organik ürünler

en iyi beyin yakan filmler

beyninize oyun oynayacak sonunda "vay anasını" dedirtecek filmler arıyorsanız doğru yerdesiniz. beyin yakan filmler listemde gelmiş geçmiş en ilginç filmler yer almakta. bu filmleri izlerken zihniniz size oyun oynayacak sonu asla tahmin edilmeyen filmlerdir.

mindfuck filmleri arasında birçok yönetmen david lynch, christopher nolan, stanley kubrick, david cronenberg, david fincher, darren aronofsky, martin scorsese ve terry gilliam yer alıyor.

matrix (1999)
dövüş kulübü (1999)
memento (2000) > ( ghajini (2008) - bollywood memento'nun yeniden yapımı)
shutter ısland (2010)
başlangıç ​​(2010)
yıldızlararası (2014)
astar (2004)
manolya (1999)
john malkovich olmak (1999)
kauçuk (2010)
mulholland drive (2001)
dünyadan adam (2007)
bay hiçkimse (2009)
donnie darko (2001)
buradaki cevapların çoğu özellikle 21. yüzyıldan ibaret değil, hem 21. hem de 20. yüzyılları tek tek listeleyeceğim. her şeyden önce, filmlerin zihinlerimizi çeşitli şekillerde sıkıştırabildiğini açıkça belirtmeme izin verin, sadece bükülmüş komplo veya tuhaf sonları olanlar için değil. zihin engelleyici filmler ayrıca sizi felsefi düşündüren ya da herhangi bir büyük arsa bükülmeden yoğun veya rahatsız edici duygusal drama ile zihninizi büyüleyen filmler içermelidir: -

zihninizi karmaşık arazilerden alan filmler:

2015:
ex machina (2015) - yapay bir zeka alanındaki çığır açan bir deneyde, nefes kesen bir kadının yapay zihninin insani niteliklerini değerlendirerek katılmak üzere genç bir programcı seçildi.
terminator genisys (2015) - john connor, sarah connor’ı korumak için zaman içinde kyle reese’i geri gönderiyor, ancak 1984’e geldiğinde hiçbir şey beklediği gibi değildi.

2014:
project almanac (2014) - bir grup genç, bir zaman makinesinin gizli planlarını keşfetti ve bir tane yaptı. ancak, işler kontrolden çıkmaya başlar.
time lapse (2014) - üç arkadaş, geleceğe 24 saat boyunca fotoğraf çeken gizemli bir makine keşfeder ve rahatsız edici ve tehlikeli görüntüler ortaya çıkıncaya kadar kişisel kazanç için kullanmayı düşünür.
öngörü (2014) - zaman harcayan bir temporal ajansın hayatı. son görevinde, zaman içinde kendisini terk etmiş olan bir suçluyu takip etmeli.
yıldızlararası (2014) - bir keşif ekibi, insanlığı sürdürebilecek potansiyel olarak yaşanabilir bir gezegen bulmak için bir solucan deliğinden geçiyor.
gone girl (2014) - eşinin kaybolduğu, yoğun bir medya sirkinin odağı haline geldiğinde, bir adam masum olamayacağından şüphelenildiğinde bir spot ışığı yaktığını görür.
yarının sınırı (2014) - bir subay, kendisini yabancı ırkla yapılan bir savaşta bir zaman döngüsünde yakaladı. aynı acımasız mücadele senaryolarıyla karşı karşıya kaldıkça yetenekleri artıyor ve özel kuvvetler savaşçısı ile olan birlikteliği onu düşmanı yenmek için yaklaştırıyor.
aşkınlık (2014) - bir bilim adamının yapay zekaya yönelik tutkusu, bilinci böyle bir programa yüklendiğinde tehlikeli etkileri üstlenir.
x men geleceğin günleri (2014) - x men, wolverine'i geçmişe umutsuzca sarf ederek, hem insanlar hem de mutantlar için mahkumiyetle sonuçlanan bir olayı engellemek için gönderir.


2013:
frekanslar (2013) - insan koşulları, eylemler, kader tarafından belirlenen ilişkiler, özgür irade veya her ikisinin bir kombinasyonu mu? her halükarda kontrol edemezsek, umursamalı mıyız?
tutarlılık (2013) - bir kuyruklu yıldız, bir kuyruklu yıldızın tepesinden geçerken bir akşam yemeğinde bir parti için toplandığında garip şeyler olmaya başlar.
derinin altında (2013) - gizemli bir kadın iskoçya'da akşam saatlerinde yalnız erkekleri baştan çıkarır. olaylar onu bir keşif sürecine başlatmasına yol açar.
lucia (2013) - uykusuzluktan acı çeken bir adam, arzularını hayallerinde gerçeğe dönüştüren, fantezi ile gerçeklik arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran, bir ilaç satın almaya kandırılır.
her (2013) - yalnız bir yazar, her ihtiyacını karşılamak için tasarlanan yeni satın alınan işletim sistemi ile olası olmayan bir ilişki geliştirir.
trance (2013) - kayıp bir tabloyu kurtarmak için bir grup suçluyla bir hipnoterapistle ortak olan bir sanat müzayedecisi.
oblivion (2013) - dünya'nın kalan kaynaklarını çıkarmak için görevlendirilmiş bir kıdemli görev ve kendisi hakkında ne bildiğini sorgulamaya başlar.
film 43 (2013) - bir dizi birbirine bağlı kısa film, hollywood'un en büyük yıldızlarından bazılarını içeren çılgınca hikaye çizgileri oluştururken, bir yıkıcı yapımcısını takip ediyor.

2012:
güvenlik garantili değil (2012) -
looper (2012) - 2074'te, çete birinden kurtulmak istediğinde, hedef, işe alınmış bir silahın beklediği 30 yıl öncesine gönderilir. bir gün çetenin çetesini öğrenen joe gibi biri, joe'nun gelecekteki benliğini geri alarak 'döngüyü kapatmak' istiyor.
akıntıya karşı renk (2013) - bir erkek ve kadın, yaşlanmayan bir organizmanın yaşam döngüsüne dolaşmış olarak bir araya getirilir. kimlik, enkaz halindeki yaşamın gevşek parçalarını bir araya getirmeye çalışırken yanılsamaya dönüşür.
bulut atlası (2012) - bir insanın katilden bir kahramana şekillendiği ve geçmişte, şimdiki ve gelecekteki bireylerin eylemlerinin birbirlerini nasıl etkilediğinin araştırılması ve nezaket, yüzyıllar boyunca bir devrime ilham vermek için dalgalanıyor .
şimdi beni görüyorsun (2012) - bir fbı ajanı ve bir ınterpol dedektifi, performansları sırasında banka soyguncularını çeken ve izleyicilerini paralarıyla ödüllendiren bir illüzyonist ekibini takip ediyor.
güneyli vahşilerin hayvanları (2012) - sıcak temperli babasının solma sağlığı ve eriyen buzullarıyla yüz yüze gelen, hem tuhaf bayurlar topluluğuna saldıran hem de eski auroch'ları açığa çıkaran buzdolapları, altı yaşındaki hushpuppy cesaret ve sevginin yollarını öğrenmeli.
2011:
kaynak kod (2011) - bilinmeyen bir adamın bedeninde uyanan ve chicago'daki bir banliyö treninin bombardıman uçağını bulma görevinin bir parçası olduğunu keşfeden bir askerde odaklanan bir eylem gerilim filmi.
melancholia (2011) - iki kız kardeş, gergin ilişkilerinin, gizemli yeni bir gezegenin dünya ile çarpışmaya tehdit etmesi nedeniyle zorlandığını görüyor.
kelle avcıları (2011) - başarılı bir kelle avcısı, eski bir paralı askere ait değerli bir tabloyu elde etmek için her şeyi tehlikeye atar.
bilinmeyen (2011) - bir adam komadan uyanır, sadece birinin kimliğini aldığını ve kimsenin (karısının bile) kendisine inanmadığını keşfetmek için. genç bir kadının yardımıyla, kim olduğunu kanıtlamaya çalışır.
uyanık (2011) tv dizisi - izlemeli - bir araba kazasının bir aile üyesinin ölümüne maruz kalmasından sonra, bir polis dedektifi, biri karısıyla diğeri oğluyla olmak üzere iki paralel paralel yaşam sürdürmektedir. onun "gerçekliklerinden" sadece bir rüya mı?
hayat ağacı (2011) - 1956'da waco texas'ta bir ailenin hikayesi. en büyük oğul masumiyet kaybına tanık olur ve ebeveynlerinin çelişen felsefeleriyle mücadele eder.
uyum bürosu (2011) - bir politikacı ile bir balerin arasındaki ilişki, aşıkları ayrı tutan gizemli güçlerden etkilenmektedir.
sucker punch (2011) - genç bir kız, küfürlü üvey babası tarafından kurumsallaştırıldı. başa çıkma stratejisi olarak alternatif bir realiteye geri çekilirken, zihinsel tesisten kaçmasına yardım edecek bir plan öngörüyor.
başka bir dünya (2011) - güneş sisteminde yinelenen bir gezegenin keşfedildiği gecede, hırslı bir genç öğrenci ve trajik bir kazada başarılı bir besteci kesişme yolları.
2010:
shutter ısland (2010) - 1954'te kurulan drama, abd mareşal teddy daniels, hastaneden kaçan suçlu delisi için kaçan ve yakınlarda saklandığı tahmin edilen bir cinayetin ortadan kalktığını araştırıyor.
şeytanı gördüm (2010) - hamile nişanlısı seri katilin en son kurbanı olduğunda, gizli bir ajan intikam peşinde iyi ve kötü arasındaki çizgiyi bulanıklaştırır.
itiraflar (2010) - yas tutan bir annenin psikolojik gerilim filmi, soğuk kanlı avenger'i kızının ölümünden sorumlu olanları geri ödemek için kıvrımlı bir usta plana dönüştü.
tron: legacy (2010) - sanal bir dünya tasarımcısının oğlu babasını aramaya başladı ve babasının tasarladığı dijital dünyanın içinde sona erdi. babasının yaratımının kötüye döndüğünü ve grid'in dijital alanında doğmuş eşsiz bir müttefiki tanıyor.
başlangıç ​​(2010) - teknolojinin insan aklına rüya istilası yoluyla girmek için var olduğu bir dünyada, bugüne kadarki en zor işini yapmayı içeren yüksek yetenekli bir hırsıza kurtuluşta son bir şans verilir.
black swan (2010) - bir balerin "swan lake" de galibiyetini kazanır ve zarif white swan - princess odette'in rolü için mükemmeldir - fakat odile, the black swan gibi daha fazla ve yavaşça aklını kaybeder.
the ghost writer (2010) - eski bir ingiliz başbakanının anılarını tamamlamak için tutulan bir hayaletçi, kendi hayatını tehlikeye sokan sırları açığa çıkardı.
ekler (2010) - ikizler, aile tarihlerini keşfetmek ve annelerinin son isteklerini yerine getirmek için orta doğu'ya yolculuk eder.
2009:
dogtooth (2009) - üç genç, evlerini terk etmeden izole yaşıyor, çünkü aşırı koruyucu ebeveynleri, yalnızca dogtooth düştüklerinde gidebileceklerini söylüyor.
bay hiçkimse (2009) - 20. ve 21. yüzyılın farklı zaman dilimlerini kapsayan bir hikaye. hayal, yaşam hakkında ölüm her şey.
deccal (2009) - yas tutan bir çift, kırılmış kalplerini ve sorunlu evlilikleri tamir etmeyi umarak, ormandaki kabinlerine çekilir. ancak doğa rotasını alır ve işler daha da kötüye gider.
ay (2009) - astronot sam bell, bilgisayardaki gerty ile birlikte çalışan gerty ile birlikte gezegenimizin azaltılmasına yardımcı olan bir kaynağın dünya parsellerine geri gönderdiği ay'daki üç yıllık izinin sonuna doğru kişisel bir karşılaşma yaşadı. güç problemleri.
boşluğa girin (2009) - tokyo’da yaşayan bir amerikan uyuşturucu satıcısı en iyi arkadaşı tarafından ihanete uğradı ve bir uyuşturucu anlaşmasında kötü gitti ölümünün yankılarını gözlemleyen ruhu, yeniden dirilmek istiyor.
zaman yolculuğu hakkında sıkça sorulan sorular (2009) - yerel publarında içki içerken, üç sosyal vurguncu zaman yolculuğu kanamada gezinmeye çalışıyor.
üçgen (2009) - hikaye, atlantik okyanusu'ndaki yat gezisinin yolcuları etrafında dönüyor, gizemli hava koşulları tarafından vurulduğunda, sadece açık denizlerde daha fazla tahriba maruz kalmak için başka bir gemiye atlıyorlar.
zaman yolcusunun karısı (2009) - kendisini istemeden zaman yolculuğuna ve evliliği için yarattığı komplikasyonlara neden olan bir gen ile bir chicago kütüphanecisine dair romantik bir drama.
mürekkep (2009) - mürekkep olarak bilinen gizemli bir yaratık, kabus oluşturmaktan sorumlu doğaüstü varlıklar grubu olan ıncubi'ye katılmak için bir pazarlık çipi olarak kullanma umuduyla bir çocuğun ruhunu çalıyor. izlemeli, benzersiz bir filmden, türünden çok farklı.
suretler (2009) - insanların tecrit altında yaşadığı ve vekil robotlarla etkileşime girdiği fütüristik bir dünyada geçen bir polis, başkalarının vekillerinin cinayetlerini araştırmak için yıllarca evini ilk kez terk etmek zorunda kalıyor.
vatandaşlık yasası (2009) - sinirli bir adam, ailesinin katillerinden birini serbest bıraktıktan sonra, bir yalvarma pazarlığının ardından adaleti kendi ellerine almaya karar verdi. sadece katili değil, bölge savcısını ve anlaşmaya dahil olanları da hedef alıyor.
2008:
bashir ile waltz (2008) - bir israilli film yönetmeni, 1982 lübnan işgalinden kaçan gazileriyle, bu anlaşmazlıktaki hizmet süresi hakkındaki kendi anılarını yeniden inşa etmek üzere röportaj yapıyor.
synecdoche, new yor k (2008) - bir tiyatro yönetmeni, yeni oyununun birparçası olarak bir depoda new york city'ninyaşam boyu bir kopyasını yarattığı için çalışmaları ve yaşamındaki kadınlarla mücadele ediyor.
2007:
timecrimes (2007) - bir adam yanlışlıkla bir zaman makinesine girer ve yaklaşık bir saat içinde zamanda geri gider. kendini bulmak, öngörülemeyen sonuçlara yol açan felaketlerin ilki olacak. zamanda yolculuk en iyilerinden biri paradox, amazing!
dünyadan gelen adam (2007) - film, profesör john oldman'ın eşyalarını kamyonuna koyması ve yeni bir eve taşınmaya hazırlanmasıyla başlıyor. felsefi, izlemelisin
kırılmaz (2007) - yıkıcı bir kazadan sonra kendisi hakkında olağanüstü bir şey öğrenen bir insanın etrafında dönen doğaüstü tonlara sahip bir gerilim gerilim filmi.
sunshine (2007) - uluslararası astronotlardan oluşan bir ekip, 2057'de ölmekte olan güneş'i bir nükleer fisyon bombasıyla yeniden düzenlemek için tehlikeli bir görev için gönderildi.
2006:
uyku bilimi (2006) - hayallerinin ve hayal gücünün içine giren bir adam, fransız bir kadınla sevgiyle vurulur ve dünyasını gösterebileceğini hisseder.
deniz kabuğundaki hayalet: solid state society (2006) - ad 2034. motoko kusanagi'nin 9. bölüm'den ayrılmasından bu yana iki yıl geçti. togusa, atanan personelini önemli ölçüde artıran ekibin yeni lideri.
paprika (2006) - terapistlerin hastalarının rüyasına girmelerini sağlayan bir makine çalındığında, tüm cehennem kopar. sadece genç bir bayan terapist bunu durdurabilir: paprika.
zamanla sıçrayan kız (2006) - genç bir kız, zamanla zıplama yeteneğine sahip olduğunu bulur. yeni temel gücü ile onu kendi yararına kullanmaya çalışıyor, ancak kısa sürede zamanla yapılan müdahalenin bazı rahatsız edici sonuçlara yol açabileceğini görüyor.
karanlık bir tarayıcı (2006) - çok uzak olmayan bir gelecekte gizli bir polis tehlikeli yeni bir ilaca karışır ve sonuç olarak kendi kimliğini kaybetmeye başlar.
prestige (2006) - iki sihirbaz arasındaki rekabet, içlerinden biri en büyük yanılsamayı gerçekleştirdiğinde daha da şiddetlenir.
day watch (2006) - ışığın ve karanlığın güçleri arasındaki savaşta hizmet eden bir adam, kıyameti tükenmekte olan bir olay tarafından neredeyse imha edilen moskova'ya hayatını geri getirebilecek bir cihaza sahip oldu.
şanslı sayı slevin (2006) - yanlış kimlik kimliği örneği, slevin'i şehrin en rakip suç patronlarından ikisi tarafından çizilen bir savaşın ortasına sokar: haham ve patron. slevin, aralıksız dedektif brikowski ve rezil suikastçı goodkat tarafından sürekli gözetim altında tutuluyor ve kendisini almadan önce onları almak için kendi usta arsasını kuluçkalamak zorunda kalıyor.
illüzyonist (2006) - yüzyılın başlarında viyana'da, bir sihirbaz yeteneklerini, sosyal duruşunun çok üstünde bir kadının sevgisini güvence altına almak için kullanır.
çeşme (2006) - bin yıldan fazla ve üç paralel öyküye yayılan çeşme, sevgi, ölüm, maneviyat ve bu dünyadaki varlığımızın kırılganlığının bir hikayesidir.
kurmacadan daha garip (2006) - bir ırs denetçisi aniden kendisini yalnızca duyabildiği bir anlatım konusu bulur: işten, sevgisine, ölümüne kadar tüm yaşamını etkilemeye başlayan anlatım.
tava labirenti (2006) - 1944 falancı ispanya'sında, sadist bir ordunun subayının küçük kızı, ürkütücü fakat büyüleyici bir fantezi dünyasına kaçar.
2005:
ceket (2005) - körfez savaşı gazisi yanlış bir şekilde doktorun deneylerine itiraz ettiği çılgın suçlular için bir akıl hastanesine gönderilir ve hayatı onlardan tamamen etkilenir.
vendetta v (2005) - gelecekteki bir ingiliz zulmünde, gölgeli bir özgürlük savaşçısı genç bir kadının yardımıyla onu devirmeyi planlıyor.
revolver (2005) - kumarbaz jake green, potansiyel olarak ölümcül sonuçları olan bir oyuna girer.
stay (2005) - bu film, hastalarından birinin gerçeklikle ilgili tutkusunu sürdürmeye çalışırken intihar etmesini engelleme psikiyatrının girişimlerine odaklanıyor. hiç böyle bir şey görmemiş olabilirsiniz, iki kez izlemeniz gerekebilir
2004:
kelebek etkisi (2004) - genç bir adam hayatının önemli olaylarının zararlı anılarını engelliyor. büyüdükçe, bu kayıp hatıraları hatırlamanın bir yolunu ve yaşamını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu bulur. izlemeli !
shell masumiyetindeki hayalet (2004) - 2032 yılında, terörle mücadele birimi kamu güvenliği bölüm 9 için bir cyborg dedektifi olan batô, onu öldüren bir kadın robotu - sadece cinsel zevk için yaratılmış - bir olayı araştırıyor sahip.
night watch (2004) - gündüz moskova’da geçen ve gündüz ve gece kontrol eden ilgili güçlerin savaşa girdiği bir fantezi-gerilim filmi.
lekesiz bir zihnin ebedi güneş ışığı (2004) - bir çift, ilişkileri ekşiye döndüğünde birbirlerini hafızalarından silmek için bir prosedürden geçiyor, ancak bu sadece başlamak zorunda olduklarını keşfettiği kayıp sürecidir.
astar (2004) - yaptıkları farklı hata kontrol cihazlarından daha büyük ve daha yenilikçi bir şey olduğunu bilen dört arkadaş / yeni girişimci girişimci, yeni icatları ile boğuşuyor.
makinist (2004) - bir yılda uyumayan bir sanayi işçisi kendi akıl sağlığından şüphe etmeye başlar.
2003:
matrix reloaded (2003) - neo ve asi liderler, 250.000 sonda zion'u keşfedinceye ve onu ve sakinlerini yok edene kadar 72 saat olduğunu tahmin ediyor. bu sırada neo, trinity'yi rüyalarındaki karanlık bir kaderden nasıl kurtarabileceğine karar vermeli.
animatrix (2003) - animatrix, "matrix" evreninin arka planını ve matrix'in yaratılmasına yol açan insan ve makineler arasındaki orijinal savaşı ayrıntılandıran birkaç kısa animasyon filminin bir koleksiyonudur.
iki kız kardeş masalı (2003) - bir aile, aile içindeki ölümlerin trajedileri tarafından perilidir. (bu filmi ilk izlemede alamayacaksınız, iki kez izlemelisiniz ve bu gerçek psikolojik dramanın kalitesini takdir etmek için açıklamasını yapmalısınız).
matrix revolutions (2003) - zion insan kenti, makinelerin büyük işgaline karşı kendini savunuyor, neo savaşa son vermek için savaşırken başka bir cephede savaşırken ajan smith'e de karşı çıkıyor.
paycheck (2003) - bir mühendisin milyonlarca dolar kazanmasını sağlamak için havadar bir fikir gibi görünen şey onu hayatı için kaçar ve neden kovalandığını bir araya getirir.
oldboy (2003) - 15 yıl boyunca kaçırılıp hapsedildikten sonra, oh dae-su, sadece 5 gün içinde avcısı bulması gerektiğini bulmak için serbest bırakıldı. (intikam üçlemesinin 2. filmi, diğerlerini de izleyin)
mistik nehir (2003) - hayatlarını gölgede bırakan bir çocukluk çağı trajedisi ile, üç kız, biri kızını kaybettiğinde bir araya gelir.
kimlik (2003) - kötü bir yağmur fırtınası sırasında ıssız bir nevada motelinde mahsur kaldı, on yabancı, tek tek öldürüldüklerinin farkına vardıklarında onlarla tanışıyor.
2002:
denge (2002) - tüm duygu biçimlerinin yasa dışı olduğu faşist bir gelecekte, yasayı uygulamakla görevli olan bir kişi sistemi devirmek için yükselir.
solaris (2002) - tuhaf bir gezegene dönen izole bir araştırma istasyonunun mürettebatını araştırmak için sorunlu bir psikolog gönderilir.
kahraman (2002) - isimsiz bir savunma subayı, qin kralı tarafından üç savaşçıyı sonlandırma başarısıyla ilgili olarak çağrıldı.
azınlık raporu (2002) - özel bir polis biriminin, suç işlenmeden önce katilleri tutuklayabildiği bir gelecekte, o birimden bir memur gelecekteki bir cinayetle suçlanmaktadır.
cypher (2002) - şüpheci, saygısız bir adam, kendisini casusluk yapan, tehlikeli, yüksek riskli kurumsal casusluk dünyasında casus olarak çalışırken bulur. başının üzerinden hızla geçerken, gizemli bir femme fatale ile birlikte çalışır.
adaptasyon (2002) - lovelorn bir senaryo yazarı susan orlean tarafından orkide hırsızı'nın perdesine uyarlanmaya çalıştığı için çaresiz kalıyor.
2001:
güzel bir zihin (2001) - parlak ama asosyal bir matematikçi kriptografide gizli çalışmaları kabul ettikten sonra, hayatı kabusa dönüşür.
das deneyi (2001) - iki hafta boyunca 20 erkek katılımcı tutsak ve gardiyanları hapishanede oynamak için işe alınır. "mahkumlara" görünüşte hafif kurallara uymak zorundadır ve "gardiyanlara" fiziksel şiddet kullanmadan düzeni sürdürmeleri söylenir.
donnie darko (2001) - sorunlu bir gencin, garip bir kazadan hemen sonra kaçtıktan sonra, bir dizi suç işlemeye zorlayan büyük bir tavşan tavşanı vizyonları ile rahatsız oluyor.
mulholland dr. (2001) - sargının battığı bir araba enkazından sonra mulholland drive bir kadını amnesik kılarken, o ve hollywood'un umut verici bir arayışıyla los angeles'ta hayaller ve gerçekliğin ötesinde bir bükülme girişimi içinde ipuçları ve cevaplar arar. izlemeli !
vanilya gökyüzü (2001) - başarılı bir yayıncı, hayatını yorgun bir sevgili ile geçirdiği trafik kazası sonrasında gerçeküstü bir sırayı alarak bulur.
k-pax (2001) - prot, uzak bir gezegenden olduğunu iddia eden akıl hastanesinde bir hastadır. psikiyatrı ona, sadece kendi açıklamalarından şüphe duymaya başlamak için yardım etmeye çalışır.
uyanma hayatı (2001) - bir adam, çeşitli insanlarla tanışıp, evrenin anlamlarını ve amaçlarını tartışan bir rüyayı karıştırır.
2000:
son hedef (2000) - bir gencin, onun ve arkadaşlarının uçak kazasında ölmekte olan korkunç bir vizyonunu gördükten sonra, kazanın sadece birer birer onları avlamasını engeller. (tüm 5 bölümleri)
memento (2000) - kısa süreli hafıza kaybından acı çeken bir adam, karısını öldürdüğünü düşündüğü adamı avlamak için notlar ve dövmeler kullanır.
frekans (2000) tesadüfi bir çapraz zaman telsiz bağlantısı, baba ile oğlunu 30 yıl boyunca birbirine bağlar. oğul babasının hayatını kurtarmaya çalışır, ancak sonuçları düzeltmelidir.
american psycho (2000) - zengin bir new york yatırım bankacılığı yöneticisi, alternatif psikopatik egosunu meslektaşlarından ve arkadaşlarından gizlice, mantıksız, hayal kırıklığına uğratan fantezilerine daha derinden tırmanırken gizler.
aklınızı saran ama aynı zamanda düşündürücü parseller yaratan filmler:


iletişim (1997)
vahşi doğaya (2007)
asla gitmeme izin verme (2010)
paris'te gece yarısı (2013)
mary ve max (2009)
rahomon (1950)
üçlemeden önce (1995, 2004, 2013)
sis (2007)
eğer sadece (2004)
yalanların icadı (209)
onlar yaşıyor (1988)
monty python serisi
koş lola koş (2002)
sığ mezar (1994)
milyonlar (2002)
pleasantville (1998)şimdi bazı gerçekten iyi old mind-f ***** g klasikleri:
alejandro jodorowsky'nin filmleri - muhtemelen filmlerde görebileceğiniz en tuhaf şey. kutsal dağ (1973), el topo (1970), santa sangre (1989) vb. bunları kendi sorumluluğunuzdadır.
andrei tarkovsky'nin filmleri: stalker (1979), solaris (1972), nostalji (1983), ayna (1975), andrei rublev (1966) vb. [felsefi akıl büküm]
ıngmar bergman'ın filmleri: persona (1966), yaban çilekleri (1957), yedinci mühür (1957), fanny ve alexander (1982), inanç üçlemesi vb. [duygusal zihin büküm]
david lynch'in filmleri: kayıp otoban (1997), blue velvet (1986), eraserhead (1977), mulholland dr. (2001), iç imparatorluğu (2006) vb.
alfred hitchcock'un klasikleri: psycho (1960), vertigo (1958), kuzeybatı tarafından kuzey (1959), spellbound (1945), arka cam (1958), trende yabancılar (1951), halat (1948), cinayet için kadran m ( 1955) vb.
diğer popüler olanları: dövüş kulübü (1999), matrix (1999), on iki maymun (1995), john malkovich (1999), truman şovu (1998), altıncı his (1999), olağan şüpheliler (1995) , vb.
daha az bilinenler: wings of desire (1987), gattaca (1997), 8 1/2 (1963), takip edilme (1998), oyun (1999), primal fear (1996), arlington yolu (1999), total recall (1990), kayıp çocuklar şehri (1995), videodrome (1983), sessiz dünya (1985), pi (1998), komplo teorisi (1997), yüz / kapalı (1997), brezilya (1985), itiraz ( 1965).
yönetmenler: çoğu zaman aklımızı çeviren filmler yapan bazı yönetmenler var. onları ve filmlerini izlemeye başla. onlar:
andrei tarkovsky
ıngmar bergman
david lynch
alejandro jodorowsky
lars von trier
spike jonze
david cronenberg
alfred hitchcock
shane carruth
terry gilliam
richard linklater
stanley kubrick
darren aronofsky
roman polanski
terrence malick
jean-pierre jeunet
fedrico fellini
luis buñuel
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat