Bitcoin’e Akın Ediyorlar !

Bitcoin’e Akın Ediyorlar !

Alt Coinler Bitcoin Haberler
Ocak 8, 2021 tarafından admin
31
LONDRA – Bitcoin’in rekor kıran rallisi, kripto para piyasasında perakende yatırım ilgisinde bir artışa yol açtı. Coinbase ve Binance gibi kripto borsaları ve Revolut ve eToro gibi çevrimiçi ticaret platformları, yeni yatırımcılar piyasadaki bazı vahşi kazançları yakalamak için yarışırken son zamanlarda faaliyette bir artış gördü. Kripto yatırım şirketi BlockTower Capital’in ortağı Michael Bucella, “Perakende katılımının arttığını gösteren
btcimage

LONDRA – Bitcoin’in rekor kıran rallisi, kripto para piyasasında perakende yatırım ilgisinde bir artışa yol açtı.

Coinbase ve Binance gibi kripto borsaları ve Revolut ve eToro gibi çevrimiçi ticaret platformları, yeni yatırımcılar piyasadaki bazı vahşi kazançları yakalamak için yarışırken son zamanlarda faaliyette bir artış gördü.

Kripto yatırım şirketi BlockTower Capital’in ortağı Michael Bucella, “Perakende katılımının arttığını gösteren piyasa verileri kesinlikle var” dedi.

“Bu, ‘altcoin’lerdeki son artışa’ ’- bitcoin’in ardından gelen diğer dijital tokenlere – ve perakende platformlarındaki hacimlerin artmasına ve aynı zamanda geçmişte daha perakende odaklı olan kripto-yerel borsalara yansımıştır. 

Bitcoin boğaları, kripto para biriminin son rallisinin, ertesi yıl 3.122 dolara kadar düşmeden önce fiyatının 20.000 dolara yakın yükseldiğini gören 2017 sonundaki balondan farklı olduğunu iddia ediyor. Ana fark, diyorlar ki, kurumsal yatırımcılar bu sefer fiyat artışlarını yönlendiriyor.

 

Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi bir dizi ünlü yatırımcı, geçen yıl kripto para birimine inananlar olarak ortaya çıktı, İngiliz varlık yönetimi şirketi Ruffer ise portföyüne 550 milyon £ (747 milyon $) bitcoin ekledi .

Bununla birlikte, bitcoin’i içsel değeri olmayan spekülatif bir varlık ve bir  noktada patlaması muhtemel bir piyasa balonu olarak gören Amerikalı borsacı Peter Schiff ve ekonomist Nouriel Roubini gibi şüpheciler var  .

Buna rağmen, aksiyonu kaçırmak istemeyen perakende yatırımcıların talebinde keskin bir artış olduğuna dair işaretler var. Perakende spekülasyonunun, Bitcoin’in 2017 rallisinde büyük bir faktör olduğu düşünüldüğünden, bunun son kripto piyasası döngüsü için önemli etkileri olabilir.

Volatilite bekleyin

Google trend verileri, bitcoin için web aramalarının ay başında keskin bir şekilde arttığını gösteriyor ve bazı piyasa izleyicilerine Bitcoin fiyatındaki paralel artışı ve Aralık 2017′de kripto para aramalarını hatırlatıyor. Bitcoin aramaları, iki yıldan uzun süredir yapılan aramalarda ancak önce.

Güzelleşmek logosu

Tüm cryptocurrencies toplam piyasa değeri 1 trilyon $ aştı , Perşembe günü ilk kez Bitcoin en son performansından küçük bir bölümü yardımcı oldu. Yine Perşembe günü ilk kez 40.000 doları aşan Bitcoin, 700 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyanın en değerli dijital madeni parasıdır.

Bu arada, çevrimiçi yatırım platformları, kayıtlarda ve ticaret hacimlerinde bir artış görüyor. Örneğin EToro, 4 Ocak’ta bir önceki yıla göre% 61 daha fazla benzersiz Bitcoin sahibi ve bir başka sanal para birimi olan% 49 daha fazla benzersiz ether sahibine sahipti.

EToro’da piyasa analisti Simon Peters, CNBC’ye verdiği demeçte, “Gördüğümüz kazanımlardan sonra doğal olan volatilite olacak, ancak uzun vadeli eğilim açık” dedi. “Kripto ana akıma doğru ilerliyor ve her geçen gün daha fazla yatırımcı riske giriyor.”

Revolut, bitcoin yeni zirvelere yükselirken, son 30 gün içinde 300.000 yeni kripto para birimi müşterisi kaydettiğini söyledi. Bitcoin, son iki haftada platformdaki en popüler dijital para birimi oldu, onu XRP ve eter izledi.

Ether , litecoin ve bitcoin cash gibi altcoin fiyatları geçen hafta önemli ölçüde yükseldi. Genellikle Bitcoin için güç zamanlarında toplanırlar – örneğin, Pazartesi günü Ether, Şubat 2018′den bu yana ilk kez 1.000 doları aştı.

Bucella, altcoinlerdeki son kazanımların “büyük ölçüde son perakende katılımından kaynaklandığını”, “bitcoin’deki baskın oyuncuların kurumsal olduğunu” iddia etti.

CryptoCompare’den alınan verilere göre, kripto para birimi alım satım hacmi Pazar günü 68,3 milyar dolarlık günlük rekora yükseldi. Bu, günlük hacimlerin 27,8 milyar dolara ulaştığı Aralık ayında 2017 boğa koşusunun zirvesini gölgede bıraktı.

Genel kabullenme?

Birçok kripto yatırımcısı, bitcoin’in potansiyel bir güvenli liman varlığı ve enflasyona karşı bir koruma olan “dijital altına” benzediğini söylüyor. JPMorgan’daki stratejistler, kısa süre önce, “alternatif” bir para birimi olarak altınla rekabet etmeye başladığını iddia ederek, bitcoin için 146.000 $ ’lık yüksek bir uzun vadeli fiyat hedefi belirlediler.

Add a comment