dota oynanış

birbirlerine karşı iki takım karşı karşıya gelir : sentinel ve scourge. sentinel ekibindeki oyuncular haritanın güneybatı köşesinde, scourge ekibinde ise kuzeydoğu köşesindedir. her bir taban, tabanlarına giden ana yolları koruyan kule ve birimlerin minoyn dalgaları ile korunmaktadır. her kaidenin merkezinde "antik", oyunu kazanmak için yıkılması gereken bir yapı vardır.
oyuncu , benzersiz yeteneklere sahip güçlü bir ünite olan bir kahramanı kontrol eder . ın dota , her iki tarafta oyuncuların biri 112 kahramanlarını tercih farklı yetenekleri ve diğer kahramanların üzerinde taktik avantajları ile her. senaryo oldukça ekip odaklı; bir oyuncunun takımı tek başına zafere taşıması zordur. dota beşe karşı beş formatta on oyuncuya izin veriyor.

oyun, bireysel kahramanların güçlendirilmesi etrafında döndüğü için, çoğu geleneksel gerçek zamanlı strateji oyununun aksine, kaynak yönetimi ve taban oluşturma üzerinde durulması gerekmez . bilgisayar kontrollü veya nötr birimleri öldürmek, oyuncu deneyim puanlarını kazanır ; yeterli tecrübe birikimi olduğunda oyuncu seviye kazanır. seviye yükseltmek kahramanın tokluğunu ve verdikleri hasarı arttırır ve oyuncuların büyülerini veya becerilerini geliştirmelerini sağlar. tecrübe birikimine ek olarak, oyuncular tek bir altın kaynağını da yönetiyorlar. warcraft ııı'ün tipik kaynak toplanmasısavaş odaklı bir para sistemi ile değiştirilir; küçük bir periyodik gelire ek olarak, kahramanlar düşman birimleri, üs yapılarını ve düşman kahramanlarını öldürerek veya yok ederek altın kazanırlar. bu, “son vuruş” adı verilen bir tekniğe vurgu yaptı; bu, “vuruş noktaları bir vuruşla öldürecek kadar düşük” olduğunda oyuncu düşman bir birime saldırdığında. altın kullanarak oyuncular kahramanlarını güçlendirmek ve yeteneklerini kazanmak için eşyalar alıyorlar; daha güçlü öğeler oluşturmak için bazı öğeler tariflerle birleştirilebilir. birinin kahramanına uygun eşyaları almak, modun önemli bir taktiksel unsurudur.
dota , maçın başında oyun sahibi tarafından seçilen çeşitli oyun modları sunar. oyun modları, senaryonun zorluğunun yanı sıra oyuncuların kahramanlarını seçip seçemeyeceklerini veya rastgele atandıklarını belirler. birçok oyun modu birleştirilerek daha esnek seçenekler elde edilebilir.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat