en iyi 10 bilim kurgu filmi

en güzel en iyi 10 bilim kurgu filmi nedir diye merak ediyorsanız işte benim kişisel listem. bu liste tamamen benim kendi görüşlerimdir.


yıldızlar arası

benim için bu şimdiye kadar yapılmış en iyi bilim kurgu filmi. film, insanlık için yeni bir ev aramak için solucan deliğinden geçen bir grup astronotu takip ediyor. yıldızlararası, fiziğin inanılmaz dünyasında harika bir yolculuktur. büyük nesneye yakın zaman genişlemesi. daha yüksek boyutlu uzay zaman sürekliliğinde tuzak. solucan deliğinden çıkın. yerçekiminin gizemli özellikleri. burada her şey olur. hans zimmer skoru kelimelerin ötesinde. christopher nolan tarafından yönetildi. yeterince söylendi.

başlangıç

bu film, insan yaratıcılığının gidebileceği en üstte. sadece bu büyüklükteki bir film yalnızca christopher nolan tarafından yapılabilir. hiç hayal etmemiş olabileceğin bir hikaye. bir rüya içindeki bir rüya içindeki rüya. git izle, büyüle ve zihninin sınırlarını zorla.

yazgı

en iyi seyahat filmlerinden biri. onu zaman içinde kaçıran bir suçluyu takip etmesi gereken bir ajanın hikayesi. kovalamaca aşk, kader, kimlik ve zaman yolculuğu tabularının eşsiz, şaşırtıcı ve zihin büken bir keşifine dönüşüyor. bitiş aklını uçuracak. harika sinematografi ve ethan hawke'nin mükemmel oyunculuk.

uyum

bu filmin en eşsiz hikayesi var. bir akşam yemeği partisinde geçen bir kuyruklu yıldızın etkisiyle rahatsız edici bir olaylar zincirini yaşayan bir arkadaş grubunun hikayesi. tamamen bilim-kurgu bükme heyecan verici bir zihindir. sizi ilk kareden diğerine koltuğunuzun kenarında tutar.

marslı

bu film bir zorunluluktur çünkü bu sadece bir bilimkurgu filmi değil. hayatta kalmakla ilgili bir film. mars gezegeninde mahsur kalan bir astronotun (mark watney) hikayesi, mürettebatı bir fırtına nedeniyle ölmüş olduğunu varsaydıktan sonra geride bıraktı ve onun dünyaya yöneldiğine işaret etmenin bir yolunu bulmak için yaratıcılığına güvenmek zorunda kaldı. asgari sarf malzemesiyle yaşadığı zaman da hayatta kalması gerekir.

donnie darko

donnie darko, gerçekten zor düşünmene neden olacak bir film. hikaye çok düşündürücüdür ve aynı zamanda korkutucu. tuhaf bir kazadan kaçtıktan sonra, bir dizi suç işlemek için onu manipüle eden büyük bir tavşan kıyafetli bir adamın vizyonları ile rahatsız olan, sorunlu bir genç çocuk (donnie darko) hakkında.

matris

bu filmi izledikten sonra keanu reeves hayranı oldum. gerçekliğinin gerçek doğası ve kontrolörlerine karşı savaştaki rolüyle ilgili gizemli isyancılardan öğrenen bir bilgisayar korsanının hikayesini takip eder. matrix görsel olarak göz kamaştırıcı ve siber bir macera. mükemmel vizyonu ve mükemmel aksiyonu, onu tüm zamanların en iyi, en yenilikçi ve etkili filmlerinden biri yapar.

bay hiç kimse

film, insan ırkının yarı ölümsüzlüğü kazanmasından sonra dünyadaki son ölümlü olan 118 yaşındaki bir erkek olan nemo kimsenin yaşam öyküsünü anlatıyor. film doğrusal olmayan anlatı ve çok yönlü hipotez tarzını kullanıyor. bu film kolayca göreceğiniz en zarif film ve sizi bu filmin herkesin tadı olmadığı konusunda uyarmalıyım. bu film yaptığımız seçimlerin yaşamlarımıza nasıl karar verdiğinin güzel ve zekice bir ifadesi.

12 maymun

bu filmi izlemeden önce çok iyi olmasını beklemiyordum. ama izledikten sonra şaşırmıştım. bu film, brad pitt ve bruce willis'den sıra dışı oyunculuk ile birlikte, gizemli ve merak uyandıran hikayesi ile sizi tahmin etmeye devam edecektir. hikaye, dünyadaki insan nüfusunun çoğunu yok eden insan yapımı virüs hakkında bilgi toplamak için bir mahkumun geri gönderildiği hastalıktan mahrum gelecekteki bir dünyada geçiyor.

eski machina

yapay zeka'yı betimleyen en iyi bilim kurgu filmlerinden biri. nefes kesici bir insansı aı'in insani niteliklerini değerlendirerek sentetik zekanın çığır açan bir deneyine katılmak için seçilen genç bir programcının öyküsünü takip eder. film.

mansiyonlar-

2001: bir uzay odyssey (1968)
astar (2004)
bıçak koşucusu (1982)
dünyadan adam (2007)
yerçekimi (2013)
şimdilik bu kadar.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat