organik ürünler

einstein söyledikleri kadar akıllı mıydı?

bunu daha önce söyledim, einstein ve büyük olasılıkla mozart (bir çömlekçinin mezarına gömüldüğü ve otopsilerin gerçekleştirilmesi için çok erken olduğu için, dna'nın başına gelmediği için) sadece akıllı değildi, fiziksel olarak olağanüstüydi ve süper insan yetenekleri vardı. beyinlerinde fiziksel farklılıklar.

insanlar bunu ve einstein hakkında şunu söyleyecekler, ancak sonunda, fiziği modern fiziğe tek elle yeniden biçimlendiriyordu, kuantum mekaniğini gerçekten ispatlayan ilk kişiydi (bazı insanların kopenhag yorumunun öncüllerine katılmasa da) şimdi de ciddi yapmaya başlıyoruz). birçoğunun zaman kaybı olduğunu düşünmesine rağmen hayatının çoğunu birleşik alan teorisi için çalışarak geçirdi, ancak yeni toe'ler (her şeyin teorileri) einstein'ın yaklaşımı ile her zamankinden daha fazla kuantum döngü gravürlüğü ile yöneldi.

mozart'ın benzer olduğundan şüpheleniyorum, anekdot olmasına rağmen başının şekli ve büyüklüğü ile duruşması vb. ancak, fiziksel olarak farklı olduğu ve muhtemelen tarihte en müzikal yetenekli biri olduğu inancım. ancak mozart'ın beyninin fiziksel olarak farklı olup olmadığını asla bilemeyeceğiz.

ancak, einstein’dan biliyoruz.

einstein 1955'te öldü ve kısa bir süre sonra patolog thomas harvey beyni korudu ve örnekler ve bölümler yarattı. harvey, olağandışı hiçbir şey tespit edemediğini, yani herhangi bir varyasyonun normal insan beyni aralığında olduğunu söyledi. einstein'ın beyninin tek açık görsel yönü, ortalama yetişkin beyninden biraz daha küçük olmasıydı. mesele 1999'a kadar sandra witelson ve ark. einstein'ın beyninin, çoğu insanın sahip olduğu parietal operculum adı verilen ve beyninin diğer bölgeleri kullanarak telafi ettiği ve biraz genişlediğini öne süren küçük bir kırışıklık olmadığını keşfetti. diğer olağandışı özellikler sonraki denetimlerde açıktı. bu bölgeler, yani alt parietal loblar, görsel imge ve matematiksel düşünce ile ilişkili olduğu bilinmektedir. bulgu, einstein'ın beyninin fiziksel olarak farklı olduğunu; geliştirilmiş.

antropolog dean falk ve florida eyalet üniversitesi'nden meslektaşları tarafından 2013 yılında yeni bir çalışma yayınlandı. fotoğraflardan 14'ü müze koleksiyonundan inceledi. derlemede, ilk defa einstein'ın beyninin beyin korteksinin tüm yüzeyini ortaya çıkarır. bu analiz, oluk ve çıkıntıların desenini ayrıntılı olarak ortaya koydu ve diğer beyinlerde görülenlerle karşılaştırdı. “einstein'ın beyninde, olağanüstü bilişsel yeteneklerinin bir kısmı için nörolojik substratlara katkıda bulunabilecek olağanüstü bir prefrontal korteks var.” falk ve arkadaşları, einstein'ın prefrontal korteksindeki konvolüsyon paterninin fiziksel olarak çoğu insanın beyninden farklı olduğunu öne sürer. bu çalışmanın tüm detayları aşağıda verilmiştir.

“ a açıklama ve yayınlanmamış fotoğrafların ön analiz einstein serebral korteks dean faik, frederick, e. lepore ve adrianne noe tarafından,”. beyin, cilt 136, sayı 4, nisan 2013, sayfa 1304–1327, albert einstein'ın beyin korteksi: yayımlanmamış fotoğrafların açıklaması ve ön analizi

temel olarak, einstein'ın beyni farklıydı ve onun beyni, diğer bölgelerde eksik olarak algıladığı şeyleri aşırı derecede telafi eden gelişmiş bir mekânsal kavramsallık olduğunu düşünüyordu. einstein'ın beyninin hangi alanlarda yetersiz performans gösterdiğini bilmiyoruz, ancak beyin nöroplastisitesinin einstein'ı haline getirdiği dehayı nasıl yaptığını biliyoruz ve birçok dahiden farklı olarak, einstein'ın beyni kesinlikle modern fizikteki en zor problemlerin bir kısmını nasıl çözdüğünü biliyordu.

einstein'ın göreliliği alanında kariyerim olarak çalışıyorum ve mozart'ı zevk için dinliyorum ve her ikisini de yapmakla çok zaman geçirdim. her iki işi hakkında da normal insanların neler yapabileceğini aşacak gibi görünen harika bir şey var. bununla birlikte, dahi, fiziksel olarak normdan farklı bir kişi için zekasını ve yaratıcılığını artıran bir kelime için çok fakirdir ve bu yüzden dahilik uygun gözükmektedir. fiziksel bedenimiz bir şeyler yapma yeteneğimizi etkiler. mesela, stephen hawking, bedeni ve onu kullanamama nedeniyle, kafasında ileri düzey hesaplamalar yapabildi. sadece gelişmiş bir beyni olan bir kişinin entelektüel gücünü hayal edin!

son olarak, gelecekte, beyinlerini daha önce süper insan olarak düşünecek görevleri yerine getirecek şekilde geliştirme yeteneğine sahip olduklarında einstein ve mozart gibi olacağız. ancak einstein ve mozart doğa kazaları ile daha da geliştirilmiştir.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat