organik ürünler

çinliler neden köpek yerler ?

bu cevap, köpekleri yiyen çinli bir kişinin bakış açısından verilmiştir. bu cevap ile çinlilerin neden köpekleri yediğini anlayabilirsiniz.

her şeyden önce, ahlaki duyguların rasyonel olmadığını anlamanız gerekir.

örneğin, eğer bir insan bilimci hastası, 20'lik dişinden hücreler alırsa ve bir laboratuvarda yapay insan eti yetiştirmek için kullanırsa. ve yemeye karar verirse bu etik olur mu ?

ilk bağırsak tepkimemiz bu eti kabul eder. ve evrensel anlamda insan eti yemenin çok yanlış olduğunu biliyoruz.

ama tam olarak suç nedir? bu et bir insan dişinin dna'sından yaratılmış ve bir laboratuvarda büyütülmüştür. kimse zarar görmemiştir o zaman bu etik midir ?

bundan kaçınmamızın nedeni, sadece yamyam olmak ve kendimizi yiyecek olarak görmek istemememizdir. ancak bunun arkasında pratik bir rasyonellik yoktur. sadece psikolojik itirazlar vardır.

yenilen köpekler, batılılarına evcil hayvanlarını hatırlatıyor. ve elbette onu yiyecek olarak görmek istemiyorlar. ama gerçek şu ki, bu senin evcil hayvanın değil. kimsenin evcil hayvanı değil. olmamasından daha büyük olasılıkla, tamamen hayvancılık içi yetiştirilebilir.

keçilerin kesilip pazarda satıldığını bilerek onlar için ağlıyor musunuz? onlar da sevimli hayvanlar.

eskiden çok açgözlü olan bir keçi vardı. elimde hemen hemen her şeyi yerdi. babam domuz çöreği pişirdiğinde, bizimle birlikte domuz çöreğine bakardı. ve gülecektik çünkü yüzü o kadar komikti ki, çörekler üzerinde tam bir odaklanmaya bakıyordu. gerçekten yemek istedi. genelde ona domuz ekmeğimin bir kısmını verdim.

garip olan şey ona hayran olmamdı. mahallemdeki tek keçi oydu ve babam bana bizim bekçi hayvanımız olduğunu söyledi. sadece küçük bir çocuk olduğum için, yüzeysel olarak yenmeyeceğine söz verdi. öyleyse asıl soru, katlettiğinde ağladığında ağladım mı?

buna cevap vermeden önce, size toplumun temel bir gerçeğini anlatmak istiyorum.

insanlar 15 bini aşkın süredir hayvan yetiştirmektedir. hayvanlarına bağlanırlarsa, sonunda onları asla yiyemezlerdi. ahlaki yapımızın bir kısmı da hayvanlarını katletmekten suçlu hissetmemek. gerçek şu ki, biz zaten canavarız.

ama biz kendimize karşı canavar olduğumuz kişilere seçici olmayı seçiyoruz. keçim evcil hayvan değildi. ama ailem bana bunu asla söylemedi. onunla oynamama izin verdiler. ve onu öldürdüklerinde şok oldum. demek istediğim sadece 6 yaşındaydım. o kadar ağladım ki, temelde benim köpeğime eşdeğerdi.

~~

gerçek şu ki, belirli bir hayvanı görmek için nasıl büyüdüğünüz, onun nasıl katledildiğini kabul etmektir. batı zihninde. genç yaşta inek, domuz, koyun vb. kesimlerinizi kabul ettiniz.

sizler de onlar için canavarsınız çünkü onları hayvanınız olarak belirlediniz. aynı şeyi köpeklere de yapmazsınız çünkü onları yemeye gerek yoktur. onlar sadece evcil hayvanların.

~~

insan ahlakı şaşırtıcı derecede evrenseldir. bahse girerim çoğunuz batılılar domuzların lezzetli olduğu kültürel kabulden dolayı büyüdünüz. domuz pastırmasını ve domuz pastırmasını seviyorsun. küçük yaşlardan itibaren domuzların yemek olduğunu kabul ettin. hiç evcil hayvan olarak sahip olmadın.

ama önemli nedenlerden biri, bir nedenden ötürü evcil hayvan olarak domuz yemeye karar verdi. onun domuzunu yemezsin. ama domuz eti yemekten seni durdurur mu? domuzu sevmiş olsan bile, domuz etmekten vazgeçmeyeceğini zaten kabul ettin.

bugün çin'deki mevcut durum budur.

bazı çinliler bu düşüncenin altında büyüdü. daha önce hiç bir köpeğe sahip olmadılar, ancak çok fazla büyüyen köpeği yerdi. sonra bir evcil köpek alırlar, ancak şok edici bir şekilde pazardan köpek eti satın almayı durduramazlar. anlıyorsun. farklı ortamlarda yetiştirildiler.

fakat hepsinin batılılarla aynı evrensel insan mantıksız ahlakı var. bir zamanlar bir hayvanı hayvancılık olarak kabul ettiler ve onu yiyerek büyüdüler, yardım edemezler ama onu yiyecek olarak görürler. güney pasifik adalarında, bazı çocuklar tarantula örümceklerini yiyecek olarak görerek büyüdü ve diğer insanların yaptığı karışıklığı anlamadı.

yemek yiyemediğim tek et keçidir. daha çok ahlaki bir direniş ve iradeli bir seçimdir, çünkü hala birleşme ve çözülmemiş itme tepkisi vardır. didi keçiyi arkadaşım olarak görerek büyüdüm. ama aynı zamanda köpek eti yiyerek büyüdüm, çünkü ucuz, taze ve onları yemek normaldi.

^^

son zamanlarda köpek parklarında bir artış ve daha fazla köpek mülkiyeti olmuştur. aslında bunu telefonuma köpek dostu bir parkta yazıyorum . sahiplerin bir kısmı köpeklerini şiddetle koruyor ve köpek eti restoranlarına karşı toplandıklarını duymuşlar. sanırım bazılarının kapanmasının nedeni bu.

bununla ilgili karışık hislerim var. köpek festivalinde olduğu gibi kasaplandığında köpeklerin zalim ve insanlık dışı muamelelerine katılmıyorum .. ama bir kasap hızlı bir şekilde hızlı bir ölüm yaparsa, başkalarına ne yiyebileceklerini söyleme hakkına sahip olduklarını sanmıyorum. .

bugünlerde düzenli olarak yemiyorum çünkü ailem bana yemek yapmayı gerçekten öğretmedi. domuz eti ve tavuktan farklı olarak, süpermarketlerde veya ana yemeklerde satılmazlar.

ama bu cevap seni eerk edebilir. dogru bir sichuan yahni sosu yahnisi ile dolandiginda en lezzetli etlerden biridir. insanlar hala ekstra mil gitmeye isteklidirler, çünkü vazgeçemezler. kızartılmış domuz etinden ya da haşlanmış tavuktan vazgeçmek gibi. eğer köpek etini hiç denememişseniz, büyük zamanınızı kaçırıyorsunuz. üzgünüm, bu cevap seni kusmak istiyor ama köpekler ineklere benzemiyor. etrafta koşarlar ve mini damak tadına benzerler. eğer haşlanmış geyik eti daha önce denediysen, neden bahsettiğimi biliyorsun.

haşlanmış geyik eti, lezzetli ve sulu sulu ağız sulandırıcı lezzet bakımından çok zengindir. bir gurme kuzu düşer sulu biftek pirzola sanki kemiği. türü. bazı insanlar, hayvan kasaplandığında korktuğu zaman daha da zevkli olduğunu söylüyor. bence bu sadist ama asla denemedim. köpek eti lezzet bakımından benzersizdir, ancak sazan gibi, nasıl doğru pişirileceğini bilmeniz gerekir.

tecrübeme göre, en iyisi soslu yahni sosunu ya da kabartma tozu ile pişirmek. hala ailemle yaşadığım zaman tarifleri öğrenemediğim için pişmanlık duyuyorum. diğer yöntemler oldukça yağsız bir et olduğundan kuru ve sarımlı olma eğilimindedir.

ancak batılılar köpeğe bakar ve sadece evcil hayvan görürler. tadına neye benzediklerini bile bilmiyorlar. bazı çinliler farklıdır ve lezzetli yemeklerden hoşlanırlar. sanırım “bazı” çinliler sadece sizinkinden farklı bir dünyada yaşıyorlar. ama ben tüm çinceleri temsil etmiyorum artı günümüzde çoğumuzun düzenli yemek yediğini düşünmek doğru değil.

sonuç olarak çinlilerin köpek eti yemesini ile diğer insanların diğer hayvanları yemesi arasında ki fark nedir sizce ?.
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat