organik ürünler

eski mısır tanrıları

eski mısır tanrıları ya da bir başka değişle antik mısır tanrıları ve eski mısır tanrıları ve sembolleri listesini wikipedia kaynak alarak sizler için hazırladık. * dilerseniz burdan tüm mitolojik tanrılar listesine bakabilirsiniz. https://wuuh.net/tum-mitolojik-tanrilar-listesi/
anat
anat, 2016 yılında mısır tanrıları adlı filmde abbey lee tarafından canlandırılıyor .
anat, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor . ilk önce megami iblis yarışının en güçlü üyesi olarak shin megami tensei: şeytan summoner'ı ortaya çıkardı .
ın persona 5 , anat makoto niijima ikinci persona olduğunu.
amunet
televizyon dizisinde penny dreadful , vanessa ıves ( eva green ) karakterinin amunet'in bir enkarnasyonu olduğu ima edildi.
tv dizisi stargate sg-1'de amaunet (vaitiare bandera), tekrarlayan bir goa'uld'dur (galaksinin bir bölümünü insan barındıran ve tanrı olduğunu iddia eden parazit bir uzaylı).
amunet (tarafından canlandırılan sofya boutella ) 2017 sürümü için itibari rolde kurgusal karakterizasyonu olarak görünür mummy . [1] [2] film, karanlık evrendeki ilk bölüm olarak görev yapıyor .
assassin creed origins adlı video oyununda aya karakteri daha sonra adını "gizli olan" amunet olarak değiştirir. [3] [4] amunet'in bir heykeli, kleopatra'nın suikastçısı olarak tanımlandı , önceki assassin's creed ıı video oyununda göründü . [5] [6] [7]
anubis
ın luna deniz 'in üçüncü albümü eden, şarkı anubis bir adam hakkında kim tanrı anubis aşık.
2004 ingilizce fransızca film ölümsüz , bastet ve anubis, 2095 yılında new york'ta ortaya çıkan bir piramidin denetleyicileri olarak görünmektedir. horus'u ölümsüzlüğünden çıkarır ve ona insanla beslenmesi için sınırlı bir süre verir. . film, yönetmen enki bilal'in 1980'lerin nikopol üçlemesi grafik roman dizisine dayanıyor .
olarak geçit sg-1 , anubis a, goa'uld'ların ve türlerin en acımasız. ırkının çoğundan farklı olarak, anubis'in bir zamanlar daha yüksek bir varoluş düzlemine yükseldiği ve bunun sonucunda büyük güç ve bilgi edindiği için gerçek bir tanrı olduğuna dair sınırlı bir iddiası var.
ın stephen king'in krallık hastanesi temmuz 2004 3 mart ile 15 abc koştu bir televizyon dizisi, antubis mary jensen hayaleti eşidir. sezonun sonuna doğru, gerçek isminin anubis olduğunu ortaya koyuyor, ancak mary'nin ismin yanlış telaffuz edildiğini kabul ediyor.
anubis, 2014 filminin vefatı , babasıyla tekrar bir araya gelmeye çalıştığı dehşet nedeniyle bir yeraltı piramitine hapsolmuş olduğunu gösteren pyramid .
ın overwatch , harita gerçekleşir gize nekropolü'nün anubis tapınağı adında, harita geçmişte savunmalarını devralan sahtekar aı sistemi barındıran giza platosunun altında bulunan bir tapınak bulunmaktadır. aynı zamanda bir çarşı , anubis'i temsil eden heykeller ve haritanın etrafındaki dağınık ve isyancı veya terörist faaliyetlere bağlanan çok sayıda silah önbelleği bulunuyor.
anubis, otoma oyun kamigami no asobi oyununda öne çıkan bir karakter ve romantik bir seçenektir. burada, ustaca ama utangaç, genç, koyu tenli bir adamın kulağı ve siyah "lekelerinin" kulaklarıyla kollarında ve bacaklarında) geçmek yardımcı oldu.
goran d. kleut tarafından seslendirilen ve yakalanan anubis, 2016 filminde mısır tanrıları'nda ölen dünyaya son zamanlarda ölen ruhlar için bir rehber olarak gösterildi.
anubis, moba smite'de oynanabilir bir karakterdir ve birbiriyle veya onunla savaşan farklı kültürlerden gelen mitolojik varlıkları içerir. anubis bir büyücü olarak sınıflandırılır ve "ölülerin tanrısı" olarak etiketlenir. oyun için tasarlanan ilk tanrılardan biriydi ve çok basit bir yetenek setine sahipti. bir büyücü olarak yüksek hasarı vardır, ancak bunu, hareket kabiliyetine zarar vererek takas ederek ona oyundaki neredeyse tüm diğer tanrılardan daha yüksek hasar yetenekleri vererek ilerletir. sonuç olarak, kuvvetli patlama hasarı ile güçlü yanlarıyla kutuplaşan bir karakter, ama acele edilince kusurları çok belirgin.
moba league of legends nasus adlı şampiyonu anubis'i benzer.
anubis ayrıca iki dövüş oyununda oynanabilir bir karakter olarak ortaya çıktı - midway studios tarafından savaş tanrıları ve lightshock software tarafından pray for death .
anubis, ilk başta onuncu doktorun düşmanı olarak göründüğü , ancak daha sonra onun arkadaşı haline geldiği titan kitaplar dizisi doctor who: onuncu doktor'da yer aldı .
anubis, kane chronicles üçlemesinde ortaya çıkıyor. insan görünüşü 16 yaşlarında genç bir çocuğa benziyor. üçlemenin kadın kahramanı sadie kane'in bir sevgisi görevi görüyor. "yılanın gölgesi" adlı final kitabında anubis, sadie'nin diğer sevgi ilgisi walt stone ile birleşir, böylece diğer tanrılar cennete yükselir, walt'ı canlı tutmak için ve böylece sadie'nin aralarından seçim yapması gerekmezdi.
anubis yu-gi-oh'da göründü ! ışık piramidi , ana antagonist ve seto kaiba'nın aklını kontrol ederek ve "ışık piramidi" ve canavar kartları "andros sfenks" ve "sfenks teleia" tuzağı kartını kullanarak dünyayı yok etmeye çalışıyor ama yami tarafından durduruldu. bir düelloda yugi.
ın beyblade metal fury anubis "merkür anubis" adlı bir beyblade olduğunu.
digimon anubismon anubis'e dayanmaktadır. ölü olanı bir digiegg olarak yeniden doğmuş ya da karanlık bölgeye gönderilmiş olarak yargılama rolünü oynamaktadır.
pokémon lucario bir iki ayaklı çakal benzeri varlık olma, anubis'e dayanmaktadır.
anubis, birkaç gargoyles bölümlerinde ortaya çıkıyor .
anubis , casus köpeklerin gizli dosyalarının bir bölümünde görünmektedir; burada sadece onunla tanışmak için kedi tarafından çağrılan bastet'e bir sayaç olarak çağrılmaktadır.
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure anubis bunu wields kim sahip bir kılıç bağlı bir standı (bir kişi ya da hayvanın mücadele ruhunun bir amano tezahürü) olarak temsil edilir ve can katı nesneler aracılığıyla seçici faz .
ın megami tensei serisi, anubis sık şeytanların avatar ırkının bir üyesi olarak görünür. ilk önce dijital şeytan hikayesinde göründü : megami tensei .
ın persona 5 anubis dördüncü sarayda savaşmış edilebilir düşmanıdır.
anubis, assassin creed origins'teki sınırlı zaman olaylarının "tanrıların yargılanması" nın ilk patronu . [8] [9]
anubis, mobile legends: bang bang'den oynanabilir karakter için bir cilt .
anubis, neil gaiman'ın amerikan tanrılarında bay jakel gibi görünüyor .
gelen amerikan tanrıları , yukarıda bahsedilen roman televizyon uyarlaması anubis daha bay jacquel olarak görünür.
ın mumya iade , filmin senaryosunun anubis'e ve akrep kral arasında yapılan bir anlaşma üzerinde ortalar.
2015 animasyon televizyon dizisi egyxos'ta anubis ( anubi'ye kısaltıldı ), exaton'un şekil değiştiren bir hizmetçisidir.
anubis, firavun'un miraculous ladybug'daki aynı adı taşıyan bölümde kullandığı tanrılardan biridir ve ona nefertiti'yi diriltmek için bir zorunluluktur, insanları mumyaya çeviren göz ışınlarını ateşleme yeteneği verir .
anubis dayanan bir patron adlı anubis necromancess görünen mega man zero ve mega man zero 3 . anubis'in ölülerin tanrısı olduğu kadar, anubis necromancess de, saldırganlara hizmetkar olarak davranmak için görevliler olarak hareket etmelerini engeller (özgür iradeye sahip androidler ve insanlarınkine benzer bir düşünce süreci). düşmanları ezmek için duvarları veya tabutları oluşturmak ya da bataklıkta tuzak kurmak .
apep / apophis

devasa ikili yıldız sistemi apep adını aldı. [10]
apophis, 2016 yılında mısır tanrıları filminde tasvir edilen devasa, yılan benzeri bir dekor ve kaos getiren bir kişidir . her gece ra tarafından öldürülüyor. set , kaosun dünyayı yeniden kazanmasına ve öbür dünya üzerindeki baskınlık hak iddia etmesine izin vermek amacıyla onu serbest bırakır, ancak ra, horus tarafından kurtarıldıktan sonra, ra, apophis'i yine öldürür.
apophis, smıte'de oynanamayan bir canavar gibi görünüyor . clash oyun haritasının ortasındaki çemberde ortaya çıkar ve daire içinde duran herkese ağır hasar verir. o zaman saldırıya kadar pasif ve ölümden sonra, kendisine güçlü bir tutkunu öldüren ekibi bağışlar. bir yunan temasından mısır temasına dönüştürülen yeni clash haritasıyla serbest bırakıldı.
apophis , şovun orijinal ve en uzun süredir devam eden antagonisti olarak hizmet veren stargate sg-1 televizyon dizisinde bir goa'uld sistem lordu . yüce sistem lordu hala yaşadığı sırada ra'ya karşı bir rakip olarak tanımlandı . apep, ayrı bir sistem lordu ve sg-1 rpg'sinde goa'uld medeniyetinin kurucusu olarak tanımlanmaktadır . apep, anubis tarafından öldürüldü , onun ortak yaşamı, anubis'in sahip olduğu her türlü gizli bilgiyi kazanması için tüketti.
apep kütüphanecilerin üçüncü sezonunda ortaya çıkıyor . sezon içinde birden fazla defa bahsedilir, ancak sezon sonunda yalnızca fiziksel bir formda görünür.
apophis , rick riordan'ın fantazi dizisi kane chronicles'ın ana karşıtı olarak karşımıza çıkıyor .
ın yu-gi-oh! apophis, apophis'in düzenlenmesi olarak adlandırılan sürekli bir tuzak kartıdır .
apep, bir halüsinasyon sırasında bir patronun kavgasında görünürken, assassin creed origins adlı oyunda memphis'in baş rahipinin eşinin yanlışlıklarının nedenini araştırıyor;
apep, netherworld'deki yaşayanlar ülkesi'nin kapıları muhafızı ve akrep kralı'nda bir patrondur : akad'ın yükselişi, mark hamill tarafından seslendirilen . [11]
apep, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor .
apophis, john langan'ın romanı fisherman'da ortaya çıkıyor .
apophis , sabrina dizisinin chilling adventures adlı televizyon dizisinde solucan ortaya çıkmış bir iblis gibi görünüyor .
apep , "milyonlarca yıllık tekne" adlı tutenstein'ın altıncı bölümünde görünmektedir . diğer betimlemelerde olduğu gibi, ra ile sürekli çatışan yılan benzeri bir varlıktır, ancak dizinin başlık karakteri ra'nın durmasını emrettiğinde apep, ra'yı devirmeye başlar, set tarafından yapılması istenir.
olarak bilinen apep, apep yılanlı one , bir denge-element patron olarak görünen wizard101 ve bir kulu ammit krokotopia içinde (antik mısır ve ağır dayanan bir dünya egyptomania ).
astarte / ashtoreth
astarte, jack donaghy tarafından sezonun 4. bölümünde 9. bölümdeki 30 rock'ın renkli şarapları yudumladıktan sonra halüsinasyona uğradığı söyleniyor .
astarte, the scorpion king 2: rise of a warrior filminde natalie becker tarafından oynandı .
astarte, 2016 mısır tanrıları filminde yaya deng tarafından oynandı .
astarte'nin 2014 video oyunu bir tanrıça olarak görünür ilahiyat: original sin
astarte, castlevania'da bir seviyenin patronu : harabenin portresi
megami tensei serisinde astarte görünüyor . astarte ilk giten megami tensei'de göründü : tokyo mokushiroku. bununla birlikte, persona serisindeki görünüşleriyle tanınır.
ın persona 5 , astarte haru okumura ultimate persona olduğunu.
astarte / ıshtar görünen neil gaiman 'ın sandman: kısa yaşamlar . bu hikayede, eski yıkım aşığı .
ashtoreth görünen terry pratchett ve neil gaiman 'ın good omens olduğuna inanılan s çocuk, amerikan kültür ataşesi arasında dadılık adı gibi kitap' deccal .
astarte, karin boye tarafından 1931 tarihli bir romanın adı .
atum
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , atum antagonisti telence d'arby standı ile temsil edilmektedir. bununla birlikte, gerçek atum'un yaratıcısı tanrı olmasına rağmen, stand atum, mağdurlarının ruhlarını mağlubiyetlerini kabul ettikleri için çaldığı için, osiris bölümüne bakın (aynı zamanda osiris bölümüne bakın). evet veya hayır sorularına doğru cevap verin.
bastet
tanrı olduğunu düşünen kedi thomasina, bastet olduğuna inanan anesteziden uyanan bir kedi merkezli 1957 romanıdır. roman, 1965 disney filmi, thomasina'nın üç yaşamı olarak uyarlandı.
ın neil gaiman 'ın roman amerikan tanrıları , bastet de genellikle bir başka sıradan kahverengi housecat şeklini alarak thoth ve anubis'le güney ıllinois 'küçük mısır' bölgede yaşıyor. gölge ay'ı beğenir ve onu baştan çıkarmak için insan şekline dönüşür.
ın neil gaiman 'ın komik dizi sandman (vertigo) , bast, eşlik ana kahramanı rüya tavsiyeler sunan dizi boyunca meydana gelir ve yalnız bilir gizemler ima bir karakterdir. bir zamanlar büyük bir tanrıça idi, ancak zamanla inananlarının kaybı güçlerini önemli ölçüde azalttı. sık sık tavsiye veya arkadaşlık için kendisine giden rüya'ya karşı cilvelidir; ama sık sık asla sevgilisi olmadığını iddia etti. bast ayrıca wonder woman ve hawkgirl dergilerinde de yer aldı; burada bana-mighdall'ın amazonları tarafından tapılan baş tanrıçalardan biri. sandman presents: bast: eternity game'de (2003) kayboldu ve gücünü kaybetmeye çalıştı.
olarak geçit sg-1 , bastet olan goa'uld'ların . o, galaksiyi yöneten, sobek'i kali'nin yardımı ile yendiğini ve ba'al'a karşı bir rakip olmaktan bahseden "sistem lordu" ndan biri .
cluefinders 4. sınıf maceraları: pyramid'in yapbozu, bastet'in kısa süre önce canlanan set'e meydan okuyabilmeleri için, sihirli güçlere sahip isimsiz cluefinders'ı büyüleyen dörtlü bir tanesinden biri olarak kısa bir görünüme sahiptir. bastet leslie'ye insanüstü zekayı verir ve derneğini sergileyen bir kedi kıza dönüştürür.
bastet önemli bir karakterdir kane chronicles tarafından rick riordan . kane kardeşlerinin en çok temasta bulunduğu, arkadaşları, koruyucuları ve şaperonları olarak görev yapan tanrıdır.
2004'teki ölümsüz film , bastet ve anubis, 2095 yılında new york'ta ortaya çıkan bir piramidin denetleyicileri olarak görünmektedirler. ölümsüzlüğünün horus'unu soyuyorlar ve ona bir insanla çalışmak için sınırlı bir süre veriyorlar.
bastet bir oynanabilir tanrıdır smite . bir suikastçi olarak sınıflandırıldı ve "kedilerin tanrıçası" olarak etiketlendi.
tor anonimlik ağının dizin otoritesi tanrıçadan sonra adlandırılmıştır. [12]
ın mumyalar alive! bastet, nefertiri karakterinin güçlerini sağlar ve bir bölümde antagonist olarak görünür.
casus köpeklerin gizli dosyalarının bir bölümünde bastet, dünyaya hükmetmek için yaptıkları kötü niyetli bir kedi grubu tarafından çağrılır, ancak titüler köpekler anubis'i çağırdığında bir tehdit olarak etkisiz hale gelir; ikisi birbirleriyle aşık olurlar ve birlikte ayrılırlar.
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , bastet (adında bast ) onlara metal nesneler çeken manyetik (insanlar dahil) hedefleri neden olma yeteneğini olarak tezahür, antagonist mariah ait standı ile temsil edilmektedir.
film versiyonunda marvel'in 'ın black panther kalp şeklindeki söze kısa sessiz kameodan kenara, bir karakter olarak doğrudan görmediği iken, bast güçlendirici / ana iyileşmesi ile bir kişiyi bağlama törenleri sırasında denir' ot'. ın aynı adlı çizgi roman , o bir şekilde hareket ederek, daha güçlü bir varlığı vardır psychopomp'u . [13]
bastet, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor . ilk önce dijital şeytan hikayesinde göründü : megami tensei .
bölüm 46'da, herkül'ün "herkül ve romalılar", herkül'ün arkadaşı ıcarus , yeni yerleşik roma şehri için tanrı gibi davranıyor . ra, bastet ve khnum, romalılar tarafından talep edilen roma'nın gerçek tanrıları haline geliyor ve herkül ve icarus'u yok etmeye çalışıyorlar . bölümde sadece ra aslında konuşuyor. [14]
bastest , "cleo's catastrophe" adlı tutenstein'ın ikinci sezonunun 9. bölümünde göründü . unvan karakterinin danışmanı luxor'un kendisi için ne kadar çok şey yaptığını ve karşılığında çok az şey aldığını görünce, kedigillerin lüks bir şekilde yaşayabileceği bir yere götürür ve cleo carter'ın vücutlarını değiştirdiğini bilmiyordu .
ın age of mythology ve imparatorluklar çağı: mitolojilerin , bastet ra ve isis takipçileri tarafından ibadet edilebilir küçük bir tanrıça. gelişmeleri, oyuncunun köylülerine, tahsilat oranlarını artırarak yarar sağlıyor.
manga'da, hyper police , bast, dizi kahramanı natsuki sasahara'nın annesidir.
ın overwatch , ana, şifacıların biri bir sahiptir bastet kozmetik cilt.
ın kral katili güncesi bast kvothe yardımcısı, öğrenci ve arkadaşı ve waystone ınn'de onunla yaşar. bast'ın çarpıcı mavi gözlü, neredeyse güzel, keskin ve narin bir yüzü olduğu söylenir.
bastet'e benzeyen bir mumya, scooby-doo ve guess who'nun beşinci bölümündeki ana düşmandır. , "ollie ollie ın-come free!", "bast" olarak adlandırılır.
bes
mısırlı tanrıların delegasyonunun bir parçası olarak bes, sandman: mists season'da neil gaiman tarafından görünüyor .
bes, eric flint ve dave freer tarafından pyramid scheme'deki kahramanlara bir arkadaş ve yardımcıdır .
bes, rick riordan tarafından okunan kane chronicles efsanesinin kitaplarında önemli bir karakterdir .
bes , mad and god aleminde video oyununda , nut ve geb ile birlikte "eskilerin mezarı" olarak bilinen mısır temalı bir zindanın patronu olarak karşımıza çıkıyor .
bes, tutenstein'ın ilk sezonunun "natasha hakkında bir şey var" bölümünün sekiz bölümünde görünmeye başladı . baş karakterinin natasha adında bir kıza aşık olmasına yardım eder ve ona aşık olmasını sağlamak için ona bir aşk büyüsü verir.
geb
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , geb antagonisti n'doul ait standı ile temsil edilmektedir. işin garibi, geb'in bir dünya tanrı olmasına rağmen, stand geb, su dolu bir su kütlesidir.
geb bir oynanabilir tanrı'dır smite . o, dünyevi, kayalık ama hantal bir insani figür, yani "dünya tanrısı" ünvanı olarak tasvir edilmiştir. çılgınca takım arkadaşlarını kurtarmak için kalkanını kullanabilecek bir koruyucu olarak sınıflandırıldı. geb'in ayrıca etrafındaki çemberdeki çarpıcı düşmanları ve bir koni şeklinde geri vurmaları gibi başka destek benzeri yetenekleri de vardır. geb, oldukça yavaş ve çok derin bir sesle christopher sabat tarafından seslendirilir.
geb, geben tacı olarak adlandırılan bir eserde adı geçen “güvensiz bölge” bölümünde ve efsanede olduğu gibi bir heyelan üretmek için güler bazı hırsızları durdur.
hathor
Élodie yung'ın canlandırdığı hathor, mısır 2016'daki gods filminde aşkın tanrıçası . filmin başlangıcından önce kendisini kurtarmış olan horus'a özellikle aşık olduğu ve set'in mısır'ı kontrol altına aldığı zaman set tarafından horus'un öldürülmediği için ona teşekkür ediyor. ölümcül bek'e, yakın zamanda ölen sevgisi zaya'nın öbür dünyadaki yerini güvence altına almak için kendi hayatını feda eder.
tv dizisi stargate sg-1'de hathor, ra'nın arkadaşı ve heru'ur'un (horus) annesi suanne braun tarafından canlandırılıyor . sgc'yi devralmaya çalıştı, ama nihayetinde kibirleri onun çöküşüne ve sonunda ölümüne yol açtı.
ın capcom'un street fighter video oyunu serisi, hathor, başka form adını kullanır menat . biraz farklı bir hiyeroglif hecelemeyle, tanrıça hathor ile yakından bağlantılı eski bir mısır eserine atıfta bulundu. iyi şans ve şans sağlamak ve kötü ruhlara karşı korumak için koruyucu bir muska olarak kullanıldı. dövüş tarzında ruh gücü ve büyü topu kullanıyor. mesleği falcı.
hathor, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor . ilk önce shin megami tensei ıf'de ortaya çıktı ... eğer şu anki ay evresi yeni ay ise partiye katılacak olan bir müttefik olarak.
hathor, çocuklardan oluşan çizgi dizisi tutenstein'ın beşinci bölümünde görünmekte olup , burada başlık karakteri (mumyalanmış, olgunlaşmamış, genç firavun) şikayetlerini duyduğunda, bazı inşaat işçilerinin eylemlerini görüyor (bir piramit inşa etmeden ve tutenstein'ı hapsolmuş halde bırakmak) somut) tanrılara karşı doğrudan bir küfür eylemi olarak ve bir hiddetle giden sekmet'e dönüşür.
hathor, ben 10 serisindeki splixson'un ana gezegeninin adıdır .
ın age of mythology ve imparatorluklar çağı: mitolojilerin , hathor ra ve isis takipçileri tarafından ibadet edilebilir küçük bir tanrıça. gelişmeleri oyuncunun binalarına maliyetlerini düşürerek ve alabilecekleri zarar miktarını artırarak yarar sağlıyor.
heqet
mega man zero 2'deki patronlardan biri olan burble hekelot, doğurganlık tanrıçasının adını almıştır, hatta kurbağa ile yakından ilişkili olan hayvanlara dayanan bir tasarıma sahiptir.
horus
ın stargate sg-1 , horus heru-ur olarak görünür. bazı belirsiz gerçek dünya mitlerinde olduğu gibi, dizideki heru-ur, ra ve hathor'un oğludur. dizide görünen "tanrıların" çoğu gibi, heru-ur bir goa'uld .
cluefinders 4. sınıf maceraları: piramidin yapbozu, horus'un kısa süre önce canlanan set'e meydan okuyabilmeleri için sihirli güçlere sahip isimsiz cluefinder'leri büyüleyen mısır tanrılarının dörtlü lideri olarak kısa bir görünüme sahiptir. horus, owen'a uçuş gücünü ve bir çift kanadı verir. cluefinders'a yeteneklerini veren diğer tanrılar gibi, bir new jersey aksanıyla konuşuyor.
ın beyblade: metal masters , takım yabani fang karakteri nil horus sonra değiştirilen vulcan horuseus adında bir bey vardır
2004 ölümsüz filminde horus, filmde açıklanmayan nedenlerle ölümsüzlüğünden sıyrıldı. 2095'te new york'un üstünde yüzen bir piramitte görünen horus'a, hapishanelerinden anubis ve bastet'in aşağıdaki şehri ziyaret etmesine ve bir insanla birlikte üremesine izin verildi.

horus, 2016'daki mısır tanrıları'nda nikolaj coster-waldau tarafından canlandırıldı .
2016 filmi mısır tanrıları onun güce susamış amcası, onun tahtını geri için horus'un savaş hikayesi şöyle set . set tarafından onlardan çalınan gözlerinden birini çalan bekçi adlı bir ölümcül esinlenerek , ikisi set'i devirme yolculuğuna başladı. gökyüzü tanrısı horus başlangıçta intikam almaya eğildi, ancak filmin sonuna doğru asıl odağının halkını korumak ve kendine inanması gerektiğini öğreniyor. set'i devirdikten sonra, yeni bir politika belirledi: öbür dünyaya girmek için artık zenginlik gerekmiyordu; şimdi, insanlar hayatlarındaki işlerinin iyi olup olmadığı ile yargılanacaklardı. horus nikolaj coster-waldau tarafından oynandı. horus genellikle tekinsiz doğruluğa rağmen tamamen insansıya sahip olsa da, savaş amaçları için insan-şahıs melezi haline gelebilir.
ın kane chronicles tarafından rick riordan , horus bir destek karakteridir. kahramanı carter kane'in güçlerinin kaynağıdır, ancak carter kendisini horus'un gündemine karşı değil, daha sık çalışır.
ın games workshop masa serisinin warhammer 40,000 horus lupercal horus heresy ana antagonistidir. öykü, horus'un gözü ve horus ile kahramanı, imparator: horus'un set'le yüzleşmesine benzeyen yüzleşme arasındaki temel çatışma da dahil olmak üzere, mısır mitolojisinin birçok unsurunu içeriyor.
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure horus horus şahin kafası referans antagonist pet shop, akıllı şahin, bir stand tarafından temsil edilmektedir. horus, pet shop'ta buzu kontrol etme kabiliyeti olarak kendini gösterir ve aynı zamanda pterodactyl benzeri bir yaratık haline gelebilir.
horus, firavun'un miraculous ladybug'daki aynı ismin bölümlerinde kullandığı tanrılardan biridir ve ona uçuş gücünü verir.
horus, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor . ilk önce shin megami tensei ıı'de göründü .
ın age of mythology ve age of empires: mitolojilerin horus ra takipçileri tarafından tapılan ve (müslümanlara biraz) set edilebilir küçük bir tanrıdır. gelişmeleri oyuncunun piyadelerine, direncini ve hasar verimini arttırmaya yarar.
gigabyte'ın oyun alt markası aorus, horus'tan ilham aldı, yani falcon kafası ve isim üzerine bir oyun.
ın müzesi'nde gece: smithsonian savaşı , horus savaşçı ordusu kahmunrah tarafından davet edilmiş ve daha sonra geri çekilmek duat tarafından abraham lincoln heykeli .
smite , horus ve set isimli video oyunu , 2019 yılında oynanabilir karakterlere dönüştürülmüş ve eskiler “doğru varis” unvanını almıştır.
ısis
sarışın kadın olarak tasvir ısis hıristiyan önlemek için bir yol bulmaya çalışın elysian fields otel'de buluştu on putperest tanrıları biridir apocalypse içinde " tanrıların hammer ," sezon 5 , bölüm 19 abd bölüm televizyon dizisi supernatural (22 nisan 2010). lucifer tarafından katledildi .
rachael blake tarafından oynanan ısis, 2016 yılında mısır tanrıları adlı osiris'in karısı .
ısis, smite'de oynanabilir bir tanrıçadır. o bir büyücü olarak sınıflandırılır ve "büyü tanrıçası" olarak etiketlenir. hasar odaklı öfkeli kardeşlerinden daha takım odaklı ve birçok durumla başa çıkmak için çok yönlü bir yetenek seti ile donatılmış olarak geliyor. nihai hareketine, koruma çemberi'ne, kendisine ve takım arkadaşlarına verilen hasarı azaltmak ve çember patladığında zarar ve ağır hasarı vermek için verdiği savaşın en güçlüsü ve yalnızken veya zayıfken en zayıf durumda. büyülerini hüzünsüz kullanır. daha önce de belirtildiği gibi, diğer büyücülerin sahip olduğu ekstra yumruktan da yoksundur.
ısis, the kane chronicles'da ortaya çıktı , ilk kitapta the red pyramid , kitapların kadın kahramanı sadie kane ile birleşti. daha sonraki kitaplarda, sadie (ısis vücudunu terk ettikten sonra), bir sihirbaz olarak ısis yolunu takip etmeye karar verir.
megami tensei serisinde ısis bir iblis gibi görünüyor . ilk önce majin tensei ıı: spiral nemesis'te rol aldı .
isis, romantik yazar nina bangs'in holgarth'ın eski sevgilisi ve oğlunun annesi olarak "kara düşler kalesi" adlı kitap dizisinde küçük bir role sahip.
khnum
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , khnum antagonisti oingo standında temsil edilir. khnum, ilahi potter olarak nasıl bilinirse, stand khnum, oingo'ya etine kil gibi şekil verme yeteneği verir.
bölüm 46'da, herkül'ün "herkül ve romalılar", herkül'ün arkadaşı ıcarus , yeni yerleşik roma şehri için tanrı gibi davranıyor . ra, bastet ve khnum, romalılar tarafından talep edilen roma'nın gerçek tanrıları haline geliyor ve herkül ve icarus'u yok etmeye çalışıyorlar . bölümde sadece ra aslında konuşuyor. [15]
khonsu
marvel comics karakteri ay şövalye khonsu tarafından dirildi (khonshu olarak bilinen çizgi roman olarak) sonra yetkilerini kazandı.
rick riordan tarafından the kane chronicles'ın ikinci kitabında , kahramanlar khonsu ile üç ekstra saat kazanmak için kumar oynadılar.
tv dizisi stargate sg-1'in bir bölümünde khonsu , kendilerini insan mitolojisinde tanrılar olarak ayarlayan ve binlerce yıldır galaksiyi yöneten bir parazitik uzaylı ırkı olan goa'uld'dan biri olarak poz veriyor . göründüğü zaman, khonsu anubis'e yemin eden küçük bir lorddur. khonsu gizlice goa'uld rejimine ve onların sahte teokrasisine karşı çıkan tok'ra direnişinin bir parçasıdır .
wildbow'un solucanında khonsu, zamanla ilgili özel güçleri olan bir endbringer'ın adıdır.
khonsu, megami tensei serisinde bir genma iblisi olarak görünür . asıl görünüşü shin megami tensei: devil summoner'da rastgele karşılaşmak gibiydi .
romanda zaman pençeleri tarafından jason charles , khonsu o kral olmasına yardım sevgilisi, king richard ııı, tarafından yürütülmektedir kaçmak için (1483 den 2003 kadar) beş yüz yirmi yıl geleceğe kadın kahramanı dimiza / nehir gönderir .
nephthys
2016 filminde set'in karısı olmasına rağmen , mısır tanrıları, emma booth'un canlandırdığı nephthys, güç aç yollarını desteklemiyor. gibi, set ona saldırır ve kanatlarını alır.
ın age of mythology ve imparatorluklar çağı: mitolojilerin , nephthys set isis takipçileri tarafından ibadet edilebilir küçük bir tanrıça. gelişmeleri, oyuncunun rahiplerine fayda sağlayarak, efsane birimlerine (çeşitli efsanevi varlıklara dayalı birimler) daha fazla hasar vermelerini ve iyileştirme yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.
osiris
tarafından oynanan faran tahir osiris içinde prensip cani " your life savunan ," sezon 7 , bölüm 4 abd televizyon dizisinin bölüm supernatural (14 ekim 2011). ölülerin mısır tanrısıdır ve yargılanan suçlu hissedenleri koyar. bir kişinin kalbini görebilmesi için, tüyünün suçluluk ağırlığından daha fazlasını taşıyan her kimseyi , davalının suçunu yansıtacak şekilde cümleyi uygulamak için hayaletlere veya hayaletlere komuta edenlerin ölümüne ceza verir. bölümde, osiris dean'i dener ve ölümüne mahkum eder, ancak sam tarafından durdurulur.dean öldürülmeden önce onu yüzyıllarca süren bir uykuya daldıran bir şoförle bıçaklayarak .
osiris, mısır 2016'daki gods filminde bryan brown tarafından canlandırılıyor . o mısır kralı ve adil bir tanrı. oğlu horus'u taçlandırmak üzereyken, halefi olarak, kardeşi set onu öldürür ve tacı kendisi alır.
osiris, smite'de oynanabilir bir tanrıdır . osiris bir savaşçı olarak sınıflandırılmış ve set'in onu parçalara ayırma biçimine atıfta bulunarak “öbür dünyanın kırık tanrısı” olarak etiketlendi. osiris, stratejisini etkili bir şekilde oynamayı en zor karakterlerden biri olarak görüyor, çünkü stratejisi, düşmana üstün boks, açık şerit ve stratejik yetenek ve temel saldırı kullanımı ile belirlenmiş bir "sonlandırıcı" tarzı bir hamle yapmadan yavaşça kırılmak. zararı hafifleten ve hasara dayalı daha fazla karakter yaratan can sıkıcı savaşın en güçlüsüdür ve bir savaşçı olarak gerçek bir zayıflığı yoktur. savaşçılar her şeyi tamamlayan bir sınıftır ve bu nedenle çoğunlukla bir et kalkanı olmaktan başka hiçbir şeyde üstün değildir. takımları zayıfsa, onlar da zayıf.
mobil cihazlar için sims freeplay'deki yabancı konuk karakterinin adı osiris.
olarak geçit sg-1 , osiris goa'uld. diğer pek çok goa'uld gibi, osiris de birkaç bin yıllık olmasına rağmen, bu osiris'in eski mısır'daki eski ev sahibinden zorla çıkarılması ve bir stasis odasına konması nedeniyle ortaya çıkıyor. osiris normalde mitolojide erkek olarak gösterilse de, goa'uld'un kendisi cinsiyetsizdir ve yalnızca kraliçelerin doğurulmasıyla çoğalırlar ve anna-louise plowman'ın canlandırdığı insan ev sahibi sarah gardner kadındır. serideki bir rakip olan ve başka bir goa'uld, anubis'e tabi.
exoplanet hd 209458 b , bazen osiris takma adı verilir. [16]
oxford üniversitesi kadın tekne kulübü'nün (ouwbc) yedek teknesine osiris denir.
ın yu-gi-oh! osiris, "saint dragon osiris" olarak bilinen mısırlı bir tanrı kartı'dır. ingilizce dubasında "slifer the sky dragon" olarak bilinir.
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure osiris antagonisti daniel j. d'arby ait standı ile temsil edilmektedir. asıl osiris'in yeraltı dünyasının tanrısı olmasına rağmen, stand osiris, yenilgiyi kabul ettikleri takdirde d'arby'nin başkalarının ruhunu çalmasına izin verir.
osiris, megami tensei serisindeki deity iblis ırkının bir üyesidir . ilk önce ronde'de sega saturn için rol aldı .
ın la-mulana 2 osiris 5 çocukları biridir. lumisa, onunla yeraltı dünyası'nda konuştuğunda önemli bir eşya alır.
ın age of mythology ve imparatorluklar çağı: mitolojilerin osiris ra ve isis takipçileri tarafından ibadet edilebilir küçük bir tanrıdır. gelişmeleri oyuncunun develerine fayda sağlıyor ve onlara ilave bir firavun (mısır'ın kahraman birimi olarak hizmet ediyor) veriyor. osiris özellikle oyuncu o (serbest poseidon'un ajanlarla çalışıyoruz kümesinin ölümlü takipçileri karşı böylece onun vücut parçaları yeniden bir araya görevli olarak, oyun içi görünen tek mısır tanrısı titan'ları ).
ra
ın kutsal hazine avcıları ındiana jones yerini bulmak için ra kurmay baş kısmını kullanmalısınız ahit sandığı'nı içinde gizlidir, tanis .
hanna-barbera canlandırma dizisi birdman ve galaxy trio serisinin baş karakterlerinden harvey birdman ve daha sonra hukuk avukatı harvey birdman, güneş tanrısı'ndan uçuş ve güneş projeksiyon yetenekleri kazandığı söylenen kanatlı bir süper kahraman. ra.
2015 yılında solarcity müşterileri davet ev sahibi hizmetçi olarak "evde" ra içeren yeni bir pazarlama kampanyası başladı "gücünü güneş ve kaydedin."
ra, 1994 tarihli stargate filminin asıl kötü adamı . içinde, eski mısırlıları köleleştiren ve onları yıldız geçidi olarak bilinen bir cihazı kullanarak bilinen evrenin diğer tarafında bir gezegene getiren bir uzaylı. takip eden tv dizisinde ra, geriye dönük olarak, kendilerini insan mitolojisinin tanrıları olarak ayarlayan ve insanlığı galaksideki bir ev sahibi ve köle ırkı olarak kullanan bir parazitik uzaylı ırkı olan goa'uld'un en güçlüsü olarak kuruldu .
yeni çağ topluluğunun kanallı mesajlarında , ra, merkezi bir varlık sunan " ... yalnızca bir önemli ifade ... her şey, tüm yaşam, yaratılışın tümü özgün bir düşüncenin bir parçası. " [17] [18]
bölüm 46'da, herkül'ün "herkül ve romalılar", herkül'ün arkadaşı ıcarus , yeni yerleşik roma şehri için tanrı gibi davranıyor . ra, bastet ve khnum, romalılar tarafından talep edilen roma'nın gerçek tanrıları haline geliyor ve herkül ve icarus'u yok etmeye çalışıyorlar . bölümde sadece ra aslında konuşuyor. [19]
ın kane chronicles tarafından rick riordan , ra ilk görünen ateş throne bir bunak yaşlı bir adam olarak. ın serpent shadow , o horus devralmak böylece tahtını tahttan çekiliyor isteyerek bozulmamış ve zihniyle kaslı yaşlı adam olarak yeniden doğdu.
ra, smite'de oynanabilir bir tanrıdır . "güneş tanrısı" olarak adlandırılan bir büyücü olarak sınıflandırılmıştır. oyun için tasarlanan ilk tanrılardan biriydi ve eşleşen basit bir yetenek setine sahipti. savaşmadığı zaman en güçlüsü, bir sonraki savaşa hazırlanmak için mücadele ettikten sonra yerleştirilebilecek güçlü bir iyileştirme çemberine sahip ve uzun, dar çizgiler olan temel hasar yetenekleri özlendiğinde zayıf. bir takımın iyileşmesi için oyunda tek tanrılardan biridir ve yaralılar aslında çemberin içinde kalmalı, ra'nın takımını iyileşmesi gerekiyorsa biraz hareketsiz kılmalı.
gelen sezon dört arasında syfy gerçeklik televizyon dizisi yüz kapalı , yarışmacı eric f. dayalı bir ra mumya yarattı kötü ruh franchise.
ın yu-gi-oh! , ra "ra kanatlı ejderha" veya adlandırılan bir mısır tanrı kartı olan "güneş ejderha ra."
laura bow serisindekiikinci oyun olan amon ra hançeri, bir arsa öğesi olarak ra kültü içeriyor.
anubis evi special başlıklı ra'nın touchstone .
moba efsaneler cemiyeti azir adlı şampiyon ra benzer
mitoloji çağı ve remake of video oyunu , empires çağı: mitolojiler , ra, mısırlı oyuncular tarafından ibadet edilebilecek üç ana tanrıdan biridir. bu çoğunlukla bir oyun elemanı olarak hizmet eder ve ra'nın kendisi oyunda görünmez. ıbadet edildiğinde, ra oyuncunun develerini, savaş arabalarını ve ekonomisini yükseltir.
ın age of mythology: the titans , mısır ra dayalı ağır bir şahin başlı titan çağırabilir.
“ra: güneşin tanrısı”, rob stein tarafından ra ile merkezi tema olarak bestelenen bir grup gösterisi.
ın savage ejderha , karakter powerhouse ra soyundan olduğunu.
ın overwatch , karakter zenyatta için ra kahraman derisi yoktur.
geoffrey rush'ın canlandırdığı ra, 2016'daki mısır tanrıları filminde , her gün güneşi gökyüzüne sürükleyen ve dekanmon apophis'i her gece izleyen bir yaratıcı tanrı olarak tasvir ediliyor . osiris ve set'in babası .
ra, “this paranormal life” podcast'inde tekrarlayan bir şaka. ilk olarak 2017'de # 021 real life vampires'da bahsedilir, burada her şeyi kendi isteğiyle ra'ya bırakmakla ilgili şakalaşırlar. daha sonra ra'daki patreon only podcast'in tamamını yaptılar ve "praise ra!"
ra (çoğunlukla amon-ra olarak adlandırılır), megami tensei'de bir iblis olarak görünür . ilk önce shin megami tensei ıf .
ın la-mulana 2 ra 5 çocukların amarna kabilesinden biri ve aynı zamanda dark star rab olarak bilinir. ra-horakty ve ardından güneş enerjili silah aten olan guardian aten-ra olmak üzere kendisini horus ile şımartıyor .
ın elite , pilotlar tarafından giyilen rütbe rozetler, kendi adını taşıyan elit sıralamasında kadar ve dahil, ra'nın görüntüleri dayanmaktadır.
ra, hem denge okulunun üyeleri için bir büyü hem de sihirbaz101’de bir patron olarak görünüyor . bir büyü olarak, ra tüm düşmanlara büyük miktarda hasar verir.
ra tutenstein , "bir milyon yıllık tekne" nin 1. sezonunun altıncı bölümünde görünmektedir . efsanedeki gibi, güneşin yükselip alçalmasına neden olan tekneyi kontrol ediyor, ama aynı zamanda zamanın akışını da kontrol ediyor ve bölümdeki tutenstein ra'ya canavar filmlerini izlemeye devam etmek için geceyi uzatmasını emretti , ama bunu yaparken, tutenstein apophis'in hiddetli çalışmasına izin veriyor ve zaman tamamen duruyor.
ın call of duty: black ops 4 ra zombiler gamemode bir "perk altar" olarak yer alır.
sekmet
death metal grubu nile, sekhmet'e "ıthyphallic" adlı albümünün başlığında ve "the eye of ra" albümünde "the gods the gods detest " albümünde .
death metal grubu behemoth , the apostasy albümündeki "christgrinding avenue" şarkısında sekhmet'e başvurdu .
sekhmet, yazar kevin given'in " karl's: vampire hunter " serisinin ilk romanı olan , diğer ikisi de ibranice lilith ve hindu olan " son ayetler: sebastian vasilis'in dönüşü " yazarının yarı tanrı vampirlerinin kötü kadın üçlemesinden biridir kali . ayrıca aynı yazarın çizgi romanında " karl vincent: vampire hunter " dergisinde 1-6 sayılır. crisp film works'ün film versiyonunda aktris jasmine yampierre oynayacak.
sekmet, the 39 clues kitabında mezarın ötesinde kullanılmaktadır ve karakterlerin kahire'ye seyahat etmelerinin nedenidir.
sekhmet ayrıca rick riordan tarafından küçük bir düşman olarak yazılan kızıl piramit'te de yer almaktadır .
sekhmet'in "lionheart" senfonik power metal grubu tarafından tanrıçası hakkında bir şarkı konu olan amberian dawn onların arasından northland thunder bulutların albümü.
sekhmet, yıldız geçidi sg-1'in bir bölümü olan "kıyamet" in odak noktasıdır . arsa, bir nazi'nin oğlu olan bir alman doktor tarafından yaratılan anna adında genç bir kızın etrafında toplanıyor. sam, daniel ve teal'c, goa'uld sekmet'e ait eserleri, doktorun bileşiminde bulur ve anna'nın, orijinal filmden kötü adam olan ra'nın uygulayıcısı olan orijinal sekmet'ten genetik materyal kullanarak klonlandığını fark eder. stargate sg-1 oyunu stargate sg-1 unleashed'da (muhtemelen farklı) sekhmet de yer alıyor .
ın tutenstein , eski mısır ve mitolojisine, sekmet, yaklaşık ve technicality hathor'dan tarafından animasyonlu bir tv dizisi, beşinci bölüm, "güçlü one" yer alır. insanların tut'a bir piramit inşa etmesini sağlamak için, müzede ve yakındaki bir şantiyede, bir gün modern inşaat işçilerinin olgunlaşmamış firavunun öfkeyle kendisini tanrılara karşı doğrudan bir küfür olarak göstermemesi gibi yanlış yorumlamaları üzerine bir piramit oluşturuyor.
uzay gemisi "sekhmet", 1999 yılında rare tarafından geliştirilen üçüncü şahıs nişancı olan jet force gemini adlı video oyununda bir seviyedir .
sekhmet ayrıca playstation portable oyunu god eater'daki uzaylı bir aragaminin adı .
skullgirls adlı video oyununda sekhmet, mısır temalı karakter eliza'ya bağlanan kana susamış kedi benzeri iskelet parazitinin adıdır.
bbc tv dizisi sherlock bölümünde " the great game " bölümünde , john watson sekhmet adlı bir kedinin sahibinin ölümünden sorumlu olduğuna inanıyor.
sekhmet, yazar sk whiteside'nin muhafız dünyası [20] kitap serisinin ana karakteridir . günümüz new orleans'ında geçen sekmet, syn ismiyle gider.
sekhmet'in görünen big finish doctor who ses dram , peladon gelini . o bir osiran .
güney nevada'daki tanrıça tapınağı maneviyatı, tanrıça sekmetine adanmıştır.
sekmet, margaret atwood'un "aslan başlı savaş tanrıçası" sekhmet "adlı şiirinin konusudur.
çizgi romanda kötü kalpli + ilahi sekhmet (hecelenmiş sakhmet ) 90 yılda bir, sadece iki yıl içinde ölmek üzere yeniden doğuran on iki tanrıdan biridir. şu andaki enkarnasyonda, rihanna'da modellenmiş bir popstar .
ın elizabeth peters ' amelia peabody kediler kitapların serisi, sekhmet'in emersons birinin adıdır.'
sekhmet komik yük canavarları'nda görünmektedir : cadıların ve familyaların toplanmasıyla toplandıktan sonra bilmedik .
sekhmet 1997 çizgi filminde mummies alive! "sekhmet'in laneti" (bölüm 11). scarab hastalandıktan sonra, onu iyileştirmek için sekhmet'i çağırdı. bunun yerine, mısır vebaları ile tahribatı serbest bıraktı ve kenti lanetleyerek presley'in kurbağaya dönüşmesine neden oldu. aslan başlı bir kadın olarak klasik tasvirinin aksine, düzenli bir insan gibi görünür ve bunun yerine antropomorfik bir akbabaya dönüşebilir .
sekhmet, uzun saçlı bir adam olarak tasvir edildiği “deck heroes” adlı mobil oyundaki yaratıklardan biri.
sekhmet, yazar ve illüstratör jonathan schork tarafından genç yetişkin romanı fearless ınanna'da baş kahramana rehberlik eden üç eski dünya tanrıçasından biridir . [21]
sekhmet'in m / m paranormal romantizm kitapta yer eski, kötü vampir karanlıkta bir ışık: git bump o şeyler . [22] veba ve zulüm yaratma kabiliyeti nedeniyle rezil tanrı ve ölüm tanrıçası.
ın age of mythology ve age of empires: mitolojilerin , sekhmet'in ra ve set takipçileri tarafından ibadet edilebilir küçük bir tanrıça. gelişmeleri oyuncunun okçularına ve kuşatma birimlerine fayda sağlıyor.
bayan sekhmet, gail carriger'in muhallebi protokolü kitaplarında bir kötülük .
video oyununda assassin creed origins , ana karakter bayek, "tanrıların denemesi" sınırlı zaman olaylarından birinde sekmet ile patron olarak savaşabilir . [23] [24] [25] yamu’da düzenlenen bir festival sırasında da bir sekhmet kostümü giyiyor. [26] [27]
ın glory ııı quest: savaş ücretler , sekhmet'in tarna koruyucu tanrıçasıdır. bunun nedeni, tarna'nın ve doğu fricana'daki konumunun, eski mısır ve afrika kabilesinden çok esinlenilmiş olmasından kaynaklanıyor.
sekmet, megami tensei serisinde bir iblis gibi görünüyor . dizideki en göze çarpan görünümü, shin megami tensei: devil summoner'da rastgele karşılaşmaktı .
sekmet, firavun'un miraculous ladybug'da aynı adı taşıyan bölümde kullandığı tanrılardan biridir ve ona daha fazla güç gücü verir.
romanda zaman pençeleri tarafından jason charles , sekhmet'in çocuk kral intikamını almak için planlar king edward v tanıştığı kesin nokta onun katili öldürmek için bir göreve ardından iskoçya iki kedim enkarne ve londra'ya göndererek tarafından zamansız ölümü.
ayarla
edebiyat
gelen amerikan tanrıları , set, 1906 yılında san francisco'da emekli olduğu zaman söz edilir san francisco depremi o sorumluydu ima.
ın conan mythos set halkı tarafından bir yılan tanrı olarak tapar stygia içinde hyborean yaş . set, orijinal conan hikayelerinde asla görünmez ve “baba seti” veya “eski yılan” olarak adlandırılır. set'in conan versiyonu, marvel’in 1970’lerin başında conan’ın haklarını edinmesi nedeniyle marvel evreninin setine ilham verdi ve conan’ın hyborian age’i dünya tarih öncesi günlerine dahil etti. ancak bu tanrının hydra başlı yılan tanrısı tasviri, mısırlı set'e çok az borçlu çünkü bu versiyon marvel evreninde yer alan dünyanın yaşlı tanrılarından biri ve milyarlarca yıl.
mısır tanrıları , set de dahil olmak üzere marvel tarafından yayınlanan çizgi romanlarda , aynı adı taşıyan yaşlı tanrı'dan ayırt etmek için adı "seth" yazılsa da, ara sıra ortaya çıkmışlardır. karanlık, kaos ve ölümle ilgili olduğu için mısır tanrısına daha yakın.
ın sidon asker , romanından gen wolfe , set eski mısır'da bir roma askerin yolculuğunda önemli bir rol oynar.
ın kane chronicles tarafından rick riordan set horus ve birinci kitabın ilk ve ana antagonisti olan ısis kahramanları ve diğer tanrılar düşmanları ve arkadaşlar hem görünür yardımı. sonraki iki kitapta set, kane kardeşlerinin eski tanrı ra'yı canlandırmasına ve gerçek düşmanla savaşmasına yardımcı olur. o dışarı dönüm biter apophis serisi ve kaniş ve bunların tanrısal müttefikleri apophis sonsuza tahrip olduğu bir savaşta sonuçlanan, onu savaş gerekir gerçek düşmanıdır.
gelen ışık ve karanlığın canlılar tarafından roger zelazny set tarafından yakalanır anubis'e hafızasını siler ve thoth öldürmesini gönderir.
ın koruyucuları world of sk whiteside set kitap serisi serisinin birincil kötü adam olarak tasvir edilir.
set, sherrilyn kenyon'un dark hunter adlı kitap serisinde, bathymaas'ın babası.
jenna blackmore'un the line madder'ında kahramanı seth, sha veya set hayvanına dönüşme kabiliyetine sahip set'e dayanıyor.
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , antagonist alessi adında bir stand vardı sethan set almıştır. set'in damarlarında ayların evreleri ve güneş tutulmaları sırasında kararmasının nedeni olan sethan, genç yaşlara dokunduğu gerileme yeteneğine sahip, hareketli bir gölgedir.
dennis wheatley'in romanında şeytan, şeytani rides out mocide, set of talisman of set'i yeraltı dünyasına açılan bir kapı açmaya çağırıyor.
seth, dijital şeytan hikayesi 2: demon city savaşçısı'nın ana karşıtı olarak karşımıza çıkıyor .
film ve televizyon
animasyon serisinde conan the adventurer , set, sihirbaz wrath-amon'un güçlerinin kaynağı olan şeytani bir yılan tanrısı olarak resmedildi.
ın king tut'ın mezarı laneti set mini seride doğaüstü antagonist olarak tasvir edilir.
1975 doktor seri mars piramitleri osirians denilen yabancılar, yakın şeye kadir teknolojik ve psişik güç bir medeniyetin yaratıcılarının bir ırk olarak eski mısır ilahi canon yeniden yorumlanmış. tanrı set, mısır'da m.ö. 5000 yıllarında hapsedilen osiryalıların en kısır, yıkıcı ve pan-soykırımı olan sutekh ("yok edici" olarak da bilinir) olarak yeniden yorumlandı. sutekh da ana antagonist oldu fraksiyonu paradox gerçek tarihi bir parçası doktor spin-off serisi fraksiyonu paradox . altı faction paradox ses çalma dizisinde yer aldı (bunlardan ilki, toraya gidiyor)(2004), osirian toplumunu daha fazla araştırdı ve horus dahil diğer osirian karakterlerini de içeren yayınlandı.
2016'daki mısır tanrıları filminde set ( gerard butler ) baş düşmandır. kardeşi osiris'i mısır'ın yeni kralı horus'la taçlandırmak, tacı alarak, ölümlüleri köleleştirmek ve otorite iddiasına meydan okuyan tanrıları öldürmek üzereyken öldürüyor. babası ra'nın aklında tuttuğu istasyondan memnun kalmadı, kendi babasını öldürmeye çalıştı ve şeytan apophis'i serbest bıraktı.kaosun dünyayı yeniden kazanmasına ve öbür dünyaya egemen olduğunu iddia etmesine izin vermek için. sonunda horus tarafından yenildi ve bek adlı bir ölümlü. yeğenine çok benzeyen bir hayvan beşeri melezi haline gelme yeteneğine sahip, kendi durumunda bir çakal, ama aynı zamanda nephthys'in kanatları, osiris'in kalbi, thoth'un beyni ve horus'un birinin bir kombinasyonunu kullanarak diğer tanrıların parçalarını da birleştirebiliyor. gözler.
seth görünen isis ve osiris kanadalı serisi iki parter mythquest osiris'in katili olarak her zamanki rolünü yerine getirerek.
ın mumyalar alive! set ve anubis , dizi boyunca ikincil kötüler, gösteride sıkıntıya neden olmak için sık sık diğer ilahlarla çağrıldılar. bununla birlikte, kümes hayvanı yerine, küme , antropomorfik bir boğa köpeği gibi görünmek için yapılır .
ın seaquest dsv set "air şey" in bir kötü adam, bilim kurgu serisinin bir sezon 2 bölüm olarak kullanılmaktadır.
olarak geçit sg-1 , seth , veya setesh'in, a, goa'uld'ların . seride, seth, binlerce yıl boyunca ra'dan dünya'dan saklanıyor, tarih boyunca çeşitli kültüre ibadet nesnesi olarak kendini ayarlamak için ileri teknoloji ve uyuşturucu kullanıyor.
ın kuklacı korku filmlerinin serisi, sutekh birincil cani, ortaya puppet master 4 kukla master kuklalar hayat veren sihirli yarattı yaşlı tanrısı olmalı.
ın tutenstein set defalarca tut'ın çalmaya çalışıyor serisinin cani olduğunu oldu asası'nı kural underworld ve overworld.
javier botet'in canlandırdığı set, 2017 yılında the mummy filminde büyük bir düşmandır ve içinde ahmanet set hançeri ile onu ölümlü bir beden aracılığıyla gerçek dünyaya götürür . bununla birlikte, onu sevgilisi aracılığıyla çağırmaya ilk girişimi başarısız olurken, set sonunda ana kahraman olan nick morton ile kaynaşır.
2001 anime serisi hellsing serisinin finalinde, set isimli bir şeytan yeraltından ıncognito tarafından toplandı. ıncognito, alucard'ı yenip britanya'yı fethetme girişimlerinde yılan tanrı seth'in gücüne çağrıda bulunuyor. set birkaç dakika içinde londra'yı perişan edip enerjiden yapılmış dev bir parlayan yılan gibi gözüküyor.
anime / mangada yu-gi-oh! , seto kaiba tanrısı set temsilcisidir eski mısır rahip seth reenkarnasyonu olarak kabul edilir. aynısı, horus tanrısını temsil eden firavun atem (yami yugi) için de geçerlidir, böylece aynı şekilde horus ve set'in mısır mitolojisindeki tanrıları gibi, iki karakterin paylaştığını da vurgulamaktadır.
ın samurai jack , aku set kölelerinin serbest bırakır ve bölüm "mısır'da jack" in samurai jack öldürmeye olarak sıralayan. hepsi seth hayvanının stilize versiyonları gibi görünüyor .
1988'de misyon canlanmasının son bölümünde : imkansız , ekip, firavun sistemini canlandırmak için planının bir parçası olarak set'i firavun sistemini canlandırmak için kullanmak isteyen bir müze küratörünü engellemeye çalışıyor. [28]
video oyunları
seth, megami tensei serisi boyunca sık sık bir şeytan olarak görünür .
seth, shiva ve vishnu'dan sonra ve şeytan'dan önce digital devil saga 2'de isteğe bağlı bir patron .
ın nightshade , sutekh birine bunları birleştirerek, metro city'deki her çetenin kontrolünü ele alır kötü adamı.
ın persona 2 ve persona 5 seti kule arcana bir persona olduğunu.
ın persona 3 ve persona 4 seth ay arcana bir persona olduğunu.
ın phantasy star ıv seth o insan formunu farz olduğunda karanlık kuvvetleri tarafından kullanılan isimdir. partiye, bir arkeolog olduğunu iddia ederek motavia'daki krup'un doğusundaki adaya vardıklarında katılıyor. parti tapınağa ulaştığında şeytani forma döner ve partiye saldırır.
gelen powerslave set korkunç şeytan varlık olarak tasvir edilen bir patron karakterdir.
ın evermore sırrı , set oğlu düşmanıdır
ın sfenks ve lanetli mummy lord seti düşman ve ana kötü adamı. fiziksel görünüşü uzun, koyu, zarif, biraz kötü bir büyücü ; gözleri ve dişleri yılana benziyor. hasta, acımasız, uğursuz, sofistike ve çok zeki, başkalarının biçimlerini taklit edebilirdi. daha sonra gerçek tanrı formunu ortaya çıkarır: güçlü bir insansı dev yılan.
ın tomb raider: son vahiy , set werner von croy sahipti ve o da kesin olduğunu patron .
gelen vampire: maskeleme , 13 boylarından biri olarak bilinir set takipçisi ve god set soyundan iddia eder.
ın firavun seth oyun tapılacak beş tanrıların biridir.
ın age of mythology ve imparatorluklar çağı: mitolojilerin set mısırlı oyuncular tarafından tapılan edilebilir üç büyük tanrıların biridir. durum böyle olduğunda, oyuncular tavlamayan hayvanları savaş ve keşif için birimlere dönüştürebilirler ve menzilli birimler daha hızlı eğitilir ve daha güçlüdür. oyun kampanyasında set, ölümlü kuklası kemsyt aracılığıyla titanları serbest bırakmak için poseidon ve loki ile birlikte çalışıyor . atlantik kahramanı arkantos rolündeki oyuncu set'in takipçilerini durdurmalı ve osiris'in parçalarını yeniden birleştirmelidir.
ın endless ocean: mavi dünya , set, isis, osiris ve nephthys tanrıların mağarası bulunmaktadır.
ın cluefinders 4.sınıf adventures: piramidin puzzle set sir alistar loveless ııı tarafından yayımlanan oyunun gerçek kötü adam vardır. loveless, set'in ustası olmayı ve onu dünyaya hükmetmek için kullanmasını amaçlıyordu, ancak set, loveless ve onun hatıralarını açtı. diğer mısır tanrıları tarafından cluefinder’lara verilen güçler arttıkça, başlık grubu set’e hapishanesinde geri dönüyor.
ın smite , set ve horus nisan 2019 set osiris cinayetle atıfla "gaspçının" başlığını kazanır, oynanabilir karakterler yapılmıştır.
müzik
set, amerikan heavy metal grubu ıced earth tarafından konsept albümlerinde yer alıyor. mısır mitolojisine dayalı konsept albümlerinde ve çizgi romanlarında sık sık set abominae olarak anılır.
polonyalı kararmış death metal grubu behemoth'un "seth'in tahtı'nu şekillendirmesi" başlıklı bir şarkısı var.
yunan metal grubu septic flesh'in ikinci albümünde the eyes of set adlı bir şarkısı var . ek olarak, vokalist / basçı spiros antoniou, genellikle "seth" olarak adlandırılır.
isveçli sympho metal grubu therion onların 1996 albümü üzerinde "set çöllerinde" bir şarkı vardır theli .
gotik / doom metal grubu the vision bleak , the brotherhood with seth adlı şarkımız var .
norveçli black metal grubu 1349 , 7 küçük parçaya bölünmüş olan the tunnel of set başlıklı bir ortam şarkısı bulunan demonoir adlı bir albüme sahip . ayrıca, the deserts of the deserts gibi albümdeki diğer şarkılar da set ile ilgili belirsiz referanslar içeriyor.
sobek
assassin creed: origins adlı video oyununda sobek, oyuncunun “tanrılar denemesi” sınırlı zaman olaylarında savaşabileceği üç tanrıdan biri olarak bulunuyor. [29] [30] [31]
2017 bilgisayar oyunu olarak horizon sıfır dawn tarafından gerilla oyunları , hayat kurtaran sıfır dawn projede yer alan tanınmış bilim adamı elizabet sobeck adlandırılır.
ın smite , sobek veli "nil tanrı" unvanını verilir.
moba league of legends renekton adlı şampiyon sobek benzer.
ın megami tensei serisi, sobek bazen şeytan olarak görünür. ilk görünüşü dijital şeytan hikayesi: megami tensei'deyken , en dikkat çekici görünüşü shin megami tensei ıf ... ' da isteğe bağlı bir patrondu .
cluefinders 4. sınıf maceraları: pyramid'in yapbozu, sobek'in kısa süre önce canlanan set'e meydan okuyabilmeleri için, sihirli güçlere sahip isimsiz cluefinders'ı büyüleyen dörtlü biri olarak görüyor. sobek, santiago'ya güçlendirilmiş güç verir ve derisini grimsi yeşile çevirerek timsahın temelini vurgular.
sobek, youtuber hbomberguy tarafından flat earth: a measured response [32] adlı videosunda ağır bir şekilde doygunlaştı ve topluluğu içinde meme haline geldi .
thoth
aleister crowley ile kitabı tarot'la sahiptir olmak mısırlı tarot'la üzerine bir özet: thot'un kitabı ekinoksu cilt ııı no v (bakınız thot'un kitabı (crowley) ).
thoth-amon (aynı zamanda thoth-amon da yazıldığından), robert e. howard tarafından yaratılan kurgusal bir karakterdir. conim the cimmerian hikayelerinin ilki olan "kılıçtaki anka kuşu" ndaki kötü bir büyücü. sık sık conan'ın türev çalışmalarında baş düşmanı olarak kullanılır, ancak iki karakter howard'ın orijinal öykülerinde hiçbir zaman bir araya gelmedi. belli ki mısır tanrısı thoth'tan sonra seçildi ve muhtemelen bir bağlantısı var. mısırlı görünüşüyle ​​birlikte tanrı thoth'a ıbis denir ve set'e karşı çıkan daha az stygian tanrısıdır.
thoth, reilly reilly romanlarındaki yedi antik harikalar ve altı kutsal taş'ta da yoğun olarak bahsedilmiştir . thoth'un dinsel inançsızlığına dayanan bütün bir dil yaratıldı. kitaplar boyunca mısır tarihinde önemine dair birçok ima vardır.
thoth ve thoth kitabında sunulan kozmoloji , kanadalı romancı pauline gedge tarafından kral'ın adam üçlemesindeki parsellerin ana unsurlarıdır .
oyuncunun lehine kazanması gereken tanrıları içeren bilgisayar oyunu nethack , başarılı olmak için tarafsızlık (dengeli hizalama) büyücüleri tanrısı olarak thoth'u, denge ve bilgelik tanrısı olarak rolünü sürdürür.
filozof jacques derrida , sokrates'in “gerçeğin efsanesi” ni kullanarak yapısızlığı ve gerçeğin istikrarsızlığını tartışmak için kullanır ; çünkü yazı , hem zihni hem de kürü - oyuna sokan - hem pharmakondur .
kıpti dini yılbaşı ayı ile başlar thout bir thoth adanmış eski mısır aya taşınmaz olduğunu. thoth'un ilk günü, şu anda, gregoryen takviminde eylül ayının onbirine veya artık yıl kıpti takvimi durumunda onikinci duruma karşılık gelir . [33]
ın neil gaiman 'ın roman amerikan tanrıları , thoth 'küçük mısır' alanında ölümlü boyutunda sn ıbis adlı bir insan olarak yaşayan güney ıllinois . ölülerin yargıcı rolüne uygun olarak, anubis'in insan düzenlemesi bay jacquel (çakal) ile birlikte bir girişimci olarak çalışıyor .
mısır'daki en eski üniversite olan kahire üniversitesi'nin şu andaki logosu tahtına oturan thoth imajını yansıtıyor.
thoth tapınağı , midsomer cinayetlerinin bir bölümü olan the magician's nephew'deki putperest tarikatın adıdır . ismin dışında, bölümde mısır tanrısına atıfta bulunulmuyor.
thoth, roger zelazny'nin ışık ve karanlık yaratıkları romanındaki ana karakterlerden biridir .
thoth ayrıca bir karakterdir kane chronicles tarafından rick riordan . üçlemenin ilk kitabı olan kırmızı piramit'te kanes'e yardım eder. thoth'un günümüzün klavuzu, bir dizi maymun asistanının fiziksel ve metafizik deneylerinde yardımcı olan memphis üniversitesi'ndeki manik bir araştırma profesörüdür .
oyunda enders bölge ve enders bölgesi: 2. runner , oyunun itibari mecha jehuty thot dayanmaktadır.
cluefinders 4. sınıf maceraları: genç öğrenciler için 1990'lı bir video oyunu olan piramitin yapboz'u, thoth'u olmayan bir karakter olarak nitelendiriyor. thoth, adındaki cluefinder'ları bir çift maymun heykelinin yardımı ile “kelimelerin uçurumuna” yönlendirir.
olarak geçit sg-1 serisinin thoth üyesidir goa'uld'dan . karakterin çeşitli yorumları, yayınlanmış medyada, karakterin serinin kendisinde küçük bir goa'uld, anubis'in baş bilim adamı olarak ortaya çıkmasından önce ortaya çıktı.
"ın otome " oyun serisi kamigami hiçbir asobi çeşitli tanrılar tarafından bir akademiye getirdiği özellikler, zeus insanlara tanrısal bağlantı kurulması için, thoth akademide öğretmen olarak işe ve aynı zamanda bir romantizm seçenektir.
thoth, firavun'un mucizevi uğur böceği'nde aynı ismin bölümlerinde kullandığı tanrılardan biri olmasına rağmen, diğer betimlemelerin aksine, onu temsil etmek için kullanılan hayvan, maymundur ve gücünü kullanırken firavun, zaman kullanma gücü kazanır. altın renkli baloncuklar içinde sıkışıp kalanları yavaşlatır.
2016 filminde mısır tanrıları , thoth, chadwick boseman tarafından oynandı . boseman'ın oyuncu kadrosu, filmde ortaya çıkan az sayıda beyaz olmayan aktörden biri olduğu için bazılarının dikkatini çekti, bazıları thoth gibi boseman'ın esas olarak magical negro hisse senedi karakterinin bir örneği olduğunu öne sürdü .[34]
thoth bir oynanabilir tanrıdır smite . bir büyücü olarak sınıflandırıldı ve "lanetli hakem" olarak etiketlendi. yeteneklerinden biri olan glyph of pain, düşmanlarına uzak durduğunda, diğer zarar verici hareketlerine ekstra menzil ekleyerek ona neredeyse diğer büyücülerden daha fazla alan kontrolü ve güvenlik sağlıyor. aynı durumda diğer büyücülerle karşılaştırıldığında oldukça az zarar vereceğinden, altın ve tecrübe rakiplerinin arkasında zayıf biri. bazıları sürekli hasar tehdidiyle can sıkıcı buluyor, bazıları da çok az kalabalık kontrolü olduğu için onu zayıf buluyor, kutuplaştırıcı bir karakterdi .
ın stardust haçlılar , manga üçüncü hikaye ark jojo en bizarre adventure , thoth yazıldığından antagonisti boingo ait standı ile temsil edilir tohth . thoth'in aynı damardan bilgi ve yazı tanrısı olmasıyla tohth, geleceği öngören çizgi roman şeklini alır.
megami tensei serisinde sık sık görülür . ilk görünüşü shin megami tensei ıf ... idi. sobek ve hathor oyuncunun partisindeydi, partiye katılacak isteğe bağlı bir patron olarak. ın shin megami tensei: garip yolculuk

kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Egyptian_deities_in_popular_culture#Sekhmet
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat