organik ürünler

bilimin açıklayamadığı tarihsel olaylar

bilim ve tarih

1932'de carbon county'de wyoming iki adamı, cecil mayne ve frank carr, kalın bir kayadan geçtikleri zaman altın arayışı içindeydiler. toz temizlenince, yaklaşık dört metre yüksekliğinde, dört metre genişliğinde ve on beş metre uzunluğunda küçük bir oda bulduklarına şaşırdılar. bu, küçük bir kişinin annesini buldukları zamandı.


dna, mumyanın yerli amerikalı olduğunu kanıtlıyor. bilimsel topluluk sadece bir noktaya katılıyor, o zaman mumya üzerinde farklı bakış açıları var. wyoming üniversitesi'nden bazı bilim adamları, annenin anensefali hastası bir bebeğin kalıntıları olduğunu söylüyor. harvardlı bilim topluluğunun diğer tarafı, bunun altmış beş yaşında bir yetişkin olduğunu söylüyor. mumya yıllardır kayıp olduğundan ek testler yapılamıyor.

yerel kızılderili efsanesine göre, bölgede yaşayan kısır minyatür savaşçı kabilesi vardı. bu, annenin neden çok sivri bir şekilde dolu bir köpek kutusunun olduğunu açıklayabilir. düşmanını ısırmak için dosyalanmış olabilirler. kim bilir? bilim adamı ler yok.

http: //ledgendsofamerica.com/wy -...

san pedro dağları'ndaki rahatsız edici gizemin arkasındaki gerçek mumya

pedro dağı mumyası

san pedro dağları mumyası - vikipedi

pedro san pedro gizemli mumya
peki, evrenin kökenini “tarihi bir olay” olarak görürseniz - evet, tam burada uyan bir olay var.

örneğin, fizik adamları (karım) evrenin kökenini açıklamaya çalışırken on yıllarını harcadılar. bu küçük problemleri var - evrenin bir tekillikten (bu küçük şeyler noktasından) varlığının ilk saniyesinde veya daha azında bir “evrene” nasıl genişlediğini açıklayamıyorlar. bir yandan, başarıları dikkate değerdir, çünkü çoğu zaman açıklanmıştır - yaklaşık 14 milyar yıl kadar.

ancak bu “açıklanamayan olay”, zamanında çocukça kısa olmasına rağmen, kesinlikle çok büyük. bu zorluğu enflasyon (kozmoloji) olarak adlandırdıkları şeyle yönetiyorlar . dedikleri gibi, kovalamaca kesmek için:

“1999'da, john earman ve jesús mosterín, enflasyonist kozmolojinin eleştirel bir incelemesini yayınladı;“ enflasyon modellerini kozmolojinin standart çekirdeğine kabul etmek için henüz iyi bir zemin olduğunu düşünmüyoruz. ” ”

yani, varsayılan tarihi olay için iyi, bilimsel bir açıklama yoktur.

çok kötü de - evrendeki tüm astrofiziksel modellerin geri kalanı enflasyonun sonuçlarının elde edilmesini gerektirdiğinden.

mühendislikte buna finagle faktörü uygulamasının bir örneği denir : evreni denklemle sığdırmak için değiştirerek. (bu kelimenin tam anlamıyla tanımıdır - bu dünyaya mühendislik mühendislerini sevmelisiniz. biliyorsunuz, çok tatlılar ve hatta hesaplamaları bile biliyorlar :)) (fizikçi olmayan) meslektaşlarımın, başka türlü inatçı olmayan sorunların çözümünü açıklamak için bu kadar zarif bir akıl yürütme başvurusu izlemesi harika olsa da, bu konuda başka herhangi bir konuda nadiren onaylanmış - ya da promosyonlar için - meslek.

ama her zaman - değerli bir şey olmaya devam ediyor, harika bir şey ve huşu - belki kuzey ışıkları gibi, güzel bir yaz akşamı, çok renkli bir ekranda.

bu gibi tartışmalar (yani, finagle), kesinlikle izlenmese de, genellikle murphy yasası tartışmalarına hızla yol açabilir . bir versiyon: “bir şeyler ters gidebilirse, en az uygun koşullarda yanlış gidecektir”.

ancak mühendisler (elbette!) hepsi genellikle daha akıllı, daha istikrarlı bir kalabalığa sahip, daha ziyade, o'toole'nun murphy yasası için yaptığı bilgeliğin bilgisine bağlı : “murphy iyimser”.
bilimin açıklayamadığı tarihsel olaylar
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat