organik ürünler

beyin sağlığını korumak ve geliştirmenin yolları

beyninizi, zekanızı korumanın beyin sağlığı için yapılması gerekenleri biliyor musunuz ? bilmiyorsanız haydi öğrenelim.
vücudumuza ve beynimize iyi bakmanın önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. aslında, neredeyse bir tanesine otomatik olarak bakılması diğerine iyi bakılmasını sağlar. iyi beslenin, vücut şeklidir ve böylece beyin yüksek hızda çalışabilir; zindelik için egzersiz ve iyi kan akışını sağlamak için beyin çok miktarda oksijenlenme ve canlanma emer. size yardımcı olacak bazı fikirler:

zihinsel esneklik - ellerinizi hem zihninizi hem de meşgul edin - örgü, kroşe, boya, renk ...
bugün bir arkadaşınızı veya aile üyenizi arayın ve onunla mutlu bir hikaye paylaşın. bu kişiyi sizinle paylaşmaya davet et - mutluluk bulaşıcıdır!
dünyaya beyin sağlığının neden sizin ve sevdiğiniz tüm insanlar için önemli olduğunu söyleyin.
arkadaşlarınızı bebrainpowerful.org'a katılmaya teşvik edin
malzemelerin, pişirme yöntemlerinin ve porsiyonların kontrolüne sahip olduğunuz evde pişirilmiş bir yemeğin tadını çıkarın.
vücudunu oyuna sok. hareketsiz olmayın, daha çok harekete geçin. vücut için iyi, beyin için iyi.
sabahları ve akşamları 3 yoga pozu tamamlayın ve burnunuzda ve ağızdan 1 dakika boyunca dışarıda olmak üzere 3 odaklanmış nefes seansı ekleyin.
dürüst olmak gerekirse, doktora gitmek, özellikle ailemizin tıbbi geçmişini sorduğumuzda biraz korkutucu olabilir. ama sadece korkutucu olması, ondan kaçmamız ve saklanmamız gerektiği anlamına gelmez. ailenizin tıbbi geçmişini tam olarak bilmek ve anlamak - yeteneklerinizden en iyi şekilde - yalnızca sağlığınızı değil, aile üyelerinin çoğunun sağlığını da etkileyecektir. soyağacınızı tanıyor olabilirsiniz, ama şimdi ailenizin tıbbi geçmişini öğrenme zamanı. karşılaşabileceğiniz sağlık riskleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için akrabalarınızla birlikte oturmak için zaman belirleyin. öğrendiklerinizi not edin ve kayıtlarınız için bir dosya saklayın.
diğer aile üyelerinin ne bulduğunuzu bilmelerini sağlayın - her gün daha etkin dakikalara ihtiyacınız var mı? yağ ve şeker gibi bazı gıda maddelerini kısaltmanız mı gerekiyor? temiz havanın ve güneşin tadını çıkarmak için kapıları açık havada daha fazla zaman harcamanıza gerek var mı? boyamak, başka bir dil konuşmaya başlamak, sahip olduğunuz özel bir yeteneğe (ya da iki) odaklanmış bir sınıfa ders vermek gibi hayatınıza bazı hobiler ekleme zamanı geldi mi? gevşeme ve gençleştirme üzerine bir sınıf mı alıyorsunuz? sadece size ve refahınıza ayrılmış olan daha fazla zaman harcamak?
çok sayıda olasılık var - onları yakalayın ve eğlenin.
beyin sağlığını nasıl koruruz

beyin sağlığı testi

sağlıklı bir beyin için yapılması gerekenler nelerdir

beyin damar sağlığı için yapılması gerekenler

beynin çalışması için ne yapılmalı

beyin hücrelerini korumak

beyni korumanın yolları

sinir sistemi sağlığı için yapılması gerekenler 10 madde
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat