organik ürünler

fen edebiyat fakültesi - fen edebiyat

fen edebiyat
bir sanat ve bilim koleji veya sanat ve fen bilimleri en sık talimatı odaklanan bir üniversitede bir birimi olan liberal sanatlar ve saf bilimleri sıklıkla programları ve öğretim dahil olmasına karşın, özellikle kuzey amerika ve filipinler, güzel sanatlar , sosyal bilimler ve diğer disiplinler. buna karşılık, bir " sanat okulu " veya " sanat fakültesi " genellikle görsel veya sahne sanatları yetiştiren bir birim veya kurumu ifade ederken, " liberal sanat okulu " ifadesi genellikle bağımsız bir kurumu ifade eder.

bunlardan en yaygınları arasında koleji (veya okulu) içeren birçok alternatif ad vardır.

sanat ve beşeri bilimler
sanat ve edebiyat
sanat ve sosyal bilimler
harfler
harfler ve bilim
liberal sanatlar
liberal sanatlar ve bilim
tipik olarak, uzman olmayan bir üniversitedeki (liberal) sanat ve bilim kolejleri, önemli sayıda ana / küçük veya çalışma dersi veren oldukça fazla sayıda bölüm içerir. böyle bölümler / binbaşı yaygın dahil matematik ve böyle "saf bilimleri" biyoloji , kimya ve fizik kendisi için bs ve belki ms dereceleri sunulmaktadır yanı sıra liberal sanat önemli bir seçim. "liberal sanatlar", psikoloji , sosyoloji , antropoloji ve diğerleri gibi sosyal bilimleri içerebilir.sosyal bilgiler gibi tarih , coğrafya , siyaset bilimi , vb dahil olmak üzere dil çalışmaları ingilizce ve diğer diller, dilbilim , yazma , literatürde ve iletişim sanatları ve çeşitli beşeri bilimler ve çalışmanın diğer alanlarda. bilimler bs ve belki de ms dereceleri sunabilir ve diğer ana dallar ba ve belki de ma dereceleri sunabilir . beşeri bilimler, felsefe , klasik çalışmalar , teoloji veyadini çalışmalar ve bazı diğerleri. diğer çalışma alanları (liberal) fen edebiyat fakültesi'ne yerleştirilebilir; ancak bazı özel ve profesyonel alanlar gibi daha özelleşmiş yüksekokul veya okullarda öğretilir mühendislik koleji , college işletme , college eğitim , ya da güzel sanatlar bir koleji ve bu şekilde bazı lisans düzeyinde okullarda hukuk fakültelerinin , tıp fakültelerinde , dişhekimliği okulları , vs. durum kıtalar ve çeşitli ülkeler arasında da değişebilir.

fen edebiyat fakültesi bölümleri

uzmanlaşmayan pek çok üniversitede, (liberal) sanat ve bilim fakültesi, kampüsteki en büyük kolejlerden biridir ve diğer kolejlerden veya okullardan bile birçok öğrencinin (liberal koleji tarafından verilen dersleri alması ve alması gerekmektedir) ) matematik ve bazen de belli bilimler gibi sanat ve bilimler. (liberal) sanat ve bilim fakültesi, kolejdeki ana dallarına bakılmaksızın, kolej'deki tüm öğrencilerin alması gereken temel bir müfredata sahiptir. böyle bir çekirdek müfredat öğrencileri tarafından belirli derslerin alınması gerektiğini veya seçmeli dersler gerektirebileceğini belirtebilirher öğrenciye çok yönlü bir eğitim sağlamak için belirli alanlarda alınacak. bir üniversitedeki diğer kolejler veya okullar, öğrencileri için farklı temel müfredat gereksinimlerine sahip olabilir. her büyük ve küçük çalışma alanı için belli asgari dersler ve genellikle bazı seçmeli dersler bu alanda bir dereceye kadar alınmalıdır.

bu gibi kolejler / okullar (liberal) sanat ve bilim, ana kuruma göre sıralanmış olarak aşağıdakileri içerir:

bkz; inönü üniversitesi fen edebiyat fakültesi
edebiyat fakültesi
selçuk üniversitesi edebiyat fakültesi
gazi üniversitesi fen edebiyat fakültesi
fen edebiyat fakültesi bölümleri
mimar sinan üniversitesi fen edebiyat fakültesi
uludağ üniversitesi tarih bölümü
gazi üniversitesi edebiyat fakültesi toki blokları
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat