organik ürünler

dünyanın en iyi romanları !

romanlar kendini keşfetmenin, beyninizle bedeniniz arasında bir köprü kurmanın en iyi yoludur. roman okumak bir süre sonra dünyanın etrafında uçmak, tarihi tekrar yaşamak, dünyayı bir bilim adamın gözünden görmek ve ya hiç yaşamadığın aşkı hissetmektir. bazen bir kitap çıkar ve hayatınızı değiştirir yeni kararlar alırsını, yeni başlangıçlar yaparsınız, yeni bir insan olursunuz. romanlar bu kadar önemliyken sizler için dünyanın en iyi romanlarının listesini yaptım gelmiş geçmiş en iyi romanları (benim şahsi fikrimdir) bu listede bulabilirsin.


bu uzun bir cevap olacak. sonuna kadar okumanı rica ediyorum. bana göre, tüm zamanların en iyi romanlarından bazıları -

mitoloji / mitolojik kurgu

jaya-devdutt pattanaik
gita-devdutta pattanaik
shiva üçlemesi - amish
illüzyon sarayı - chitra banerjee divakaruni
asura - ananda neelakantan


bunların her biri sizi yalnızca klasik destanlar ve mitolojik öykülerle doldurmakla kalmaz, aynı bakış açısını aynı bakış açısıyla gösterir. feminizm, cinsiyet ayrımcılığı, kadınların güçlendirilmesi, sosyal ayrımcılık vb. gibi günümüz kavramlarını geçmişin hikayeleriyle birleştiriyor. böyle bir kitabı okuma deneyiminin ne kadar yenilikçi ve güzel olduğunu hayal edin! asura utkarsh dwivedi tarafından önerildi

gerilim -

uyumadan önce - sj watson
gone girl - gillian flynn
melekler ve şeytanlar, cehennem, kayıp sembol, dijital kale, aldatma noktası, da vinci kodu - dan brown
shutter ısland, mystic river - dennis lehane ( abhishek tiwari tarafından önerilen )


onların türüne sadık kalarak, bu kefiller son sayfaya ulaşana kadar göz kırpmanıza izin vermiyor. sinir bozucu hikayeler ve gerginlik, komplolar, gizem ve bilgi için açlık sizi kitapların arasında yönlendirir. dolayısıyla, bu kitaplardan herhangi birini ele geçirdiğinizde dikkatli olun, tüm gün cezandan kaçamayacağınız odanıza gelebilirsiniz.

suç kurgu -

sherlock holmes - arthur conan doyle
trendeki kız- paula hawkins
masum - david baldacci
ejderha dövmeli kız - stieg larsson
agatha christie serisi ( vineet aggarwal tarafından önerilmiştir )
baba-mario puzobu romanların sizi yepyeni bir dünyaya götürme gücü var. gerilim ve arsa burguları okuyucuyu tamamen yapıştırılmış halde tutar.

fantezi -

halkaları-jrr tolkien efendisi
harry potter serisi - jk rowling

bunların her ikisi de büyük hareketli görüntülere dönüştüğü için, ikisinin de neden en iyisi oldukları konusunda bir giriş yapmaları gerektiğini sanmıyorum. büyü sihirbazlarından cadılara kadar bu kitapların sayfalarında her şeyi bulabilirsiniz.

klasikler -

rüzgar gibi geçti - margaret mitchell
kolera günlerinde aşk - gabriel garcia marquez
rebecca-daphne du maurier
lolita - vladimir nabokov
bir alaycı kuş öldürmek için - harper lee
iki şehrin masalı - charles dickens ( omkar mule tarafından önerildi )
emma, ​​gurur ve önyargı - jane austen ( sakshi rao tarafından önerildi )
jane eyre - charlotte bronte


sıkıcı, bu roman başlangıçta göründüğü gibi, sonuna kadar sebat ettiğinde, her birinin ne kadar zamansız sanat yapıtının olduğunun farkındasın. geçtiğimiz yaklaşık yirmi yıl önce çeşitli yerlere yerleştirilmiş, bunlar okuyucu ile karşılaştırılamaz bir deneyimin tatlı bir hatırasını bırakmazlar.

kurgu dışı -


güçlü görüşler ve gerçekler bu kitapları oluşturur. sizi şimdiki, geçmiş ve gelecekteki tarih, gerçekler ve devrimler hakkında birçok bilgi ile doldurur.

seriler -

cezaevi günlüğü - jeffrey archer
clifton chronicles - jeffrey archer

jeffrey archer büyülü bir hikaye anlatan. kitaplarının her biri, çoğunlukla ingiltere'de bulunan basit insanlar etrafında dönüyor. bu kitaplarda anında çekici olan nedir? her bölümün son satırında büküm!

kısa hikayeler -

maladies tercümanı - jhumpa lahiri
alışılmamış dünya - jhumpa lahiri
oklarla dolu bir titreşim - jeffrey archer
100 seçilmiş kısa öykü - o henry

bu kitaplar bir kez okumak ya da günlük yatak zamanı hikayesi için iyidir. duygu katmanlarına ve yaşam durumlarına sarılmış olan bu hikayeler, sizi sonsuza dek mermerleşmiş bırakmalarının nedeni olarak insan ilişkilerini etkilemektedir.

romantizm -

güvenli haven-nicholas sparks
scarlet mektubu - nathaniel hawthorne
ps seni seviyorum - cecelia ahern
sevgilim için bir el kitabı - rosalyn d'mello
ör… bükülmüş bir aşk hikayesi - novoneel chakraborty

bu kitapların her biri, en yaygın insani duyguyu güçlendirir, ancak yaşamın farklı yönlerinde. iken safe haven bir türden bir aşk hikayesi, scarlet letter aşık karşılaşılan güçlüklere yoluyla okuyucu alır ör ise gerçekten bükülmüş masalı ps ı love you eşi ve doğru bir ölü kocasının sevgisini potrays aşkım için bir el kitabı bir kadının bitmeyen musings olduğunu. her biri kendi tarzında benzersiz bir aşk hikayesidir.

erotik -

sita'nın laneti - sreemoyee piu kundu
size yasaklandı - sylvia günü
tatlı teslim olma - maya bankaları

fifty shades of gray'in şimdiye kadar yayımlanan en iyi erotik olduğunu düşünüyorsanız, bunlar fikrinizi değiştirmek için biraz daha seksi kitaplar.

tarihsel kurgu -

uçurtma koşucusu - khaled hosseini
bin görkemli güneş - khaled hosseini
kitap hırsızı - markus zusak
batı cephesinde sessizlik - eric maria remarque
gece - elie wiesel ( kullanıcı-13431648508643425233 tarafından önerilir )bu kitapları tarif etmek için kelimeler gerçekten başarısız olur. talibans'ın egemenliğinde yer alan khaled hosseini, romanlarında ezilenlerin kargaşasını araştırırken, the the theif the book , ıı. dünya savaşı'nda on dört yaşındaki bir grubun hayatı hakkında. savaşın ortak insanlar üzerindeki etkilerini anlamanızı sağlarken size tarih hakkında bir fikir veriyorlar.

otobiyografi -

ateşin kanatları - apj abdul kalam
genç bir kızın günlüğü - anne frank
mein kampf - adolf hitler
çan kavanozu-sylvia plath

tüm zamanların en iyi birkaç biyografisi, bu kitapların, insanların tam anlamıyla zıt yaşam tarzlarına sahip olmalarının bir sonucudur. bunların her biri, yazarların yaşamına dair bir fikir veriyor ve neden saygı duyulduğuna / itaat edildiğine / acı çektiğine / sevildiğine veya sevilmediğine dair bir kavrayış ortaya koyuyor .

biyografi -

alan turin-enigma
elon musk - ashlee vance

şimdiye kadar okuduğum en iyi biyografi, bu kitap sizi hitler ve nazizm'in ortadan kaldırılmasında hayati bir rol oynamasına rağmen eşcinsel olduğu için cezalandırılan yetenekli bir matematikçinin yolculuğuna götürüyor.


chintan joshi tarafından önerildi

genç yetişkin kurgu- ( sakshi rao tarafından önerilen )

yıldızlarımızdaki hata - john green
wallflower olmanın püf noktaları - stephen chbosky
sineklerin efendisi - william golding ( sriharsha modukuri tarafından önerilen )

şimdiki zamana, ezgiye, çocuğa yönelik tacizi ve daha fazlasını temel alan iki ezici hikaye. bu kitaplar okunmaya değer.


korku -

tüketici - m. gira

diğer dikkate değer kurgusal

isim - jhumpa lahiri
onbir dakika - paulo coelho
gelincik denizi - amitava ghosh
japon karısı - kunal basu
bachelor of arts, karanlık oda, malgudi günleri, rehber, swami ve arkadaşları- r. k narayan ( vinisha nambiar tarafından önerildi )


geleneksel olmayan ve bir nevi olan bu kitaplar, insanların farklı yaşam alanlarından alışılmadık deneyimlerini anlatıyor. onları okumak, ömrünü korumak için bir deneyimdir!

ilham / spiritual-

sevginin yolu - deepak chopra
uyanış hindistan-swami vivekananda
kafesli kuşun neden şarkı söylediğini-maya angelou
bin adet lambayı aydınlatmak - kuramsal bir bakış - grace f. knoch (önerilen - jaimin mistry )


yukarıdakiler, maneviyat bilgimdeki en iyi kitaplardır. üstün ruhla bağlantı kurmak ve aşkı bulmak ve yaşamın gerçek anlamını bulmak için ihtiyacınız olan her şey.

hepsi bu kadar millet!

daha fazlasını ekleyeceğim, eğer bu cevabın okuyucuları benden isterse.

edıt - kintu'nun önerileri üzerine bunlar birkaç güzel kitap.

dua sevgisi - elizabeth gilbert
simyacı - paulo coelho
ferrari'sini satan keşiş - robin sharma

okuduğunuz için teşekkürler.
diğerlerinin dediği gibi bu özneldir. birkaç kişi moby dick’ten bahsetti , bu da tüm zamanların en sıkıcı romanı olarak gösteriyorum - neden harika olduğunu biliyorum ve birçok kişi onu seviyor. dediğim gibi öznel.

ben şahsen savaş ve barış'ı tercih etsem de, anna kanenina kesinlikle listede yer alıyor .

jane austen'den bir şey - istediğini al, ama geçen hafta 4. veya 5. kez okumayı yeni bitirdiğim gurur ve önyargı'yı gerçekten seviyorum .

dickens tarafından bir şeyler - yine seçilecek çok şey var. en beğendiklerim, karşılıklı arkadaşımız ve bleak hous e, ancak 3 veya 4 kişiden hiçbirinde şikayetçi olmazdım. bazı klinkerler var: yeni başlayanlar için eski merak dükkanı . birçok insan dickens'ı sığ ve belirgin olarak harika bulmuyor, ama ben aynı fikirde değilim.

monte cristo kontu - bunun bir kazan olduğunu biliyorum, ama çok iyi. eğer değilse o zaman çok uzun ama gerçekten iyi bir okuma olan les miz . müzikal bazı iyi şeyleri dışladı.

birkaç kişi dostovesky'yi önerdi. çok daha küçükken dünyanın etrafında döndüğünü sanıyordum. son zamanlarda hem denedim suç ve ceza ve brothers k ikisi de ben bitiremeden. bu görevi zorlaştıran şeylerden biri, tatların gerçekten değişmesidir. 60 yıldan fazla bir zamandır kurgu okudum ve gençken sevdiğim kitaplar artık yapmıyor ve gençken sevmediğim kitaplar (örneğin dickens) şimdi düzenli olarak okuyorum.

20. yüzyıl zor. üzgünüm ama proust tarafından kayıp zamanın araştırılması'na aday göstermem gerekiyor . çok uzun (birkaç ciltte 4000 sayfa olabilir) ve parçalar, uzun kısımlar, sıkıcı olsa da, dil bile mükemmel olma eğilimindedir. bu bir mücadele olabilir, ama bu sadece sonunda iyi bir hikaye değil, son 100 yılın belki de en etkili romanı. ve karakterler gerçekten unutulmaz. birkaç kez okudum ve üçte bir başladım, ama bitireceğimden şüpheliyim. kurgu okumakta çok çalışmak istemediğimde hayatımın bir noktasındayım. ayrıca nasıl ortaya çıktığını biliyorum.

son 125 yıl boyunca pek çok alternatif var, ama kesinlikle faulkner biraz bahsetmeyi hak ediyor. yine, daha küçükken sevdiğim kitaplarının çoğunun temyiz başvurusu artık yok. ama geçenlerde absolom'u, gerçekten zevk aldığım absolom'u yeniden okudum . faulkner'a çok benzeyen modern bir romancı, cormac mccarthy'dir ve bence en büyük yaşayan sanatçı. tüm romanları iyi, ama yaşlılar için yol ve ülke yok , film yüzünden daha popüler olmasına rağmen, kan meridyeni en iyisi . blood meridian şimdiye kadar okuduğum ve hemen okuduğum tek roman. neyse çığlık atmayacağım birileri proust yerine listedeki faulkner'ı istiyor. ulyssesetkili ve etkilidir; birkaç kez okudum, ama sonunda onu iddialı buldum. thomas mann bir haketmeyi hak ediyor - the magic mountain aynı zamanda buddenbrooks ve diğerleri.

bazı koşucular: madam bovery, kırmızı ve siyah , middlemarch , belki hindistan'a geçiş , scarlet mektubu ve daha fazla zaman verdiğimde başkalarını aday gösterebilirim.

düşünülmeyi hak ettiği, ancak ünü almayan olduğunu düşündüğüm iki modern yazar, robertson davies (büyüleyici ve düşündürücü birkaç üçleme) ve anthony powell'ın zamanın müziğine dansı (10 ya da çok kısa roman).

bir kitabı neyin harika yaptığını cevaplayamıyorum. eğlenceli olmalı, ama açıkça harika olmayan kitaplardan hoşlanıyorum - iyi bir gizem beni bütün gece okurken tutacaktır, ancak günün sonunda unutulabilirler . bu entelektüel tatmin edici olmalı, ama daha sonra bilim kurgu, bir sürü alternatif evrenler yaratmak hem çok düşünceli ama aynı zamanda düşündürücü ursula le guin, demek olmasıdır. fakat romanları komploya dayanıyor ve çok az kişi unutulmaz karakterlere sahip. sadece aday gösterdiğim tüm romanların hem harika grafikleri hem de unutulmaz karakterleri olduğunu fark ettim.

ve elbette, yazı iyi olmalı. ancak bu da özneldir. bazı cümleler bir sayfa uzun olduğunda proust harika bir yazı mıdır? agatha christie'nin yazdığı, gizemlerini çekici kılan bir yol değil mi?

agatha christie'nin harika olduğunu düşünüyorsanız, katılmıyorum. romanlarını seviyorum ama yine de en yüksek basamaklara ulaşamıyorlar (bence).

sık sık bu gibi soruları yanıtlamaya direnirim çünkü bence “en iyi” listelerinde ortaya çıkmaya eğilimli kitapları okumaya çalışmaktan hoşlandığınız şeyleri okumaktan daha önemli. sanırım çoğu okuyucular en azından sözde klasiklerden bazılarını deneyeceklerdi ama günün sonunda tartışmak istediğim savaş ve barış için iyi bir gerilim (daniel silva listemin başında) . hiç kimsenin bütün gece (ya da birçok gece) kalmadığını sanmıyorum, çünkü savaş ve huzuru bir kenara koyamadılar ama bir gün ve bir gecenin bir kısmı boyunca silva'yı okuma eğilimindeyim. eğer çavdardaki catcher'ı seviyorsanız , o zaman gidin, ama son zamanlarda yeniden okudum ve çok saçma sapan buldum (ama yaşlı adamlar için yazılmadı)

sanırım başka bir kriter, bir romanı yeniden okumak isteyip istemediğim. bahsettiğim herkes en az iki kere okudum ve çoğu memnuniyetle tekrar okurdum. bazen başka bir austen’den ziyade hemen unutacağım iyi bir gizemi okumak için kendime biraz sıkıldığımı itiraf ediyorum. elizabeth bennett aklımdan ayrılıyor ve bir çeşit arkadaş oldu. ama ne cehennem. herkes istediklerini reddetme ve bu konuda utanmama hakkına sahiptir. bazı kötü romanlar olduğunu söyledi, ama ben oraya gitmeyeceğim.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat