organik ürünler

en sağlıklı çay hangisidir?

çay tüketiminde dünyanın öncü ülkelerinden biriyiz o yüzden en sağlıklı çaylar ya da çay içerek kilo vermek gibi konularda merak ettiklerinizi paylaşıyoruz.

söylemek istediğim her şeyden, vücudunuzun, zevkinizin en sağlıklı çayı seçeceğini, çünkü sevmediğiniz sağlıklı bir çayın tadını çıkarmak oldukça zor…

hoşunuza giden ve aynı çay türündeki farklı çeşitler ile denemeler yapmaktan korkmadığınız çayları bulun.

önemli: beğendiğiniz çayın üstüne yapıştırın ve bu sağlıklı iksiri kalori dolu bir tatlıya dönüştürecek çok fazla tatlandırıcı eklemekten kaçının.


ayrıca çay poşetlerinden de uzak durun… bu sağlıklı bileşiklerden daha az olan kırılmış yapraklar, tozlar ve fanlar içerebilirler. en iyi sonuçları elde etmek için, mümkün olduğunca yüksek kaliteli gevşek çay kullanın.


ayrıca sadece bazı ilginç gerçekler: en pahalı çay da-hong pao çay'dır , sadece fiyatın gram başına 1′400 olduğunu hayal edin ! veya kg başına 1.4 milyon! ve tipik siyah çay gibi görünüyor! :)


daha önce de belirttiğim gibi daha sağlıklı bir çay bulmak zor, çünkü herkes farklı bir tat alma duyusuna sahip, o yüzden hangi çayı sevdiğimi söyleyebilirim ve sonra deneyebilirsiniz :)

yani çay karışımıdır, 4 çeşit çay içeren bir paket çay anlamına gelir: ve en güçlü dört çaydan oluşur: yeşil çay, oolong çay, beyaz çay ve pu-erh çay. bu harika çay hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.


öyleyse neden bu çayı seviyorum, çünkü aslında karım kullandı ve ben de denedim ve tadı sevdim, doygun, çok hafif ve lezzetli değildi.

ayrıca pek çok faydası var: bu çay sadece canlandırıcı değil aynı zamanda vücut üzerinde güçlü etkileri olan antioksidanlar ve besinler ile de yük vermiyor. ama aynı zamanda onunla kilo verebilirsin, kulağa çok hoş geliyor, ama tam olarak karımın yaptığı şey ^^ ^ ve bunun mümkün olduğuna inanmadım ..


böylece deneyebilirsin, ve seveceğine eminim :)

ayrıca, ilgileniyorsanız, fit life tea'yi de kontrol edebilirsiniz fit life tea, kuşburnu ve ebegümeci gibi organik maddelerden yapılan bitkisel çay karışımları oluşturmuştur.


sadece en iyisinin çay seçmek, sevdiğiniz tadı seçmektir, o zaman size çok daha fazla fayda ve iyi bir ruh hali verecektir :)

peki, bu soruyu fiziksel ve psikolojik sağlık olarak iki boyutta ele alacağım:

fiziksel sağlık açısından, hızlı bir google araması, gevşek yaprak çay içmenin faydalarını açıklayan birçok sonuç verecektir (birçok yerde, torbalarda veya şişelerde bulunan çayın, mevcut olan en alt çaydan alındığını) “iyi” çay üretildi.)

bazıları yeşil gevşek yaprak çayının en sağlıklı olduğunu iddia ederken, diğerleri herhangi bir gevşek yaprak çayının - beyaz, yeşil, oolong, siyah veya puer-eh - benzer yararları olduğunu söylüyor. bütün bu çaylar, aynı yaprak, kamelya sinensisi ve bu yaprağın bazı çeşitlerinden (örneğin, assamica) üretilir.

bu iddialardan emin değilim, ancak sağlık yardımı talepleri, beni serbest yaprak denemelerine neden oldu. kesinlikle yıllarca gevşek yaprak çay içtiğim için fiziksel olarak daha az sağlıklı değilim. çinliler binlerce yıldır çay içiyorlar ve bunun faydalarını önlüyorlar. diğer ülkelerden gelen gevşek yaprakları denedikten sonra sadece çin yapraklarını içiyorum - genellikle, ancak her zaman çayı bağlı olarak, yunnan provence'dan değil.

psikolojik olarak konuşma - sonuçta ben emekli bir psikoterapistim - net olarak, gevşek yaprağın oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim. özellikle şu anda çay gong fu tarzı demlemek için zamanım olduğundan, çinlilerin neredeyse her zaman yaptığı gibi. ımo ve diğerleri, bir çok nedenden dolayı çay demlemenin en iyi yoludur.

yeşil bir çay, bir ji bai cha, rahatlatıcı olduğu bilinmektedir. bu kesinlikle benim deneyimim. yapraklar tek tek toplara (en iyi barut çaylarının genellikle en küçük toplara yuvarlandığı) adı verilen barut yeşil çayları, yeşil çayların en yüksek kafein içeriğine sahip olduğu söylenir. bu çay, genellikle oolong ve siyah çaydan farklı olarak, çok fazla kafein içerdiği için bilinmez.

gevşek yaprağın içinde yüzlerce bileşik bulunur. bu bileşiklerin bazılarının, kafeininin olumsuz etkilerini iyileştirdiğini okudum. yüksek bir kafeinli gevşek yaprak beni kahveden daha farklı ve daha olumlu etkiliyor.

en sevdiğim çaylar, şimdiye kadar, yaşlı çiğ (sheng) puer-ehler. diğer çaylardan farklı olarak puer-eh yaşla birlikte daha iyi olur. en eski puer-eh 2000 yılında üretildi. inanılmaz bir çay ve pahalı değil.

bira hazırlama için puer-eh hazırlamak biraz daha fazla çaba gerektirir. öngörülen maliyetler daha yüksek olsa da, puer-eh'ler seans başına en iyi fiyat / değerdir. çoğu çay gong fu tarzında 4-5 infüzyon verirken, denediğim tüm puer-eh'ler eşit miktarda yaprak için 10-20 infüzyon verecektir.

yaşlı puer-eh'lerde yalnızca eser miktarda kafein vardır. puer-eh çayları, bazı çin çay evlerinin en çok sattığı şeydir (bir işletme, müşterilerin% 70'inin puer-eh siparişi verdiğini; yeşil çayın ikinci olduğunu bildirdi).

diğer çaylarda bulunmayan puer-eh içmenin diğer psikolojik yararları olduğu bildirilmiştir. bu benim tecrübem oldu.

uyarı; gevşek yaprak içmeyin - özellikle puer-eh - düzenli olarak aç karnına.

umarım bu biraz söylemsel cevap, gevşek yapraklı çay dünyasını keşfetmeye sizi motive eder. üzülmeyeceksin.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat