akciğerlerimi nasıl temizlerim?

gerçek şu ki ciğerlerinizi temizleyemezsiniz. sigara içiyorsanız, sigarayı bırakın. bu en önemli adımdır. ama hiç sigara içmeyenler için ciğerlerini temizlemenin bir yolu yok. eski sigara içenler, bıraktıktan birkaç yıl sonra ara sıra bazı kahverengimsi balgamların farkına varacaklar. bu, bronşiyal tüplerden ve bronşiyol denilen daha küçük hava yollarından gelen mukoza bezleri tarafından salgılanan sigara dumanından eski katrandır. katranın geri kalanı, ciğerlerin yüzeyinde hayatınızın geri kalanında bir dövme gibi görünür.
tıp fakültesindeki anatomi eğitimimin bir parçası olarak cesetleri keserken, sigara içen ve kimin yapmadığını görebilirsiniz. aşağıdaki fotoğraflara bakın. fark bu kadar sert!


yapabileceğiniz tek şey, sigara içmeyen bir kişi haline gelip kalarak sigara dumanını solumaktır. ayrıca, pekin veya delhi gibi gezegenin süper kirli alanlarından kaçının çünkü kirlilik ciğerlerinize girer ve kısmen orada kalır

sadece burada işleri zorlaştırmak için. gerçeklik bundan çok daha karmaşık olduğu için buna evet ya da hayır cevabı yoktur.
diyelim ki sigarayı bırakan bir sigara tiryakisi. sanırım bu soruyu bu yüzden sordun.
sigara içen bir akciğerin normal bir akciğere kıyasla nasıl göründüğünü görünce, sigara içmenin akciğerlerinize neler yaptığını hemen hemen anlayabilirsiniz. siz soruyorsunuz, ciğerlerinizi nasıl temizliyorsunuz? korkarım ki yanlış soru bu.

24/7 vücut, mevcut koşulların izin verdiği en iyi sağlık durumunda kendini korumaya çalışır. sigarayı bırakırsanız, bu innante vücut yeteneği, yeterli zaman ve yeterli yolla, karaciğeri tekrar mor renge döndürür.
ancak, bu işlem normal şartlar altında, sigarayı bıraktıktan sonra yaşamak için daha fazla zamanınızı alacaktır. bu nedenle sigara içenlere otopsi yapan siyah akciğerleri görüyorsunuz. muhtemelen ölümüne kadar veya sigarayı bıraktıktan sonra sigara içiyorlardı. karaciğerleri görmüyorsunuz, çünkü temizleme mümkün değil. bunu kafana sok!

doğru soru şudur:
sigarayı bıraktıktan sonra akciğerlerimin temizliğini, sigara içilmeyen ilk durumuna gerçekçi bir sürede ulaştırmak için nasıl en üst düzeye çıkarabilir ve optimize edebilirim?

bunu yapabilirsin. akciğerlerinizi, sadece belirli maddeleri yiyip içip içmeye 2 aydan az bir sürede katı bir diyet / rejim olarak geri alabilirsiniz. belki daha az.
yapmanız gereken tek şey, vücuda sahip olduğu temizlik ve onarım yeteneklerini optimize etmek ve geliştirmek için uygun araçları sağlamaktır.

şanslısın ki, akciğer vücuttaki en güçlü kendini tamir eden organdır.

şimdi soru şu ki, kendisini daha hızlı temizlemesine yardımcı olmak için ne yapabilirsiniz?
ellerinizi kirli olduklarında temizlemek için ne kullanıyorsunuz? su.
su ne kadar safsa, temizlik maddelerinde o kadar güçlü olur. zaten kirli su kullanarak kendinizi temizlemeyi ümit edemezsiniz, bu nedenle en temiz suya ihtiyacınız vardır, ellerinizi alıp günde 4-6 litre içebilirsiniz.

bu doğru, bu miktarda damıtılmış su içmeniz gerekir. vücut iyileştirme özelliğini en üst düzeye çıkarmak için, ayrıca yemeyi bırakmanız ve oruç tutmaya başlamanız gerekir.

30 ila 40 gün sonra tekrar yemeye başladığınızda (60 gün bile olabilir, ne kadar yağ olduğunuza bağlı olabilir), sadece çiğ meyve ve sebzeler yiyin.

bunun işe yaradığını anlayacaksınız, çünkü damıtılmış suyla oruç tutarken bir sigara tiryakisi, ciğerlerinizden çıkan copoius miktarında bok vermeye / tükürmeye başlayacaktır. siz yapmaya devam ederseniz ne olacağını sanıyorsunuz?

sonunda, bir zamanlar sigara içmeye başladığınız zaman, akciğerler daha da iyi olacaktır. bunda mucize yok. sadece doğanın işleyiş şekli.
bununla birlikte, bunu yapmak normal bir şahıs için oldukça uzak gözüküyor, özellikle de doktorların kendi fikirleri olmadığı için böyle bir şey mümkün olabilir. bu yüzden insanlar muhtemelen istifa etmekte zorlanıyorlar, kendilerine diyorlar, akciğerler çoktan çılgına döndü ve bundan daha fazla yapabileceğim hiçbir şey yok, sigara da devam ediyor olabilir. ve yaparlar, firmalar arabuluculuk satarken karlarını da toplarlar.

bundan daha akıllı olmalısın! sadece sağduyu izleyin ve doğa'yı izleyin. her şey iyileştirilebilir uygun koşulları verir.

ciğerlerini arındırmanın yolu herkes için kolay olmayacak. yaşam şeklinizi kesinlikle değiştirme imkanı sizi şaşırtıyor mu? bunun doğru olması şartıyla, stres atmayın ve yavaş ve dikkatli bir şekilde yaklaşın. işte sigarayı bırakma sonrasında ciğerlerinizi yıkamak için beş yaklaşım. eşlik eden önerilerin birinden az tutarlı bir şekilde sunulmaması. bu şekilde adım adım yeni yeteneklerinizi güçlendirirsiniz ve vücudunuz daha hızlı ayarlanır.

# 1 hava ortamı

birincil sorun dumandan ve zehirlerden stratejik bir mesafeyi korumaktır. önemli olan, dışarıdaki havanın akmasını sağlamaktır.

havalandırılmış bölgelerde kalın

akla gelebilecek durumda, sigara içmekten ve sigara içmekten (sigara içerken) kaçınmaya çalışın.

havadaki alerjenleri ve küçük parçacıkları dışarı atmak için kaynakları evdeki hava temizleyicilere koymayı düşünün. hepa kanalı olan bir araç seçin; ozon hava temizleyicilerinden daha uzmandır. üstelik, son dokunuşlu akciğerleri ağırlaştırabilir.

toza karşı aşırı duyarlı olmamanız durumunda:

evde, mümkün olan her noktada pencerelerinizi açın. gerçek şu ki, evinizde bile doğal hava ile örtülmeli.

açık pencerelerle döşenmesi beyin ve ciğerlerinize doğal hava girmesini sağlayacaktır. pencereyi açamıyorsanız, odanızın yolunu açın.

evinizi temiz tutun

zemin kaplamalarınız olması durumunda, dağınık olmaları halinde çamaşırhanede temizlenmelerini sağlayın. gerektiğinde elektrikli süpürgeyi kullanmaya özen gösterin.

raflarınızdan, kitaplarınızdan ve nesnelerinizden atın. düzenli olarak hızla toplandığından 2-3 günde bir yapın.

evinizi düzenli olarak temizlemeye özen gösterin.

odun tüketen bir ocağınız veya bacalarınız olması durumunda, bir süre onları kullanmayı bırakınız. akıntı dumanda akciğerlere zararsız zehirler.

büyük bitkiler ve kötü polen

hafif, yeşil bitkiler oksijen karşılığında karbon dioksit ve farklı kirletici maddeler alır. bu rahatlamak için bizi daha temiz ve oksijenli bir havayla terk eder. basitçe onları odanızda tutmayın, ışık olmadan bitkilerin oksijeni koruyacakları şekilde değişir.

her durumda, birkaç bitki ciğerlerine sürtünebilecek tozu, sporları ve farklı parçacıkları boşaltır. aşırı duyarlı olmama ihtimaliniz ne olursa olsun, aile birim bitkilerinizi deneyimleyin ve atın.

unut gitsin, birçok bitki korunur, akciğerlere zarar vermez ve yetişmesi zor olan bir şeydir.

birkaç vaka: aloe vera, örümcek bitki, yılan bitkileri, krizantem, seeping ıncir, ingiliz ıvy, palmiye ağacı, peace lily ve buzdağının sadece görünen kısmı. mahallenizdeki çiçek dükkanında rehberlik talep edin.

toksik olmayan ev temizlik ürünlerini kullanın:

aile birimi zehirleri

aile ünitesinin büyük bir bölümü temizlik ve restoratif ürünler, her gün akciğerlerinize ve vücudunuza zehir ölçüsü veren güvenli olmayan kimyasallar içerir. en genel olarak ortaya çıkan tehlikeli madde kokulu tuzlardır. solunum yollarını rahatsız eder, nefes darlığı ve kesmeye neden olur. toksik olmayan maddelerle değiştirin. atacağınız asıl adımın evinizde tuz kokusu bertaraf etmektir, kendinize etkili bir şekilde idare ettiniz!

hile hakkında bilmek

"karakteristik" adı tüm bağlantıların ortak olduğu anlamına gelmez. esasen, düzenli sabitlemelerin temel bir ölçüsü olduğunu ve gerisinin tasarlanabileceğini ima eder.

ek olarak, karakteristik olan her şeyin gerçekten ölümcül olmadığını unutmayın. olumsuz bir şekilde duyarlı olmanız durumunda, başka biri için sağlam olan, sizin için kazançlı olmayacaktır. ne olursa olsun, kullandığınız temizlik maddelerini kontrol etmek için kontrol yapın.

# 2 diyet

kaçınılması gereken durum

neden korsan olduğun ardındaki motivasyon, ciğerlerinde toplanan vücut sıvısı. sonuç olarak, bedensel sıvı oluşumunu tetikleyen durumdan uzak durmalısınız:

kulplu et

katılaşmış konaklama beslenmesi

kural olarak fast food

sütçülük (tahliye, çedar ve yoğurt)

ne yemeli

sigara içmek, kanınızda asidik bir ph oluşturan bileşenlerden biridir. vücut sıvılarınızda aşırı miktarda aşındırıcı, asidoz denilen bir durumdur. çok uzağa gitme şansı bu böbrek taşlarına ve hatta böbrek hayal kırıklığına neden olabilir.

bunu telafi etmek için daha fazla antasit beslemesi yemelisin.

sebzeler: kök sebzeler, yeşillikler

organik ürünler: elma, muz, limon, çilek, portakal, karpuz

proteinler: badem, kestane

tatlar: tarçın, köri, zencefil

zehirler, ciğerleriniz de dahil olmak üzere vücudunuzdaki her yerde hücreleri ufalayan serbest radikalleri içerir. hücre takviyeleri serbest radikallerin bolluğunu öldüren ve organlara zarar veren maddelerdir. işte birkaç hücre takviyesi zengin beslenme durumları:

organik ürünler: yaban mersini, kızılcık, üzüm, böğürtlen

sebzeler: enginar, brokoli, ıspanak, tatlı patates

diğer: yeşil çay, açı, cevizler, ceviz

vücudunuzdaki oksijen alımını arttırmak için aynı şekilde yeme rejiminize klorofil ekleyebilirsiniz. aynı şekilde kan ve dokuları yıkar.

takviyeleri keşfedebilirsiniz, ancak en iyi kalite klorofil içeren bakımdır:

sıkılmış buğday çimi

spirulina

mavi-yeşil küçük ölçekli yeşil büyüme

yetiştirilen tohumlar

# 3 egzersiz

bir keman gibi formda kalmak, organlarınızın her birine ve genel refahınıza oksijen vermek için esastır. fiziksel çabalarınızdan bir saat sonra bile erteleyerek özlemlerinizi yönetir.

aynı şekilde düzenli olarak titreşim büyük hormonları denilen endorfinleri deşarj eder. acılarını yatıştırır ve zevk duyguları yaratırlar.

sağlık ve insan hizmetleri bölümü beraberindeki reçeteleri belirtir:

her hafta için 150 dakika (haftada 30 dakika, 5 dakika) doğrudan etkili. bu, yüzme, gezinme, yetiştirme olabilir.

her hafta 75 dakika (her hafta 25 dakika 3 kez) coşkulu oksijen tüketen hareket veya kaliteli hazırlık. koşuyor, bisiklet sürüyor, hareket ediyor veya futbol oynuyor olabilir.

dışarıda

doğayla kaplı olduğunuzu takdir etme şansınız açıkken, makul ölçüde beklenebileceği kadar açık hava atışları yapmak için bir bıçak alın. rekreasyon merkezindeki futbol, ​​ormanda koşmak veya gölde yüzmek - bunların hepsi fiziksel zindeliği arttırıcı ve gevşeticidir.

yoga

yoganın avantajları çeşitlidir. eski sigara içenler için yoga seçmek için iki temel motivasyon vardır.

verimli bir şekilde nefes almayı öğrenirsiniz. karnınızdan nefes alıp vermek için pratik yapacaksınız. bu, akciğer sınırını arttırır ve gevşeme ile ilişkili bağırsak kaslarını güçlendirir.

duruşunuz iyileşecek. düz bir sırt pozisyonu, rahatlatıcı bir çekim yapmak için akciğerlere ve kaslara ideal alan sağlar.

keman olarak formda olsanız da olmasanız da, yoga her durumda muhteşem bir karardır. canlı ashtanga stilinin gevşetici, yansıtıcı stilleri ile başlayan, farklı yoga türleri vardır. bir süre hot yoga ile stratejik bir mesafeyi korumalısınız, ki bu da yüksek sıcaklıktaki zorlu fiziksel hareketlerden oluşuyor. ciğerlerin buna hazırlıklı değil.

bir mahalle yoga okulunu ziyaret edin ve onlara, fiziksel durumunuz için hangi çerçevenin mükemmel olacağını söyleyin.

# 4 alternatif ev yapımı detoks

ham bal

güne bir kaşık ham nektarla (şekersiz) başlayın. aynı şekilde bir bardak su içinde dağılmış olarak içebilirsiniz. antibakteriyel ve dezenfektan özellikleri, yedi günden sonra hacklemenizi etkili bir şekilde azaltır.

ayrıca nektar, doku tamirini ilerleten mineraller içerir.

otlar

cayenne biberini güçlü beslemede kullanın. çarpma ve boğaz ağrısından rahatsızlığı kolaylaştırır.

her gün 2-3 damla kekik yağı, su, drenaj veya sıkmak için ekleyin. zararlı mikroskobik organizmaların (staphylococcus aureus ve pseudomonas aeruginosa gibi) gelişmesini önleyecektir.

mentol

solunum kaslarını hafifletmek için göğsünüze nane analjezik uygulayın. mentol, şu anda etkili olan tanınmış bir dekonjestandır. kokudan kurtulmak istemeniz durumunda, nane yapraklarını (yine de sakızı ısırmaz) ısırırsınız.

içe nefesler

tıkanmayı ve vücut sıvısını boşaltmak için iç nefesleri buharlamak için okaliptüs damlası ekleyin. ancak, başlangıçta, alabileceğiniz ilaçlarla olası bağlantılar hakkında bilgi edinin.

# 5 rahatla

birçok kişi sigarayı bıraktıktan sonra endişelenmektedir. gevşeyin. bir test girişimine başlıyorsunuz, kendinize iyi niyetli olun.

ovmak

yansıma ve farkındalık

birçok kişi, nikotin çekilmesinden kaynaklanan endişe ve özlemlerini yönetmek için yansımalara yönelir. tefekkür ya da yogayı prova etmek için, sizin için işe yarayan bir şeyi olumlu bir şekilde keşfettiğiniz için çok fazla seçenek var.

kısa vadede, yansıma sessizleşmenize yardımcı olacaktır. uzun vadede, bakım yaratma, kendine karşı düşünceli olma eğilimi ve insanın faaliyetlerine dikkat etme şansını yakalayabilirsiniz.

sırt masajı

sırttaki ovma, lenf akışını artırır ve vücudunuzdaki zehirlerle savaşmada anlaşılmazlık çerçevenize yardımcı olur.

yoğurdun ortasında yavaşça ve derin nefes alıp vermelisin, bu harika bir rahatlama egzersizi.

solunum kaslarının gerilmesi durumunda, sınırlamayı alarak etkileyecektir. onları yoğurmak kasları gevşetir ve doğrudan nefesi arttırır.

ayrıca, bu bir zevktir.

bunu nasıl kolaylaştırabilirim?

yedek var

sigarayı bırakmanın ardından, birçok kişi katı arzularının olduğunu, açıkça endişelendiğini veya elleriyle bir yorum istediklerini söylüyor. oynamak için bileğinize bir bileklik veya bileklik takabilir ya da ufak bir oyuncağı kolayca çözebilirsiniz.

aklınızda bulundurun hedefleriniz

neden sigarayı bıraktın?

durdurmayı tercih etme nedenlerinizi kaydedin. sigara içmeyen olarak yapabilecek kapasiteye sahip olduğunuzu unutmayın. cebinizde, çalışma alanınızda veya sizin için en uygun olanın nerede olduğunu not edin. arzunuz her olduğunda, sigarayı bıraktıktan sonra yaşamınızdaki gelişmeleri göz önünde bulundurun.

işte birkaç örnek:

muhtemelen, refahınızı artırmak veya keman gibi formda olmak ister misiniz?

kokuyu her yerde eşyalarına ve evine mi atman gerekiyor?

belki de suç ortağınız sigara içmenizden rahatsız edildi?

gençlerinizin (veya gelecekteki çocuklarınızın) sigara içmesine izin vermemeyi mi tercih edersiniz?

çok para biriktireceksin
ipek sıva eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat