avrupalılar neden türklerden hoşlanmıyor ?

quora.com sitesinde açılan bir başlığa gelen cevaplar.

tarih, ama bu tarih var çünkü türkler müslüman.

türkler, yunan doğu roma imparatorluğu'nu tahrip eden ve balkanları boyun eğen müslümanlardı. türklerin egemenliğine göre, yunanistan'da okuryazarlık oranının orta çağdan 19. yüzyıla düştüğü düşünülmektedir (tüm dünyada başka hiçbir yerde duyulmamış).

avrupa’daki türklerin hoşlanmamasının ana kısmı, hristiyan soykırımı ve türkiye'nin avrupa’ya göçü olmak üzere iki kısımdan oluşuyor ve üçüncü kısım, sıradan laik duruş yerine türkiye’nin daha müslüman olması şeklinde geliyor.

birinci dünya savaşı sırasında, sırasında ve biraz sonra, osmanlı türk hükümeti, hristiyan sakinlerini sistematik olarak katletmekte, birinci dünya savaşı ermeni soykırımı ile sonuçlanmaktadır (aynı zamanda pontik yunan ve asur soykırımları da vardı). ikinci dünya savaşı'ndan sonra yunanistan, türkiye'yi megali fikrini yerine getirmeye çalışırken işgal ederek türkiye'den intikam almaya çalıştı, ancak bu başarısız oldu. normalde bu kalıcı nefrete neden olmaz. yahudiler almanlardan nefret etmiyorlar, çünkü almanlar holokost'u kabul ediyorlar ve bunun için defalarca özür dilediler ve almanlar sorumluları idare ederek ve doğu almanya'yı etnik olarak temizleyerek cezalandırıldılar. türk hükümeti ermeni soykırımı veya hıristiyan sakinlerine karşı meydana gelen herhangi bir soykırımı tanımıyor. (bu soykırımların meydana geldiğini inkar etmeyin ve kelimenin tam anlamıyla hepsinin fotoğraflarını çekiyorum ve google da var, soykırım kelimesi tam anlamıyla ermeni soykırımı'nı tarif etmek için icat edildi). türkiye sadece soykırımı reddetmekle kalmıyor, sorumlular da cezalandırılmadı, türkiye de yollarını değiştirmedi ve 1974’te türkiye kıbrıs’ı orada yaşayan türkleri korumaya davet etti (evet, türkler zulüm gördü) kıbrıs türkler, yunanlıları yaşadılar ve anadolu türk yerleşimcilerini adaya ithal ettiler. bu, bm yasalarına göre etnik temizlik ve soykırım değil, ancak yakın olduğu düşünülüyor. kürtlerin sözde kötü muamelesiyle birleştirilen avrupalılar, türkiye'yi hala vahşet ve insan hakları ihlallerini işleyen bu barbar ülke olarak görüyorlar (türkiye sansür gazeteciliğinden bahsetmiyoruz).

türk göçmenler aynı zamanda birçok avrupalı ​​insanın gözünde soruna neden olmaktadır. bu, göçmenlerin hoşlanmadığı aynı eski sebepten dolayı. birçok insan, türk göçmenlerin işlerini çaldıklarına (çalmadıklarına) inanıyorlar ve türk insanlarının yaşadıkları avrupa ülkesi kültürüne özümsemediğinden şikayet ediyorlar. bu, çoğunlukla düz eski ırkçılık veya ekonomik olarak motive edilmiş / hoşlanmamaktan, özellikle de balkan ülkeleri, müslüman olmak büyük bir hayır-hayır ve türk bir müslüman olmak daha kötü. unutmayın, sırbistan'ın bosna'daki müslüman politikası onları öldürdü ve çabucak yaptı - yani evet. göçmenler her zaman sevilmezler, ancak biraz farklı göründüklerinde, farklı bir dilin bir parçası olarak farklı bir dil konuşun ve ibadet edin, sevmemek ve nefret etmek birçoğuna oldukça doğal geliyor.

müslüman kısmı özellikle bir ayrışma noktasıdır. türkiye, avrupalılar tarafından çok seviliyordu, çünkü mustafa kemal ülkeyi batılılaştırdı ve batılılaşma programlarının bir kısmı laikti. laik türkiye bunu ab’ye sokabilirdi, ancak son zamanlarda türkiye dindarlığa geri dönmeye başladı ve neredeyse avrupa’nın tamamı hıristiyan ve türkler müslüman olduğu için (ve türkiye’nin son kez hristiyan soykırımları gerçekleştiği sırada müslüman oldu), avrupa bunu sevmiyor. türkiye laik olmayan bir müslüman rotasına girdiğinden, asla ab'ye girmeyecek.

avrupa’da türkiye’nin tarihi tamamen olumsuzdur, öğlen vakti olduğunu söylemek yerine öğlen vakti gelmez, ancak janos hunyadi’nin 1456 belgrad kuşatması’nda türklere karşı kazandığı zaferi kutlamak için (çanları ben uydurmadım). türkiye'nin tamamı 'haklı' rum topraklarında var ve türkler olmadan önce yunanistan doğu roma imparatorluğu ve avrupa'da en zengin, en okuryazar ve teknolojik olarak gelişmiş ve en askeri açıdan güçlü bir devletti. bugünlerde yunanistan fakir, para için almanya'ya güveniyor ve kıbrıs bağımsız olduğu için tüm rum ortodoks çoğunluk topraklarına hükmediyor.

avrupalıların çoğu, türklerden nefret etmiyor, hatta onlardan hoşlanmıyor, ama çoğu insan türkiye hakkında olumlu görüşlere göre olumsuz görüşlere sahip. çoğunlukla ırkçılıktan geçiyoruz ve ne de olsa, avrupalıların ve türklerin çoğunun kültürel ve dini farklılıkları köprü olmak için biraz büyük bir boşluk ve diğerleri arasında ermeni soykırımı'nın inkar edilmesi ve kuzey kıbrıs'ın işgali iyi bir şekilde uyuşmuyor hepsi gibi.

soruyu cevaplamak için tarihin bugüne kadarki en büyük sebep olduğunu ve 2 numaralı din / kültürün 2 olduğunu söyleyebilirim. bence hiçbir avrupa, asya kökenli, bulgar ve macar kökenli değil, asya kökenlidir. avrupalılar ve türkler genetik olarak az miktarda türk genetik katkısı olan sadece yunanlıları ve yerli anadolu'ları konuşuyor ve kültürel olarak türk kültürüne özümsemişler.

link: https://www.quora.com/what-is-the-main-reason-of-dislike-for-turks-in-europe-religion-asiatic-origins-or-history
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat