organik ürünler

dota 2 nedir, nasıl oynanır ?

dota 2, beş oyuncudan oluşan iki ekibin , "eski" olarak bilinen muhalif takımın savunduğu geniş bir yapıyı toplu olarak yok etmek için kendi yarlarını savunmak için rekabet ettiği çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası (moba) video oyunudur . olduğu gibi ancients savunma , oyun standart üzerinden kontrol edilir , gerçek zamanlı strateji kontrolleri ve tek üzerinde sunulan haritada bir yer üç boyutlu izometrik bakış açısı. on oyuncu her biri oyunun 117 oynanabilir karakterinden birini kontrol ediyor “her biri kendi tasarımı, güçlü ve zayıf yönleri olan“ kahramanlar ”olarak bilinir. kahramanlar , çekirdek ve destek olarak bilinen iki ana role bölünmüştür. aynı zamanda "taşır" olarak adlandırılan çekirdekler, her maça zayıf ve savunmasız olarak başlar, ancak oyunda daha güçlü hale gelebilir, böylece takımlarını zafere taşıyabilir. destekler genellikle ağır hasar veren yeteneklerden yoksundur; bunun yerine, şifa ve diğer meraklıları sağlamak gibi, taşıyıcıları için yardım sağlayan daha fazla işlevselliğe ve faydalı olanlara sahiptir. oyuncular, oyun öncesi bir taslak aşamasında, potansiyel stratejilerini ve kahraman eşleşmelerini takım arkadaşlarıyla tartışabilecekleri kahramanlarını seçerler. kahramanlar hazırlık havuzundan çıkarıldı ve seçildikten sonra diğer tüm oyuncular için kullanılamaz hale geldi ve hazırlık aşaması bittiğinde değiştirilemez.

tüm kahramanlar, güçlü yeteneklerin yanı sıra, temel bir hasar verici saldırıya sahiptir . her kahramanın, her biri benzersiz olan ve en önemli dövüş yöntemi olan en az dört yeteneği vardır. kahramanlar her oyuna bir tecrübe seviyesi ile başlar , sadece yeteneklerinden birine ulaşabilir, ancak oyun boyunca maksimum 25 seviyeye kadar seviye oynayabilir ve daha güçlü hale gelebilir. bir kahraman bir deneyim düzeyini kazanır zaman, oyuncu yeteneklerini başka kilidini açmak veya zaten öğrenmiş birini iyileştirmek edebiliyor. her kahraman için en güçlü yetenek, kullanmak için altı deneyim seviyesine sahip olmalarını gerektiren "nihai" olarak bilinir. olmaktan yeteneklerini önlemek için sonuç olmadan kullanılabilir , bir sihirli sistem oyunda mevcut. bir yeteneğin harekete geçirilmesi, bir kahramana zaman içinde yavaş yavaş yenilenen bazı " mana puanlarından " gelir. bir yeteneğin kullanılması, bir zamanlayıcı sıfıra kadar geri sayılana kadar kabiliyetin bir daha kullanılamayacağı bir soğuma aşamasına girmesine neden olacaktır . tüm kahramanların üç özelliği vardır : sağlık noktalarını etkileyen güç, zeka ve çeviklik, sırasıyla mana noktaları ve saldırı hızı. her kahramanın, üçünde bir birincil özelliği vardır, bu da arttırıldığında yeteneksiz temel hasara yol açar. kahramanlar ayrıca, oyuncuların kahramanlarını nasıl geliştirecekleri konusunda daha fazla seçime izin veren "yetenek ağaçları" olarak bilinen bir yetenek artırma sistemine de sahiptir. eğer bir kahramanın sağlık puanları tükenir ve ölürse, yeniden doğmuş bir zamanlayıcı sıfıra kadar geri sayılana kadar aktif oyundan çıkarılır, burada daha sonra kendi tabanlarında yeniden şekillendirilirler.

radiant ve dire olarak bilinen iki takım, haritanın karşı köşelerinde, geçilebilir bir nehir tarafından ikiye bölünmüş ve "yollar" olarak adlandırılan üç yolla birbirine bağlanmış takviye edilmiş üsleri işgal ediyor. [1] [2] şeritler görüş alanına giren rakip birimlere saldıran savunma kuleleri ile korunuyor . [2] " sürünme " adı verilen ve bilgisayar kontrollü yaratıkların oluşturduğu küçük bir grup , şerit boyunca önceden tanımlanmış yolları dolaşır ve karşıt kahramanlara, sürüngenlere ve binalara saldırmaya çalışır. [2] [11] [6]sürüngenler, oyun boyunca periyodik olarak her bir şeritte bulunan ve ekibin üsleri içerisinde yer alan "barakalar" adı verilen iki binadan oluşan gruplar halinde ortaya çıkar. [2] [12] [6] harita ayrıca savaş sisindeki her iki takım için de kalıcı olarak kaplandı ; bu, bir takımın rakip takımın kahramanlarını görmesini engelliyor ve doğrudan kendilerine veya müttefik bir birime bakmadıklarında sürünüyor. harita ayrıca bazı kahraman yetenekleri ve diğer oyun mekaniğinin de döngünün zamanına bağlı olarak değiştirildiği bir gündüz döngüsü sunuyor. [5]ayrıca haritada mevcut olan ve her iki takıma da düşman olan ve “kamp” olarak bilinen haritada işaretli konumlarda bulunan “tarafsız sürünmeler”. kamplar, haritanın her iki tarafının da bulunduğu "orman" olarak bilinen şeritlerin arasındaki bölgede yer almaktadır. [13] [6] nötr sürünmeler kışkırtılmadıkça saldırı yapmaz ve öldürüldüğünde zaman içinde yeniden dirilir. en güçlü nötral sürünme, takımın elinde tutan kahraman öldürülürse bir defalık dirilişe izin verenler gibi özel eşyalar elde etmek için mağlup edilebilecek benzersiz bir patron olan "roshan" olarak adlandırılır . [2] [14] [6] roshan öldürüldükten on dakika sonra yeniden ayağa kalkacak,[14] her iki dakikada bir harita üzerinde belirli konumlarda ortaya çıkan özel eşyalar olan "runes", kahramanlaratoplandıklarındaçeşitli geçici, ancak güçlü güçlendirmeler sunuyor . [5] [6]

oyun sırasında yeteneklerin güçlenmesinin yanı sıra, oyuncular harita üzerinde kendi özel yeteneklerini sağlayan dükkanlar adı verilen konumlardaki eşyaları da satın alabilirler. [2] [14] [15] [6] öğeler belirli kahramanlarla sınırlı değildir ve herkes tarafından satın alınabilir. bir eşyayı elde etmek için, oyuncular harita üzerinde bulunan ve öncelikle düşman kahramanlarını öldürerek, düşman yapılarını tahrip ederek ve sürünenleri öldürerek elde edilen ve " çiftçilik " olarak adlandırılan bir eylemle elde edilen altınla para alabilmelidir. . [2] [11] [5] sadece öldürme darbesini bir sürüngeye indiren kahraman ondan altın alır, " son vuruş " denilen bir hareket"ama bir düşman kahramanı kendilerine yakın öldüğünde tüm müttefikler altın payını alırlar. [3] [11] oyuncular ayrıca müttefik birimleri ve yapıları son vuruşlarına vurarak" reddedebilir "ve bu da rakiplerinin dolmasını önler. onlardan tecrübe. [11] [14] altın, takım arkadaşları arasında paylaşılamaz, her oyuncu kendi bağımsız deposuna sahipken, oyuncular da bir maç boyunca sürekli fakat küçük bir altın akışı alırlar. [16] [5 ] ]oyunda, çoğunlukla kahraman seçimini yapma şeklini değiştiren çoklu oyun türleri var; örnekler arasında, kahraman seçiminde hiçbir kısıtlama bulunmayan "tüm seçim", her oyuncuya rastgele bir kahraman atanan "tüm rastgele", "kaptan modu", her takımdaki tek bir oyuncunun tüm takımı için kahramanları seçtiği ve öncelikle profesyonel oyun için kullanılır ve daha fazla altın ve deneyim kazancı, daha zayıf kuleler ve daha hızlı yeniden doğma süreleri olan all pick'ın hızlandırılmış bir versiyonu olan "turbo" . [17] [18] [19] eşleşmeler genellikle 30 dakika veya daha fazla sürse de, her ikisi de eskiler ayakta kaldıkça teorik olarak sonsuza dek sürebilirler. [6] [20] kaptan modu oyunlarında ek "kaybedilme özelliği oyunları erken bitirmek için kullanılabilir. [21]

dota 2 , zaman zaman oyunculara oyunun standart kurallarına uymayan alternatif oyun modları sunan sınırlı süreli etkinlikler de sunar . [22] bunlardan bazıları dahil cadılar bayramı , diretide olayı -temalı [23] noel , frostivus olayı -temalı [24] ve gelişi kutlandı yeni bloom festivali, bahar . [25] diğer özel oyun modları da on-versus-on modu dahil olmak valve tarafından yaratılmış, [26] bir cadılar bayramı temalı yakalama noktası modu "colosseum", [27] bir savaş arena modu "overthrow", [28 ]hikaye güdümlü işbirliğine dayalı bir kampanya modu olan "siltbreaker", [29] ve "underhollow", bir savaş royası modu. [30] 2015 yılında kaynak 2 motora hareket de sahip daha popüler olanlarla, topluluk tarafından oluşturulan oyun modları için izin verir "arcade" özelliği eklendi, adanmış sunucu valve tarafından barındırma. [31] [32] dota auto chess olarak bilinen popüler bir örnek, nisan 2019’a kadar yedi milyonun üzerinde oyun abonesine sahipti. popülerliği nedeniyle valve, bağımsız bir sürümde doğrudan işbirliğini tartışmak için modun geliştiricileri, çin merkezli drodo studio ile bir araya geldi. ancak, iki şirket bir anlaşmaya varamadılar, ikisi de kendi oyunlarını geliştirmenin kendi yararları olduğunu belirtti. valve'ın sürümü, dota underlords , dota ayarını kullanmaya devam ederken , drodo'nun oyunu olan auto chess , dota 2 varlıklarını kullanmadan geliştirildi .
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat