organik ürünler

en iyi league of legends şampiyonları

en iyi lol şampiyonlarını yeni başlayanlar için kendi düşüncelerime göre hazırladım. league of legends şampiyonu, özellikle yeni bir oyuncuysanız kafa karıştırıcı bir gruptur. summoner's rift haritası, moba seyahatlerine başlayanlar için, özellikle kendinizi tekrar tekrar ölürken bulduğunuzda korkutucu bir yer olabilir. oyundaki 130'dan fazla şampiyonla, seçim özgürlüğü ezici olabilir. her şampiyonun nasıl oynadığı, birlikte nasıl çalıştıkları ve onlara karşı nasıl oynayacağınızla başa çıkmak zaman alacak. riot'un otomatik dövüşçüsü fırlatırken, teamfight tactics classes ve origins'e ayrılan daha az şampiyon bulunan çok hoş değil . neyse ki, tüm bunları öğrenmenin en iyi yolu oyunu oynamak ve eğlenmektir!

başlamak, oyunun temel kavramlarıyla başa çıkmak için en iyisidir. league of legends'ın temel antrenmanını oynayın ve minyon dalgaları, kuleler, beceriler ve eşyalar gibi daha geniş kavramlarla tanışın. bu bilgiyle donanmışsınız, şimdi sizinle tıklayan league of legends şampiyonlarını denemeye ve bulmaya hazırsınız.

size yardım etmek için, lol'nin tüm ana disiplinlerinden güçlü ve yeni başlayanlar için kabul edilen karakterlerin bir listesini hazırladık: savaşçılar, tanklar, öfke, destek, nişancı ve suikastçılar. her şampiyonun en üst, orta veya alt şerit veya orman - en uygun olan belirli bir alanı vardır ve bu yüzden onları bu kategorilere ayırdık.

league of legends şampiyonu nedir?
herhangi bir moba'da şampiyon veya kahraman, harita üzerinde oyuncunun kontrol ettiği karakterdir. her biri benzersizdir ve en azından - ancak bunlarla sınırlı değildir - q, w, e ve r tuşları ile tetiklenen dört yetenek vardır. tüm şampiyonlar, diğerlerine göre daha güçlü olan, “nihai” olarak bilinen ve uzun bir bekleme süresine sahip olan ve yalnızca ara sıra kullanılabilecek bir yeteneğe sahiptir.

league of legends'da 100'den fazla farklı şampiyon var. mmo ya da sınıf tabanlı bir nişancı gibi, bunlar birimin takım içindeki amacına uygun kategorilere ayrılabilir. bazıları nişancı, bazıları büyücü, bazıları zararı emen tanklar ve bazı şampiyonlar bu açıklamaların hiçbirine rahatça uymuyor.

standart bir league of legends maçında takım başına beş şampiyon vardır. her şampiyonun yetenekleri düzenli olarak açılır ve daha sonra deneyim kazanıp altın kullanarak eşya satın alarak geliştirilir. bu geliştirmelerin her ikisinin de anahtarı, kölelerin öldürülmesi - düşman tahkimatlarına ve şampiyonlara saldıran aı kontrollü canavarlar. düşman ekibine karşı öldürme saldırısı yapmanın yanı sıra minyonların puanlarını da düşürün; şampiyonunuz kısa sürede çok güçlü hale gelecektir.

en iyi lol şampiyonu - dövüş

efsaneler ligi'nde roller nelerdir?
league of legends'ın ana haritası summoner's rift'te, hepsi çok farklı olan beş ana rol vardır. bunlar haritadaki fiziksel konumunuza göre olup, ister üst şeritte ('üst') , orta şeritte (sadece 'orta' olarak adlandırılır) , alt şeritte ('bot') veya orman olsun .

ama bu kesinlikle dört rol mü? iyi benekli çeşitli sebeplerden dolayı, bot şeridi sadece bir oyuncu yerine iki oyuncuya ev sahipliği yapıyor. bunlardan birine ad carry (saldırı hasarlı carry kısaltması) denir ve bu adamın ardındaki fikir, sonunda ezici saldırı hasarlarını kullanarak ekibi zafere taşıyacaklarıdır. bununla birlikte, bunu yapabilmek için, ilk olarak oyundaki güç yükselmeleri için gerekli eşyaları seviyelendirmek ve satın almak için korunmaları gerekir.

bu nedenle ad carry her zaman bot şeridinde destek tarafından birleştirilir . bu, işi insanları öldürmek değil rift'teki tek karakterdir, ancak ad carry için öldürürler hazırlar ve onları en iyi şekilde güçlenebilmeleri için korunmalarını ve iyi beslenmelerini sağlar. bu, ad carry'nin en son vurulan köleleri ve çiftlikleri toplamasını sağlar; desteğin geri dönüşü olmayan bir şey olduğunda sırtının döndüğünü bilerek.

bu rollerle en sık kullanılan haberci büyüsü bunu yansıtır.

flash , hemen hemen herkesin kullandığı bir büyüdür. sizi hızlı bir şekilde beladan kurtarabilecek veya aramızdaki boşluğu kapatarak düşmanınızı belaya sokabilecek ani yanıp sönen bir teleport. uzun bir bekleme süresi vardır, bu yüzden akıllıca kullanın.

ad carry de neredeyse her zaman iyileşmeyi de alacak . ilk oyundaki en büyük işi hayatta kalmak ve düşman ad carry'nin onları öldürmesine izin vermemektir, çünkü bu onları altınla besler ve güçlerini artırmalarını hızlandırır. iyileşme size bir iyileşme patlaması verir (belli ki), ancak kısa bir süre boyunca hareket hızınızı da önemli ölçüde arttırır ve umarım tehlikeden uzaklaşmanıza olanak sağlar.


bu arada, destek temelde zıttı olan egzoz'u alacak . düşmanın hareket hızını sürünmeye düşürür ve savunma istatistiklerini düşürür, saldırı hızını ve hasar verimini önemli ölçüde düşürür. bunu, kaçan bir düşmanı yavaşlatmak veya kaybedilen bir savaşı zafere dönüştürmek için kullanın.

ad bot şeridinde taşınır ve desteklenirken, rift'in diğer tarafında üst şerit, hareketten uzak, yalnız bir yer gibi hissedebilir. burada en iyi şerit ustaları yaşıyor. birini dövmenin yanı sıra bir tane de alabilen tanklı yakın dövüşçü savaşçıları.

tenha konumlarından ötürü üst sıra şeridi, flash ile birlikte ikincil haberci büyüsü olarak teleport'ı alma eğilimindedir . bu, bir an önce haber vermeden haritadaki herhangi bir yerdeki takım savaşlarına girmelerini sağlar, ön cephe hasar çıktısı verir ve bir et kalkanı görevi görür. ya da sadece bir arkadaş aramaya gitmek için kendilerini fazla tecrit edilmiş hissetmeleri gerekir.

orta şeritte size buluşacağız orta laner mageler. yeteneklerinin gücünü artıran büyük yetenek gücü istatistiklerini biriktirmenin getirdiği yüksek hasara sahip büyüleyicileri heceleyin.

orta laners için en yaygın haberci yazım flash yanında olan ıgnite . bu, zamanla yanık hasarı verir ve bu, şeritli rakibinizle bir hurdaya girmeniz durumunda ve çok fazla sağlıksız bir şekilde gizlice kaçmayı başarırsa kullanışlıdır. tutuşturulmuş bir oyuncu koçunu kulelerinin altındaki güvenliğe izlemek, ancak ıgnite'nin verdiği zararın kaçınılmaz tıkanmasıyla ölmekten daha tatmin edici çok az şey vardır.

daha az agresif oynamayla ilgilenen orta seviye oyuncular için teleport ıgnite'a iyi bir alternatif. bazı büyücüler çok fazla miktarda zarar verir ve çevrenizce dövüşün içine girip çıkabilirler, bu yüzden aniden onları teleport'a sokmak en iyisi sinir bozucu olabilir ve en kötüsü terminal olabilir.

sonunda, ormancı , nötr canavarların dolaştığı şeritlerin arasındaki boşluklarda yaşar. görevleri, gölgelerde saklanmak, rift'in daha agresif faunasından para toplamak ve üç yolun her birinde düşmanları şaşırtmak için atlamak. buna ganking denir. ormanın kontrolünde tutması beklenen bazı tarafsız hedefler de vardır.

ormanın her tarafında mavi bir tutkunu ve kırmızı bir tutkunu vardır - bunlar, onları öldürdüğünüzde size geçici destek sağlayan büyük canavarlardır. blue buff, yetenekleriniz için bekleme süresi azaltma, daha yüksek mp yenileme ve ek yetenek gücü sağlar. kırmızı tutkunu temel saldırılarınızın çarptığı düşmanları yavaşlatırken, zaman içinde ek hasar verir. ayrıca, çatışmalardan uzak durursanız sizi iyileştirir. oldukça güçlü meraklılar, bu yüzden kullandığınızdan emin olun.

bir jungler olarak almak gerekir cezalandır aksi takdirde gerçekten zor bir zaman var olacak, bir summoner en büyüsü. bu ve flash sizi çözmeli.

bütün bunlarda olduğu gibi, her kuralın istisnaları vardır, ancak bunu oynadıkça daha uzmanlık bilgisi oluşturmak için sağlam bir temel olarak düşünün.

hangi rolü oynamalıyım?
hepsi! league of legends'da çok fazla seçenek var: oynamak için en iyi yol mümkün olduğunca denemek. farklı roller, farklı şampiyonlar, farklı yapılar. yakında hangi oyun stillerini tıkladığınızı öğreneceksiniz. tek bir karakterle yapıştırmak, engebelere sıkışmak için kesin bir yoldur. ayrıca, şampiyonluğunuzdaki tek kişi yasaklanırsa, sinirlenmenin harika bir yolu.

en iyi ipucu: bazen belirli bir şampiyon zamana ve zamana karşı tekrar karşılaştığınızda zorluk yaşadığınızı göreceksiniz. nasıl çalıştıklarını anlamıyorsunuz ve sürekli olarak en iyisini elde ediyorlar. bu olduğunda, league of legends şampiyonu olarak oynamayı deneyin. bunu yapmak, onların yetenekleri ve oyun tarzı hakkında size fikir verecektir, böylece bir dahaki sefere karşılaştığınızda ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

en önemli şey eğlenmek. eğer değilseniz, bir şeyi değiştirmeyi denemelisiniz. bazen farklı bir şampiyon oynamak, tamamen yeni bir oyun oynadığınızı hissedebilir.

best league of legends en iyi şampiyonu
en iyi lol şampiyonu - garen

garen - demacia'nın might'ı
garen doğal olarak tehlikelidir, w ise ona bonus savunma istatistikleri veriyor. pasif, azim, onun diğer şampiyonlardan çok daha hızlı bir şekilde sağlık kazanmasını sağlar, bu da şeritte daha uzun süre kalabileceğiniz anlamına gelir. ancak, özellikle de saldırganlık yeteneklerinizi bir araya getirebiliyorsanız, çok fazla hasar verebilir.

s - kararlı vuruş : kararlı vuruş, garen'in gerçekten büyük kılıcı ile temelde gerçekten büyük bir şaplaktır. aslında, büyük, düşman şampiyonlarını susturuyor, birkaç dakika boyunca büyü yapabilmelerini engelliyor, size düellolarda avantaj sağlıyor. kararlı grev aynı zamanda garen'deki tüm yavaşlamaları giderir ve onu birkaç saniye hızlandırır, bu yüzden zor bir durumdan kurtulmak için oldukça yararlıdır.
w - cesaret : bir birimi öldürdüğünüz her seferinde pasif olarak zırh ve sihir kazanır ve bu sayede garen'in w değeri stat bonuslarında 600 altın değerindedir. aktive edildiğinde, gelen hasarı azaltır ve garen'in sersemletmelerden ve tuzaklardan normalden daha hızlı kaçmasına izin verir.
e - değerlendirme : garen çok hızlı döner ve yakındaki herkese on kata kadar hasar verir. düşmanların kaçmasını zor buldukları için düello yapmak için ve aynı zamanda hızlı bir şekilde büyük grup grupları öldürmek için kullanışlıdır.
r - demacian adalet : garen, rakibine kılıcını indirdi, eksik oldukları tüm sağlık için fazladan hasar verdi - birkaç karakter bu 'çalıştır' tekniğini kullanıyor, ancak hiçbiri garen kadar güçlü değil. size çok erken kullanırsanız, çok fazla zarar vermeyeceğinden, son halinizi kullanmak için doğru ana kadar beklemenizi öğretmek iyidir.
garen'in doğuştan gelen ustalığı onu sık sık yalıtılmış üst şeritte gezinmeyi öğrenmenize yardımcı olacak iyi bir şampiyon yapar. değişken şampiyonlara karşı mücadele eder, ancak yeteneklerini iyi yönetirseniz, çoğu yakın dövüş şampiyonuna karşı da kendini koruyabilir. league of legends'da decisive strike and judgı'nın tekrar tekrar kullanılmasına dayanabilecek pek fazla karakter yoktur ve rakiplerinizi nihai olarak bitirebileceğiniz bir noktaya indirgemek uzun sürmez.

eğer işler yolunda gitmiyorsa savunma yeteneklerinden faydalan. garen pasif olarak savunma istatistiklerini kazanma kabiliyetine sahip ve otomatik olarak zırh ve sihir direnci geliştirmesi, karşı karşıya kalabileceği herkese karşı çıkmasına yardımcı oluyor. kendinizi kaybeden kavgalar bulursanız, çok sayıda potansiyel kaçış yolunuz da vardır. e'nizi kullanmak, insanları çok yaklaşmaktan caydırır ve q'nuzu kullanmak, sizinle düşmanlarınız arasında bir mesafe bırakmanıza olanak tanır. w'niz savunmanızı altı saniye yükseltir ve aynı zamanda kaçmanıza yardımcı olur. güvende olduktan sonra, garen'in sağlık rejimi, oyundaki en yüksek seviyelerden biridir, bu nedenle bir süre beladan uzak durun, hızlıca tam sağlığına döneceksiniz.

eşyalara gelince, garen için mükemmel olan iki tane var. sunfire cape, her saniye etrafınızdaki düşmanlara sihirli hasar verir ve the black cleaver, rakibinizin zırhını% 24'e kadar düşürür. her ikisi de garen's e ile mükemmel bir şekilde birleşiyor ve hemen hemen her yapı için çok önemli öğeler.

en iyi lol şampiyonu - nasus

nasus - kumların küratörü
nasus çeşitli şekillerde oynanabilir. garen gibi, o da doğal olarak oldukça riskli, ancak yetenek gücü (ap) veya saldırı hasar (ad) da inşa edilebilir. pasif, soul eater, ona ücretsiz olarak hayat boyu veriyor, aynı zamanda daha uzun şeritte kalmasına izin veriyor.

sifon vuruşu : bu yeteneğe sahip bir birimi her öldürdüğünüzde sürekli olarak daha güçlü hale gelir. bu, en son nasıl vurulacağını öğrenmek için harika olduğu anlamına gelir, çünkü altın kadar şimdi de size doğrudan güç verir.
w - wither : wither büyük bir yavaştır ve nasus'un kullanmak için hedeflerine yeterince yaklaşabilirse takım mücadelelerinde çok büyük bir etkiye sahip olmasını sağlar. nasus'un diğer tüm yetenekleriyle iyi bir şekilde birleşir ve ayrıca ekip arkadaşlarıyla iyi çalışmasına izin verir.
e - ruh ateşi : çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz büyük etki alanı büyüsü - düşmanları imar etmek, köleleri öldürmek veya bir savaşta tutarlı hasar olarak kullanmak.
kumların r - öfkesi : nasus, büyür ve sağlık kazanır, hem saldırgan hem de savunma durumlarında son derece faydalıdır. ayrıca, q'yu daha sık kullanmasına izin vererek, ekip dövüşlerinde güçlü bir tehdit oluşturuyor.
nasus'u oynamanın iki popüler yolu var. bunlardan biri, öldürmek için harekete geçmeden önce düşmanlarının sağlığını kesmek için e, ruh ateşi'ni kullanarak sihirli hasarına odaklanarak. ikincisi, zamanla daha güçlü hale geldiğini gören geç oyun taktiği q'sunu yetiştirmektir.

çiftçiliğe odaklanmak, nasus oynayarak çok sayıda faydalı beceri öğrendiğiniz anlamına gelir. bunlardan ilki, altın kazanmanın ve eşya satın almanın en iyi yoludur. q'nuzu güçlendirmek için son vuruş yapmanız gerekir, ancak yetenek daha güçlü hale geldikçe, son vuruş kolaylaşır. bununla birlikte, mana üzerinde bir sürü büyü kullandığınızdan emin olun, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çok sayıda mana kullanın. bu, yeteneklerinizi art arda spam olarak atamayacağınız anlamına gelir; bu nedenle, mücadele edebilme yeteneğinizi güçlendirme gereksinimlerinizi dikkatlice yönetmeniz gerekir.

bu, ıceborn gauntlet ve trinity force gibi eşyaları nasus için çok önemli kılıyor. her ikisi de nasus'a, büyülerini daha sık kullanmasına izin veren, aynı zamanda manaya da, daha da fazla kullanmasına izin veren, bekleme süresi azaltma (cdr) sağlıyor. ayrıca otomatik saldırılara güç vermek veya fazladan zırh vermek gibi başka bonuslar da sağlıyorlar.

best league of legends orman şampiyonu
en iyi lol şampiyonu - shyvana

shyvana - yarım ejder
shyvana, oyundaki en hızlı ormanlardan bazılarına sahip ve pasif, dragonbornlu öfke, ejderhalara daha fazla zarar vermesine izin verirken öldürdüğü her oyuncu için bonus istatistikleri alıyor. altıncı seviyesine ulaştıktan sonra ganksları en iyisidir, ancak w'deki hız artışı sayesinde daha önce bile bir tehdit olmaya devam ediyor. ayrıca, ekibinizin ihtiyaç duyduğu şeye bağlı olarak da inşa edilebilir - eğer istersen sarhoş, ama aynı zamanda bolca başa çıkabiliyor hasar

s - ikiz ısırık : shyvana aynı anda iki temel saldırı gerçekleştirir, çift hasar verir ve isabetli herhangi bir etkiden iki yığın uygular. twin bite, olası en fazla hasarı vermek için otomatik saldırıların nasıl sıfırlanacağını öğrenmenin kolay bir yoludur.
w - tükenmişlik : shyvana, yangını içine alır ve zaman içinde hasar verirken onu da hızlandırır. bu, ormanını inanılmaz derecede hızlı bir şekilde temizler ve oyunun ilk aşamalarında diğer ormanlardan daha sağlıklı kalabildiği anlamına gelir. bu, kamplarda ölme, zamanınızı boşa harcama ihtimaliniz olmadığı ve çiftçilere ve müttefiklerinize yardım etmeye daha fazla odaklanabileceğiniz anlamına gelir.
e - alev nefes : bu basit beceri, shyvana'nın temel saldırılarının daha fazla hasar vermesine izin veriyor, bu yüzden size twin bite ile birlikte kullanıldığında çoklu yetenekleri birlikte kullanmayı öğretmek için iyidir.
r - ejderin inişi : shyvana kelimenin tam anlamıyla bir ejderhaya dönüşür, sağlık kazanır ve düşmanları geri alır. bu büyünün, tek başına düşmanları tuzağa düşürmenize, müttefikleri korumanıza veya takım dövüşleri başlatmanıza izin veren birçok kullanımı vardır. ayrıca diğer yetenekleri de kolayca anlaşılabilir şekillerde güçlendirir, diğer şampiyon formlarını elise veya nidalee'den daha az karmaşık bir şekilde kullanmayı öğrenmenize yardımcı olur.
shyvana'nın pasifleri öldürdüğü ejderhaları daha güçlü kılar. bu, çok önemli bir beceri - objektif kontrol öğretme konusunda mükemmel olduğu anlamına gelir. oyunun başlarında ejderhalar, ekibinize zamanla biriken güçlü bonuslar kazandırır ve ne zaman ortaya çıktıklarını takip etme ve bunları alma fırsatlarından yararlanmalarını shyvana'ya ve aynı zamanda tüm ekibinize bir avantaj sağlamak için anahtardır.

ormanda, birkaç şampiyon shyvana kadar hızlı ya da temizlenebilir. bu, onun tüm orman kamplarını çektikten sonra oyunun başlarında bir avantaj sağlar ve düşman şeridindeki baskıyı arttırmanıza izin verir. altıncı seviyeden önceki crowd control (cc) eksikliğinin, öldürmeleri güven altına almak için takım arkadaşlarınızla yakın çalışmanız gerektiği anlamına gelmesi dikkat çekiyor.

shyvana durumsal olarak oynamak kolaydır. eğer takımınız geride kalmışsa veya çok fazla tank yoksa, cinderhulk büyüsüyle birlikte bir stalker's blade inşa etmeye değer. bu, shyvana'ya orman canavarlarını öldürme hasarını ve biraz cc cc'yi, aynı zamanda biraz daha uzun süre hayatta kalabilmek için zaman içinde sağlık ve zararı verir. ancak, iyi gidiyorsanız, savaşçı veya bloodrazor büyülerini inşa etmeye değer, size daha fazla hasar veya saldırı hızı verir.

en iyi lol şampiyonu - volibear

volibear - thunder'ın kükremesi
volibear shyvana kadar hızlı değil, ama ormanda hayatta kalmak için iyidir. pasif, seçilmiş fırtına seçeneği, belirli bir eşiğin altına düşerse sık sık sağlık kazanmasına izin verir ve ayrıca takım dövüşlerinde de kullanılabilir. bağdaşları oldukça güçlüydü ve ekibinizin ihtiyaç duyduğu şeye bağlı olarak ya saldırgan ya da savunmacı olarak inşa edilebilir.

s - rolling thunder : volibear dört ayak üzerine düşer, hız kazanır ve geriye ulaştığı ilk düşmanı atar. bu, ekip dövüşlerine katılmak için faydalı bir yetenek, ancak doğru zamanı beklemenizi ve doğru hedefi seçtiğinizden emin olmanızı gerektirir.
w - frenzy : volibear, her saldırısında, üç kata kadar istifleyerek saldırı hızını artırıyor. üç istifte, yukarıda belirtilen uygulama teknisyeninin daha az hasarlı bir versiyonunu kullanarak düşmanı ısırdırabilir. ormandaki kavgalarda, ancak en etkili şekilde kullanmaya yetecek kadar uzun süre hayatta kalabildiğiniz sürece, diğer şampiyonlarla da faydalıdır.
e - majestic roar : bu, volibear'ın etrafındaki düşmanları yavaşlatır ve kölelerinin ve orman canavarlarından korkar. bu, majestic roar'ı ormanda çok faydalı kılar, çünkü canavarlar volibear'a saldırmayı bırakacak, ancak rolling thunder ile birlikte kullanıldığında da kullanışlıdır.
r - thunder pençeleri : volibear, her temel saldırı ile sekiz kişiye kadar saldırarak düşmandan düşmana sıçrayan zincir yıldırım hasarını ele alıyor. bu, volibear'ın tüm düşman ekibine, yalnızca temel saldırılarıyla zarar verebileceği anlamına gelir; diğer birkaç karakterin yapabileceği bir şey vardır, bu da bir takım dövüşünün ortasında yakalanmış olsa bile onu tehdit eder.
volibear'ın q, kitinin en kullanışlı kısmı. onu beladan uzaklaştırabilir, ancak aynı zamanda bir ekip dövüşünde veya çatışmada düşmanları çok etkili bir şekilde ayırabilir. bir squishy hedefini kapatıp onları geriye doğru takımın geri kalanına atmak, önemli düşman oyuncuları seçmek ve takımına sayı avantajı vermek için çok faydalıdır.

frenzy'nin pasif bir öğeye sahip olmasına rağmen, etkinliğinin yalnızca volibear üç temel saldırı gerçekleştirdiğinde kullanılabileceğini hatırlamak önemlidir. bu çok uzun sürmez, ancak hemen kullanabilmeyi beklemeyin. aynı zamanda uzun bir bekleme süresinde, bu nedenle yürütme tekniğini yanlış zamanda kullandığınızdan emin olun.

w ve en üst seviyelerinden dolayı, saldırı hızı volibear'ın setinin önemli bir parçası. ne kadar hızlı saldırabilirseniz, w'nizi o kadar çabuk etkinleştirebilirsiniz ve en üst düzeyde vereceğiniz zarar o kadar artar. bu, düşmanın sihirli direncini düşürürken saldırı hızınızı artıran wit's end'i de önemli bir satın alma haline getiriyor. ayrıca, volibear'ın pasifinin etkinliğini artıran spirit visage de faydalıdır.

en iyi lig efsaneleri orta şampiyonu
en iyi lol şampiyonu - annie

annie - karanlık çocuk
annie orta şeritli olmanın ne olduğunu çok somutlaştırıyor. güçlü kalabalık kontrolü ve yüksek patlama hasarı, asgari hareketliliğin getirisidir, ancak iyi zamanlama ve hedef seçimi tüm oyunları annie'nin lehine çevirebilir.

s - ayrıştırma: annie bir düşmana ateş yaktı. öldürürse, hemen mana masrafını ve bekleme süresinin yarısını iade eder. bu, annie'nin rakiplerine saldırmayı seçtiği zaman akıllı olduğu sürece orta şeritli meslektaşlarının çoğu kadar manaya bağımlı olmadığı anlamına gelir.
w - yakma : annie bir kerede büyük düşman gruplarını vurabilen bir ateş konisi ateşler. bunu, her beşinci yetenek kabiliyetinde bir sersemleten pasif ile zamanlamak, annie'ye, onu nihai olarak zincirleyebilmesi için iki takım boyunca sersemletme izni verebilir.
e - erimiş kalkan : annie kendini bir alev kalkanı ile sarar, aldığı hasarı azaltır ve e'yi aktif iken annie'ye temel saldıran karakterlere zarar verir. erimiş kalkan, annie'nin şeritte kendisini korumasına yardımcı olduğu ve pasif kalmasına yardımcı olduğu için çok faydalıdır.
r - summon tibbers : oyuncak ayısının dev, şeytani bir versiyonunu toplayan tibbers, annie, 45 saniye boyunca yakındaki düşmanlara tutarlı hasar vermeden önce, bir hasar patlaması yapar. tibbers'in aoe hasarı ve göreceli tanıklığı, yorick maiden veya shaco'nun klonundan daha başarılı bir şekilde kullanımı daha kolay, çok kullanışlı bir tanıtım hayvanı olduğu anlamına gelir.
annie'nin kalabalık kontrolü onu takım dövüşlerine başlamasında çok iyi yapar. dört büyü kullandığınızda, bir sonraki aldığınız zararlı büyüyü başlatan sersemletici bir suçlama yaşarsınız. bu, düşmanları sersemletmek için disintegrate veya ıncinerate'i kullanabileceğinizi ve ardından hemen üzerlerindeki tibbers'i bırakarak, büyük miktarda patlama hasarı ile mücadele edebileceğiniz anlamına gelir.

annie'nin uzun menzili ve yüksek cc'si kavga etmeye başlaması için onu iyi yapabilir, ancak dikkatli olun - eğer yakalanırsa, onu korumak için sadece erimiş kalkanı vardır ve kaçmak için gerçek bir yolu yoktur.

annie'nin zararlarından en iyi şekilde yararlanmak için, mümkün olduğunca yetenek gücü (ap) oluşturmak istiyorsunuz. bunun için rabadon'un şapkasını almak isteyeceksiniz, ki bu size tek başına çok fazla ap veriyor, fakat aynı zamanda toplam ap'nizi de% 30 artırıyor. ayrıca ekstra patlama ve sıçrama hasarı için luden's echo gibi öğeler veya tanksız düşmanlara karşı koymak için void staff gibi öğeler oluşturabilirsiniz.

en iyi lol şampiyonu - morgana

morgana - düşmüş melek
morgana bir yardımcı büyücü. annie büyük miktarlarda hasar verebilse de, morgana'nın temyizinde emrinde orta şerit için harika kılan birkaç ekstra aracı olması. bu, neden uygun bir destek şampiyonu olduğunun bir parçası, ancak yüksek sihir hasarı nedeniyle, bu liste için onu başlangıçta serbest bırakıldığı rolde sınıflandırıyoruz.

s - karanlık ciltleme : bu büyünün çarptığı ilk düşman birimi, league of legends'ta sonsuz bir durum olan üç saniyeye kadar dayanabilir. bu morgana'nın zayıf bir hedefi bağlayabildiği sürece oyunun sonundaki savaşları başlatmanın önemli bir parçası olmasını sağlar.
w - işkence görmüş toprak : morgana, üzerinde duran herkese zarar veren küçük bir aoe büyüsü yayınlar. eziyetli toprak, zarar veren bölgeden uzaklaşamayan düşmanlara büyük miktarda hasar vermek için koyu bağlama ile birlikte kullanılabilir, bu da bunu basit ama etkili bir kombinasyon haline getirir.
e - siyah kalkan : siyah kalkan, morgana'nın müttefiklerini kalabalığın kontrolüne karşı bağışıklık kazanır ve tutarken sihirli hasarı emer. yakalanırsa, kendisi de kullanabilir ve başarılı bir şekilde kullanmak için hızlı refleksler gerektirse de, ekibinizde olması gereken güçlü bir büyüdür.
r - soul shackles : soul shackles birkaç şey öğretiyor. ilk olarak, zamanlama - morgana'yı sadece düşmanları yaklaştığında kullanabilirsiniz, böylece tamamen mahvedemezsiniz. ikincisi, konumlandırma - morgana, nihai olarak birçok hedefi zedeleyip sersemletebileceği zaman çok etkilidir; bu, genellikle eylemin kalınlığında olmak anlamına gelir. son olarak, etkinleştirilebilir öğeler - lol öğelerinin çoğu pasiftir ve istatistiklerinize otomatik olarak destek verir. zhonya'nın kumsaati ve hextech protobelt gibi bazıları morgana'nın ult'iyle birlikte kullanıldığında çok faydalıdır.
iyi amaç ve hızlı refleksler morgana için anahtardır. kitinden en iyi şekilde yararlanmak için dark binding ile düşmanları vurmanız, uğradığınız hasarı en üst düzeye çıkarmak için tormented soil ile hızlıca takip etmeniz gerekir. ayrıca müttefikleriniz tehlikedeyken hızlı bir şekilde tepki verdiğinizden, q'nuzla düşmanları köklendirdiğinizden veya müttefikleri black shield ile koruduğunuzdan emin olmanız gerekir.

yukarıda da bahsettiğim gibi, zhonya'nın kumsaati ve hextech protobelt gibi eşyaları morgana'nın ult'iyle etkin bir şekilde kullanılabilir. protobelt kısa bir mesafeye koşar ve düşmanlarınızın menzili içinde olmanızı sağlarken, aynı zamanda küçük bir bonus hasar verir. nihai kararınızı verdikten sonra, zhonya'yı aktif hale getirmek isteyeceksiniz, sizi 2,5 saniyeliğine dondurun. bu süre zarfında hareket edemezsiniz, ancak aynı zamanda hasar alamazsınız, yani düşman ekibinin tam ortasında olsanız bile güvende olursunuz.

bu, ekibinize güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor. morgana, uzun zamandır sersemletmelerinden en iyi şekilde faydalanabilecek arkadaşlarıyla birlikte çalıştığında ve aynı zamanda nişanlandığında onu desteklediğinde en iyi şekilde çalışır. nihai kararınızı vermeden önce iyi iletişim kurduğunuzdan emin olun, çünkü sersemletici maddeler aşındığında düşmanlarla çevrili olmak istemezsiniz.

efsanelerin en iyi ligi ad şampiyonunu taşıyor
en iyi lol şampiyonu - caitlyn

caitlyn - piltover şerifi
caitlyn, çoğunlukla, oyundaki en uzun menzile sahip şampiyondur. tristana ve kindred tarafından aşılabilir, ancak bu oyuna çok geç kalmaz, bu yüzden çoğu zaman potansiyel tehditlerden çok uzakta olduğu zamanlarda bile hasar verebilir. oldukça basit bir takımı var ve en fazla hasarı vermesi için otomatik saldırılara güveniyor.

s - piltover peacemaker : caitlyn, bir çizgide düşmanlara hasar veren bir yetenek vuruyor . bu, onun içinden geçtiği ilk düşmana daha fazla zarar vermesine rağmen.
w - yordle snap trap : caitlyn'in w çoklu kullanımları vardır. düşmanları belli yerlere gitmekten caydırmak, sınırlı vizyon sunabilmek ve en önemlisi de düşmanları yerinde tutmak için kullanılabilir. bir tuzağa sıkışan düşmanlar da daha fazla hasar alır ve caitlyn'e bildirilir, bu çok kullanışlı bir büyüdür.
e - 90 calibre net : caitlyn düşmana ağır bir ağ atar, onları yavaşlatır ama ters yöne iter. bu kullanışlı bir kaçış aracı yapar, ancak düşmanları kovalamak için kullanmaya çalışmayın - sizi daha hızlı yapmaz.
delikteki r - ace : caitlyn bir saniye duraklar, mükemmel atışı yapar ve daha sonra uzun vadede ekstra hasar veren büyük bir mermi atar. menzildeyken görebildiği herhangi bir şampiyonu hedefleyebilir, ancak delikte as, bir çok adc ultimatörü için kilit bir beceridir. diğer düşmanlar, kurşun hareketini önünde hareket ederek engelleyebilir, bu yüzden kendi başlarına değilse düşmanlara ateş etmeyin.
adc'lerin kavgadan olabildiğince uzak durmaları gerekiyor. umarım, takım arkadaşlarınız sizi koruyacaktır, ancak muhtemelen takımınızdaki en yüksek profilli hedef sizsiniz ve mücadeleye çok yaklaşmak çok hızlı bir şekilde ölmenin harika bir yoludur. caitlyn olarak w, e ve çok fazla hasar verirken beladan uzak durmak için aşırı uzun menzil kullanın.

caitlyn'in yelpazesi kuşatma için de kullanışlıdır. bu, dövüşler başlamadan önce, ekipler birinin yakalanması için kulelerin altında beklerken olur. caitlyn tuzaksız savunma olarak hareket etmek için tuzakları kullanabilir ancak düşman şampiyonlarına zarar vermek ve köleleri temizlemek için q'sunu kullanabilir.

ad carry, oyun boyunca tartışmasız en az çeşitliliğe sahip ve birçok öğe tahta üzerinde çalışıyor. caitlyn için, diğerleri ile olduğu gibi, saniyede en fazla hasarı verebilmek için saldırı hasarı (ad) ve saldırı hızı istiyorsunuz. bu, çok sayıda ad ile birlikte gelen ınfinity edge'i ve ayrıca kritik bir vuruş yapma şansı oluşturmak istediğiniz anlamına gelir. bunlar normalde çifte hasar veren güçlü saldırılardır, ancak ınfinity edge, normalden 2,5 kat daha fazla hasar verecek şekilde çarptı. ayrıca, caitlyn'in dps'sini daha da geliştirmek için iki ekstra hasar veren cıvata ortaya çıkaran runaan's hurricane'i inşa etmek isteyeceksiniz.

en iyi lol şampiyonu - ashe

ashe - don okçusu
morgana bir yardımcı program ortasıysa, ashe bir yardımcı program adc'sidir. cc, vizyon ve aoe büyülerinden oluşan bir kombinasyon, onu alt şeritte nadir bir hale getirir ve nihai oyunu, oyundaki en güçlü sersemleticilerden biridir.

s - ranger's focus : ashe, otomatik saldırıları sırasında dört taneye kadar yığar. dört istifte atak hızı ve atak hasarı kazanma yeteneğini aktif hale getirebilir. bu ona yalnız düellolarda kullanışlı bir destek verir ve düşmanları şaşkınlıkla karşılayabilir.
w - voleybolu : ashe, önünde koni içindeki okları vurur, bu çarptıkları ilk düşmana zarar verir ve yavaşlar. ashe'nin dürtüsünün en büyük kısmı, ekibinin kuleler gibi hedefleri savunmasına yardımcı olmak için köleleri temizlemesine ve düşmanları uzaktan ele geçirmesine izin veriyor.
e - hawkshot : ashe bir seferde iki hawk ruhunu saklayabilir. bunları harita üzerinde bir noktaya ateşleyebilir, ekibine ruhunun yolunda vizyonu vererek ve ardından hedefine vardığında beş saniye boyunca kovabilir. vizyon, league of legends'ın en önemli yönlerinden biridir ve tüm maçlara karar verebilir ve hawkshot, oyunda en uzun vizyon veren büyülerden biridir.
r - enchanted crystal arrow : enchanted crystal arrow tüm harita boyunca ateşlenebilir. birincisi, inanılmaz uzun menzilli keskin nişancıları çıkarmanıza izin veriyor, ancak geldiğinde, rakiplerini 3.5 saniyeye kadar sersemletebilir. bu, ashe'nin setini güzel bir şekilde tamamlıyor, ona çoklu cc seçenekleri ve onları bitirmek yerine savaşmaya başlayabilme yeteneği veriyor, adc'ler arasında oldukça nadir bir şey.
adc'ler genellikle benzer bir gruptur ve çok sayıda büyüye dayalı hasar veren jhin veya lucian gibi birkaç tane varken, çoğu basitçe olabildiğince otomatik saldırı yapmak ister. bu, ashe'nin de savaşın arkasına dayanması gerektiği anlamına geliyor, ancak caitlyn'in aksine onları başlatabilir.

düşmanlarınızı dürtmek ve köleleri temizlemek için k'nizi kullanabilirsiniz, ancak zamanın doğru olduğuna karar verdiğinizde, nihai kararınızı verebilirsiniz. bu etkileyici yetenek harita üzerinde tam olarak vurur, ancak ilk düşman hedefine ulaştığında durur, onları sersemletir ve ekibinize ilgisini çekecek birini sunar. savaşmaya başlamak için iyi olsa da, aynı zamanda onları bitirmek için de iyidir - düşmanları boşa vurmaktan korkmayın, şaşkınken onları bitirmenize izin verin.

caitlyn gibi, ashe de muhtemelen ınfinity edge ve runaan'ın kasırgası'nı inşa ediyor olmalıydı, ama şimdi iki farklı tür nesneye odaklanmak istiyorum. yaptığınız hasarın miktarına göre sizi iyileştiren ve the bloodthirster'dan alabileceğiniz lifesteal'i istersiniz. adc'ler ayrıca tanklara zarar vermek için de önemlidir, bu yüzden zırhı parçalayan veya sizden daha sağlıklı olan düşmanlara zarar veren öğeler çok önemlidir. bunu göz önünde bulundurarak, lord dominik'in hürmeti, her iki adc'de de faydalı bir şekilde, her ikisini de yaptığı gibi, çok faydalı bir öğedir.

en iyi league of legends destek şampiyonu
en iyi lol şampiyonu - leona

leona - radiant şafak
leona tartışmasız olarak sadece nautlius tarafından kitine yerleştirilmiş olan cc miktarında en iyi şekilde kullanılabilir, bu da savaşlara başlamada mükemmel olmasını sağlar, ancak adc'sine de bakmakta. kalkanı ayrıca, asgari kişisel riski olan bir savaşa girebildiği anlamına geliyor.
en güçlü büyücü , en güçlü mid herosu, solo da en güçlü herolar, en çok hasar veren hero hangisi gibi soruların cevabı bu makalede. en tank hero, en iyi support
s - daybreak kalkanı : leona kısa bir süre için onları çarpıcı, kalkanıyla bir düşman basar. e ile bir araya geldiğinde, bu leona'ya tek bir hedefi kilitlemenin mükemmel bir yolunu verir, ancak takım arkadaşlarının bir tehditten uzaklaşmasına izin vermek için de kullanabilir.
w - eclipse : leona, kendisine bir kalkan verir ve istatistiklerini yükselterek gelen hasarı azaltır. yine e ile birlikte kullanıldığında, leona'nın çok fazla belaya girmeden kavgaya girmesini sağlar.
e - zenith blade : bir yetenek vuruşu yapan leona, son hedefi vurur ve onları sersemletir. yukarıda bahsedildiği gibi, bu onun kitinin önemli bir parçası ve leona'nın kavga etmesine izin vermenin büyük bir parçası.
r - solar flare : leona, solar flare'ü çağırır, merkezinde çarpıcı düşmanları yakalar ve dışarıdakileri yavaşlatır. savaşlara başlamak, arabaları soymak ve kaçmaklara yardım etmek veya engellemek için haritanın bölgelerini zonlamak için kullanışlı bir araçtır.
leona, tanınmış cc ağır destek markasından geliyor. bu, bir kavgaya katılabileceği anlamına gelir, ancak çok fazla, çok hızlı gitmemeye dikkat etmeniz gerekir. sizi destekleyecek bir ekip olmadan çalışmak, kendinizi çok hızlı bir şekilde öldürmenin kesin yoludur.

ayrıca, bir destek olarak işinizin bir kısmının adc'nize bakmak olduğunu unutmayın, bu nedenle büyük bir katılımın başlangıçta ekibinize fayda sağlayabileceğini bilmek önemlidir, ancak sizi taşımanız için uzun bir yol gösterir. kötü konumlandırılmış ilk düşmana atlamadan önce her zaman ekibinize olan tehdidi değerlendirmeye çalışın.
en güçlü jung herosu
herhangi bir desteğin işinin büyük bir kısmı, ekibinize vizyon sağlamaya yardımcı olmak ve düşmanı reddetmektir. tüm şampiyonlar kontrol ve biblo koğuşlarını alıp yerleştirmeli, ancak destek oynayan herkes en azından bir keşiftaşı ve hextech süpürücüsüne sahip olmalıdır. leona'nın kiti, onu sinirlendirmeni istiyor, bu yüzden demir solari'nin bir madalyonu, aktif olduklarında ona ve yakındaki müttefiklerine bir kalkan sağladıktan sonra istatistiklerini parlatmak için iyidir. ayrıca, bir kalıntı olan kalkan kalkanı'nı oluşturan, sizin ve taşınmanız için sağlık, sürdürülebilirlik ve para sağlayan, bir kalkan yüzü'nü de isteyeceksiniz.

en iyi lol şampiyonu - janna

janna - fırtına'nın öfkesi
janna'nın setinde her şeyden biraz var. iyileştirmeler, kalkanlar, takılma, taklitler, yavaşlatmalar, tutuklamalar ve hatta hız artışları. aslında, sahip olmadığı tek şey sersemletici olmakla birlikte, çok yönlülüğü onu mükemmel bir destek yapıyor, ancak yakalanmamak için özen göstermesi gerekiyor.

s - uluyan gale : janna, hedeflenen yönde hareket eden ve içinden geçtiği tüm düşmanları kıran bir kasırga çağırıyor. bu, bir dövüşe başlamanın iyi olduğu, fakat aynı zamanda aceleci bir geri çekilme için faydalı olduğu anlamına gelir.
zephyr : zephyr, janna'nın düşmanı% 80'e kadar yavaşlatmasına izin vererek müttefiklerin ya kaçmalarını ya da hedefleri kovalamalarını sağlar.
e - fırtınanın gözü : janna, kendisine, müttefiklerine ve hatta müttefik kulelerine zarar veren, ancak aynı zamanda kalkan tutarken saldırı hasarlarını da arttıran bir kalkan verir. bu, özellikle janna'nın kuleleri tutmasına izin verdiğinden, müttefiklerinin onları daha hızlı ele geçirmelerine yardımcı olması için kuşatmalarda özellikle yararlıdır.
r - muson : janna, köklerini satarak etrafındaki geniş bir alanda tüm düşmanları geri aldı. hala ayakta dururken, o bölgedeki müttefikleri de zamanla iyileşir. muson, müttefiklere yardımcı olurken düşmanları engelleyerek takım kavgalarını geri döndürebilen güçlü bir araçtır, ancak janna'nın yanlış pozisyonda olması durumunda risk altında bırakarak, kanallar boyunca hareketsiz durmasını gerektirir.
janna diğer destek okulunu işgal etti. leona'dan daha gevrek, ancak kitinde sunulan çeşitlilik müttefiklerini neredeyse tüm diğer desteklerden daha iyi korumasını sağlıyor. bir taşıma için 'soyma', düşmanların yaklaşırken onlara bakma çabası anlamına gelir ve janna'nın emrindeki çok çeşitli araçlar onu mükemmel kılar.

janna koruyabilir, ancak müttefiklerin düşmanlarını kovalamasına yardım edebilir. aşırı derecede hızlı ve hızını artırırken ekibine doğru ilerliyor. q ve w'si düşmanı izlerinde durduracak yollar sunar ve daha sonra düşmanları daha hızlı düşürmeleri için onlara bir kalkan vererek müttefiki canlandırabilirsin.

league of legends:
league of legends yaması 9.16 - pantheon yeniden işleme ve hextech rammus
league of legends devs nihayet bir dövüş oyunu üzerinde çalıştıklarını onayladı
league of legends hayranları riot’un the twisted treeline’nın vilemaw'ını kurtarmasını istiyor
keşiftaşı ve madalyonu janna'da iyi eşyalardır, ancak janna'ya ekstra yavaşlık veren frost queen's talebine de bakmak isteyebilirsiniz. wisp aether, janna onları iyileştirip koruduğunda müttefiklerine ekstra hasar verdiğinden ve e'ye başka bir buff eklediğinden başka bir seçenektir.

en iyi adc, en güçlü adc,
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat