Bitcoin’e 182 Milyon Dolar Yatırım

Bitcoin’e 182 Milyon Dolar Yatırım

Bitcoin Haberler
Aralık 29, 2020 tarafından admin
12
CoinDesk ile yakında çıkacak olan Bitcoin fonu hakkında paylaşılan bir yatırımcı broşürüne göre, Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital yatırım firması 182 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı. CoinDesk’in bildirdiğine göre , 21 Aralık’ta dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu belgelerine göre, yönetiminde 9.3 milyar doları bulunan firma Ocak ayında “SkyBridge Bitcoin Fund LP” i başlatıyor . Bitcoin (BTC, +% 0,53) fon etmiştir zaten yatırım Bitcoin içinde 25 milyon
Bitcoin Mining Concept. 3D illustration

CoinDesk ile yakında çıkacak olan Bitcoin fonu hakkında paylaşılan bir yatırımcı broşürüne göre, Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital yatırım firması 182 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptı.

CoinDesk’in bildirdiğine göre , 21 Aralık’ta dosyalanan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu belgelerine göre, yönetiminde 9.3 milyar doları bulunan firma Ocak ayında “SkyBridge Bitcoin Fund LP” i başlatıyor .

Bitcoin (BTC, +% 0,53) fon etmiştir zaten yatırım Bitcoin içinde 25 milyon $. Yeni fon, 4 Ocak’tan itibaren en az 50.000 $ yatıran dış yatırımcılara açılacak.

Scaramucci’nin fon yatırımı, son haftalarda kripto fiyatını 20.000 $ ‘ın üzerine çıkaran bir trend olan bitcoin kervanına atlayan bir başka geleneksel yatırım firması.

SkyBridge: ‘Bitcoin dijital altındır’

Firma, Bitcoin fonunu tanıtan broşüründe, bitcoin’in yatırımcılara cazibesini ortaya koydu.

“Bitcoin dijital altındır” yazıyor. “Altın olmak altından daha iyidir.”

Broşürde, son yıllarda çekici arz ve talep dinamikleri ile daha az riskli hale gelen Bitcoin, yükselen bir varlık sınıfı olduğunu söylüyor. Bitcoin’in artan perakende ve kurumsal benimseme gördüğünü ve ağ etkileri yoluyla değer sağladığını belirtiyor. Buna ek olarak, belge, “altın, emlak, sanat ve Bitcoin gibi kıt varlıklara” yerleştirilen prime katkıda bulunan düşük faiz oranlarını ve “eşi görülmemiş para basımını” gösteriyor.

Broşürün bir sayfası, BlackRock gibi firmaların ve Citibank ve JP Morgan gibi bankaların yöneticilerinden alıntılar içeren “Bitcoin saygınlığı: Wall Street, bitcoin’i kucaklıyor” u vurguluyor.

Broşüre göre SkyBridge, hedge fonlarının, halka açık şirket hazinelerinin, sigorta şirketlerinin, emeklilik fonlarının ve bankaların ve aracı kurumların da bu alana yatırım yapacağına inanıyor.

SkyBridge’in kurucularından biri olan Anthony Scaramucci, CNBC’ye verdiği röportajda “Bitcoin’in bir değer deposu olup olmadığını kabul etmelisiniz,” dedi . “Hala şüpheciler var ve bu yüzden ilk vuruşta olduğumuzu düşünüyorum, ancak yaptığımız araştırmadan sonra bunun olduğuna inanıyoruz ve şu anda parasal arz ve küresel merkez bankacılık koordinasyonu göz önüne alındığında bu bir önümüzdeki on yılda çok güçlü varlık sınıfı. “

Add a comment