlı kilo vermek için hangi yiyecekler yenilmeli ?

çok fazla yemek yemek, ölçek sayısının nedenlerinden biri olarak artmaya devam ediyor. ancak, abd'deki beslenme ve diyetetik akademisi sözcüsü heather mangieri, rd'ye göre, kilo vermenize yardımcı olabilecek bazı yiyecekler var. bu yiyecek grubu sizi daha uzun süre tam tutar ve yemek yeme isteğini azaltır. aşağıdakiler, kilo verme programını başarılı kılmak için bilmeniz gereken kilo kaybı yiyeceklerin bir listesidir.

1. yumurtalar


yumurta, ölçek sayısını azaltmaya yardımcı olacak en iyi yiyeceklerden biridir. yumurtalar protein açısından zengin, sağlıklı yağlardır ve çok az kalori ile daha uzun süre tam kalmanızı sağlayabilirler. ilginçtir ki, yumurtalar besinler bakımından yoğundur, bu nedenle yetersiz beslenmeden korkmanıza gerek yoktur.

2. yeşil sebzeler


ıspanak ve ıspanak gibi yeşil sebzeler çok düşük kalorili ve karbonhidrat içerir. buna karşılık, içindeki lif içeriği çok zengindir. yüksek lifli gıdaların sizi daha uzun süre tam tutmanıza yardımcı olduğu yaygın bir bilgidir.

bu nedenle, yemek tabağını yağlanma korkusu olmadan çeşitli yeşil sebzelerle doldurabilirsiniz. yeşil sebzeler çok besleyicidir ve vitamin ve mineral bakımından zengindir. aslında yeşil sebzeler kalsiyum bakımından zengindir ve vücut yağlarının yakılmasında rol oynadığı kanıtlanmıştır.

3. elma


bazı araştırmalar, bazı meyvelerin öğünler arasında veya yemekten hemen önce yemenin açlığın giderilmesine yardımcı olabileceğini bulmuştur. elmalar gibi meyveler, zayıflama programındaysanız yemek için mükemmeldir. elmalar, suda çözünür ve sizi daha uzun süre tam yapabilen bir lif olan pektin içerir.

4. çorba


bazı araştırmalar, çorbanın, kişiyi daha uzun süre tam hissetmesine neden olabilecek düşük kalorili bir gıda olduğunu göstermektedir. bunun nedeni çorbada bol miktarda su ve lif bakımından zengin sebzeler bulunmasıdır.

ayrıca, amerikan klinik beslenme dergisi'nde yayınlanan araştırmadan alıntı olarak, yüksek su içeriğine sahip yiyecekleri yemek, yiyeceklerden elde edilen diğer enerji alımını azaltmada etkilidir. bu şekilde, diyetinize çorba ekleyerek kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.

bununla birlikte, bu hindistan cevizi sütü, krema veya yağ gibi çok fazla yağ ekleyebileceğiniz anlamına gelmez. çok miktarda yağ içeren çorbalar otomatik olarak aşırı kalori içerir. ağırlığı azaltmak yerine, bu yiyecekler aslında terazi sayısını arttırır.

5. avokado


karbonhidratları yüksek olan diğer meyvelerden farklı olarak, avokado sağlıklı yağlar bakımından zengindir. avokado, zeytinyağında bulunan bir tür yağ olan tekli doymamış asit içerir. ek olarak, avokadolar ayrıca bol miktarda su ve lif içerir. salataya avokado ekleyerek diğer sebzeleri tamamlayıcı olarak ekleyebilirsiniz.

6. yüksek yağlı yoğurt


yoğurt, bağırsakların çalışmasını iyileştirebilecek probiyotikler içerir. sağlıklı bir bağırsak, vücudu iltihaptan ve obeziteye neden olan ana hormonları yönlendiren şartlardan biri olan leptin direncinden korumaya yardımcı olur.

yağ oranı yüksek yoğurtları seçin, çünkü şişmanlık riskini azaltabilir ve zamanla tip 2 diyabet riskini azaltabilir. bu arada, az yağlı yoğurt genellikle şeker bakımından oldukça yüksektir (bu yüzden tadı güzeldir), bu nedenle diyet yaparken bu türden kaçınmalısınız.

7. potansiyel sebzeler


karnabahar, brokoli, şalgam ve su teresi, haçlı ailenin kilo veren yiyeceklerine dahildir. diğer çoğu sebze gibi, lif içeriği de oldukça yüksektir. ilginçtir, bu sebzeler diğerlerinden daha yüksek miktarda protein içerir.

protein, lif ve düşük enerji yoğunluğunun birleşimi bu gruptaki sebzeleri kilo kaybı için iyi hale getirir. sadece bu değil, pota sebzelerinin de antikanser maddeler içerdiği kanıtlanmıştır.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat